•  
  N....u

  +7

  pokaż komentarz

  Trzeba się było zapoznać z oferta konkurencji zamiast od razu rzucać się na pierwsza lepszą ofertę tej sieci.
  Mam telefon w PLAY i jestem zadowolony, przeglądałem ostatnio konkurencyjne oferty które nie są one zbyt konkurencyjne wobec mojego operatora.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja byłem w orange (wcześniej idea) przez 7 lat z tym samym numerem i średnim rachunkiem za ostatnie 3 miesiące 157zl. Ofertę dostałem taka z dupy za staż, że im podziękowałem. Jak zaniosłem na piśmie rezygnację, to nagle się okazało, że mogą mi zrobić super ofertę. Nie skorzystałem i bardzo się cieszę. Jestem w PLAY i każdemu polecam tą sieć. Przynajmniej do nikogo DROŻEJ nie płacę.

  •  

   pokaż komentarz

   Też planuję przejść do PLAY.
   Porównanie ofert.
   W erze po 4 latach umowy:
   - 120 min do wszystkich
   - 150 min do era/stacjonarne
   - 50 min do wszystkich (prócz PLAY!)
   Dodam, że jest to oferta przygotowana nieco wcześniej przed końcem umowy i jest bez telefonu!

   W PLAY (na starcie):
   - 170 min do wszystkich
   - 2000 min do play/stacjonarne
   - 3 miesiące abonamentu = 0zł
   Oferta oczywiście z telefonem, który jest tańszy niż w erze o 300zł. Oferta bez telefonu = +1000min do play/stacjonarne i 2 razy więcej minut do wszystkich.

   Grubo się zastanawiam czy nie zrezygnować z ery...

  •  

   pokaż komentarz

   Weź pod uwage, że w PLAY jest oferta asymetryczna. Ty masz taniej, ale Twoi bliscy zapłacą więcej za kontakt z Tobą.

  •  

   pokaż komentarz

   chromakowo: Oni i tak nie dzwonią, bo przeważnie nie mają nic na koncie... Dlatego zależy mi na jak największej ilości minut "poza sieć".

  •  

   pokaż komentarz

   Ja jestem w TAK TAKu już blisko 8 lat i sorry za słowo, ale ch%#a z tego mam. Już wielokrotnie miałem zamiar zmienić operatora, ale zawsze to przekładam, w sumie nie wiem czemu.
   Zgadzam się, że ERA ma jedną z droższych ofert.

  •  

   pokaż komentarz

   To ja mam od niedawna 3-go z kolei mixPlusa (na 2 lata) - nazywa się to nowe tałatajstwo MixPlus4 (że niby 4-ta generacja). I co się okazało? Wcześniej Mp dawał mi możliwość takiego łączenia pakietów, że mając wszystkich znajomych w plusie miałem komunikację za grosze (do kumpli i mamy po 16, a do dziewczyny z "darmowego numeru"). Teraz ch##e wprowadziły niekompatybilność "darmowego numeru" i "darmowych" minut i muszę jechać na samych minutach, co w praktyce oznacza, że nie mogę dzwonić do mej lubej tyle co wcześniej, a że ją trochę rozpuściłem ;] to zarzuca mi, że się nią nie interesuję...

  •  

   pokaż komentarz

   Zmieniłem na początku tego roku ere na playa i w sumie jestem zadowolony, co prawda nie mam dużo znajomych w playu (rodzina siedzi w erze - ale już planują ucieczkę, dziewczę w pomarańczy) jednak częściej niż dzwonią, puszczają mi sygnał ja oddzwaniam i za abonament na poziomie 55zł płace rachunku... góra 65zł - ba raz nawet przyszedł rachunek na 42zł.. myślałem, że się walnęli ale nie przyszło żadne wyrównanie czy poprawka. Ogólnie lepiej mi tu niż w erze

   PS. Jeden minus. Wydaje mi się, że na telefon w Playu przychodzi więcej śmieciowych reklam smsów ale może mi się wydaję, w końcu to plaga wszystkich sieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @o0o0o,
   przy przenoszeniu się do Playa zaznaczyłem, że nie chcę otrzymywać żadnych ofert reklamowych i zaiste przez niemal pół roku nie otrzymałem żadnego spamu. (no, miesiąc po przeniesieniu jeden sms reklamowy od starej sieci :D)

  •  

   pokaż komentarz

   w każdym abonamencie jest tak samo lipnie. płacisz 2 razy więcej za telefon niż jest on wart i koniec, przy przedłużaniu umowy każdy ma cie głeboko w d... . przerabiałem to z dwoma sieciami. chcesz mieć fajny telefon, weź na raty, kup dowolny starter i będziesz 500 zł do przodu przez 2 lata. w porywach do 1000.

  •  

   pokaż komentarz

   a ja przeszedłem do play i, fakt jest taniej, ale ciągle mam komunikat, że sieć jest zajęta gdy dzwonię...

  •  

   pokaż komentarz

   @Soczi
   Przeglądam ofertę play i nie mogę znaleźć tych 2000 minut do play/stacjonarne. Kończy mi się abonament w Orange i szukam czegoś zastępczego. Co to za oferta? Chyba, że te 2000 to przez cały okres umowy - ale to bez sensu bo to wtedy na 2 miesiące starczy.

  •  

   pokaż komentarz

   l_l ma rację, zapomniałem dodać, że to oferta dla firm. Mój błąd.

  •  

   pokaż komentarz

   Soczi: W jaki sposob 2000 minut do play i na stacjonarne? Jakas oferta firmowa? Jest cos takiego dostepne dla zwyklego zjadacza chleba?

 •  
  b.......k

  +55

  pokaż komentarz

  Zmień tytuł na np. coś takiego:
  "Jak chol#$ne gnoje z g#wnianej Ery robią biednych ludzi w konia"
  bo z takim to Ci nikt tego nie wykopie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   1. Zamawiałeś [przedłużałeś] umowę poza biurem ERY? Masz prawo do odstąpienia z zawartej umowy. Bodajże w terminie 10 dni (prawo telekomunikacyjne jak się nie mylę, wydłuża ten okres)
   2. Też mam podobny problem, przyszło mi się iść po ofertę na mobilny internet, no i dostałem... lecz przypadkowo (bo obok), z ciekawości poprosiłem o ofertę w sieci PLAY... i zdębiałem w jaki sposób ERA podchodzi do klienta biznesowego, z 6 numerami w sieci i 10 letnią współpracą...
   Obecnie testuję zasięg i możliwości PLAY, jeżeli będzie ok, wypowiadam wszystkie zawarte umowy w sieci ERA.

  •  

   pokaż komentarz

   no ... black teraz juz wiesz co robic w takiej sytuacji ?:D

  •  
   b.......k

   +10

   pokaż komentarz

   @alonzo85
   Ty już mnie w nic nie wrabiaj, ja nic nie zamawiałem...

  •  

   pokaż komentarz

   Jesli nie masz umowy to o co chodzi? Nie musisz placic za to.

  •  

   pokaż komentarz

   dupa z ciebie i tyle. idziesz do powiatowego rzecznika praw konsumenta, pisze ci pismo i za miesiąc masz kasę z powrotem i umowę rozwiązaną

  •  

   pokaż komentarz

   @alonzo85
   IMHO jak ktoś idzie do PLAY to równie dobrze może sobie założyć nr w 0-700.. bo za rozmowy (czyt:różnicę promocyjną) wykonywane przez właściciela telefonu nie płaci on, ale osoby które do niego dzwonią...
   Obstawiam, że niedługo prefiksy do PLAY będą wszyscy znali tak dobrze jak 0-700, wówczas życzę powodzenia firmom mającym nr w PLAY...
   I nie zdziwiłbym się gdyby operatorzy dalej obniżali ceny połączeń do wszystkich sieci w stylu
   "A do Play drożej, absurdalnie proste…"

  •  

   pokaż komentarz

   Era to syf. Sytuacja z tego roku jaka mnie spotkała. (Średnie rachunki za dwa numery 250zł)
   20 lipca podpisuje umowę ze z końcem ostatniego okresu rozliczeniowego umowy numer ma przejść do Tak Taka (12 września)
   W sierpniu operator usuwa mi całkowicie numer. Po kilku bataliach z BOKiem numer zostaje przywrócony ale sytuacja powtarza się kilkakrotnie.
   12 września zostaje usunięty mój drugi numer na który miałem abonament przedłużony do 2011 roku. Znowu telefony ale numer zostaje przywrócony do systemu Tak Tak (sic!). Obecnie jest 29 i obydwa telefony mam w abonamencie. Wysłałem pismo reklamacyjne powołałem się na ustawę i czekam na odpowiedź. W piśmie za kilkudniowy brak numeru zażądałem przeniesienia obydwu numerów do tak taka i rezygnację z usług. Czekam na informację od operatora by móc z dokumentami pójść do Rzecznika powiadomić UOKIK i sprawę wyjaśnić. Bo jeszcze jakoś źle im się policzyło na fakturze i posumowali usługi 2 krotnie.

   To jest właśnie ERA naciąganie nic więcej. Syf jakich mało, ale sprawę do końca dociągnę bo nie pozwolę, żeby robiono tak klienta w balona.

  •  
   S......E

   +4

   pokaż komentarz

   Nie tylko era to syf, obserwując poczynania polskich koncernow telefonii komórkowych, jak również ceny za takowe usługi i porównując je z europejskimi standardami to nasze sieci to naciągarstwo i tu zdobywa sie klienta kłamliwą reklamą i nie pozwala mu sie odejść!
   W innych krajach to wygląd tak że sieć do której się przenosisz załatwia wszystko za ciebie, nawet przy zerwaniu kontraktu w połowie umowy nic nie płacisz, ale widocznie tam rozumieją że to MY dajemy im zarobić, a nie oni robią nam wątpliwą łaskę zezwalając na używanie ich jakże wspaniałej oferty!

  •  
   J......n

   +12

   pokaż komentarz

   @poztywynygadula: To jest problem twojego operatora, nie Play. To ty płacisz więcej, nie abonenci Play - ich niewiele obchodzą twoje rachunki. Do tego dochodzi fakt, że na tyle rzadko obecnie się wybiera numer ręcznie, że raczej ciężko zapamiętać kto jest w jakiej sieci.

   Może po prostu byłoby dobrym pomysłem pomyśleć nad zmianą oferty, skoro tyle musisz na nią wydawać?

  •  

   pokaż komentarz

   Dodalem swoja wypowiedz w powiazanych linkach - byla juz na wykopie, bez wulgaryzmow ani slangu zdobyla ledwo jeden wykop...

  •  

   pokaż komentarz

   Od 3 miesięcy mtr do play całą dobę to 40gr netto -> http://www.telepolis.pl/news.php?id=15265 tylko wirtualnioperatorzy mają stawki do p4 w granicach 30(mbank) - 40(mobilking) - 49 (kerfur,gg)
   Natomiast w3 winduje ceny w górę jak się da, aby tylko przekonać ludzi, że to zło i zablokować rozwój gluta.
   Dla przykładu taktak hot wprowadzony jakoś w sierpniu 79 gr/min. Stare patałachy zarabiają krocie na tym, że istnieje play, a nam wmawiają, że taniej się nie da, bototo ten zły mtr jest i oni są poszkodowani.

  •  

   pokaż komentarz

   Mój brat także miał nieprzyjemną sytuację z ERĄ. Widzę że wymyślanie problemów i inkasowanie za to pewnych sum pieniędzy to ich specjalność od jakiegoś czasu...
   On także został naciągnięty na 60 zł. Kiedy jego umowa dobiegała końca listem poleconym wysłał powiadomienie iż nie chce przedłużać umowy (oczywiście wszystko z ponad miesięcznym wyprzedzeniem jak to jest wymagane). Po jakimś czasie został powiadomiony że ERA list otrzymała i umowa skończy się od lipca (tak jak to powinno być). Niestety okazało się że rezygnacja z usług tego operatora nie jest taka prosta bo numer nie został wyłączony i dalej działał. Zgłoszenie problemu drogą mailową nie przyniosło skutku gdyż, jak można się spodziewać przyszła faktura, ale nawet nie na 45 zł jak do tej pory tylko dokładnie na 60 zł. Dopiero po paru telefonach do BOA sprawa wyjaśniła się, mianowicie: numer faktycznie powinien zostać wyłączony od lipca ale w wyniku błędu systemu(!) nie został... W tym samym czasie inny konsultant zaczął wydzwaniać w tej samej sprawie, gdyż jak się okazało po 2 tygodniach przeczytali nagle maila... Krew człowieka zalewa poprostu... Potem się dziwić że po necie krążą nagrania wk%#$ionych ludzi którzy wydzwaniają na wszelakie infolinie do tych baranów.

  •  

   pokaż komentarz

   alonzo85, ja bym przetestował dosyć dobrze, bo mam abo w play prawie dwa lata i powiem szczerze, że nawet nie interesuje mnie ich oferta na przedłużenie abo, obsługę mają tragiczną, miałem bardzo duży problem z odbieraniem SMS z zagranicy, oni nie widzieli problemu, wg nich zawsze wszystko było OK. Było jeszcze sporo innych problemów które napotkałem, mniejsze lub większe, ale wiem jedno - umowa teraz będzie z Erą lub Plusem, Orange nie ma zasięgu u mnie w domu.

  •  

   pokaż komentarz

   To, ze Cie troche wykiwali to prawda ale napisze to gigantycznymi literami
   PODCZAS PRZEDLUZANIA UMOWY TELEFONICZNIE NIE PRZYSLUGUJE NOWY TELEFON, CHYBA ZE ZA WYZSZY ABONAMENT
   Jakbys poszedl do SALONU ery to moglbys kupic nowy telefon za ta sama cene abonamentu

  •  

   pokaż komentarz

   ORANGE podobnie traktuje klientów. Miałem u nich abonament przez jakieś 8 lat (średnio 50zl). To co mi zaproponowali było po prostu śmieszne. Telefon albo niższy abonament (jedno i drugie bez rewelacji). Oferta Play była znacznie korzystniejsza dla mnie. A też byłem przywiązany do marki...

   Obyło się bez dopłacania, ale z przeniesienia numeru zrezygnowałem, ze względu na problemy ze strony orange (nie było jeszcze tej promocji w Play).

   Po dwóch latach w Play, bez zbędnych papierów mam nowy telefon, abonament 65 w cenie 50zł, a kwoty do zapłaty od momentu przejścia do P4 spadły o jakieś 30-40% i nadal spadają.

   Ja osobiście polecam tą sieć. Działa idealnie

  •  

   pokaż komentarz

   murzyn245 a co jak masz telefon na firmę ? [ rzecznik praw konsumenta już w tym momencie nie pomoże ]

 •  

  pokaż komentarz

  Czy Wam się też na dole strony reklama Ery wyświetla? :)

 •  

  pokaż komentarz

  I love prepaid :-) nikt do mnie nie dzwoni, nie dostaje wyciągów.. jak któregoś dnia telefon wpadnie do kibla to po prostu przestanę płacić.

 •  

  pokaż komentarz

  co ty za 15 zl chciales abonamet z telefonrm? moze jeszcze ze 200 minut i telefon z najwyzszej polki za 50 zl?

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna