•  
  T.............y

  +34

  pokaż komentarz

  Jeszcze może Borg zacznie odgrywac role kosmicznego czerwonego krzyża i lekarzy bez granic w jednym? Albo będzie kontynuacja wizji Roddenberrego albo z tego wyjdzie jedno wielkie gówno i gwałt na uniwersum.

  pokaż spoiler j%#?ć reboot

  •  

   pokaż komentarz

   @TowarEksportowy:
   Gdzie nadszarpnięto wizję Roddenberrego? ;)

  •  
   T.............y

   +16

   pokaż komentarz

   @80sLove: Samo zresetowanie uniwersum jest takim nadszarpnięciem, będziemy mieć obraz z wykorzystaniem tylko motywów prawdziwego uniwersum przez co produkt będzie jedynie trekopodobny. Już raz był taki eksperyment nazywał się 'Enterprise'. Sukces wszystkich 4 części sagi tkwi w kanoniczności i konsekwentnej kontynuacji i rozbudowy świata Star Trek.

  •  

   pokaż komentarz

   @TowarEksportowy:
   Ale akcja tego serialu raczej będzie dziać się w oryginalnym świecie ST, a nie kinowym Abramsa. Prawa do serialu, ich historii i ogólnie marki ST należą do CBS. Paramount ma tylko prawa do filmów kinowych, stąd zrobili sobie reset.

   To kontynuacja, a Enterprise był prequelem.

  •  

   pokaż komentarz

   @TowarEksportowy:
   Ogólnie jeśli coś ucierpi to na pierwszy ogień idzie Enterprise i jego wojny temporalne ;)

  •  
   T.............y

   +10

   pokaż komentarz

   @80sLove: Nie, i nie zostanie uznane za takie przez trekowców. Tu nie chodzi o kinówki. Reset to reset, kanonicznie powinniśmy kontynuować uniwersum od tego miejsca w którym się opowieść zakończyła + 20-50 lat by można było robić swobodne nawiązania do wątków z TNG/DS9/VOY. Czyli nowe technologie zdobyte przez Voyagera a głownie rozwój kanałów trans-warp umożliwiające jeszcze lepszą eksploracje galaktyki. Przerzucenie historii o tyle lat i wprowadzenie takich zmian będzie skutkować tym że serial może się nazywać Babilon VI i pewnie nikt się nie pozna bo tyle powstanie niespójności i sprzeczności.

  •  

   pokaż komentarz

   Reset to reset, kanonicznie powinniśmy kontynuować uniwersum od tego miejsca w którym się opowieść zakończyła + 20-50 lat by można było robić swobodne nawiązania do wątków z TNG/DS9/VOY.

   @TowarEksportowy:
   Przy Next Generation nikomu to nie przeszkadzało.

   Czyli nowe technologie zdobyte przez Voyagera a głownie rozwój kanałów trans-warp umożliwiające jeszcze lepszą eksploracje galaktyki.

   Dlatego trzeba to trochę ukrócić, bo wkrótce ST będzie latać z galaktyki do galaktyki np. przez zmianę mentalności ras - poznanie przyczyn i skutków. Poznanie ich na nowo.

   Przerzucenie historii o tyle lat i wprowadzenie takich zmian będzie skutkować tym że serial może się nazywać Babilon VI i pewnie nikt się nie pozna bo tyle powstanie niespójności i sprzeczności.

   @TowarEksportowy:

   Jakich sprzeczności? Chyba o wiele łatwiej o sprzeczności, gdy mamy bezpośrednią kontynuację (zwłaszcza w kwestii wyglądu technologii) niż odległą przyszłość.

  •  
   T.............y

   +4

   pokaż komentarz

   @80sLove:

   Chyba o wiele łatwiej o sprzeczności, gdy mamy bezpośrednią kontynuację (zwłaszcza w kwestii wyglądu technologii) niż odległą przyszłość.

   Z chęcią się założę czy faktycznie mimo takiego upływu czasu to coś faktycznie będzie świeże. Bo wiesz jak dla mnie przykładowo te 500 lat, to różnice w konstrukcji między czasami TNG a tego nowego powinny być takie, jak między Feniksiem a Enterprise przynajmniej. Ciekawe jak to zrealizują. Do tego powinien dojść wpływ kulturowy i technologiczny z innych kwadrantów w szczególności gamma i delta. Żebyśmy przypadkiem kiedy przyjdzie nam to oglądać nie zobaczyli, mimo zapowiadanej wielkiej ewolucji uniwersum ciągle tych samych statków jak w TNG, technologi znanej z VOY a załogi typowej dla zwykłej stacji kosmicznej znanej z DS9. Bo tak będzie taniej i wygodniej. A to samo w sobie będzie raziło w oczy w szczególności ludzi którzy żyli poprzednimi seriami i wiedzą że taka 'ewolucja' bez postępu nie miałaby nigdy miejsca.

  •  

   pokaż komentarz

   @TowarEksportowy:
   Jak dla mnie rozwiązanie tego problemu można odnaleźć w naszej rzeczywistości. Jak wiemy nasza technologia poszła przez 50 lat bardzo do przodu. Mimo to ciągle naszym największym osiągnięciem w dziedzinie astronautyki jest lot na Księżyc.

   Niech w nowym serialu okaże się, że ludzkość i inne rasy zaczęli się zajmować własnymi wewnętrznymi problemami, a nie eksploracją kosmosu. Mistyka? Mnisi? Romulanie z Wolkanami? Nawet pasuje do wątku rozwoju duchowego ponad naukę :)

   A Federacja (i jej główny okręt) będzie wyjątkiem - malutką organizacją, która wyraża chęć dalszej eksploracji kosmosu, poznania świata, do której wszyscy będą podchodzić z rezerwą :)

  •  
   T.............y

   +16

   pokaż komentarz

   Niech w nowym serialu okaże się, że ludzkość i inne rasy zaczęli się zajmować własnymi wewnętrznymi problemami, a nie eksploracją kosmosu. Mistyka? Mnisi? Romulanie z Wolkanami? Nawet pasuje do wątku rozwoju duchowego ponad naukę :)

   A Federacja (i jej główny okręt) będzie wyjątkiem - malutką organizacją, która wyraża chęć dalszej eksploracji kosmosu, poznania świata, do której wszyscy będą podchodzić z rezerwą :)

   @80sLove: I właśnie to jest całkowite odejście od idei ST i wizji Roddenberrego. Star Trek miał pokazywać nową złotą erę naszej cywilizacji oraz bezgraniczne poświęcenie się dla rozwoju i odkrywania nieznanego, co miało nadawać nowy sens i kierunek dla ludzkości. Coś co inspirowało tysiące ludzi przez lata, ten konkretny etap naszego rozwoju gdzie już tak mało rzeczy ograniczało nas. Widzę że do wielu to nie dotarło skoro oponują za uwstecznianiem i odejściem od pokazania tej wielkiej przygody, a w to miejsce chcą oglądać jakieś duchowe srututututu.

   P.S Wątki bajorańskie były jednymi z najgorszych, najsłabszych i najnudniejszych w całej serii ST, nie wiem jak można się cieszyć że ktoś planuje do tego wrócić w zwiększonej ilości.

  •  

   pokaż komentarz

   Star Trek miał pokazywać nową złotą erę naszej cywilizacji oraz bezgraniczne poświęcenie się dla rozwoju i odkrywania nieznanego, co miało nadawać nowy sens i kierunek dla ludzkości.

   @TowarEksportowy:
   Dlatego historia zamiast pokazywać te setki lat pokaże okres, w którym ludzkość do tego powróciła :) Po latach technologii "konsumpcyjnej" powrót w stronę gwiazd.

   Wątki bajorańskie były jednymi z najgorszych, najsłabszych i najnudniejszych w całej serii ST, nie wiem jak można się cieszyć że ktoś planuje do tego wrócić w zwiększonej ilości.

   W zasadzie przedstawiono jedynie obraz zastanej rzeczywistość. Nie wiadomo, w którą stronę serial skręci.

  •  
   T.............y

   +3

   pokaż komentarz

   @80sLove: Dlatego mówię "opowieść o wielkim zjednoczeniu i trudnej drodze do niego". To przecież Babilon5 bis, i o ile jestem fanem B5, to jednak wolałbym żeby Star Trek był Star Trekiem, jasnym i pozytywnym obrazem naszej przyszłości a nie na siłę wprowadzanych galaktycznych dramatów. Od tego są inne produkcje.

  •  

   pokaż komentarz

   @TowarEksportowy: no właśnei star trek to zawsze była nierealna kosmiczna komuna i tak powinno pozostać

  • więcej komentarzy(2)

 •  
  m............r

  +5

  pokaż komentarz

  zna ktos jakis inny serial, ktory tak swietnie przedstawialby relacje miedzy rozniacymi sie miedzy soba na ziemi spoleczenstwami?

  •  
   m............r

   -3

   pokaż komentarz

   @JohnLenin: to nasladowca.

   to star trek przerobil problemy, ktore mamy dzisiaj.

   ST to taki nostradamus.

  •  
   m............r

   +10

   pokaż komentarz

   @maninthemirror:
   ferengi - zydzi
   wolkanie powstrzymujacy swoja przemoc - niemcy
   klingonowie - rosjanie

   "Sformułowanie „Zemsta to danie, które najlepiej serwować na zimno” (ang. "Revenge is a dish best served cold") reżyser Quentin Tarantino uczynił mottem filmu "Kill Bill", podając, że jest to „stare klingońskie przysłowie"

  •  
   m............r

   +19

   pokaż komentarz

   @maninthemirror: zasady zaboru ferengi:

   1. Kiedy wejdziesz w posiadanie cudzych pieniędzy - nie oddawaj ich. (DS9:The Nagus)
   3. Nigdy nie inwestuj więcej niż to konieczne. (DS9:The Maquis, Part II)
   6. Nie pozwól rodzinie stawać na drodze do zysku. (DS9:The Nagus)
   7. Miej uszy otwarte. (DS9:In the Hands of the Prophets)
   9. Okazja plus instynkt równa się zysk. (DS9:The Storyteller)
   10. Chciwość jest wieczna. (DS9:Prophet Motive)
   16. Układ to układ... do czasu gdy trafi się lepszy. (DS9:Melora)
   17. Umowa to umowa... lecz tylko między Ferengi. (DS9:Body Parts)
   18. Ferengi bez zysków to żaden Ferengi. (DS9:Heart of Stone)
   21. Nigdy nie stawiaj przyjaźni ponad zyskami. (DS9:Rules of Acquisition)
   22. Mądry człowiek usłyszy zysk na wietrze. (DS9:"Rules of #acquisition)
   23. Nic nie jest ważniejsze od zdrowia. Prócz twoich pieniędzy. (ENT:Acquisition)
   28. Szepcz na drodze do sukcesu. (DS9:Treachery, Faith, and the Great River)
   31. Nie naśmiewaj się z matki Ferengi. (DS9:The Siege)
   33. Podlizywanie się szefowi nigdy nie boli. (DS9:Rules of Acquisition)
   34. Wojna sprzyja interesom. (DS9:Destiny)
   35. Pokój sprzyja interesom. (DS9:Destiny)
   45. Ambicja nie zważa na rodzinę (ENT:Acquisition)
   47. Nigdy nie ufaj ubranemu lepiej niż ty. (DS9:Rivals)
   48. Im szerszy uśmiech, tym ostrzejszy nóż. (DS9:Rules of Acquisition)
   57. Dobrzy klienci są równie rzadcy jak latinum. Doceniaj ich. (DS9:Armageddon Game)
   59. Darmowa rada rzadko bywa tania. (DS9:Rules of Acquisition")
   62. Im ryzykowniejsza ścieżka, tym większe zyski. (DS9:Rules of Acquisition)
   74. Wiedza to zysk. (VOY:Inside Man)
   75. Tam dom twój gdzie serce twoje, lecz gwiazdy są z latinum. (DS9:Civil Defense)
   76. Co jakiś czas ogłaszaj pokój, to doprowadzi twych wrogów do obłędu. (DS9:The Homecoming)
   94. Kobiety i finanse nie idą w parze. (DS9:Ferengi Love Songs)
   95. Rozwijaj się lub umrzyj. (VOY:False Profits)
   98. Każdy ma swoją cenę. (DS9:In the Pale Moonlight)
   102. Natura z czasem marnieje, a latinum jest wieczne. (DS9:The Jem'Hadar)
   103. Sen może współgrać z... [niedokończone] (DS9:Rules of Acquisition)
   109. Godność i pusty portfel są warte tyle co portfel. (DS9:Rivals"
   111. Traktuj innych ludzi jak rodzinę: wykorzystuj ich. (DS9:Past Tense, Part I)
   112. Nigdy nie kochaj się z siostrą twego szefa. DS9:Playing God)
   125. Nie dobijesz targu będąc martwym. (DS9:The Siege of AR-558")
   139. Żony służą, bracia dziedziczą. (DS9:Necessary Evil)
   168. Dyskrecja twoją drogą do sukcesu. (DS9:Treachery, Faith, and the Great River)
   190. Słuchaj wszystkiego, nie wierz niczemu. (DS9:Call to Arms)
   194. Zawsze dobrze poznać klientów nim przejdą przez twoje drzwi. (DS9:Whispers)
   203. Nowi klienci są jak ostrozębe (greeworms), są soczyści, ale czasami się odgryzają. (DS9:Little Green Men)
   208. Czasem jeszcze niebezpieczniejsza od pytania jest odpowiedź. (DS9:Ferengi Love Songs)
   211. Pracownicy są szczeblami w drabinie do sukcesu. Nie wahaj się po nich stąpać. (DS9:Bar Association)
   214. Nigdy nie otwieraj negocjacji na czczo. (DS9:The Maquis, Part I)
   217. Nie uwolnisz ryby od wody. (DS9:Past Tense, Part I)
   229. Latinum jest trwalsze niż chuć. (DS9:Ferengi Love Songs)
   239. Nigdy nie wahaj się przed złym oznakowaniem swojego produktu. (DS9:Body Parts)
   263. Nie pozwól wątpliwościom zmniejszyć swego pożądania dla latinum. (DS9:Bar Association)
   285. Żaden dobry uczynek nie ujdzie na sucho. (DS9:The Collaborator)

  •  

   pokaż komentarz

   @maninthemirror:
   A tak wita się tubylców do oskubania z Ziemi ;)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @maninthemirror: Naśladowca? przypomnij mi z czego kopiowało DS9? Babylon 5 był przełomowy na swoje czasy - to on przepychał ideę większego wątku, który rozciągnięty był na więcej niż jeden sezon - podobne rozwiązanie bodajże od 3 sezonu zaczęli też stosować reżyserzy Archiwum X. W ogóle powiedz mi czym Babylon 5 "naśladuje"? to zupełnie inna wizja, technologia bardziej podobna do świata Battlestar Galactica, historia oryginalna, IMHO nawet transformacje postaci pierwszoplanowych i drugoplanowych o wiele głębsza niż w jakiejkolwiek serii Star Trek. The Next Generation może jakością konkurować z Babylon 5, ale tam na pewno nie ma naśladownictwa. Tutaj można poczytać o "kopiowaniu" i kto rzeczywiście od kogo zrzynał.
   http://www.tor.com/blogs/2013/02/is-this-the-smoking-gun-proving-deep-space-nine-ripped-off-babylon-5

   Jestem też fanem Star Treka, od tego zaczynałem (nawet przed gwiezdnymi wojnami), ale bzdury zielonko piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @maninthemirror: Babylon 5 to zupełnie inny serial od ST. Ten serial to wyjątek w swoim rodzaju zawsze, będzie na miejscu nr 1, nad Stargate i Star Trek

  •  

   pokaż komentarz

   ferengi - zydzi

   @maninthemirror:

   Raczej

   ferengi - korwinisci ....

   Zydzi sa zbyt inteligentni zeby tak na żywo szukac farajerów. Oni to robia po cichu.

  •  
   m............r

   0

   pokaż komentarz

   @shogu: korwin po cichu nie dziala raczej

  •  

   pokaż komentarz

   @maninthemirror: Babylon 5 jest genialne i bije na głowę większość seriali SF, poza tym to ST DS9 jest kopią B5. A co do twojego pytania, to może jeszcze Andromeda, ale nie widziałem tego za dużo, więc nie jestem pewien

  • więcej komentarzy(1)

 •  

  pokaż komentarz

  Zapomnieli dodac, ze cywilizacja Q powroci do epoki kamienia lupanego a Borg stana sie bezkompromisowymi indywidualistami.

  •  

   pokaż komentarz

   a Borg stana sie bezkompromisowymi indywidualistami.

   @TgcRap4:
   W sumie to część Borgów uzależniła się od Borg, a ci ostatni, aby walczyć z Federacją stworzyli sobie królową. No i dostali poważnie po dupie pod koniec Voyagera ;)

   Poza tym co masz do zmian mentalnych na przestrzeni wieków? Czy ludzie z 1500 roku zachowywali tak jak my? Czy bohaterowie Star Trek podróżując w czasie nie patrzyli na nas jak dzikusów?

   Zwłaszcza, że są podstawy - Bajoranie nie weszli jeszcze tak dobrze w struktury Federacji, Cardassianie i Ferengi też mają sensowne podstawy do zmiany ideologii sadząc po zakończeniu DS9. Tak samo Romulanie, uznając początek filmu Abramsa za kanon ^^'

   Klingoni... złagodnieli pod wpływem sojuszu z Fedkami, więc spokojnie mogą zająć wojaczką na nowy sposób.

  •  
   P......u

   +13

   pokaż komentarz

   @80sLove: Królowa nie została stworzona do walki z Federacją. Została królową jeszcze zanim Borg dowiedzieli się o istnieniu Federacji, jej głównym celem było wprowadzenie porządku w chaosie poprzez to, że potrafiła jednocześnie funkcjonować w kolektywie i jako indywiduum.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanKoteu:
   Możliwe. Przyznam, że mogło mi się pomylić, bo dawno nie widziałem Pierwszego Kontaktu - to tam chyba poruszano ten wątek.

  •  

   pokaż komentarz

   @TgcRap4: @80sLove: w DS9 poświęcono w ostatnim sezonie wiele uwagi temu, co się stało z Klingonami, że już nie są rasą wielkich wojowników, ale zniżają się do poziomu politycznych przepychanek. Bajoranie nie przystąpili do Federacji i byli bardzo religijni. Upadek Ferengich mógł doprowadzić do wszystkiego

  •  

   pokaż komentarz

   @80sLove: Pisać o Borgu, że "część Borgów uzależniła się od Borg" to tak jakby stwierdzić, że cześć murzynów jest czarna.
   Borg nie dostał poważnie po dupie pod koniec Voyagera. Jedyne co Voyager zrobił to zniszczenie jednego z węzłów transwarp za cenę asymilacji technologii opancerzenia z przyszłości.

   @MorDrakka: Nie tylko w ostatnim. Już w trzecim sezonie pojawia się ten problem w "House of Quark". O upadku Ferenginaru nic nie wiadomo, więc nie wiem skąd wyciągnąłeś tą rewelację. To, że Nagusem został Rom, o niczym nie świadczy.

   @PanKoteu: Nie została. Nie pisz o królowej w liczbie pojedynczej bo było ich więcej. Ta, znana z "First Contact" i "VOY: Endgame" to zasymilowany gatunek 162.

   "jej głównym celem było wprowadzenie porządku w chaosie poprzez to, że potrafiła jednocześnie funkcjonować w kolektywie i jako indywiduum"
   Skąd taki pomysł? Nie była królową z urodzenia, więc nie miała żadnego celu. Została królową po asymilacji i realizowała konkretne zadania dla Borg. Nie traktuj królowej jako rządzącej - raczej jako najwyżej stojący w hierarchii, dobrze zaprogramowany automat.

  •  

   pokaż komentarz

   @SuperLamer: jak to nie ma? A upadek patriarchalizmu, ukrócenie wyzyskiwania pracowników, zniszczenie całej kultury Ferengich, wprowadzenie ubezpieczenia społecznego, emerytur, praw pracowników. To wszystkie czynniki niszczące tą świetną kulturę, tylko czekać aż socjalizm ich zniszczy

  •  

   pokaż komentarz

   @MorDrakka: Nic z tego co wymieniłeś nie zostało pokazane w serialu.

  •  

   pokaż komentarz

   @MorDrakka: "this desease has got to be stopped before it destroys everything Ferenginar stands for."
   Tyle wiadomo o wpływie zmian na kulturę Ferengi - czyli nic.

  •  

   pokaż komentarz

   Pisać o Borgu, że "część Borgów uzależniła się od Borg" to tak jakby stwierdzić, że cześć murzynów jest czarna.

   @SuperLamer:
   Borg - kolektyw
   Borgowie - indywidualiści

   Skrót myślowy dla ogarniętych z ich społecznością ;p

   I poważnie dostali po dupie, skoro jeden głupi statek (z pomocą technologii przyszłości) był wstanie zniszczyć jeden z węzłów i królową.

  •  

   pokaż komentarz

   @SuperLamer: ehh, oczywiście, że nie wiadomo co się stało. Ale została zmieniona cała ich kultura i wprowadzono socjalizm, który nikomu nie wyszedł na dobre

  •  

   pokaż komentarz

   @80sLove: Jestem ogranięty w tym temacie ale nie nadążam za Twoim tokiem rozumowania.
   Nie ma czegoś takiego jak "uzależnieni Borgowie" bo Borg to nie jest rasa.
   I nie ma Borgów indywidualistów.
   Borg to Borg - zbiorowa świadomość zasymilowanych istot a jednostki uszkodzone albo pozostające poza kontrolą kolektywu, zostają zasymilowane ponownie, lub w przypadku nieodwracalnych zmian/uszkodzeń, rozmontowywane ("Raven", "Unimatrix Zero").
   Zdarzają się przypadki dronów, którym udało się zerwać kontakt z kolektywem ale w tym przypadku to już nie jest Borg ("Unity", "I, Borg", "Infinite Regress"), tylko istoty starające się powrócić do normalnego życia.

  • więcej komentarzy(3)

 •  

  pokaż komentarz

  Zdecydowanie bardziej wolałbym powrót "Stargate Universe"

 •  

  pokaż komentarz

  Blah, to byłby okrutny gwałt. Wszyscy srają tęczą w tym opisie.

  źródło: youtube.com