•  

  pokaż komentarz

  No jakże tak, zlikwidować podatki dochodowe? Toż bogate chamy będą jeszcze bogatsze a my jeszcze biedniejsi! Jak zyć bez podatkó dochodowych? Trzeba nałożyć 100% podatki dochodowe na bogatych! Niech płaco a nie kombinujo i oszukujo!

  pokaż spoiler Przykład myślenia przeciętnego obywatela Polski. Dlatego Korwin nigdy do władzy nie dojdzie, bo biedni tak naprawdę wcale nei chca się bogacić, biedni chcą żeby bogaci stali się biedni.

  •  

   pokaż komentarz

   bo biedni tak naprawdę wcale nei chca się bogacić, biedni chcą żeby bogaci stali się biedni.

   @kukenkino: prawda, tylko stąd to się w ludziach bierze?

  •  

   pokaż komentarz

   @gupilogin: Zdaje się, że Ziemkiewicz próbował na to pytanie odpowiedzieć w książce pt "Polactwo".

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba nałożyć 100% podatki dochodowe na bogatych!

   @kukenkino: Niech wszyscy płacą po równo 100%. Sprawiedliwość społeczna!oneone1

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikdzikdzik: Nie, nie i jeszcze raz nie. Gdyby wszyscy płacili 100% to byłaby to zwykła sprawiedliwość (c?##@wa ale jednak). Sprawiedliwość społeczna jest wtedy, gdy tylko bogaci będą płacić 100%.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Podatki dochodowe nie są aż takim problemem.No chyba,że są problemem dla Januszy Biznesu. W Polsce najbogatsi w dużej części nie inwestują w firmę i to jest też istotnym problemem. Ostatnio słyszałem o typku,co to ma firmę i oczywiście - "zastaw się,a postaw się". Auto nowe,a za prąd nawet nie płaci,aż mu go chcą odciąć ( ゚ ∀ ゚) no kabaret.

   Obniżyć to trzeba VAT,podnieść kwotę wolną od podatku co najmniej 20-krotnie,obniżyć akcyzę na paliwo - no i akcyzę na fajki i alkohol też - to ostatnie nie po to,by pomóc uzależnionym, tylko ze względu na krzywą laffera. Dochodowy można zostawić, ale wprowadzić ulgę od inwestowania w badania i wyposażenie firmy,taką by kwota która pójdzie na nowoczesny sprzęt czy badania była wprost WOLNA OD PODATKU. ZUS od jednoosobowej działalności nie powinien być większy jak te 400 zł do osiągnięcia zysku większego jak średnia krajowa.

   Do tego oczywiście ujednolicenie procentu VAT, ustawowo wszelkie wątpliwości na korzyść podatnika,uproszczenie prawa... - słowem,rzeczy których Korwin nie załatwiłby nawet gdyby został premierem - a na pewno nie załatwi jako prezydent.

  •  

   pokaż komentarz

   @k87l: Korwin nie da rady? Potrzymaj mu piwo! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   podnieść kwotę wolną od podatku co najmniej 20-krotnie,

   @k87l: Nie chodzi o sae kwoty jakei trzeba zapłacić, tylko o cała papierologie, możliwość kontroli (np. ze ci US zakwestionuje że cos nie jest wg nich kosztem) plus koszty związane z poborem, biurokracją.

   Ale prawda, podatek dochodowy swoja droga ale dla małych firm największym problemem są koszty składek ZUS, które trzeba płacić bez względu na wynik finansowy.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie chodzi o sa(m)e kwoty jakei trzeba zapłacić, tylko o cała papierologie, możliwość kontroli (np. ze ci US zakwestionuje że cos nie jest wg nich kosztem) plus koszty związane z poborem, biurokracją.
   @kukenkino: Dokładnie.Wiem,choć nie prowadzę firmy (mam bardzo przyjaznych urzędników w okolicy i mnóstwo klasycznych "Januszy Biznesu" - no i się na tym nie znam). Moim zdaniem system powinien dawać preferencyjne warunki małym firmom i firmom inwestującym w technologię,ponieważ to rozszerza (prawie nie istniejącą u nas) klasę średnią i sprzyja np. spokojnemu rozwijaniu ewentualnych startupów.

  •  

   pokaż komentarz

   mam bardzo przyjaznych urzędników w okolicy

   @k87l: Wiesz, oni moga być przyjaźni do momentu, kiedy dostaną wytyczne, że 80% kontroli ma sie kończyć karą pieniężną- a takie chodza słuchy. Wtedy będzie jak z niektórymi policjantami "wie pan, ja bym dał pouczenie ale komendant zakazał mi wracać bez 17 mandatów".

   Problem polega na tym, ze kwestia co jest kosztem uzyskania przychodu a co nie - jest uznaniowa. Niby teoretycznie wystarczy kupić np. drogą lustrzanke i zrobic nia 5 zdjec do aukcji allegro ale skad wiesz czy ci urzednik nei zakwestionuje, że za droga i mogłes se telefonem (tez nie za drogim) te zdjęcia zrobić?
   Z ich punktu widzenia powinieneś płacić mozliwie najwyższy podatek dochodowy, ty prowadząc firmę chcesz mieć jak najwyższe koszty, żeby zapłacić jak najniższy podatek dochodowy. Klasyczny konflikt interesów.

   Podatek dochodowy oparty na odliczaniu kosztów od przychodu jest takim batem, nigdy nie wiesz kiedy spadnie na twoje 4 litery.

   Porównaj to np. z podatkiem VAT albo akcyzą. Są dużo prostsze i do ściągnięcia i do skontrolowania. Świadczy o tym fakt, że podatkami dochodowymi (i tam jeszcze od sprzedaży czyli PCC) zajmuje się 2/3 urzedników skarbówki. Trzeba 1/3 z nich zwolnić, drugą 1/3 wrzucić do kontrolowania podatku VAT, bo wg różnych źródeł znika nam 20-60 miliardów zł rocznie na przekrętach z VAT.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: U mnie defaultowo: położony nacisk na zdanie, ironia lub ton złośliwy/wkur...
   Tyle na temat ich faktycznej przyjazności :P

  •  
   k......s

   +1

   pokaż komentarz

   @gupilogin: homo sovieticus ( ͡° ͜ʖ ͡°), komuna umysłowa zakorzeniona na pokolenia w przód

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: dopsze trolujesz :) ja mam zawsze bekę z lewactwa, które ma problem z % :). Dla januszy ekonomii niesprawiedliwym jest łupienie kucy z 15ktylko na 20% powinni mieć więcej bo to niesprawiedliwe, żeby osoba zarabiająca 1,5k miesięcznie płaciła 20% podatek co kuc z 15k

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Pieprzysz waść. Ja chcę być bogatszy a gówno mnie obchodzi bogaty. Nie rozumiem tych plusów u Ciebie. Chyba nikt spoilera nie otworzył.

  •  

   pokaż komentarz

   @k87l: nie sa problemem jezeli posiadasz milion na koncie- z taka kwota mozesz dobrze wystartowac. Dla kogos kto zaczyna (ro)zwijac firme podatek dochodowy jaki aktualnie jest zabija mlode przedsiebiorstwo. O kwocie wolnej od podatku nie bede wspominal, bo kazdy kto czyta wykop wie jak to wyglada.

  •  
   M................a via Wykop dla Windows Phone

   0

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Jak to mówi MMKolonko taki mamy polski syndrom.

 •  

  pokaż komentarz

  Likwidować, likwidować, likwidować.
  Likwidować PIT, likwidować biurokrację, likwidować ministerstwa, likwidować skorumpowanych urzędników, likwidować agencje, likwidować PSL, likwidować korupcję, likwidować dotacje
  Likwidować, likwidować, likwidować tę całą zgniliznę. A WSZYSTKIM będzie żyło się lepiej.

  (przeróbka słynnego cytatu pana Andrew Mellon na warunki polskie)

  •  

   pokaż komentarz

   @MKJohnston: Ja chętnie sprawdzę co Korwin ma do powiedzenia, bo widzimy co zrobili ci wszyscy którzy rządzili do tej pory. Żadne lewaki, żadne pseudo prawaki. Sprawdźmy co "złego" uczyni brak podatków dochodowych, mniej biurokracji, odpowiedzialność za siebie i naszą rodzinę bez wtrącania się rządu do naszego życia.
   Wszystko inne już sprawdziliśmy, jak widać to były same błędy wbrew temu co nam wmawiano.

 •  

  pokaż komentarz

  Poklasku wśród urzędników tym postalatem sobie nie zdobędzie

  pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KomentatorTramwajowy: wbrew pozorom jest wielu ludzi, którzy nie chcą być urzędnikami, ale z braku innych opcji nimi są, bo to jedyne dostępne na rynku miejsca pracy. Teraz przy popuszczeniu smyczy nastąpiłby rozrost biznesów, a co za tym idzie pojawiłyby się zwykłe miejsca pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Awganowicz: Żartujesz? Ciepła posadka urzędasa to jest to o czym wielu marzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Pamiętam reportaż w TV o tym jak jakiś urząd miasta ogłosił rekrutacje na stołek. Pokazywali stos podań o pracę i CV, więc państwowa posadka zawsze na propsie u Polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @SuperJadzia: Zależy jaki urząd. Mam kilku znajomych co pracuje bo nie ma gdzie. Pensje na najniższych stanowiskach są niskie, jak się nie ma plecków to szansa na awans bardzo mała. Niektórzy by poszli do pracy do Biedronki, ale się trochę wstydzą, no i pracując w urzędzie łatwiej jest coś załatwić sobie i rodzinie. Jakby mieli do wyboru stanowiska pracy w zwykłych firmach, konkurencyjne finansowo to kilka z tych osób by się przeniosło. Bycie urzędnikiem-sk%!?ielem nie każdemu przypada do gustu, niestety nie bardzo możesz nim nie być, bo ograniczają cię przepisy.

   Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy by zrezygnowali z takiej pracy w dobrych warunkach, praktycznie bez odpowiedzialności, ale są ludzie, którzy maja ciut ambicji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Awganowicz: Wydaje mi się że przygniatająca większość ludzi po prostu idzie tam gdzie im lepiej. Mając do wyboru prace u prywaciarza gdzie trzeba zapieprzać za podobne pieniądze, lub założenie czegoś włąsnego (tu to już całkiem trzeba zachrzaniać, zwłaszcza na początku żeby się udało, do tego stres itp) i porównując to do siedzenia za biurkiem, popijania kawy i spławiania ludzi, to większośc wybierze prace w urzedzie.

  •  
   l.....................s

   0

   pokaż komentarz

   wbrew pozorom jest wielu ludzi, którzy nie chcą być urzędnikami, ale z braku innych opcji nimi są, bo to jedyne dostępne na rynku miejsca pracy

   @Awganowicz: W szeregach Wehrmachtum czy Luftwaffe tez byli tacy, co nie chciali strzelac do Polakow, jednak, jak sie pozniej okazywalo,po kilku dniach przelamywali lody, a po jakims czasie zaczynalo im sie to podobac ;)

   Ale czesciowo masz racje, budzetowka to, dla przecietnego zjadacza chleba, najlepsza robota. Ale jak sie dziwic, jesli u nas uwaza sie, ze szczyt majetnosci i wplywow to ktos skojarzony z sektorem publicznym, dajmy na to posel, czy adwokat. O urzednikach tez sie czesto tak mowi. No do chuja... Gdzie sa przedsiebiorcy?

 •  

  pokaż komentarz

  Co pan mówi. Przecież wtedy zasiłki będą mniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  No może nie całkowita likwidacja.. ale przynajmniej do stanu optymalnego , 10% aktualniej liczby + zinformatyzowanie biurokracji... Po cholere mamy wypelniac papierek, który pozniej urzędas musi przepisac.. i czasem z błędami na naszą niekorzyść... no ale oczywiście za taką pomyłeczke na sume 20tys złotych urzędnik nie odpowiada... tylko klawiatura która wpisala o jedno 0 za dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zautoamtyzowac !