•  

  pokaż komentarz

  Otóż to. Interesuję się lotnictwem, a wiedzę mam na tyle ogromną, ile jej można zdobyć poprzez studiowanie manuali do symulatorów lotu czy pobieżne przeglądanie instrukcji operacyjnych współczesnych myśliwców; jednak najwięcej informacji uzyskamy właśnie od osób które same latają, lub się szkolą w kierunkach jak choćby Lotnictwo i Kosmonautka (na który to będę próbował w przyszłym roku się dostać). Media lubią koloryzować, co widać na każdym kroku, a w tak wąskich i specjalistycznych dziedzinach szaremu człowiekowi ciężko oddzielić ziarno od plew. Cieszę się, że takie posty jak powyżej są publikowane na Wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety jak widać, zainteresowanie nimi nie jest zbyt duże, a szkoda.

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety Wykop od dawna upada. Teraz największe szansę mają 30 sekundowe intra kreskówek a na przeczytanie takiej wypowiedzi ile czasu trzeba poświęcić?! A teraz dostanę minusy za stwierdzenie faktu :)

  •  

   pokaż komentarz

   Wszystko co napisał pan major słyszałem, czytałem, tudzież widziałem, a potem przytaczałem na różnych forach - szczególnie onetu, ale zawsze każdy argument z osobna. A tu wszystko skondensowane i podane na tacy. Jak najbardziej wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   Zastanawiam się, czy jest taka kategoria w prawie jak dobre imię wojska. Ergo, czy można by było zaskarżyć jedną czy drugą redakcję za wypisywanie sfalsyfikowanych artykułów (każda falsyfikacja która komuś szkodzi jest karalna). Jeden wygrany proces powinien zamknąć paszcze pismaków szukających taniej sensacji kosztem naszej armii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jin:
   Imo nie powinno by takiego prawa. Gazety niech sobie pisza co chca, nastepne pokolenie pismakow juz chyba bedzie mialo wiecej szacunku zarowno do wojska jak i do instytucji panstwowych. I miec szacunek nie oznacza nie krytykowac. Wg mnie takie prawo doprowadzilo by do tego, ze nie pisano by takze o rzeczach dla wojska niewygodnych, a tego chyba nie chcemy.

   Wydaje mi sie, ze potrzeba jeszcze kilkunastu lat i postawa mediow w stosunku do panstwa, wojska itp. bedzie podobna do tej sprzed wojny.

   Brak PL znakow spowodowany nie lenistwem, a windowsem. Przepraszam.

  •  

   pokaż komentarz

   Im więcej takich tekstów, tym jeszcze mniej szanuję media.
   @Maxioo: polecam lewy alt + lewy shift aż klawiatura przeskoczy znowu na Polski ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Masz plusa ;) Nie sądziłem, że zadziała na eng wersji :D

 •  

  pokaż komentarz

  "Ostatnio z kilkudziesięciu kilometrów podglądałem sobie pewną parkę na tarasie domku jednorodzinnego, stary, obraz z kamery i w podczerwieni jak drut, ostry, wyraźny...”
  Teraz już wiemy, na co poszły pieniądze z naszych podatków ;)

  •  

   pokaż komentarz

   No i swietnie! Jesli uzyskanie jak najlepszego widoku bedzie wymagalo od pilota wiekszego przylozenia sie do odpowiedniego ustawienia "gałek", to jestem jak najbardziej za! Przeciez to tylko podnosi jego kwalifikacje i poziom wyszkolenia w obsludze maszyny, a chyba kazdy chce, zeby na tych samolotach latali najlepsi. Ile mozna bez znnudzenia i popadania w rutyne ogladac drewniane atrapy na poligonie? A sam obraz byl przeciez ogolno dostepny z powietrza :)

 •  

  pokaż komentarz

  Media zawsze gonią za tanią sensacją, byle by tylko poprawić oglądalność/sprzedaż. Pal licho jeśli brali by sobie do serca odpowiedzi ekspertów do których się zwracają, ale oglądasz wiadomości i pilot/dziennikarz fachowego magazynu mówi jedno, a minutę później oni dalej swoje. Artykuł napisany rzeczowo przez człowieka znającego temat.

 •  

  pokaż komentarz

  Niektórzy przeczytają. Np mnie sprawa zainteresowała, dobre znalezisko, wykop.

  Ja też sarkałem na nasze F16 z powodu usterek, artykuł pokazał mi, że może być inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   Taka to już nasza przypadłość narodowa. Popsioczyć, ponarzekać, pobiadolić. Ja tam wolę wyjść z założenia, że ręce, nogi i resztę części ciała mam, więc jest super. Zaś w Polsce: "amerykańce nas oszwabiły", "ruskie nas biją", "rząd zabiera nam pracę", "prezydent nie wystaje zza stołu" itd. Trochę dystansu i mniej sensacji, a zobaczycie, że i F16 całkiem dobre i życie nie takie do d... niczego.

 •  

  pokaż komentarz

  Chyba nawet było, ale wykop się należy :)