•  

  pokaż komentarz

  Haha na bank się przejmą ;-) Może gdybyś zostawiał u nich 350-500 złotych to by się Tobą przejęli, w obecnej sytuacji jednak spodziewaj się zlewki. mimo to wykop :)

 •  

  pokaż komentarz

  Podobnie jest w Erze (blueconnect). Jeżeli jakiś program dla połączeń z internetem po GPRS nawiązuje kilka sesji po kolei - np. na 6kB wysłanie wiadomości - to i tak za każdym razem "zjada" 50kB transferu (bo to minimalna wartość). 30 wiadomości (oddzielnych połączeń) - masz 7,5zł. W Erze dodatkowo masz oddzielnie rozliczany ruch wychodzący - w Orange jest suma ruchu w obie strony. Teraz jeszcze inicjalizacja połączenia programu z serwerem + jakiś mały ruch w kilku sesjach - i wychodzi okrąglutka dyszka...
  Proponuję sprawdzić, czy ten Twój komunikator przypadkiem nie próbuje komunikować się właśnie w kilku sesjach...

  PS: U mnie coś takiego zaobserwowałem, gdy jeszcze (jakieś 2 lata temu) Opera Mini nie podtrzymywała sesji i każde otworzenie nowej strony pobierało 50kB (pomimo wyłączenia obrazków). Teraz podtrzymując sesję - mam prawie idealnie takie zużycie, jak rzeczywiste (oczywiście, zaokrągleń do 50kB się nie ominie - ale teraz jest zaokrąglane raz, a nie wiele razy...)

  Acha - i sprawdź sobie na Orange On-line w sekcji "Bieżące połączenia" jak się kształtował ten ruch sieciowy w tym dniu, o którym piszesz. Prawie na 100% będzie tam wiele oddzielnych połączeń GPRS...

 •  

  pokaż komentarz

  Reklamacja? To jakiś bełkot, a nie oficjalne pismo... Tekst bez ładu i składu, a podpis na poziomie podstawówki.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy jaka kolwiek osoba wykopujaca sprawdzila te obliczenia? Jak na moje oko to mogles chociaz poczekac na odpowiedz, a nie korzystasz z obecnej mody 'na nagonke na duze firmy'. Naprawde ufasz w to ze jeden z glownych zrodel dochodu tak duzej firmy jest niedopracowany i jestes tym mozgiem ktory to wykryl? Te obliczenia jest bardzo latwo podwazyc, no ale do tego trzeba juz miec dostep administratora i sprawdzic czy przypadkiem w tle nie sciagales pornola? Tekst oskarzajacy bez zadnych dowodow, mozna sobie to jedynie wydrukowac i tylek podetrzec. I nie zebym pracowal dla orange. Jakas lista procesow ktora dzialala podczas danej operacji, screenshoty ewentualnie filmik ktory by to pokazywal cokolwiek co swiadczylo by o tym ze mowisz prawde a nie napisales sobie tekst natury sc-fi?

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie ludzie, ale to nie jest błąd operatora, transfer w pakiecie masz rozliczany co 100kB dla downloadu i uploadu . Tak więc zaczynając sesję i ściagając 2kB oraz wysyłając 1kB a następnie kończąc ją operator zaokrągla te wartości do najbliższej wielokrotności 100 więc w tym konkretnym przypadku z konta ściągane jest 200kB.

  Masz to wszystko w regulaminie i jest to zupełnie normalna (sic!) i znana użytkownikom sytuacja. Rozwiązaniem problemu możebyś np. podtrzymywanie sesji połączenia (niektóre telefony takie jak np iPhone mają taką opcję)

  Tak więc autor tego wykopu tak naprawdę popisał się nieznajomością zarówno regulaminu jak i sposobu działania operatorów.

  •  

   pokaż komentarz

   1) z lektury wywnioskowałem, że autor ma Nowe Orange GO bez żadnych pakietów
   2) transfer w nowym orange go jest liczony łącznie, po 50kB (w pakiecie Orange Free jest tak jak piszesz)

  •  

   pokaż komentarz

   diwi:
   1. wcale nie po 100 kB tylko mniej.
   2. po co mu regulamin, skoro takie informacje sa w cenniku
   3. podtrzymanie sesji nie zależy od telefonu, ajfona srajfona, tylko od programu (polecam Opere mini na kazdy telefon)

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli chodzi o rozliczanie to to był przykład tego jak to funkcjonuje (wiadomo że wartości do których jest zaokrąglany transfer mogą się różnić)

   "podtrzymanie sesji nie zależy od telefonu, ajfona srajfona, tylko od programu (polecam Opere mini na kazdy telefon)" - tak, fajnie, tyle że jak wyjdziesz i nie zostawisz opery w tle to sesja zostaje zakończona, a mi chodziło o funkcjonalność w której sam telefon (system) podtrzymuje połączenie, a nie jakiś zewnętrzny program (iPhone był tylko przykładem gdyż mam i używam i wiem że to działa)

  •  

   pokaż komentarz

   @KazimierzWielki: aha, czyli według Ciebie program w javie decyduje o tym czy sesja jest podtrzymywana, a nie system?