•  

  pokaż komentarz

  @dragonsector:
  1. Co sądzicie o "CTFie" jakim jest/była Cicada 3301( ͡º ͜ʖ͡º). Czy ktoś z Was próbował rozwiązać zagadkę?
  2. Pytanie trochę mniej związane z CTFami. Jak oceniacie bezpieczeństwo "polskiego internetu". Pytam Was z perspektywy osób, które oprócz udziału w konkursach robią od czasu do czasu pentesty dla firm i instytucji.
  3. Pytanie całkiem niezobowiązujące. Czy panowie z agencji na "2 lub 3 literki" ( ͡° ͜ʖ ͡°) interesowali się Wami kiedyś (w sensie zatrudnienia, współpracy)? Jakie było/jest Wasze nastawienie do tego typu współpracy.

  A tak poza tym to gratulacje i utrzymania pozycji lidera w 2015!

 •  

  pokaż komentarz

  Czy zawsze macie siłę żeby przez tyle godzin kombinować? Jak sobie z tym radzicie? Stosujecie jakieś zdrowe diety na co dzień? Sport? Ja po kilku latach programowania po więcej niż 6h jestem senny i nie mogę myśleć :| szczególnie zimą.

 •  

  pokaż komentarz

  Z jakich systemów (na codzień) i programów(ctf) korzystacie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ziemeck: Systemy to w 3/4 Linux (Ubuntu) - organizatorzy CTFów dają aplikacje, które każdy może uruchomić z relatywnie krótkim czasie, a Ubuntu to zapewnia (bo go prawie każdy ma, kto gra w CTFy - chociażby jako VM). Zdarzają się czasami dziwne systemy (Opensolaris, Minix, PDP-11) albo nietypowe architektury CPU (sh4, s390x, aarch64). Programy to najczęściej binutils, gcc, less, ida/hex-rays, nc, python, bash

   // jagger

 •  

  pokaż komentarz

  Nie powiem wasze ama mnie zaciekawiło , pytanie może wydać się trochę głupie ale muszę zapytać .
  By zacząć się w to bawić potrzeba mieć super sprzęt czy taki "domowy" wystarczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @PiersiowkaPelnaZiol: W 95% przypadków wystarczy 5 letni PC z 64-bit cpu (x86-64 - to raczej ważne) i 1gb ram. W pozostałych przypadkach i tak trzeba się ratować emulatorami. Raczej nie ma zadań które wymagają np. 32gb ram do rozwiązania.

   Wiadomo, że szybsze cpu, ram i łacze to wygoda - ale wpływu na działanie zadań to w większości przypadków nie ma. A jeśli nawet, to zawsze można wynająć Amazon EC2 albo Google Compute Engine na godzinę/dwie.

   // jagger

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedy kontynuacja serii ReverseCraft @ youtube? Jaki env. najlepszy dla systemów 64 bitowych (Mój ulubiony OllyDbg jest tylko 32 bitowy...)

  •  

   pokaż komentarz

   @adas-mrozio:
   Ja polecam x64_dbg (x64dbg.com). To dość nowy debugger, zrobiony przez ludzi, którzy się na tym znają. Obsługuje i 64 i 32 bitowe aplikacje, jest robiony na podobieństwo ollego, ale zawiera sporo ulepszeń, m.in. możliwość skryptowania. No i jest open-source ;)
   No i dodatkowo IDA x64 do analizy statycznej.

   // Redford