•  

  pokaż komentarz

  "Nie dość, że niewdzięczny zawód wykonujemy, to jeszcze niewdzięczną wypłatę dostajemy."
  Przepraszam bardzo, szanowałbym Panów ze straży miejskiej jak ojca lub matkę, gdyby choćby w 50% spełniali swoje zadanie, zamiast łupić fotoradarami przy drodze jak pradawni piraci.
  Dwa razy wybito mi szybę w samochodzie w ubiegłym roku, na kawalerskim (w Łodzi) dostałem wpierdo... na głównej ulicy tego pięknego miasta. Tam straży miejskiej nie ma. Widzę natomiast straż zawsze przy drogach, w samochodach ukrytych w krzakach i wystawionym cykadełkiem. Dlatego gińcie!

  •  

   pokaż komentarz

   @nadmuchane_jaja: bo sm i milicja sluza wylacznie statystyce! 1 promil przelozonych wymaga tego od reszty...

  •  
   R.....d

   +14

   pokaż komentarz

   @nadmuchane_jaja: No to kawalerskie się udało - będziesz pamiętał do końca życia ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Radbard: Nie mówię, że nie... mieliśmy coś w stylu 'Kac Vegas w Łodzi'. Zaginął nam kumpel... wyrzucili mnie ze Steak House po tym jak w czasie oddawania moczu w toalecie moi 'koledzy' zrobili niechcący borutę... i ogólnie kilka ciekawych historii z tego pięknego miasta... jak ktoś chce to opowiem :)

  •  
   M..........r

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   gdyby choćby w 50% spełniali swoje zadanie, zamiast łupić fotoradarami przy drodze jak pradawni piraci.

   @nadmuchane_jaja: Do funkcjonariuszy najniższego szczebla masz ten żal? Takie mają rozkazy to je wykonują.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuspajew: Rozkazy rozkazami, ale ja zawsze mam to nieszczęście, że trafię na trepa, który z powodu niezapięcia pasów robi aferę, jakby złapał handlarza narkotyków. Nie mam nic przeciwko łapaniu zwyrodnialców albo piratów drogowych, którzy przez miasto zapier... po 120-160 km/h, ale... dostałem ostatnio (przed świętami!) mandat za to, że chciałem wjechać na parking na Piłsudskiego w Łodzi, która jest kompletnie rozwalona (remonty). To nieludzkie - wystarczyło pouczenie i więcej bym tam nie próbował wjechać, ale pan miał władzę i stówę wypisał...

  •  

   pokaż komentarz

   @nadmuchane_jaja: Kawalerskie w Łodzi, człowieku toż to #przegryw roku. Nawet pogrzebu w tym "mieście" bym nie chciał mieć. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @soosh071: To nie był mój kawalerski... :P Ale mimo wszystko uważam, że miasto mimo smutku i szarości ma kilka ciekawych miejsc :) I wcale nie chodzi mi o Manufakturę, której nienawidze...

  •  

   pokaż komentarz

   na kawalerskim (w Łodzi) dostałem wpierdo... na głównej ulicy tego pięknego miasta. Tam straży miejskiej nie ma.
   @nadmuchane_jaja: może AMA? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @nadmuchane_jaja: niby tak, ale to ustawodawca dał taką możliwość, a sm tak jak zapewne każdy wybrali opcję: zarobić i się nie narobić. Inaczej byście postępowali? Macie opcję albo zap!@?#?!ać albo się op!@?#?!ać za tą samą kaskę?

  •  
   d......k

   0

   pokaż komentarz

   . wyrzucili mnie ze Steak House po tym jak w czasie oddawania moczu w toalecie moi 'koledzy' zrobili niechcący borutę... i ogólnie kilka ciekawych historii z tego pięknego miasta... jak ktoś chce to opowiem :)

   @nadmuchane_jaja: a pretensje do SM o otrzymany wp$!@?@%. A ewidentnie ci się należało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @durielek: Tego nie wiesz... wyrzucili mnie ze Steak House, bo jak już mówiłem koledzy, którzy zostali na sali byli tak pijani, że jeden z nich przewrócił się na pusty stolik na którym stały 3 kufle po piwie i wszystkie się potłukły. Ochrona się nie patyczkowała w wyjaśnienia i ja ich w 100% rozumiem, opuściłem lokal :) A co do straży - chodzi mi czasami o takie zwykłe, ludzkie podejście. Każdy może dostać uprawnienia władzy nad grupą ludzi co nie oznacza, że od razu musi zachowywać się jak dupek. Wystawianie mandatu studentowi, który pije piwo w parku tylko dlatego, że ma się do tego uprawnienie jest słabym zabiegiem PR dla strażników - co innego jakby złapali kilku dresiarzy nawalonych jak tramwaje z butelką w ręku - niech ich wsadzą nawet do ciupy na 48h - nie będę miał pretensji. Tak samo z piratami, jak złapią gościa który przekroczył prędkość o 40-60 km/h w mieście, niech gnije... ale jak dostaję mandat bo auto wystawało 10 cm poza granicę parkingu to mnie krew zalewa...
   To samo tyczy się wszystkich innych urzędników, którzy z możliwości 'upierdliwienia' życia korzystają świadomie. Budowałem dom, prowadzę firmę, importowałem towar z UE i spoza UE i uwierz mi, wszystko zależy od dobrej woli ludzi na urzędzie. Jak pani/pan miał dobry humor - sprawy załatwiałem w kilka godzin, jak trafiłem na trepa - czasami tygodniami czekałem na jakąś decyzję...

 •  

  pokaż komentarz

  To nie pieniądze przyciągają ludzi do SM ale prestiż.

 •  

  pokaż komentarz

  "Zwykły" strażnik miejski otrzymuje natomiast mniej więcej 1750 złotych netto.
  Teraz pytanie: jaka płaca, taka praca, czy może jednak jaka praca, taka płaca? W każdym razie c????wa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mistejk: @wicikumoza: to może kilka przykładów liczbowych za 2013 rok:
   1) średnie wynagrodzenie zatrudnionych w sferze przesiębiorstw pow. 9 osób (wynagrodzenie TYLKO TYCH OSÓB jest pokazywane w naszych statystykach) -> 3837pln brutto miesięcznie / 4.8 (niektóre szacunki 5.6 mln) pracowników
   2) średnie wynagrodzenie zatrudnionych w sferze przedsiębiorstw do 9 osób wyniosło....2145pln brutto miesięcznie / 3.44mln pracowników.
   W sumie, średnie wynagrodzenie 1 i 2 wynosi...jedynie 3129zl brutto (liczba samozatrudnionych wynosi 3 mln osób, są to osoby które prowadzą działalność gospodarczą lub prowadzą indywidualne gospodarstwa rolnicze) ale ich nie wlicza się do sfery przedsiębiorstw
   3) rolnictwo 1.82 mln -> brak szacunków odnośnie wynagrodzenia

   1+2+samozatrudnieni pracują na 4:
   4) sfera publiczna - 3.2 mln osób /średnio 4300zł brutto (bez trzynastek)

   pozdrawiam
   Marcin

  •  

   pokaż komentarz

   W sumie, średnie wynagrodzenie 1 i 2 wynosi...jedynie 3129zl brutto (liczba samozatrudnionych wynosi 3 mln osób, są to osoby które prowadzą działalność gospodarczą lub prowadzą indywidualne gospodarstwa rolnicze) ale ich nie wlicza się do sfery przedsiębiorstw

   @aXinek:

   Srednia ze sredniej... to pewnie w wyzszej szkole lansu i bansu uczyli. Po drugie, dlaczego nie wliczasz samozatrudnionych? Pomijajac fakt, ze Ci ostatni mocno ukrywaja swoje zarobki, to mocno podniesli by srednia.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwek2k:
   Średnia ze średniej? Rozumiem ze chodzilo Tobie o (2145+3129)/2, nie drogi Kolego, nie wyjdzie 3129zl:)
   Co do wliczenia zarobkow samozatrudnionych, to ich nie podalem, gdyz tych danych nie mam (zreszta nie szukalem).

   GUS/rzad podaje rokrocznie dane o sredniej placy w sferze przedsiebiorstw, ich przyrost i "ahy ohy" jak to gonimy srednia europejska ale prawda jest zupelnie inna biorac pod uwage srednia placa w przedsiebiorstwach do 9 osob, ktore to w znaczny sposob zanizaja ta srednia.

   Samozatrudnieni w wiekszosci to jednoosobowe firmy z czego znaczna czesc to stroze, sprzatacze i inne pomniejsze zawody (z calym szacunkiem, pracuja tam wspaniale osoby)

 •  

  pokaż komentarz

  A w innym artykule dodanym 40 min później czytamy :

  http://www.regiopraca.pl/portal/rynek-pracy/zawody/straznik-miejski-kto-moze-nim-zostac

  Zwykle strażnik zaczyna z pensją około 1600-1800 złotych na rękę, ale otrzymuje również dodatki stażowe i funkcyjne. Z biegiem lat i zyskiwanym doświadczeniem pensja będzie rosła, sięgając czasem 2500-2800 złotych netto

  W dodatku napisała to ta sama osoba... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Wiecie co? Nie miałbym nic przeciwko straży miejskiej, gdyby zajęła się trochę innymi zadaniami niż tylko i wyłącznie pilnowanie fotoradaru w najmniej potrzebnym miejscu w całym mieście (np. w Grudziądzu przy ul. Warszawskiej o tutaj gdzie nie wiadomo dlaczego jest 50 - kiedyś nawet przez jakiś czas było 40). Już nawet niech mają te fotoradary, ale stawiają je w bardziej przydatnych miejscach - bliżej szkół itp.
  Ale ogólnie nie miałbym nic przeciw, gdyby strażnicy miejscy zajęli się pilnowaniem jakiś newralgicznych miejsc w mieście - np. w toruniu przydaliby się do zajęcia się wszeobecnymi menelami na mieście ("a panie tutaj masz miejsce, ale daj pan coś za to", albo zaczepiającymi ludzi w knajpach), albo do zwykłego patrolowania innych miejsc - najczęściej sama obecność wystarczy do przypilnowania porządku.

  •  
   z......n

   0

   pokaż komentarz

   "a panie tutaj masz miejsce, ale daj pan coś za to"

   @eaxene: Co prawda w innym mieście ale za "nieopłacenie postoju" dostałem błyszczący samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°) (woda z cukrem?? nie wiem ale lepiło się do tego wszystko i kolejny postój dłuuuuuga myjnia...).

   btw."jak ja sam od 1 do 1", za którymś razem zaskakuje i przestają podchodzić w strategicznych punktach.