•  

  pokaż komentarz

  Amerykańska Deklaracja Niepodległości mówi, że w warunkach rządów tyranii zmierzających do zniewolenia ludu USA, lud ten ma prawo i obowiązek władzę taką usunąć siłą.

  •  

   pokaż komentarz

   Amerykańska Deklaracja Niepodległości mówi, że w warunkach rządów tyranii zmierzających do zniewolenia ludu USA, lud ten ma prawo i obowiązek władzę taką usunąć siłą.

   @W-K-M: Natomiast co ma zrobić społeczeństwo gdy mniejszość chce żyć jego kosztem? Może też jest to zapisane w amerykańskiej konstytucji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   W....................a

   +75

   pokaż komentarz

   @W-K-M: ty zrób referendum i zapytaj:

   "Czy jesteś za wydawaniem własnych pieniędzy z podatków na utrzymanie górników (bo sami się nie utrzymują!)?" i ciekaw jestem czy choć 1/10 odpowiedziała by "Tak".

  •  

   pokaż komentarz

   @WykopowyEkspertPowraca: dobijasz się do rozsądku osoby, która napisała: "Aby " Polska była Polska ", a nie Polin, albo Bolanda trzeba natychmiast przeprowadzić radykalne i drastyczne rozwiązania z parchami którzy od 1980 roku systematycznie niszczą i upodlają Naród Polski."

   Ambitnego zadania się podejmujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @W-K-M: A jest tam coś napisane, że wszyscy obywatele mają się składać swoimi podatkami na NIERENTOWNE i NIEOPŁACALNE zakłady pracy?

  •  

   pokaż komentarz

   @wroclawowy: daj link do oficjalnych danych, że wszyscy Polacy dopłacają do górnictwa. Nie jakaś wyborcza czy gazeta.pl. Link do dokumentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @WykopowyEkspertPowraca: Jeśli ankietę zrobimy wśród górników to przejdzie :D

  •  

   pokaż komentarz

   @pierdzislaw1999: to jak nie wszyscy to kto? kasa leci z głównej puli do której każdy płaci podatki

  •  
   a.........r

   +1

   pokaż komentarz

   @wroclawowy: Polski rząd tak tym zarządza ,że im się nie opłaca , Niemcy inwestują w Polsce robia odwierty szukają 1500 do nowych kopalń , i pewnie jeszcze odkupią od rządu te które zamknie

  •  

   pokaż komentarz

   @Zydomasoneria: Więc Twoim zdaniem likwidacja kopalń nam się opłaci? Lepiej kluczowy dla naszej energetyki i przemysłu surowiec importować z Rosji niż być niezależnym i zostawiać złotówki w kraju?
   Abstrahuję od pensji górników bo nie uważam, że to jest sedno problemu. Sednem problemu jest utrzymanie gospodarstwa narodowego, rozkradanego i niszczonego przez polityków i zarządy.

  •  

   pokaż komentarz

   @gierekm: O górnikach. Politycy to widoczny pryszcz na twarzy ale mało uciążliwy.
   @uwertur: Bardziej nam się opłaci niż dokładanie to nie rentownych kopalń. Generalnie wpierw powinny one zostać sprywatyzowane bądź zrekrutyzowane a jeżeli to nie przyniesie skutku to zamknięte. Węgiel można sprowadzić nie tylko z Rosji ale także z Australi, Ukrainy, RPA czy Chin.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zydomasoneria: I co z tego, skąd ten import? Jeśli nie będziemy mieli realnej alternatywy w postaci naszego własnego węgla to zarówno RPA jak i Ukraina będą mogły śpiewać nam niebotyczne ceny. Bo każdy idiota będzie widział, że bez niego się praktycznie nie obejdziemy.
   Prywatyzacja kopalń - jakkolwiek zapewniłaby lepsze zarządzanie - mogłaby doprowadzić do identycznej sytuacji. Wystarczy, że takie złoże kupi Niemiec, Rosjanin albo Żyd właśnie.

  •  

   pokaż komentarz

   I co z tego, skąd ten import? Jeśli nie będziemy mieli realnej alternatywy w postaci naszego własnego węgla to zarówno RPA jak i Ukraina będą mogły śpiewać nam niebotyczne ceny.

   @uwertur: Pod warunkiem, że się wszyscy eksporterzy węgla dogadają to raz. Dwa nie mogli by innym krajom sprzedawać węgiel po dużo niższych cenach bo byśmy od nich mogli kupować węgiel. Po trzecie jeżeli jakimś cudem powyższe warunki zostały by spełnione to nadal eksporterzy węgla nie mogli by nam podnosić ceny w nieskończoność bo nagle opłacalne mogło by być ponowne uruchomienie kopalń albo przejście na inne źródło energii.

   Prywatyzacja kopalń - jakkolwiek zapewniłaby lepsze zarządzanie - mogłaby doprowadzić do identycznej sytuacji. Wystarczy, że takie złoże kupi Niemiec, Rosjanin albo Żyd właśnie.

   Podobnie jak prywatyzacja fabryk w 89 mogła spowodować wykupienie ich przez konkurencje i zamknięcie ich. Jednak pomimo, że takie sytuacje się zdarzyły mimo to 75% PKB wytwarza sektor prywatny a dodatkowo od 89 dokonaliśmy olbrzymiego skoku gospodarczego. Także prywatyzacja na złe nam nie wyszła.

  •  
   W....................a

   +1

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz: Powiedz mi mistrzu drogi tylko jedno:

   **Skoro ta robota (wg. Ciebie) górników taka c#%%#wa, bo niezbezpieczna, słabo płatna (mówisz, że 2k dostają około, tak?), to czemu jej jeszcze k@@!a nie zmienili i tak bardzoooooooooooooooooooooooooooooo im zależy, by ją dalej mieć? Poświęcili by TROCHĘ czasu i za rok robili w innej branży dużo lepiej płatnej niż 2k na rękę.

   pokaż spoiler pytanie retoryczne, bo wiadomo że Ci co najwięcej hałasują w tych strajkach to cwaniacy i związkowcy, którzy wyciągają znacznie więcej niż średnia krajowa, a że im tak dobrze tam to robotę chcą za wszelką siłę uzyskać.


   PS. Jeśli masz ochotę, to odpowiedz mi na jeszcze jedno pytanie:

   ** Czemu ja mam z podatków płacić na nich, skoro ich biznes po prostu się nie opłaca? Jeśli mój szef powie, że firma jest na minusie bo za dużo pracowników i musi połowę wyj%?$ć, to co, wszyscy robią zrzutę na nas? **

   Jak tak bardzo chcesz to wyp?@@$$!aj z wykopu, będzie spokój...

  •  

   pokaż komentarz

   @wroclawowy: O ile zgadzam się z restrukturyzają, to skąd informacja o dopłacaniu do "polskiego górnictwa" ?

   "Przez ostatnie 25 lat górnictwo odprowadziło do budżetu ok. 200 mld zł. W tym samym okresie do branży wpłynęło
   38 mld publicznych środków.
   Opowieści różnych pseudoekspertów i polityków o miliardach zł, które podatnicy dopłacają do
   górnictwa to zwyczajne kłamstwa."

   Jeśli ktoś napisze że to było kiedyś, jak była koniunktura, to tutaj mamy nowszy przykład :

   "Łącznie branża górnicza odprowadziła w 2013 roku do budżetu państwa 7 mld 152 mln 694 tys. zł. 7 mld zł to jedna czwarta wydatków naszego państwa na obronę narodową czy dwie trzecie wydatków budżetowych na cały wymiar
   sprawiedliwości. Bezpośrednio do budżetu państwa z kopalń wpłynęło w 2013 roku nieco ponad 3 mld zł. Przeszło 872 mln zł tej kwoty to podatek dochodowy od osób fi zycznych. Kolejne 142 mln to podatek dochodowy od osób prawnych. Z kolei VAT-u, czyli podatku od towarów i usług fi rmy górnicze zapłaciły w ubiegłym roku prawie 2 mld zł. Sprzedaż węgla kamiennego w Polsce jest opodatkowana najwyższą stawką podatku VAT spośród wszystkich krajów pro- dukujących węgiel. W Polsce stawka ta wynosi 23 proc. Dla porównania w Czechach i Hiszpanii jest to 21 proc. , w Niemczech 19 proc. , w Wielkiej Brytanii 20 proc. , w Rosji 15 proc. , a w Australii tylko 14 proc. "

  •  

   pokaż komentarz

   @kapec87: No masz nas. Tylko, że nie umiesz czytać. Tam jest napisane, że kwota jest podana ŁĄCZNIE dla całego górnictwa. Tu mówimy o konkretnych kopalniach, które ciągną w dół spółkę. Do twojego wspaniałego górnictwa należy również KGHM, który tylko w 2013 roku odprowadził do budżetu 1,5 mld złotych. Czy górnicy z KGHM protestują? Nie. Czy ktoś chce zamykać kopalnie miedzi? Nie. Dodatkowo, mowa jest o 'odprowadzeniu do budżetu - czyli innymi słowy o podatkach, a nie o zysku. Jaki znajdziesz informację o tym ile zysku wypracowałas branża górnicza, z podziałem na spółki, to chętnie poczytam.

   Już myślałeś, że złapałeś genialny argument jak boga za kostki a tu dupa.

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko co tam robi transparent: "Stop dyskryminacji pracowników administracji"? Wytłumaczy ktoś? Czy to jest sarkazm skierowany do rządu?

 •  

  pokaż komentarz

  Jak oni mają czelność krzyczeć "złodzieje"?! Kto tu jest złodziejem?!
  Państwo dokłada im grube miliardy co roku żeby mieli na (nie małe z resztą) wypłaty i ich przywileje (ciekawe czym zasłużone, rozumiem odprawę dla wojskowych czy policjantów ale dla klasy pracowniczej?!).
  Skąd państwo bierze pieniądze na dopłaty na nich? Od nas.

  Zamiast płakać jak zabierają koryto a później siedzieć na dupie przez tv żyjąc za kasę z odprawy niech lepiej dostosują się do rynku i zmienią zawód czy cokolwiek.

  Ryzykowali życie/ciężko zap#$@?!#ali z własnego wyboru i dla dobrej kasy. Nie są w niczym lepsi niż inni.
  Niech nie oczekują utrzymywania ich przez rząd.

  "Przepraszamy mieszkańców Gliwic, to nie nasza wina. To wina rządu, który chce likwidować kopalnie" no k%%?a!
  Jak coś na siebie nie zarabia to upada. Mogli się spodziewać takiego obrotu sprawy i się zabezpieczyć w jakikolwiek sposób.
  Nie dość, że Ci mieszkańcy Gliwic ich utrzymywali to jeszcze mają czelność uprzykrzać im życie i truć dupę, że eldorado się skończyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @xxcuzzme: Problem jest nie w nich samych a w darmozjadach którzy na nich żerują - na jednego górnika dołowego przypada ok. 100 ton wydobycia na zmianę (szychtę). Wg. wartości rynkowej wydobywa węgiel wartości ok. 70 000 złotych za co otrzymuje dniówkę od 150 do 200 złotych. Resztę zabierają spółki i węglowi aferzyści, których to jest czterokrotnie więcej niż górników dołowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @xxcuzzme: Oni tak krzyczą, żeby daleka było wiadomo kto idzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @xxcuzzme: kto komu dopłaca, bando lemingów. Powtarzacie mantrę jak cuda tuskowe. Lub robicie płatną kręcią robotę.

  •  
   a.........r

   0

   pokaż komentarz

   @xxcuzzme: państwo tym zarządza po części , jeszcze nikt nie widział tych grubych milionów gdzie na co są wydane , Niemcy nie narzekają na opłacalność wydobycia węgla w Polsce szukają ludzi do pracy

  •  

   pokaż komentarz

   @xxcuzzme: Widze że kolejny znawca, gratuluje. A tak na poważnie to głośno szczekasz był byś dobrą POwską marionetką. Szkoda że jesteś tylko internetowym krecikiem od propagandy.

  •  

   pokaż komentarz

   @xxcuzzme: "Państwo dokłada" :

   O ile zgadzam się z restrukturyzają, to skąd informacja o dopłacaniu do "polskiego górnictwa" ?

   "Przez ostatnie 25 lat górnictwo odprowadziło do budżetu ok. 200 mld zł. W tym samym okresie do branży wpłynęło
   38 mld publicznych środków.
   Opowieści różnych pseudoekspertów i polityków o miliardach zł, które podatnicy dopłacają do
   górnictwa to zwyczajne kłamstwa."

   Jeśli ktoś napisze że to było kiedyś, jak była koniunktura, to tutaj mamy nowszy przykład :

   "Łącznie branża górnicza odprowadziła w 2013 roku do budżetu państwa 7 mld 152 mln 694 tys. zł. 7 mld zł to jedna czwarta wydatków naszego państwa na obronę narodową czy dwie trzecie wydatków budżetowych na cały wymiar
   sprawiedliwości. Bezpośrednio do budżetu państwa z kopalń wpłynęło w 2013 roku nieco ponad 3 mld zł. Przeszło 872 mln zł tej kwoty to podatek dochodowy od osób fi zycznych. Kolejne 142 mln to podatek dochodowy od osób prawnych. Z kolei VAT-u, czyli podatku od towarów i usług fi rmy górnicze zapłaciły w ubiegłym roku prawie 2 mld zł. Sprzedaż węgla kamiennego w Polsce jest opodatkowana najwyższą stawką podatku VAT spośród wszystkich krajów pro- dukujących węgiel. W Polsce stawka ta wynosi 23 proc. Dla porównania w Czechach i Hiszpanii jest to 21 proc. , w Niemczech 19 proc. , w Wielkiej Brytanii 20 proc. , w Rosji 15 proc. , a w Australii tylko 14 proc. "

 •  

  pokaż komentarz

  Przepraszamy mieszkańców Gliwic, to nie nasza wina. To wina rządu, który chce likwidować kopalnie - informowali organizatorzy.

  Fakt to rząd im kazał protestować na głównych ulicach w godzinach szczytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  W DEMOKRACJI SPOŁECZENSTWO JEST WŁADZĄ NAJWYŻSZĄ - SUWERENEM. TAK ZWANI POLITYCY TO WŁADZA WYKONAWCZA DZIAŁAJĄCA Z NADANIA SPOŁECZNEGO, I JESLI NIE CHCĄ ODDAĆ WŁADZY SUWERENOWI TO JEST TO DYKTATURA, A ONI SĄ ZWYKŁYMI BUNTOWNIKAMI I ZDRAJCAMI NARODU, - A TYCH SPOŁECZENSTWO POWINNO NATYCHMIAST POWYWIESZAĆ NA LATARNIACH

  •  

   pokaż komentarz

   W DEMOKRACJI SPOŁECZENSTWO JEST WŁADZĄ NAJWYŻSZĄ - SUWERENEM. TAK ZWANI POLITYCY TO WŁADZA WYKONAWCZA DZIAŁAJĄCA Z NADANIA SPOŁECZNEGO, I JESLI NIE CHCĄ ODDAĆ WŁADZY SUWERENOWI TO JEST TO DYKTATURA, A ONI SĄ ZWYKŁYMI BUNTOWNIKAMI I ZDRAJCAMI NARODU, - A TYCH SPOŁECZENSTWO POWINNO NATYCHMIAST POWYWIESZAĆ NA LATARNIACH

   @W-K-M: CAPSLOCK CREW - LEPIEJ WIDOCZNI, WIDOCZNIE LEPSI.

  •  
   W....................a

   +46

   pokaż komentarz

   @W-K-M: nie pisz głupot, akurat gdyby się większość opowiedziała to była by przeciw łożeniu na górników milionów ze swoich pieniędzy "by (im) żyło się lepiej"...

   A co do protestu to trzeba być naprawdę poj@@?nym, żeby w takiej sytuacji takie cyrki odp$??%?%ać i jeszcze krzyczeć, że ktoś złodziej bo im nie pomaga "nachapać" się jak najwięcej kasy... Kolejni to Ci z kredytami w frankach. Jutro będą wzywać pomocy Ci, którzy przegrali życie na bukmacherce czy w Lotto ostatnią wypłatę?

   Mam znajomych w Gliwicach, którzy prawie pod oknem mieli "ciekawe widowisko" i nic tylko ich to wk!@@iło przez kilka godzin. Ale spoko, my chcemy dalej robote za kilka tys. i nam się ona należy, więc powk!@@iamy wszystkich dookoła ale i tak nic nie zdziałamy.

   A jak tak bardzo im zależy na tych kopalniach to niech te całe związki wykupią od Państwa te kopalnie tanio i same je prowadzą. Ciekawe jak długo wtedy będzie im się chciało to robić, jak będą z własnej kieszeni dopłacać do interesu.

   pokaż spoiler ostatnio to o górnikach mam zdanie na równi z politykami...

  •  

   pokaż komentarz

   @W-K-M: 10 TYSIECY LUDZI TO NIE CALY NAROD. GORNICTWO NIE PRZYNOSI ZYSKOW WIEC PO CO TO CIAGNAC?

  •  

   pokaż komentarz

   W DEMOKRACJI SPOŁECZENSTWO JEST WŁADZĄ NAJWYŻSZĄ - SUWERENEM.
   @W-K-M: Ale w Polsce nie ma demokracji. jest tylko jej namiastka. W sumie, to raczej mamy PRL 2.0

  •  

   pokaż komentarz

   @WykopowyEkspertPowraca: Nie została zrozumiana intencja mojego wpisu, uważam że:
   - górnicy, jak i inne małe i pazerne grupy zawodowe walczą wyłącznie tylko o
   partykularne interesy kosztem narodu, więc zostaną ograni w ten czy inny sposób
   - frankowcy, to żałośni hazardziści którzy sądzili że są cwani, a jak zostali ograni to
   teraz lamentują
   Aby " Polska była Polska ", a nie Polin, albo Bolanda trzeba natychmiast przeprowadzić radykalne i drastyczne rozwiązania z parchami którzy od 1980 roku systematycznie niszczą i upodlają Naród Polski.

   źródło: JUDEOPOLONIA.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @W-K-M: To wychodzimy już na ulicę?

   To na początek tworzymy główny punkt dowodzenia. Bierzemy pod swój patronat wyrzuconych szeregowych, którzy nie mają emerytury i dajemy im awanse oficerskie. Potem tworzymy małe zgrupowania z dowódcami. Potrzebna jest także lista większych jednostek wojskowych ;] Trzeba zatrzymać główne dowództwo kiedy będą docierali do swoich jednostek, bo potem będzie po ptokach. Siejemy dezinformacje i przyłączamy kolejne miasta :D Aż te chuje z wiejskiej w pław nie sp$%@#?$ą z tego kraju :D

   PS Bez telefonów, internetu używać trzeba gońców, bo nam się aparat wywiadowczy rozrósł ;]

   :P :P (。◕‿‿◕。)

  •  

   pokaż komentarz

   @wisdom_generator: to pora w końcu wyjaśnić, dlaczego polskie górnictwo, Polska najbogatsza w węgiel nie przynosi zysku? Czy jak synek podbiera pieniądze z portfela i wynosi fanty z domu to eksmitujesz całą rodzinę?

  •  

   pokaż komentarz

   @wisdom_generator: to może gaz z Rosji co? Zostańmy ubezwłasnowolnieni. Wk#@$iaja mnie górnicy ale mimo wszystko z dwojga złego władza gorsza

  •  

   pokaż komentarz

   @pierdzislaw1999: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rentowno%C5%9B%C4%87
   wszystko sie o to rozbija. Jezeli moge kupic taniej ten sam produkt od czecha, chinczyka czy innego niemca, za polowe ceny, to dla czego mialbym tego nie zrobic?
   Jezeli jakas firma produkujaca jakis produkt, wypuszcza na rynek cos co jest za drogie, to ludzie nie beda tego kupowac (takie male podstawy ekonomii, Ty pewnie o tym wiesz ale niektorzy nie maja zielonego pojecia jak to dziala).
   W takim wypadku wyjscia sa dwa:
   pierwsze - restrukturyzacja, i calkowite obizenie kosztow produkcji, dzieki czemu dany produkt moze byc tanszy, i przedsiebiorstwo moze zaczac przynosic zyski.
   drugie - doplaty od panstwa, jesli panstwo mi da troche kasiory to sie okaze ze moze nie przynosze strat? moze nie przynosze zyskow? ale moze wyjde na zero... a skad panstwo ma na te doplaty? z podatkow. a kto placi podatki? teoretycznie kazdy kogo obejmuje prawo podatkowe. Ja, Ty i wszyscy inni. I tak jak nie podoba mi sie ze z podatkow ktore place, ktore sa odciagane od mojej pensji, deszczu, zakupow i czego tam jeszcze sobie rzad nie wymysli, budowana jest swiatynia opatrznosci, stadion narodowy, tak samo nie podoba mi sie utrzymywanie przedsiebierstw ktore POWINNY byc rentowne, a nie sa.

  •  

   pokaż komentarz

   @pierdzislaw1999: Dobry argument! Jezli dziecko wynosi z domu to nie winisz dziecka bo jest zalezne od rodziny. Winisz system wychowania, w tym przypadku rodzicow ktorzy nie przekazuja odpowiednich wartosci swoim dzieciom. Wobec gornictwa przeklada sie to na system polityczny gdzie zamiast specjalistow mamy kraj prowadzony przez bande zachlannych k%?!#. Polityk dba tylko i wylacznie o swoj wizerunek dzieki ktoremu (jesli dobry) bedzie pasl siebie i swoje pomioty przez nastepne 4 lata. I osiaga to poprzez obietnice a nie czyny tylko dlatego ze nigdy nie poniesie odpowiedzialbosci za to co mowi przed wyborami. Gdyby to ludzie wykwalifikowani zajmowali sie kopalniami nie bylo by problemu. Dlatego tez wychodze z zalozenia ze jesli te k@$%y nie zawisna na drzewach to nic sie w naszym kraju nie zmieni

Dodany przez:

avatar WuDwaKa dołączył
276 wykopali 24 zakopali 5.9 tys. wyświetleń
Advertisement