•  

  pokaż komentarz

  Wg mnie, to jako jeden z niewielu ministrów edukacji robił cokolwiek.

  Może miał je.go ojca (i sam też był po części j.ty), ale na stanowisku min. edukacji nie zrobił chyba żadnej głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   A w mawianie, że lepiej żebyśmy uczyli się teorii kreacjonizmu niż teorii Darwina, nie rozśmieszaj mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   ze co? ze niby Roman kazal sie tego uczyc? Na jakim przedmiocie? Chyba na religii.
   To ze jego ojciec tak sie osmieszal w PE, nie znaczy ze Roman to od razu wprowadzil.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zdementował tego - dla mnie to proste, popierał to, jak 'najważniejszy nauczyciel' w kraju nie sprzeciwia się kwestionowaniu teorii na której opiera się biologia?

   A jego przytakiwacz M. Orzechowski przecież powiedział - że on nie pochodzi od małpy.

   Jak dla mnie banda pokręconych ideologicznie pseud-katolików. Pseudo bo miłością do bliźniego oni nie pałają.

  •  
   S.......7

   +1

   pokaż komentarz

   Zawzięcie wierzysz, że ta teoria jest słuszna, mimo, że nie została w 100% potwierdzona. Każdy kto uważa inaczej jest oszołomem, na dodatek jest zły. To Ty jesteś fanatykiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Staszek: o to chodzi, że została w 100% potwierdzona. To się tylko nazywa teoria. A co do katolików - niedawno papież Benedykt oficjalnie uznał ewolucjonizm, ale Giertych jest najwyraźniej lepszym od niego katolikiem .

  •  
   S.......7

   +1

   pokaż komentarz

   To, że papież ją uznaje, to tylko jego zdanie i jeśli ktoś uważa inaczej nie znaczy to, że jest gorszym katolikiem. Ja nie wątpię w teorię ewolucji, ale nie można jej spłycać do jednego: "człowiek pochodzi od małpy". Jest chyba trochę obszerniejsza, nieprawdaż?
   Ewolucja - tak. Natomiast niekoniecznie człowiek musi pochodzić od małpy (potrafisz to udowodnić?)!

  •  

   pokaż komentarz

   Stasi, nie jestem fanatykiem, nie będę wierzył w coś co się nazywa "siedem dni boga" z prozaicznego powodu - to właśnie taka teoria jest nieprawdziwa.

   Zamiast zarzucać mi fanatyzm łomie przeczytaj co ksiądz Twardowski mówił o "Wielkim Wybuchu" ( w konsekwencji dotyczy to także Darwina), stworzeniu świata i teorii Darwina.

   Porównał to do tego, że nie koniecznie 'siedem dni' jest takie jak to przedstawiają. Uważa, że obecne teorie 'Wielkiego Wybuchu' i ' Darwina' mogą być prawdziwe, ale zaznacza, że to Bóg musiał to wszystko tknąć.

   Ja też tak uważam - w moim przekonaniu to Bóg tchną i stworzył 'WIelki wybuch', a siedem dni może faktycznie istaniało, ponieważ nie znamy jednostki czasowej jaką posługuje się najbardziej abstrakcyjna istota znana człowiekowi - Bóg.

   Nie życzę sobie w moją stronę tekstów w stylu fanatyzmu, nie znasz mnie, więc się nie wypowiadaj na temat mojej osoby. Dla mnie wielki G. jest niczym. Nie reprezentuje jakichkolwiek poglądów, jego partia tak szumnie krytykowała wejście do UE, ale sami mają swoich ' złobów' w PE.

   Stasiu, nie potrafię udowodnić, że ludzie pochodzą od małpy, znam tylko wyniki badań, ludzie mają 99% takie samo DNA jak szympansy.

  •  
   S.......7

   +1

   pokaż komentarz

   Nazywasz mnie "łomem" * gdy stwierdzam, że jesteś fanatykiem. Niestety:
   "nie będę wierzył w coś co się nazywa "siedem dni boga" z prozaicznego powodu - to właśnie taka teoria jest nieprawdziwa" - znów zalatuje fanatyzmem. Ja nie jestem w stanie stwierdzić czy owa teoria (jak to nazywasz) jest prawdziwa czy nie - nie zachowały się żadne przekazy z tamtych czasów, nie żyłem też gdy Bóg tworzył świat. Mimo, że nie da się jednoznacznie stwierdzić w ile dni Bóg stworzył świat, z góry zakładasz, że Ty masz rację - na pewno nie w siedem. Zresztą, sam dalej stwierdzasz, że nie do końca wiadomo jak to się stało (nie znamy jednostki czasu Boga itp). Wydaje się, że przeczysz sam sobie.
   Nie reprezentuje jakichkolwiek poglądów - Mylisz się; Roman Giertych reprezentuje poglądy nazistowskie.
   nie znasz mnie, więc się nie wypowiadaj na temat mojej osoby - Ty też mnie nie znasz, ale nie przeszkodziło Ci to nazwać mnie łomem. Kali ukraść...?
   * - celowo nie odpowiedziałem obelgą na obelgę. Nie będę zniżał się do Twojego poziomu.

  •  

   pokaż komentarz

   To ty mnie obraziłeś pierwszy - przyganiał kocioł garnkowi.

   Nie, nie będę wierzył w coś co nie jest niczym potwierdzone, nie będe wierzył w coś co 'niby' zostało zrobione przez boga - ale ten Bóg nie jest mój, nie mam ochoty wierzyć w niego i nie wierzę. Świadomie to wybrałem, dlatego bulwersuje mnie, że Giertych próbował wprowadzać do szkoły 'propagandę katolicką' - tyle się mówi o propagandzie gejowsko-lesbijskiej, ale zapomina się, że jest propaganda katolicka - bo ja nie mam ochoty modlić się przed każdą lekcją fizyki - a uwierz mi, że mialem taka nauczycielkę, a działania giertycha - ot aborcja (nie popieram jej sam, ale jego działania mi się nie podobały) i 'przymilanie się' do 'ojca dyktatora' utwierdzały ją w przekonaniu że robi dobrze.

   Nigdy się z nim nie zgadzałem, faszystom precz, był to najgorszy minister od czasów pani Łybackiej, która reformą szkolnictwa dzielącą i dodającą gimnazjum zrobiła wielką krzywdę nam- uczniom.

   'Amnestia maturalna' - nie pisałem matury, będe to robić w 2010, ale jak dla mnie najgłupszy pomysł jaki może być - do liceum chodzi się po to żeby się uczyć. Ja nie rozumiem jak można się nie nauczyć na te 30%? To co takie osoby robiły, bimbały całe liceum, imprezowały? Z opowiadań moich rodziców wynika, że dawniej jak się pisało maturę i się ją zdało (co nie było łatwe) to czuło się prestiż i szacunek do samego siebie, że się zdało.
   A dzisiaj? Sam znam kilku maturzystów z zeszłego roku, mówią, że sie nie uczyli nic, bo i tak wiedzieli, że zdadzą.

   I to ma być pomaganie uczniom, nie wręcz przeciwnie, to uczenie młodych ludzi, że wszystko pójdzie łatwo i z górki.

  •  
   S.......7

   +1

   pokaż komentarz

   Więc uważasz, że fanatyk to obraza? Fanatyk to pojęcie socjologiczne i trudno je uznać za obelgę. Przykładowy dialog:
   - myślę, że nie potrafisz dostatecznie bronić swojego zdania, mimo, że masz wiele racji.
   - a ja myślę, że jesteś j... ch...!
   Uważasz, że druga osoba użyła określenia samego kalibru?
   Jeśli chodzi o upolitycznienie - cóż, jakoś nie widziałem tego upolitycznienia. Na religie wcale nie trzeba chodzić (można chodzić na etyke, czyli de facto spędzać czas w bibliotece, ale to już jest inna bajka). Tak więc, w jaki sposób przejawia się owo "upolitycznienie", czy raczej "katolicka propaganda"? Szkoda, że nie zauważasz powodów tego problemu - dopóki szkolnictwo będzie państwowe, każdy minister będzie w mniejszym lub większym stopniu uprawiać propogandę - od lewicowej poprzez nazistowską, katolicką, homoseksualną, skończywszy na... no, niestety prawicowej nie będzie, bo prawicowy minister będzie dążył do prywatyzacji. :)
   nie, nie będę wierzył w coś co nie jest niczym potwierdzone - takoż i ja. Nie jest potwierdzony, że człowiek pochodzi od małpy, więc mogę wobec tego zająć stanowisko neutralne. Natomiast Ty, z pełnym przekonaniem stwierdziłeś, że teoria siedmiu dni jest nieprawdziwa ("nie będę wierzył w coś co się nazywa "siedem dni boga" z prozaicznego powodu - to właśnie taka teoria jest nieprawdziwa"). Mimo, że nikt nie stwierdził jednoznacznie, że to bujdy!
   Nigdy się z nim nie zgadzałem, faszystom precz, - yhhh... od kiedy pan Giertych to faszysta?

  •  

   pokaż komentarz

   Staszek: kup sobie jakiś podręcznik biologii, albo wpisz w google "dowody ewolucji" (proponuje jednak to pierwsze) i przestaniesz pitolić o tym że nie można jej udowodnić.

   Druga sprawa - Giertych bardzo upolitycznił szkolnictwo, CDNy, kuratoria itd. To że tego "nie widzisz" nie znaczy że problem nie istnieje

  •  
   S.......7

   +1

   pokaż komentarz

   Trochę się nie zrozumieliśmy. Prostuję:
   teoria ewolucji - oczywiście,
   teoria ewolucji w wersji dla ludu, czyli samo "człowiek pochodzi od małpy" - to nie jest w 100% pewne.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest w 99%, gdyż tak jak już wspominałem DNA człowieka jest w 99% takie samo jak szympansa, różni nas tylko 1%. Im szybciej zdamt sobie sprawę, że jesteśmy zwierzętami i to, że jesteśmy jacy jesteśmy jest dziełem ewolucji tym lepiej dla nas. A tacy ludzie jak Orzechowski, którzy mają problemy z samymi sobą i ujmą dla nich jest nawet sądzenie, że człowiek pochodzi (czy jest spokrewniony) od małpy.

   Giertych jest nazista, dla mnie będzie faszystom. Nie uczy Polskiego młodego społeczeństwa tolerancji. A powinno się tego uczyć, zamiast wrzucać ksenofobiczne stwierdzenia nasycone jakąś ideologią.

 •  

  pokaż komentarz

  Co Wam wmówili, że tak go nienawidzicie? Naruszył kanon literatury? Nie! Wyłączył kilka pomniejszych dziełek z zestawu lektur ponadprogramowych (jak ktoś nie kumaty to tłumaczę - nadal te książki są w bibliotekach). Wprowadził amnestię maturalną? Tak! Ale po to żeby wyrównać szansę tych, z których ten d!%!#ny system edukacji zrobił sobie jaja nie ucząc ich tego co akurat okazało sie do zdania matury konieczne. Wprowadził mundurki? Tak! Przecież większość z Was akurat za to mu klaskała.

  Teraz macie święto, ale prawdziwe święto mają ci, którzy wmówili Wam że Giertych to największe zło tego świata... A teraz czas zaprogramować nowe cele.

  •  
   s......k

   +1

   pokaż komentarz

   Oj chopie, nieźle to ONI ci ten mózg zryli ;)
   Pierwszy z nim problem że obywatele biedni dzieciom swoim tłumaczyć musieli, resztki autorytetu tracąc najczęściej, skąd taki głąb w MEN się wziął i skąd drugiego głąba na VICE wytrzasną.
   Toż to wstyd straszny był jak ten człowiek mówił a raczej jak nie umiał po polsku mówić "przyszłom koalicje wielkom widze" Zresztą z tym OM to cala koalicja prawie ma kłopot ;D Żenujące. I jakoś nie widziałem tej Twojej klaszczącej większości. Ale to też pewnie ONI mnie zaprogramowali ... Ty a może ta większościowa mniejszość nie klaskała - może to był taki plaskacz w czoło? "O boże co on pie.... !" ? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   cieszę się że odchodzi, to nie jest dobry minister edukacji ale faktem jest że ogólna nienawiśc bierze się tylko z tego że to GIERTYCH. Większość powtarza tylko co inni gadają... Mnie osobiście z jego decyzji wkurzyła jedynie próba zmiany kanonu lektur- usunięcie jego zdaniem "mało polskich- mało chrześcijanskich" dzieł. nie popadajmy w paranoję, niemniej cieszmy się:) bo to nie jest człek kompromisu

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartholomew
   Toleruje twoja opcje polityczna. Ale dla przypomnienia:
   - Metody wyboru kuratorow, dyrektorow szkol i pracownikow centralnych funkcji z nadania politycznego, wprowadzaja preferencje polityczne okreslonej partii na teren szkol
   - Ustawa "Tani podręcznik" - nie skupila sie na cenie, ale na ograniczeniu w dostepie do zgory okreslonych wydawcow
   - Programy typu Mundurki i Zero Tolerancji to dzialania pozorne, unikajace dlugofalowej wspartej na konsultacji z psychologami, socjologami i w koncu z pedagogami akcji, ktora zamiast segregowac ludzi umozliwilaby wspoludzial szkoly w procesie wychowania i ksztalcenia.
   - Amnestia maturalna i pozniejsze regulacje typu niezdany jeden egzamin na maturze wciaz prowadzi do zaliczenia matury - no comment
   - Sugestie ze prace Gombrowicza to promowanie pederastii - no comment
   - Popieranie kreacjonizmu - no comment
   - Wprowadzenie oceny z religii na swiadectwo - no comment

   O czym tu dyskutowac. To sa punkty ktore mi ot tak przyszyl do glowy, a nie sledze dokladnie poczynan pana premiera.

  •  

   pokaż komentarz

   OK, (btw: moja opcja polityczna nie jest opcją Giertycha - z całą pewnością) ale myślę, że tego typu zarzuty, można postawić KAŻDEMU ministrowi niezależnie od opcji politycznej. Po prostu jakiejś części społeczeństwa zawsze się część pomysłów nie podoba (i dobrze). Lepiej może dla niektórych, jak minister siedzi cicho w gabinecie e nie robi NIC (i to, biorąc pod uwagę w ogóle kondycję RP, jest faktycznie najlepsza opcja).

  •  
   S.......7

   +1

   pokaż komentarz

   Zamiast skończyć z całą tą patologią (sprywatyzować szkoły) działał PR-owo, rzekomo uzdrawiając polskie szkolnictwo. Nie próbuj mnie wmówić, że Roman Giertych był dobrym ministrem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartholomew
   "ale myślę, że tego typu zarzuty, można postawić KAŻDEMU ministrowi niezależnie od opcji politycznej."

   A ja mysle ze nie kazdemu. Zreszta poszukaj przykladow. Tak daleko posunietego upolitycznienia szkoly nie bylo juz dawno.

 •  

  pokaż komentarz

  to ze pisze niechlujnie wiem i nie bede sie z tego powodu biczowal. mam wciagu dnia tak malo czasu ze siedzenie przy komputerze to luksus. co do wypowiedzi ktoregos tam leszcza ze mi z tyn kowania malo kasy..otoz wiedz moj drogi ze najtansza szkola prywatna jaka znalazlem kosztuje mnie w bristolu 800 funtow miesiecznie. jestem ciekaw czy ciebie stac na to misku puszysty. na takie szkoy stac tu ludzi z klasy sredniej (adwokaci lekarze prawnicy itd) osobiscie nie znam nikogo z polakow i anglikwo ktorzy bymieli dziec w takich szkolach. natoamiast jest to szkola najtansza jaka znalazlem. w mysl zasady tanie mieso psi jedza nie powinienem tam posylac dziecka. renowowane szkoly zaczynaja sie od 2000 funtow w mojej okolicy za miesiac. natomiast to co napisalem w moim komentarzu merytorycznie odnosilo sie do czegos kompletnie innego. widoczne czytanie ze zrozumieniam nie za bardzo ci wychodzi. a ja powtarzam wam jescze raz dmuchajcie na zimne. pewien psycholog dzieciecy powiedzial mi ze najgorsze to brak zasad. dla dzieci zasady nawet te ktore im sie nie podobaja sa lepsze niz ich brak. gierych moze jak slon w skladize porcelany ale cos tam staral sie robic. jesli sie wam nie podoba to go zmiencie ale niech ktos cos robi bo bedize to samo co w angielskich szkolach. a wierzcie mi ze to co jest teraz w polskich to dopiero przedszkole w porownaniu. ostatnio modne jest filmowanie z komorki napadow na boguducha winnych uczniow przez innych uczniow. 7 roczniki maja program w ramach ktorego kazdy moze dostac laptopa do domu . widzialem masakrycznie zniszczone kompy po kilku dniach uzytkowania. na kazdym kroku sa plakaty ze dziecko najwazneijsze i ma dzwonic na policje jak dorosly krzywo spojrzy. moja corka rano sie darla bo nie chciala isc do szkoly to sasiad zadzwonil po policje i to mojej corki sie pytali czy maja mnei zabrac w kajdankach na komisariat !!! to jakas paranoja moj kolega 2 metry wzrostu idzie po ulicy i gnojek 1,30 rzuca mu w leb kamulcem pod szkola. chcial odrzucic to mu zaczeli grozic ze na policje zadzwonia. moja corke zaczepial jakis kurdupel. zlapalem go w szkole za fraki i prowadze do nauczyciela.. stado innych uczniow chcialo mnie pobic!!!! a nauczyciel mowi mu idz do mojego gabinetu i poczekaj. uczen zrobil krok i uciekl. a mi dano ostrzezenie ze nie wolno mi gnoja dotykac.narkotyki noze przemoc molestowanie niszcenie dobr szkolnych to norma. NORMA!!! nie wyjatek. koszmarna kasa idzie na kursdy dl anauczycieli jak sie maja bronic przed uczniami !!! paranoja. druga koszmarna kas aidzie na naprawe tego co uczniowie niszcza. w szkole moje corki zniszczono jednego dnia zapalniczkami 18 kamer za kupe kasy. pod szkola do samochodu wsiedli mi uczniowie i zaczeli mi krasc z samochodu przy mnie drobiazgi!!!!! nie moglem ich wywalic z auta!!! a wy sie koncentrujecie na tym ze giertych jakies duperele zakazuje czy wprowadza. najgorsze jest to ze polska szkola zmierza powoli w t ym samym kierunku

 •  

  pokaż komentarz

  mieszkam w anglii.mialem przyjemnosc rozmawiac z dyrektorem szkoly mojej corki. to co sie dzieje w angielskich szkolach to masakra. przemoc, molestowanie (moja corka molestowana przez jakiegos kurdupla 10 letniego) nauczyiele wyzywani opluwani fakowani na kazdym kroku. nie lubie giertycha i calej tej koalicji ale mimo wszystko on chcial cos zrobic. tak naprawde nie znalazlem poza malo merytorycznym belkotem nic co by mozna bylo mu zarzucic z rzeczy naprawde waznych. a ja wam mwoie widzac to co sie dzieje tutaj dmuchajcie na zimne i przykrecajcie srube ile sie da. wy teraz jestescie anty bo do tej szkoy czesto jescze chodzicie.ale owoce beda zbierac wasze juz dzieci. polecam pierwsza lepsza secondary scool w anglii. masakra ile kasy jest marnotrawione na wychowanie d#%!$kow nie umiejacych liczyc pisac czytac a potrafiacych jedynie niszczyc

  •  

   pokaż komentarz

   "polecam pierwsza lepsza secondary scool w anglii. masakra ile kasy jest marnotrawione na wychowanie d!$%!kow nie umiejacych liczyc pisac czytac a potrafiacych jedynie niszczyc"

   Z tą nieumiejętnością pisania, to bym radził ostrożnie. A przede wszystkim: spojrzeć najpierw na swoje pismo i dopiero innych d!$%!ami nazywać :-)

  •  

   pokaż komentarz

   "polecam pierwsza lepsza secondary scool w anglii"
   To moze nie posylaj dziecka do pierwszej lepszej szkoly dla "d$#$$kow", tylko do jakiejs lepszej co? A wiem z tynkowania i malowania kasy nie starcza.

  •  

   pokaż komentarz

   Pragnę zauważyć, że błędy @muchabzz polegają przede wszystkim na braku polskich liter co w przypadku pisania z Anglii jest zrozumiałe. Poza tym nie używa on wielkich liter co jest pewnie przejawem niechlujstwa i pośpiechu. W tej sytuacji @Brut_all powinien trochę pomyśleć zwłaszcza, że do składni zdań w jego wypowiedzi też można mieć zastrzeżenia (patrz użycie znaków przestankowych).
   @jeanpaul - Czy murarz Twoim zdaniem jest człowiekiem gorszej kategorii? A może to wynik Twoich kompleksów?

  •  

   pokaż komentarz

   jeanpaul ... za taki chamski text na czarna liste wielu osob lecisz... przynajmniej moja... eot

 •  
  s......k

  +1

  pokaż komentarz

  "Toż radość będzie w domu,
  nareszcie koniec sromu.
  Skończony kłopot!" ;)
  a teraz tylko modlę się o jakiś trybunał albo komisje na tego pajaca.