•  
   dr_gorasul via Wykop dla Windows Phone

   +30

   pokaż komentarz

   @wooles: Polacy lubią takie sielankowe postaci i wielce mu ufają co jest podkreślane na każdym kroku

  •  
   s.........7

   +33

   pokaż komentarz

   @wooles: Ktoś nieźle pomyślał, bo który Polak mógł pomyśleć, że taki o potulny leśniczy może takie rzeczy robić ;) Ja już nie wiem co ten kraj uratuje, jakaś terapia szokowa jedynie... bo tak to się już nie obudzą nigdy ludzie, nie chce tego mówić, bo to pewnie #niepopularnaopinia ale znowu chyba musi być narobione jakiegoś maksymalnego przypału, żeby ten naród się k#@%a zjednoczył

  •  
   S....o

   -23

   pokaż komentarz

   @wooles: Ale p$$##%!icie. A na kogo ludzie mają zagłosować? Na jakiś fake od SLD czy na Dudę? Same partie się do tego przyczyniły że wygra w 1 turze, a teraz zaraz "OMG OMG KOREA". Takie p$$##%!enie Chryste.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: Ciebie wybory nie dotyczą,nie masz jeszcze praw wyborczych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: Jeśli komuś zależy żeby w kraju było lepiej to na każdego innego niż komorowski.

  •  

   pokaż komentarz

   @trzeszczka: Oho dobry argument. Niestety przypuszczam, że uczestniczyłem w większej ilości aniżeli Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @Pan-K: Czyli kogo? Dudę który gada bzdury? Ogórek czyli właściwie kto? Marian?

   Bądźcie poważni, Komorowski nie miałby TAKICH wyników gdyby nie te iście poj%?#ne kandydatury innych ugrupowań. Gdyby Kaczyński wystartował wraz z Millerem to sam Komorowski miałby około 15%-20% ~ mniej. Ale nie wystawili bo wiedzą, że Komorowski niestety wygra, bo jednak przez większość społeczeństwa jest postrzegany, jako bezkonfliktowy misio..

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo:

   Bądźcie poważni, Komorowski nie miałby TAKICH wyników gdyby nie te iście poj@$@ne kandydatury innych ugrupowań. Gdyby Kaczyński wystartował wraz z Millerem to sam Komorowski miałby około 15%~ mniej.

   Mało ważne czy by miał 15% czy 104524% mniej. Szkodził temu państwu,szkodzi nadal i będzie szkodził tak samo jak cała koalicja PO-PSL. Nic mnie nie interesuje p?!?@%$enie że "ahh kaczyński be, duda fe, ogórek sre" bo każdy komu przeszkadzają lawinowo wypływające afery rządowe i całe to bezprawie nigdy nie powinien popierać obecnych rządzących.Powinno się głosować za ZMIANĄ. To jest takie proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan-K: Ale zrozum, że wygra te wybory bo inne partie poleciały sobie w ch@$ po bogatości. Wykop to 0.5% społeczeństwa,

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: Pewnie wygra. Jak już pisałem wielokrotnie,dawno straciłem wiarę w Polskie społeczeństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan-K: I jak to się mówi... zamieni stryjek siekierkę na kijek? NIE DZIĘKUJE! Zmiana = TAK - obecni WSZYSCY KANDYDACI = NIE. Więc ja nie głosuje bo nie ma na kogo... W wyborach prezydenckich przydałby się bojkot całkowity.

  •  

   pokaż komentarz

   @joksik: Znasz obecnych kandydatów że wiesz że będzie gorzej ?Skąd masz informacje że to jest właśnie "siekierka na kijek" ? Nie głosując popierasz komorowskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan-K: A co oni z pierwszej łapanki? Sama obłuda i zakłamanie... Duda = idiota, Ogórek = pacynka, a o reszcie to lepiej nie wspominać bo szkoda czasu i klawiatury... gorzej? nie musi być, tak samo na pewno będzie więc to jeden czort kto zostanie... lepiej? nie z tymi ludźmi u władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: jajco.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: Na kogo? Na Palikota bym szybciej zagłosował, niż na tego kmiota.

  •  

   pokaż komentarz

   @joksik:

   nie musi być, tak samo na pewno będzie więc to jeden czort kto zostanie... lepiej? nie z tymi ludźmi u władzy.

   Idąc tropem Twojej logiki, głosujesz na Komorowskiego ponieważ inni kandydaci będą na pewno robić to samo... Matko, naprawdę nie dostrzegasz tu pewnej niezgodności ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan-K: Jakiej? Bo oni wszyscy są tacy sami tylko inaczej wyglądają... co za różnica czy gówno będzie w różowym czy niebieskim papierku, to dalej będzie gównem. I tu żadnej logiki nie trzeba by to widzieć, chyba że się jest fanatykiem to już merytoryczne argumenty nie są potrzebne a tylko zwykła głupia wiara wystarcza do podjęcia decyzji na którego "guru" odda się głos.

  •  

   pokaż komentarz

   @joksik: Różnica jest taka że wiemy że Komorowski się nie nadaje ponieważ już rządził i pokazał na co go stać natomiast inni nie mieli szansy się wykazać więc nie można powiedzieć że są tacy sami. Chyba że jesteś zwolennikiem PO i Komorowski to twój guru no to jak sam napisałeś argumenty nie są potrzebne :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan-K: Jak nie mieli szansy się wykazać? Od wczoraj w polityce są? Nie pokazują nic konkretnego, przy zadawaniu pytań, unikają ich bo czekają aż stado partyjne przygotuje im "gotowce" i wtedy będą mogli się "wymądrzać"... Jak w następnych wyborach wystartuje np Biedron to ma mój głos bo po mimo krótkiego czasu w polityce wykazał się na duży +... a obecni wszyscy kandydaci jedyne czym się wykazali to partyjniactwem i brakiem samodzielnego myślenia. I niestety ale merytoryczne argumenty są obce PO, PiS, PSL i SLD i ich wyborcom :)

  •  

   pokaż komentarz

   @joksik: Jak na razie to Twoje argumenty są dosyć słabe. Gdzie się mieli wykazać? W ambasadzie USA? Czy może w sejmie? Skoro twierdzisz że się już wykazali to napisz gdzie? Chyba że chodzi Ci o rozmowy z prasą no to sorry ale bzdury gadasz porównując działania obecnego prezydenta przez tyle lat do wypowiedzi danych kandydatów,trochę inna beczka :) Mówisz że unikają pytań aż stado partyjne przygotuje im gotowca? Ciekawe bo tak właśnie postępuje Komorowski a nawet poszedł dalej unikając przesłuchania w sprawie WSI :) Czyli jeśli jakaś partia wystawia kandydata na prezydenta to powinien popierać zupełnie inny program niż oni,tak? Skoro zostaje przez nich wystawiony to wiadomo że się z nimi utożsamia więc dziwne gdyby mówił co innego niż partia...

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan-K: No tak pzpr wiecznie żywy... partia powie tak to ma być tak, a kandydat ma tylko przytakiwać. Każdy polityk niezależnie od tego z jakiej jest partii musi myśleć samodzielnie i jeżeli widzi że coś jest głupie w jego partii to powinien starać się to zmienić. Lepsze słabe argumenty niż żadne :) A co do wykazania się to każde miejsce dobre... ktoś startujący na prezydenta Polski musi być ponad partiami więc musi myśleć, działać samodzielnie, często pod prąd w swojej partii jeżeli myśli o tym by jego prezydentura była dobra dla Polski. ŻADEN kandydat się na to nie nadaje... więc jest bez różnicy który wygra bo to NIC nie zmieni prócz "opakowania". Komorowski jest taki sam jak Duda czy Ogórek, czyli partyjniak myślący tylko o korycie dla siebie i kolesiostwa. Czyli konkluzja jest taka że nie ma godnego kandydata na prezydenta i każdy bez różnicy będzie reprezentował ten sam poziom kolesiostwa i matactwa, działając na szkodę kraju. To po co głosować?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan-K: taaa... na Krula albo Palikota i będzie lepiej.
   Komorowski jest nijaki i dlatego nie ma dużego elektoratu negatywnego. Po prostu coś tam niby robi, tu przetnie wstęgę, tam komuś rękę poda i jakoś leci.
   A kontrkandydaci? Duda, którego program można streścić "nie jestem Komorowskim"? Ogórek - ładna buzia, ale jeszcze niczego konkretnego nie powiedziała, a jak powiedziała, to nie mieściło się to w kanonie SLD. Krul? Palikot? Słyszałem, że Krzy... Ops, pani Grodzka ma być kandydatem "zielonych". Wśród takich kandydatów Komorowski, pomimo, że nie jest dobrym Prezydentem, jawi się jako oaza normalności.

  •  

   pokaż komentarz

   Oho dobry argument. Niestety przypuszczam, że uczestniczyłem w większej ilości aniżeli Ty

   @Shiroo:
   Biorąc pod uwagę jakich mieliśmy prezydentów i jakie rządy, nie masz się zupełnie czym chwalić. Moim zdaniem jeśli ktoś nie wie na kogo powinno się głosować, to lepiej, żeby tego nie robił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elryk: To teraz przejrzyj poprzednie możliwe wybory. Zawsze było to samo, na ch@# można było głosować. Przecież beton polityczny niezmienny jest w Polsce od dwóch dekad.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: Głosujta na WSI Komora Lewatywę co wam zgotował 67 lat rąbanki za kaszanki.

  •  

   pokaż komentarz

   @secretservice666: Znajdź miejsce gdzie napisałem, że KIEDYKOLWIEK zagłosowałem na niego czy na PO. Tylko zauważ, że w Polsce on nie ma realnego kontrkandydata (partie sobie tak w c?%!! przycięły, pewnie wiedząc, że pozycja Komorowskiego aktualnie jest za mocno aby go pokonać).

   Wybierają głównie Grażyny i Janusze, którzy głosują tak jak powie im TVN, Polsat, TVP, Republika czy Trwam.

  •  

   pokaż komentarz

   @joksik: Powiedz mi, przed kim odpowiada prezydent? Jakie konsekwencje może ponieść za niewypełnianie lub złe wypełnianie własnych obowiązków? Jedyną odpowiedzią są dzisiaj wyborcy. Idąc dalej, wybierając cały czas Komorowskiego tylko dlatego, że nie ma i tak na kogo głosować, dajesz jasny znak, że nie ważne co prezydent robi, i tak NIGDY nie poniesie konsekwencji swoich rządów, chociażby odpadając w wyborach i odciągając go od korzyści finansowych wynikających z siedzenia na stołku.
   Pamiętaj, to Ty jesteś pracodawcą władz państwa (a przynajmniej jednym z kilkudziesięciu milionów ;)) i przez swój głos oceniasz pracę oraz decydujesz, czy dana osoba sprawdziła się na stanowisku. Chcesz mniej bezkarności u koryta - nie głosuj na osoby, które się nie sprawdziły. Jeżeli jest Ci to wszystko jedno, bo żaden z kandydatów nie spełnia Twoich oczekiwań - chociaż daj jasny znak, że za partactwo w wykonywaniu swoich obowiązków, bardzo łatwo spaść ze stołka.

   Mamy demokrację - zróbmy chociaż tyle i spełnijmy nasz społeczny obowiązek. Najgorsze co możesz zrobić to nie zrobić nic lub dać jasne przyzwolenie dla marnowania publicznych pieniędzy na osobę nie nadającą się na to stanowisko - czyli Komorowskiego i w zasadzie całe PO. A głosowanie na prezydenta chociaż daje Ci możliwość bezpośredniego głosowania na osobę (lub przeciwko niej, do czego zachęcam), a nie partię ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Będą gorsze sondaże to sfałszują wybory i po kłopocie :) I co zrobicie ? Jak zwykle Nic

 •  
  p.....w

  +44

  pokaż komentarz

  Taki wynik może być w rzeczywistości. Nie dlatego, że sfałszowane, nie dlatego, że Komorowski ma jakieś ogromne poparcie, ale dlatego, że kontrkandydaci są, jacy są. Gdyby zamiast Dudy startował Kaczyński, a zamiast Ogórka jakaś znana gęba z SLD, Komorowski miałby tu pewnie co najmniej 20% mniej.

 •  

  pokaż komentarz

  MANIPLUJO?!?!

  Nie, wykopki, nie manipulujo - poziom kontrkandydatów jest niski, więc należy przypuszczać, że Brono zwycięstwo ma w kieszeni.

  Komor - rozpoznawalny, popularny, lubiany (wbrew temu co sie na wypoku wyprawia).
  Duda - a kto to w ogóle jest? Zamiast wystawić Kaczkę czy innego rozpoznawalnego polityka - PiS wystawia kompletnego no-nejma.
  Ogórek - ładna buźka, elegancka, inteligentna, młoda. Jeden problem - to no-nejm. No i kobieta - co wbrew pozorom nadal jest w Polsce postrzegane negatywnie, bo przecież baba to się nadaje do kuchni, nie do rządzenia. Karierę w polityce może zrobić zawrotną, ale IMO nie w tych wyborach.
  Palikot - nigga please. Polityk upadły, poparcie rozlazło się jaj stare gacie.
  Korwin - nigga please. Kuce zagłosują, ale jako że wybory prezydenckie zwykle frekwencję mają sporawą, to o jakimś większym sukcesie można zapomnieć. Polityk rozpoznawalny, ale zbyt kontrowersyjny dla zwykłego Kowalskiego - nie ma żadnych szans z "misiem" Komorowskim - i to nie jest opinia, to fakt.
  Kowalski, podobno startuje - prezencja Seby z blokowiska, tatuaże, wywodzi się z partii powszechnie kojarzonej z "nazizowania". Szanse na sukces w tych wyborach - ujemne.

  Innymi słowy - mamy jednego MOCNEGO kandydata (Brono), całe stado kandydatów po prostu słabych... i ludzie serio się dziwią, że Komor te wybory najprawdopodobniej wygra bez większego problemu?

 •  

  pokaż komentarz

  Może i jestem lemingiem ale nie wiem jak ten obrazek może być maniuplacją
  http://parezja.pl/wp-content/uploads/2015/01/son2.jpg

  Pytanie jest jasne. Kto wygra te wybory. I nie wiem jak wielkie trzeba mieć klapki na oczach żeby wierzyć, że wygra kto inny jak Komorowski. Powtórzę. Nie pytają się na kogo zagłosujesz tylko kto twoim zdaniem wygra. Sam pewnie zagłosuję na Korwina( i w takim sondażu ma on 3%) ale wiem, że Bronek zwycięstwo ma w garści. Jeżeli dla kogoś to pytanie to manipulacja to niech się wróci do gimnazjum i powtórzy czytanie ze zrozumieniem bo widzę że społeczeństwo idiocieje.

  •  
   W.....s

   +7

   pokaż komentarz

   @xqwzyts: Ostatnia uwaga - trafna. Jeśli głosujesz świadomie i dojrzale to masz prawo uważać się za inteligentnego wyborcę. Zwróć jednak uwagę, że o wynikach wyborów przesądzają głosy tych, którzy polityką nie chcą się interesować (bo np. całą energię poświęcają na związanie końca z końcem), lub którym nie chce się interesować polityką (bo zadowala ich grillowana kiełbasa z tesco i puszkowane piwo z biedronki - niezależnie od zamożności).

   Dla nich TVN to jedyne źródło wiedzy o kraju i świecie. Sformułowane pytanie w sondażu nie jest dla nich istotne. W pamięci zostanie im tylko podprogowe przesłanie o wysokości słupka Komorowskiego.

  •  
   d.........l

   +15

   pokaż komentarz

   @xqwzyts: Ani Ty nie jesteś lemingiem ani to nie jest manipulacja. Jestem w stanie się założyć, że WIĘKSZOŚĆ widzów nawet nie zwróci uwagi na ten podpis u góry. Jeśli prezenter jasno i wprost nie powie na co tak naprawdę patrzą to stado przyjmie, że to właśnie sondaż. I myślę, że właśnie o to chodzi w tym zabiegu.
   Edit: Sprawdzone na domowniku. Niestety było tak jak mówiłem. :( Niektórzy odbierają to automatycznie i patrzą tylko na słupki. Mają być wybory, na zdjęciach kandydaci, więc co innego może to być niż właśnie sondaż.

  •  

   pokaż komentarz

   @xqwzyts:
   oczywiście masz rację co do treści pytania i odpowiedź sama w sobie żadną manipulacją nie jest. jednocześnie jednak generuje to przekaz, że na nikogo innego nie warto głosować, bo i tak wygra Komorowski.

  •  
   p..............a via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @lorakk: a co, mieliby kłamać że wygra Krul?

  •  

   pokaż komentarz

   @xqwzyts: wykazałeś się w swoim komentarzu rozwagą i logicznym myśleniem, a to nie są popularne cechy zarówno wśród "niezależnych mediów" jak i na Wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pila_mechaniczna:

   nie, po prostu najlepiej by było nie publikować żadnych tego typu sondaży. bo i po co to komu? serio, jaką ma to praktyczną przydatność dla przeciętnego Kowalskiego? moim zdaniem takie informacje działają trochę na zasadzie reklamy, więc też mamy tu do czynienia z mechanizmem sugestii. a ludzie są na to niestety podatni.

Dodany przez:

avatar Micho21 dołączył
614 wykopali 59 zakopali 11.5 tys. wyświetleń
Advertisement