•  

  pokaż komentarz

  Ale masz problem. Wystarczy zablokować w telefonie połączenia przychodzące np. z brakiem identyfikatora i załatwione.

 •  
  z....l

  +14

  pokaż komentarz

  Ja zawsze prowadze długą dyskusje z panią na temat pokazu, oczywiśćie nigdy jej nie przerywam i wysłuch#%e wywodów i na koniec mówie, że nikt niestety nie przyjdzie : ) Telefonu nie było od dawna.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja proponuję iść, weźmiesz z sobą jeszcze dwie osoby a na miejscu dostaniesz pizze i za darmo komplet sztućców.

 •  

  pokaż komentarz

  Pracowałem w jednej z polskich firm telemarketingowych. Dużo nie zdziałasz - najlepszym sposobem jest powiedzieć, że właściciel numeru nie żyje. Wiem, że to brutalne, i ciężko może przejść przez gardło, ale to jedyny sposób aby usunąć dany rekord (numer telefonu, imię, nazwisko itd.) z bazy danych. Oczywiście od razu nie przestaną dzwonić, bo różne są bazy, ale systematycznie będzie tego mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   Potwierdzam, też w takim czymś robiłem (dramat, ale co było robić) - podanie, że właściciel numeru nie żyje (a najlepiej zmarł dopiero co) to najskuteczniejszy sposób. Choć są telemarketerzy, którzy i tym się nie przejmą i dzwonią dalej, albo pytają "hmm, rozumiem, a może pan/pani byłby/byłaby zainteresowana...".

   Jeśli idzie o straszenie sądem to nic nie poradzisz - baza jest tworzona na podstawie książki telefonicznej i jest publicznie dostępna.

   Czekaj, jest jeszcze jeden dobry sposób. Zwykle telemarketerzy najpierw przedstawiają się więc po pytaniu po którym ma paść potwierdzenie Twoich danych osobowych powiedz, że to pomyłka i, że jesteś pracownicą na przykład gabinetu fryzjerskiego. Jeśli telemarketer nie będzie ostatnim leniem to zmieni dane w bazie. W każdym razie to musi być firma, podanie danych fikcyjnej osoby nic nie da bo i tak Ci będą wciskać to co wcisnąć mają.

  •  

   pokaż komentarz

   Spróbuję w takim razie się uśmiercać bądź też podawać za wspomnianą fryzjerkę czy kogokolwiek - naprawdę mam dość tych ciągłych telefonów i zawracania mi głowy. Dzięki za rady. Szkoda jednak, że nie można zadzwonić gdzieś i zablokować połączenia od tych przemiłych ludzi mających mi tyle do zaoferowania.

  •  

   pokaż komentarz

   Również pracowałem w podobnej firmie. Można próbować tekstu ze śmiercią, ale jego skuteczność zależy od konkretnego telemarketera.

   Natomiast zastrzeżenie numeru jest nieskuteczne, przynajmniej wobec części firm, które otrzymują bazę numerów bezpośrednio od TP, a ta przekazuje wszystkie numery jak leci, nie przejmując się zastrzeżeniem takowego.

 •  

  pokaż komentarz

  A mnie ciekawi - kto i jak na tym wszystkim zarabia. Przecież ludzie nie dzwonią za darmo, połączenia, czynsze, abonamenty, pensje, gratisy, pierdoły, prezentacje - i to się zwraca?