•  

  pokaż komentarz

  Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń z winy użytkownika, więc dlaczego niby mieliby Ci nieodpłatnie to naprawić?

  •  

   pokaż komentarz

   @testuje: a wiesz o tym ze szkło może samo pękać z powodu temperatury, wiesz czy nie? inna sprawa to wykrecona ramka

  •  

   pokaż komentarz

   @esterboy: Wystarczyło uderzenie, którego się nawet nie pamięta. Możliwości jest wiele. Tak to każdy mógłby nosić telefon na gwarancji żeby mu wymienili rozwalony ekran.

  •  
   d....z

   +16

   pokaż komentarz

   @testuje: Bo wiesz, SONY to taka spoko firma a ja ich lubię więc oni chcąc poprawić swój PR wyślą mi NOWY tele za free. Bo pynkł mi przy temperaturze nie takiej i tak wyszło no nie z mojej winy przeco a gwarancja nie obowiązuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @esterboy: no własńie wykręcona ramka. a wiesz o tym że jak się wykręci telefon w kieszeni to szkło pęknie, wiesz czy nie? Przypuszczalnie telefon był lekko wykrzywiony już przedtem. Minusowa temp. spotengowała naprężenia na szkle i trach.
   Ewidentne uszkodzenie fizyczne wynikające z wykrzywienia telefonu czytaj z winy użytkownika, nie rozumiem co to za wykopy, serwis akurat w tym przypadku ma rację...

  •  

   pokaż komentarz

   @BoskiPrototyp: ja swojego noszę w kieszeni owszem czasami sie przekreci ale wykreci? to musiały by być duże siły, nie daje mi spokoju ta ramka, może właściciel usiadł na nim? jak myślisz bo sensownie piszesz to pytam

  •  

   pokaż komentarz

   @esterboy: na zdjęciach wygląda bardziej na lekko skręcony (z jednej strony) z drógiej nie ma zdjęcia wiec na 100% nie jestem wstanie powiedzieć, ale pęknięcia po skosie o tym świadczą( ͡º ͜ʖ͡º) Wyobraź sobie telefon tej wielkości w kieszonce na piersi, wystarczy wychaczyć ręką przy wykonywaniu jakiejś czynności, oprzeć się o coś itp. W każdym razie peknięcie szybki musiało być spowodowne odkształceniem obudowy, szczególnie że pekła z dwóch stron... Jeśli na dodatek pracuje fizycznie (na hali) to jest to wręcz całkiem prawdopodobnei. Takie telefony są duże, ładne, ciękie , ale przy tym bardzo delikatne... Nie rozumiem po prostu wykopów, za niedługo każdy będzie tu pisał z nadzieją że serwis po przeczytaniu wykopu, naprawi mu telefon/komputer za darmo...

  •  

   pokaż komentarz

   @esterboy: co masz przeciwko prawidłowemu posługiwaniu się j. polskim?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @esterboy: brawo szerloku! Wygrałeś gumowego łabędzia. Teraz pakuj tornister i zasuwaj na przyrodę czy inne przygotowanie do życia w rodzinie. Jeżeli chcesz to usprawiedliwienie mogę ci podpisać. Pozdrowienia!

  •  

   pokaż komentarz

   @testuje: koles pewnie chodzi w spodniach rurkach ;) i terz ma BUL dupy ; )

  •  

   pokaż komentarz

   @czarny_pisak: Zawsze znajdą się jakieś ludziska co tylko czekają ze słownikiem zainstalowanym w firefoxie by kogoś pojechać....
   Bede pisał jak bede chciał , mam w pupie zasady polskiej pisowni ("ó" czy "u", "ż" czy "rz"), które są moim zdaniem niepotrzebne i zaśmiecają tylko młodym ludzią umysły tym, co im w dzisiejszym życiu do niczego nie potrzebne, a sensu zdania nie zmieniają jako tako... Język ewoluował od poczatku swego istnienia, gdyby teraz jakieś stado baranów z prof. Midkiem na czele nie stało na jego straży to już od 20 lat nie było by podobnych dyskusji.
   Wniesiecie coś poza znajomością ortografii i dwoma słowami (z czego jedno to kó..rwa) do dyskusji?

  •  

   pokaż komentarz

   @BoskiPrototyp: serio Twoim zdaniem zasady ortografii są niepotrzebne i tylko zaśmiecają umysł? Trochę źle to o Tobie świadczy.
   Nie, nie czekam ze słownikiem w ręku, ale jak widzę że ktoś nie potrafi napisać poprawnie PODSTAWOWYCH słów w swoim ojczystym języku to mnie szlag trafia.
   Argument z ewolucją języka jest co najmniej śmieszny.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarny_pisak:

   serio Twoim zdaniem zasady ortografii są niepotrzebne i tylko zaśmiecają umysł? Trochę źle to o Tobie świadczy.Nie, nie czekam ze słownikiem w ręku, ale jak widzę że ktoś nie potrafi napisać poprawnie PODSTAWOWYCH słów w swoim ojczystym języku to mnie szlag trafia.

   Serio, kurwa?
   To Ty pewnie nie czytasz ani nie piszesz smsów z obawy o żyłkę na czole że ci pęknie. I skąd wiesz że to mój ojczysty język??? Równie dobrze mogę stwierdzić, że jeszcze się uczysz, pewnie szkoła średnia, dlatego tak błyskasz ortografią...

   Tak, uważam że zasady ortografi polskiej powinny być zunifikowane, zresztą parenaście lat temu RJP dość poważnie się nad tym zastanawiała, ale tak jak już napisałem parę mądrych głów zrobiło prawdziwą burzę medialną i to nie przeszło. Też ich szlak trafiał bo tylko na tym się znali i co by to było (pozdro dla Pana Miodka).

   Argument z ewolucją języka jest co najmniej śmieszny.

   Dlaczego, bo teraz mamy wyżej przytoczone rady, które stoją na jego straży i potrzebujemy takich mądrych głów jak twoja, co to nam będą mówiły jak się porozumiewać??? No tak, bo my nie umieć się w XXI wieku porozumieć, trzeba nam mówić jak to robic poprawnie, żeby żadnego sebe czytającego internaty szlak przypadkiem nie trafił przed monitorem. Dla mnie to raczej bardziej cofanie się w rozoju. Zresztą język sam się pomału unifikuje, choćby przez smsy, internet, przejmujemy i uznajemy za swoje słowa z innych języków. Upraszczamy, skracamy. aby porozumiewanie się w XXI wieku było szybsze i bardziej zrozumiałem dla ogółu, nie każdy urodził się w Polsce i nie każdy musi znać nasze dość ciężkie zasady ortografii.
   Chciałem wkleic dla ciebie krótki tekst w prawdziwej gwarze góralskiej, ale i tak byś nie zrozumiał. Zresztą górali mówiących w prawdziwej gwarze już po prostu nie ma... Bo by ich warszawiacy nie zrozumieli.
   Nadal uważasz ten argument za śmieszny???

  •  

   pokaż komentarz

   @BoskiPrototyp: szlag*
   Szlak masz w górach.
   I po to jest ortografia.

  •  

   pokaż komentarz

   @BoskiPrototyp: ah i tak, nadal uważam jakiekolwiek Twoje tłumaczenie za śmieszne. Lol.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarny_pisak: Acha czyli jednak miałem rację, chodzisz do szkoły średniej pewnie profil humanistyczny... Nie tłumaczę się, nie mam przed kim, skończyłem z tym już przed maturą, zdaną z języka polskiego na 80% mimo błędów i dyslekcji wzrokowej. Napisałem ci po prostu co o tym/tobie sądzę i że nachalne wpajanie ortografi od młodych lat zamiast rozwijać umysły młodych ludzi tylko je zaśmieca, zniechęca do nauki, ogranicza, a osobą z pamięcią słuchową przysparza nie lada problemów już na samym starcie.
   No i o szlak/szlag, też się musiałeś doczepić, bo ciężko się domyśleć sensu zdania przez jedną literkę...? Ty pewnie koledze mówisz: "stefek my, szlak, isć, jutro" tak? Tak jak już napisałem będe pisał jak będę chciał, jak ci się nie podoba, to już twój problem :p nie każdy musi mieć umysł humanistyczny i nie każdy go ma.
   Na koniec, jakbym pisał w każdym komentarzu po jednym/ dwóch zdaniach złożonych z 4 słów (tak jak ty w dodatku nie wnoszących żadnych dodatkowych argumentów z twojej strony) to pewnie tego, jak i innych błędów bym nie popełnił. Bo już w tym momencie użyłem 5x więcej słów tylko w tej odpowiedzi niż ty w całej tej dyskusji o ile nie w całej swej "karierze" na wykopie.
   "Nie myli się ten, kto nic nie robi".

   aha i tak nadal uzażam Cię za oszołomka, który szuka hejtu w internatach, ale po za znajomością ortografi jest za młody/głupi żeby wnieść/ustosunować się w jakiś sposób do poruszanych w dyskusjach tematów.

   Możesz minusować... :)

  •  

   pokaż komentarz

   @BoskiPrototyp: Jeżeli Cię to uspokoi: jestem na ostatnim roku studiów. Nie, nie humanistycznych. W ogóle co do za rozumowanie: czepiam sie błędów to jestem gówniarzem który uczy się ortografii? Wtf? I nie szukam hejtu w internetach, daleko mi do tego. Każdy może popełnić jakiś błąd ortograficzny, ale jeśli ktoś nie potrafi napisać poprawnie słów które uczy się od 5-6 roku życia, to może świadczyć tylko o jego głupocie. Im więcej masz lat tym gorzej dla Ciebie, że przez taki okres nie potrafiłeś nauczyć się właściwego ciągu kilku znaków. Koniec tematu. Lecisz na #czarnolisto , bo nie mam ochoty czytać Twoich kulawych wypocin na jakikolwiek temat, a tym bardziej Twojego durnego tłumaczenia swojej ignorancji.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarny_pisak: Durne to masz podejście, czepiasz się a później odwracasz kota ogonem... nie masz ochoty nie czytaj, nie wytykaj innym błedów, bo za przeproszeniem gów..no o mnie wiesz żeby twierdzić że jest ignorantem czy głupkiem... Tak jak napisałem ja nie wiedziałem czy chodzisz do szkoły średniej czy na studia. ty nie wiesz czy to jest mój ojczysty język czy nie, czy mam dyslekcje i czym jest spowodowana... Dostrzegasz sarkazm??? Nie wiesz ile mnie kosztuje zapamiętanie durnego ciągu słów i na twoje szczęście nigdy pewnie nie będziesz wiedział... a szkoda bo może inaczej byś podszedł do tematu. Ja nie lubię jak ktoś wytyka błedy ortograficzne na forach i co mam cię za to gnębić i pisać że jesteś durniem, ignorantem, czy że jesteś głupi??? A o Tobie jak to świadczy? To ty zaczołeś całą ta dyskusję, więc ja ją skończę "internetowy strażniku ortografii".

 •  
  d....z

  +18

  pokaż komentarz

  Przecież mi mówiłeś, że Ci spadł w domu ze stołu, lel.

 •  

  pokaż komentarz

  Wykrzywiona obudowa i pęknięta szybka z dwóch stron od temperatury...??? Raczej bym powiedział że wykrzywiłeś go w kieszeni przez co pękła szybka i to jest chyba bardziej prawdopodobne, zważywszy na rozmiary fona. Poza tym jak się kupuje taki telefon to się inwestuje w dobre etui bądź o ile jest taka możliwość dodatkową gwarancję.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja myślę, że rozwaliłeś telefon (upadł Ci, uderzyłeś nim w coś, cokolwiek) i próbujesz tym wykopem uzyskać darmową naprawę bo nie chcesz wydać pieniędzy i myślisz, że ten wykop wpłynie na Sony i naprawią za darmo. Zakop.

  •  

   pokaż komentarz

   @psych00: Przeca napisał że mu pyknoł od temperatury, nie przez wykrzywioną obudowę.

  •  

   pokaż komentarz

   @psych00: sony to zleje oczywiście i w tym wypadku będzie mieć rację. Co nie zmienia faktu że Sony ma kiepskie wsparcie, dla przykładu padła mi plazma samsunga po niecalych 2latch (jeszcze na gwarancji tydzień), no to fru do serwisu - tam twierdzą że usterka nie występuje - no to do samsunga mail i po paru dniach odp ze dadzą nowy tv a jako że nie ma już plazm to mam wybrac sobie tv jaki chce (4" większy, UHD, zakrzywiony - żaden problem)... To jest podejście do klienta który kupuje produktu z najwyższej półki... Sony ucz się bo jedyne co czytamy to to że kogoś olewacie przy serwisie

 •  

  pokaż komentarz

  Uszkodzony mechanicznie? Uszkodzony- więc nikogo to nie interesuje w jaki sposób. Z resztą przeczytaj instrukcję i kartę gwarancyjną- jest tam stosowny rozdział o zakresie temperatur.