•  
  L...K

  +32

  pokaż komentarz

  Znów będę głosował na Szwedzkich Demokratów, zdecydowanie sprzeciwiam się polityce socjalnej i rozdawanie pieniędzy dla nierobów z Bliskiego Wschodu oraz Afryki których rodziny wraz z 6 dzieci żyją na garnuszku państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @LionK: to jest ciekawe, że często to właśnie imigranci (nie ci o których piszesz co prawda ;) ) głośno mówią o tym że popierają SD, w przeciwieństwie do schizofrenicznych, politycznie-poprawnych svenów.

  •  

   pokaż komentarz

   @LionK: Tak głosuj na Szwedzkich Demokratów, partię, która chce wyrzucenia nisko wykwalifikowanych imigrantów, czyli 90% Polaków z tobą na czele wyleci w pierwszej kolejności. Świetny wybór xd

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: na jakiej podstawie sądzisz że jest niskowykwalifikowanym imigrantem? Poza tym dlaczego ma dbać o interes obcych mu osób tylko dlatego że są Polakami?

  •  

   pokaż komentarz

   @wysuszony: Brak znajomości języka szwedzkiego, angielskiego ani żadnego innego języka obcego (LionK wielokrotnie wrzucał linki do artykułów w obcych językach z poprzekręcanymi tytułami, albo opisami kompletnie nie pasującymi do tego, co jest w środku), chamstwo, wyzwiska (kilkukrotny ban za obrażanie innych), problemy z czytaniem, nawet w języku polskim (jak napiszesz mu komentarz dłuższy niż 2 linijki, to albo nie odpisze, albo ciebie zwyzywa), brak umiejętności dyskutowania czy argumentowania swoich racji (kiedyś na pytanie dlaczego nie lubi muzułmanów odpowiedział mi zdjęciem Koranu wysmarowanego gównem, no super dyskusja :D ). Do tego brak jakiejkolwiek wiedzy politycznej czy ekonomicznej, co wielokrotnie udowodnił w innych komentarzach.
   Sam sobie odpowiedz czy powyższy opis bardziej pasuje do młodego, wykształconego i robiącego szybką karierę młodziaka, czy może bardziej do typowego Seby z IQ na poziomie rzodkiewki, robiącego na zmywaku.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: To wszystko co on zrobił nie ma znaczenia. Ma głosować na poglądy, z którymi się nie zgadza, żeby Polakom było lepiej w Szwecji? Dlatego w Polsce ludzie idą za populizmem. Mimo, ze nie zgadzają się z poglądami partii i wiedzą, że dla ogółu będzie gorzej, to liczą, że ich grupa zyska. A w końcu tracą wszyscy.
   Drugie, że dla ogółu Polaków w Polsce gorzej, jak na zachodzie jest im lepiej. Przez to więcej wyjeżdża i utrzymanie państwa zostaje na barkach pozostałych. Coraz większy ciężar.

  •  

   pokaż komentarz

   @Greed: Wyobraź sobie sytuację w której jakaś cygańska organizacja w Polsce zaczyna publicznie wyrażać chęć wejścia w koalicję z KNP. Brzmi idiotycznie, prawda? Jaki interes mieli by cyganie w popieraniu kogoś, kto che z nimi walczyć?
   W takim razie jaki interes mają Polacy, którzy robią to samo? Korzystając z wolności UE i Schengen jadą na zachód, by głosować na ultra-prawicowe partie, które w pierwszej kolejności po dojściu do władzy wyjebią ich z powrotem za Odrę. To już nawet wspomniani wyżej cyganie nie są aż tak głupi.

   Ma głosować na poglądy, z którymi się nie zgadza, żeby Polakom było lepiej w Szwecji?
   Osobiście, gdybym był Polskim imigrantem mieszkającym w Szwecji, to głosowałbym na tę partie, która oferuje mi swobodę podejmowania pracy, rozwoju, a w razie problemu - darmowa opiekę medyczna, a nie na partie, która zabierze mi dom, samochód i prace. Ale to tylko moja opinia.

  •  
   G...d

   +10

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: Logika pasożytów społecznych. Zagłosuję na tych co mi dadzą - nie ważne ideały i inni ludzie - byle mi dali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Greed: O jakich ideałach mówisz? Głosowanie na anty-polską partię polityczną ma być powodem do dumy?

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: Głosowanie na partię, która chce utrzymać wysoki poziom życia poprzez utrzymanie dobrego stanu gospodarki. Nie żywienie darmozjadów, nie wspieranie multikulti które w końcu może zniszczyć Europę, pozwalanie ludziom na decydowanie o tym co zrobić z efektami własnej pracy a nie zabieranie większości w podatkach i redystrybucja. To jest nie powód do dumy a coś, co powinno być normalne. Za to powodem do dumy nie nazwał bym głosowanie na partię, która może doprowadzić jakiś kraj do ruiny, tylko dlatego bo może mi zrobić dobrze. Brak szacunku do ludzi do których jedziemy. Chyba, ze się ich nienawidzi i robi to w ramach zemsty.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak głosuj na Szwedzkich Demokratów, partię, która chce wyrzucenia nisko wykwalifikowanych imigrantów, czyli 90% Polaków z tobą na czele wyleci w pierwszej kolejności. Świetny wybór xd

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: On nie ma prawa głosu w PL a co dopiero w Szwecji... pozatym to trollus pospolitus.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: Osobiście, gdybym był Polskim imigrantem mieszkającym w Szwecji, to głosowałbym na tę partie, która oferuje mi swobodę podejmowania pracy, rozwoju, a w razie problemu - darmowa opiekę medyczna, a nie na partie, która zabierze mi dom, samochód i prace.

   według takiej właśnie logiki głosują tabuny muslimów np. we francji. dzięki temu francuska lewica może liczyć na dużo większy elektorat i obiecywać jeszcze większy socjal, żeby się kręciło...
   rączka rączkę myje, a państwo się powoli stacza.
   końcówki twojej wypowiedzi nawet się skomentować nie da - trudno o większą demagogię.

  •  

   pokaż komentarz

   Głosowanie na partię, która chce utrzymać wysoki poziom życia poprzez utrzymanie dobrego stanu gospodarki. Nie żywienie darmozjadów, nie wspieranie multikulti

   @Greed: @sir_prize: Chyba nie zrozumiałeś. Szweccy Demokraci nie chcą walczyć z Islamskim multikulti. Oni chcą walczyć ze WSZYSTKIMI imigrantami, w tym z polakami. Utrzymanie wysokiego poziomu życia i gospodarki poprzez deportację min. polaków - to jest ich cel.

   Tak więc Polak jadący na zachód i glosujący na ultra-prawicowe, nacjonalistyczne partie jest albo idiotą, albo nie ma zielonego pojęcia o polityce.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: mieszkam w szwecji od 10 lat. mówię po szwedzku, prowadzę tu firmę, czytam prasę i internet, czasem nawet oglądam szwedzkie wiadomości w tv. ani razu jeszcze nie słyszałem żeby SD miało coś do imigrantów, którzy płacą tu podatki i mówią w lokalnym narzeczu. pomijam już fakt, ze to co mówisz to brednie w świetle umowy z schengen, czy w odniesieniu do imigrantów ze szwedzkim obywatelstwem.
   zastanawia mnie jedno - skąd ty bierzesz takie rewelacje? na jakiej podstawie?

  •  

   pokaż komentarz

   @LionK: @sir_prize: Ja osobiscie nie widze na zywo minusow sprowadzania ludzi z bliskiego wschodu, afryki. Ci co urodzili sie juz w Szwecji, zupelnie sie zaklimatyzowali (moj szef pochodzi z Iranu, ale oczywiscie czuje sie Szwedem).
   Jestem osobiscie przeciwny sprowadzaniu ludzi ktorzy nie maja zalatwionej pracy przed wyjazdem,
   czy to z Iranu, czy z Polski.
   Najwiekszym problemem sa romowie z Rumunii(prawdopodobnie) ktora jest w Unii Europejskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tehawanka: rzecz w tym że ten kraj (zresztą żaden chyba) nie jest przygotowany na przyjęcie takiej ilości imigrantów. brakuje dla nich przede wszystkim mieszkań i pracy. pracy, której nawet gdyby była, nie da im przeciętny szwedzki przedsiębiorca, bo jego zdaniem "svartskalle" (czarny łeb) nadaje się w najlepszym razie do sprzątania. efekt jest taki że tworzą się getta muzułmańskie, gdzie 70-80% jest uzależnionych od socjalu. w jakim stopniu to obciąża budżet można się tylko domyślać. dane SD mówią bodaj o 50-60 mld koron co roku wydawanych na koszty związane z imigrantami (według projektu rządowego zaplanowane 34mld na 2015, przy 48mld wydawanych na obronność kraju). bezpośrednich efektów tego może jeszcze nie widać, jak mówisz "na żywo", (chociaż to pewnie zależy od tego gdzie mieszkasz) ale to tylko kwestia czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @sir_prize:

   Program Szwedzkich Demokratów opiera się na nacjonalizmie i narodowym konserwatyzmie

   Szwedzcy Demokraci stoją na stanowisku, że obecne przepisy imigracyjne i próby integracji imigrantów nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. SD jest jedyną partią parlamentarną, która sprzeciwia się integracji imigrantów, gdyż uważa, że Szwedzi nie powinni ponosić ciężaru lekkomyślnej polityki imigracyjne
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Sverigedemokraterna#Imigranci

   A tu jeden ze starych plakatów wyborczych tej sympatycznej partii. W prawym, górnym rogu nawet umieścili swoje logo.

   źródło: vardagsrasismen.files.wordpress.com

  •  

   pokaż komentarz

   @sir_prize: Nie no, zgadzam sie calkowicie. Dlatego wg. mnie jesli ktos chce zostac tutaj wiecej niz te 3 miesiace to powinien miec prace, jak nie to do widzenia, niech wraca do swojego kraju, nawet jesli to jest to ktos z Polski np. ja(chociaz pewnie prawo UE zabrania).
   Takze panstwo samo pakuje sie w klopoty, bo moze, bo kiedys zarobilo wiecej pieniedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: no tak. jeśli więc "łatka" na wiki (mam na myśli pierwszy cytat, drugi świadczy moim zdaniem o odpowiedzialnym podejściu) i obrazek z bloga 28 letniej imigrantki są dla ciebie wykładnią to życzę powodzenia. tak na marginesie - na tym plakacie nie ma logo SD.
   wciąż jednak nie wiem skąd wiesz że oni mi zabiorą samochód, dom i pracę, a na koniec wyrzucą z kraju?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Cheater: nie. chcę powiedzieć, ze nawet w tej chwili SD nie walczy fizycznie z żadnymi imigrantami. jest przeciwne fali imigracji jako takiej a przede wszystkim ponoszonym przez budżet kosztom.
   szwedzi nie kochają polaków, zresztą nie kochają chyba nikogo oprócz siebie samych. my jesteśmy gdzieś w dolnych strefach skali ewentualnych sympatii międzynarodowych. może ciut wyżej niż ludzie z byłej jugosławii.
   tak się składa że obecna fala migracji to są głównie muzułmańscy uchodźcy z bliskiego wschodu, głównie z syrii. to ta właśnie fala i jej skala oraz koszty powodują wzmożony opór SD i ich rosnącą popularność.
   to co nas różni od tej najnowszej imigracji to jednym słowem "wszystko". dlatego też pewnie nie widzę, nie słyszę i nie odczuwam walki z polską imigracją.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Cheater: co do pierwszej części - nie mam zdania, mieszkam na zadupiu.
   co do drugiej - nie mam takich kompleksów.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: Zapomniałeś jeszcze dodać że siedzę na socjalu XD. Widać że twój ból dupy osiągnął apogeum. Masz do mnie pretensje że nie chcę z tobą dyskutować? Wybacz ale gardzę takimi osobami ja ty bo jak można szanować kogoś kto np. broni gangów muzułmańskich pedofilów z UK którzy przez lata zgwałcili ponad tysiąc dziewczynek. Takich jak ty się ignoruje, podobnie jak ma to miejsce w twoim nudnym życiu. Chciałbyś być na moim miejscu i mieszkać tu gdzie ja ale niestety nigdy nie osiągniesz nawet ułamka tego co ja posiadam. Na nic zda się wypisywanie twoich bzdur, bo i tak nikogo nie przekonasz że islam to religia pokoju i miłosierdzia a jego wyznawców trzeba jeszcze więcej sprowadzić do Europy. Mogę ci załatwić prace, otóż znam jednego ciapatego który potrzebuje pracownika w kebabie do czyszczenia podług i kibla. Podobno żadna praca nie hańbi a tobie się przyda.

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: To jest spot wyborczy Szwedzkich Demokratów który był emitowany w TV. Jako ekspert doszukaj się tutaj rasizmu, dyskryminacji i faszyzmu. Wypowiadasz się o partii o której nie masz nawet zielonego pojęcia.

   źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  porażka lewicy jest bezpośrednim efektem głosowania SD (svenska demokraterna) w debacie budżetowej, które to spowodowało odrzucenie rządowego projektu budżetu. oskarżane o rasizm i poglądy faszystowskie SD "odwdzięczyło" się w ten sposób za serwowaną przez pozostałe partie izolację w trakcie całej poprzedniej kadencję partii, która w obecnym parlamencie jest trzecią siłą.

 •  

  pokaż komentarz

  i tak wygrają inni albo ci sami socjaliści( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Stachan: to nie jest takie całkiem oczywiste. w całej tej sytuacji jednak najważniejsze jest że po raz pierwszy w historii kraju dochodzi do odrzucenia rządowego projektu budżetu (czyli w praktyce dymisji rządu i rozpisania nowych wyborów) właśnie dzięki głosom partii, którą wszystkie pozostałe partie parlamentarne próbują izolować. taka lekcja podstaw demokracji dla demagogicznych politycznych-poprawniaków., którym nagle się trochę cieplej koło dupy zrobiło...

 •  

  pokaż komentarz

  He he, i dobrze. Lewica to i tak nic w porownaniu z zielonymi.
  Pytanie co dalej. Alians ma do wyboru albo zrobic duza koalicje z socjalistami - i pozwolic im rzadzic, albo wejsc w sojusz z SD i dac sobie przykleic latke faszystow. Tak czy owak gratulacje dla aliansu ze nie dali sie rozbic.
  Kurcze, tez nie wiem czy nie zaglosuje na SD, chocby na zlosc politykom. Cala Szwecja - uwazaja sie za najbardziejdemokratycznych i jednoczesnie udaja ze 13% spoleczenstwa ktore glosowalo na SDi ich poglady nie istnieja.

 •  
  o....1

  -3

  pokaż komentarz

  tam każda partia jest lewicowa, poprawność polityczna sięgnęła absurdu