•  

  pokaż komentarz

  Zwolennikom dostępu do broni naprawdę zależy na rozwianiu wątpliwości drugiej strony, czy też zależy im wyłącznie na posiadaniu tej broni i powiedzą wszystko, byle by tylko ten dostęp zdobyć?
  Ja tu widzę jakiś jad z ich strony, wyszukiwanie argumentów na siłę. Tak jakby wolny dostęp do broni w jakimkolwiek kraju niezależnie od kultury nie miał ŻADNYCH negatywnych skutków. 100% pozytywne rozwiązanie bez żadnych minusów. A ludzie, którzy tak patrzą raczej nie są zbyt wiarygodni.

  •  

   pokaż komentarz

   @AnlnaJoola: Czy ja wiem czy argumenty na "plus" posiadania broni są złe. W Polsce posiadanie broni dopiero dostało regulacje w II RP. A w PRL i obecnym PRL BIS mamy mocne restrykcje.

   Do dzisiaj nie jeden sąsiad na terenach wiejskich ma zakopaną "strzelbę" w okolicy stodoły.
   To władzy zależy na tym aby obywatel był rozbrojony przez to jest łatwy do opanowania.

   Druga wada w wypadku wojny z innym krajem, jesteśmy natychmiastowo podbici ponieważ dość że obywatele nie mają broni to jeszcze młode pokolenie nie ma przeszkolenia z jej obsługi.

  •  

   pokaż komentarz

   @AnlnaJoola:
   I jeszcze jedno argumenty przeciwników posiadania broni też są figę warte.

   Chce mieć broń to mam mieć możliwość sobie ją kupić "jako wolny obywatel", nie chce to nie kupuję.
   Włazi mi złodziej na podwórko/ do domu/garażu mam prawo go odstrzelić, połamać a nie być sądzony za przekroczenie "obrony koniecznej".

  •  

   pokaż komentarz

   @GreenMask: Nie wiem kto dał Ci minusa ale zgadzam się z Tobą w 100%.

  •  

   pokaż komentarz

   @emantes: Też nie wiem.. na chwilę obecną mam 0/+1 ale zakładam że większość z minus-ujących walczy o prywatność w sieci po czym wchodzi na FB i wystawia "sweet focię z kibelka tablicę" (╯︵╰,)

 •  

  pokaż komentarz

  tytuł powinien brzmieć, kolejny czarny obywatel US chciał zabic policjantów na służbie...

 •  
  b.....n via Android

  -9

  pokaż komentarz

  @michalo94 topodaj te statystyki dla szwajcarii, gdzie nie mozesz nosic nabitej broni, ktoregos stanu usa gdzie mozesz nosic nabita bron, uk gdzi nie mozesz latwo moec broni i masz duzo "kolorowych", polski /japonii gdzie podobnie jak w uk ciezko o pozwolenie tylko bez mniejszosci narodowych. Jezeli statystyki wyjda na kozysc posiadania broni gdzie kazdy bedzie ja nabita nosil przy tylku, sam pierwszy sie o nia postaram gdy pojade do takie miejsca, lub wyjade do tokio i nie bede sie przejmował przestępczością :).
  Edit ehh ten androwykop

 •  
  b.....n via Android

  -21

  pokaż komentarz

  To podaj te statystyki dla szwajcarii, gdzie nie mozesz nosic nabitej broni, ktoregos stanu usa gdzie mozesz nosic nabita bron, uk gdzi nie mozesz latwo moec broni i masz duzo "kolorowych", polski /japonii gdzie podobnie jak w uk ciezko o pozwolenie tylko bez mniejszosci narodowych. Jezeli statystyki wyjda na kozysc posiadania broni gdzie kazdy bedzie ja nabita nosil przy tylku, sam pierwszy sie o nia postaram gdy pojade do takie miejsca, lub wyjade do tokio i nie bede sie przejmował przestępczością :).