•  

  pokaż komentarz

  Ile ma być tych różnic, bo ja widzę tylko 1. Niektóre zdjęcia są czarno białe a inne kolorowe ;]

  •  

   pokaż komentarz

   roznica jest taka, ze ZSRR zostalo nam narzucone, a UE sami chcemy! rownie dobrze mozna porownac ludzi z flaga USA do ZSRR... kazda ksiazka ma okladke, ale roznia sie trescia i jakoscia!

  •  

   pokaż komentarz

   Wiadomo, każdy 8-latek chce do UE ;)

  •  

   pokaż komentarz

   To porównanie jest tak kulawe jak mówienie, że kark spod bloku i Szymon Kołecki to jedno i to samo. Jeden w dresie i drugi...
   UE ma mnóstwo wad, ale do wad ZSRR jeszcze dużo jej brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   kiko, masz racje
   Ponadto uważam za niestosowne porównywanie UE do ZSRR. Nie okłamujmy się, ale Unia była jedyną rozsądną alternatywą dla Polski by wyjść z regresu pozostawionego przez ZSRR. Pomijając fakt, że komunizm radziecki był ideologią zbrodniczą, a UE pompuje w nas grube miliony. Jedyne co można zarzucić unii to fakt, że Polska rzeczywiście traci swoją niezależność (dyrektywy czy rozporządzenia Unii automatycznie są prawem obowiązującym w Polsce), ale mamy przecież całkiem sporą liczbę polskich europosłów, którzy coś znaczą w parlamencie europejskim.

  •  

   pokaż komentarz

   Skąd niby są te grube miliony?

   Czy UE to instytucja charytatywna?

   Widziałeś grabie co grabią od siebie?

  •  

   pokaż komentarz

   Grube miliony? z tego co ostatnio przeczytałem, to od początku członkostwa naszego w UE jesteśmy do przodu jakies 2 mld złotych... ogromna kwota? nie bardzo licząc koszty jakie ponieśliśmy w związku z przystąpieniem do UE

  •  

   pokaż komentarz

   ej z tego co ja wiem, za komuny wiekszosc chciala komuny, taka byla propagadna

   tak jak dzisiaj wiekszosc chce ue

   moim zdaniem to jest to samo
   tylko ze wtedy przeciwnikow mordowali, a dzis tylko wysmiewaja (mohery rydzykowe hehe i uprspamerzy)

  •  

   pokaż komentarz

   Do przodu 2 mld to chyba lepiej, niż w czasie ZSRR. Zresztą nie wiem skąd masz takie informacje. Nawet w moim średniej wielkości mieście prowadzone są inwestycje, które Unia w sumie dofinansowała na ok 200 mln złotych. A takich miast jest wiele. Nie mówiąc już o otwartym rynku, możliwości pracy i studiów za granicą, strefie Shengen etc. Nie mówię, że Unia jest doskonała, ale widzę sporą różnicę między nią a ZSRR

  •  

   pokaż komentarz

   @draqul
   2mld = dofinansowania - składka członkowska
   strefa schengen jest niezależna od UE

   wiesz oczywiście o tym, że z czasem dofinansowania będą maleć, a składka będzie rosnąć?

  •  

   pokaż komentarz

   Ogólnie to wygląda tak:
   Polska wpłaca do UE składkę członkowską
   Unia pobiera od tego sporą prowizję
   Przekazuje resztę pieniędzy Polsce na inwestycje które opatrywane są tabliczką ":Sfinansowane ze środków UE"

   Pominąłem coś?...

  •  

   pokaż komentarz

   zyski Polski = Dotacje UE - Składka wpłacana do UE - Koszty administracji - Koszty bzdurnych przepisów

  •  

   pokaż komentarz

   Noe, składka Polski wynosi o ile dobrze pamiętam około 12 mld złotych rocznie. Ale te pieniądze sukcesywnie wydajemy, rok rocznie otrzymujemy o wiele więcej. Wyobraź sobie, że Polska nie weszła do Unii, Wydaje Ci się, że byłoby lepiej? Ja szczerze wątpię. Polska ma zapędy imperialistyczne, piękną historię, ale dzisiejsza scena polityczna nie jest w stanie poradzić sobie z najprostszymi inwestycjami, czy reformami, a dzięki Unii mamy nóż na gardle, dzięki czemu się rozwijamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @dragul:
   Źródła poproszę! skąd masz dane, że Polska otrzymuje wielokrotnie więcej? Jedno źródło poproszę!!
   Kiedyś napisałem maila do KIE z prośbą o jakieś przybliżone dane... zgadnij jaką odpowiedź otrzymałem:
   "Polska jest beneficjentem środków unijnych na ogromną skalę, z środków unijnych finansowanych jest około XXX inwestycji... bla bla bla..." Żadnych konkretów... a ja chciałem o kwotę choćby z dokładnością do 100mln złotych...

  •  

   pokaż komentarz

   Co z tego, że (tylko?) 2 mld jesteśmy do przodu, ale liczy się to jak te pieniądze "przetworzone" przez Unię do nas wracają i na co są wydawane. Unia jaka jest każdy myślący widzi ale mimo wszystko nasze posły-osły wydałyby te pieniądze gorzej niż UE.

  •  

   pokaż komentarz

   Tam91, masz trochę racji, sam kiedyś szukałem jakiegoś raportu, czy bilansu, ale nie mogłem znaleźć. Możliwe, że nikt nie prowadzi takich informacji, bo dofinansowanie odbywa się zazwyczaj na szczeblu samorządowym. Dlatego najprostszym sposobem jest badanie co się dzieje w danym mieście, czy województwie. Wpisz w google frazę inwestycje dofinansowane przez UE, otwórz jakąkolwiek stronę jakiegokolwiek miasta i się okaże, że nawet jakiś Pcim Dolny (bez urazy) dostaje ileś tam milionów. A powtarzam, że w każdym mieście można znaleźć tabliczkę z informacją o dofinansowaniu. Nie wspominając o drogach (dofinansowanie około 1 mld), czy innych większych inwestycjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @joybubbles
   pewnie wydałyby gorzej dlatego najlepiej jakby nie wydawali tego oni tylko sami zainteresowani. podatki powinny być obniżone, to ludzie powinni decydować na co idą ich zarobione pieniądze

  •  

   pokaż komentarz

   Od maja 2004 do marca 2006 do Polski napłynęło z unijnej kasy ponad 30 mld złotych, polska składka do kasy UE wyniosła ponad 17 mld złotych zatem saldo rozliczeń zamknęło się dla Polski dodatnim wynikiem ponad 12 mld złotych.
   http://portalwiedzy.onet.pl/137278,,,,polska_w_unii_europejskiej,haslo.html

   Stare dane ale teraz pewnie dostajemy jeszcze więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   jakby wam milicja obiła nerki gdzieś w lesie, albo wywieźli by was na sybir, albo wrzucono półżywych w worku do np jeziora to byście wiedzieli jaka jest różnica między ZSRR a UE.

  •  

   pokaż komentarz

   przepraszam, ale chyba mamy inne wyobrażenie o znaczeniu słowa źródło...

  •  

   pokaż komentarz

   "W przyszłym roku miesięczna składka Polski do budżetu Unii Europejskiej wzrośnie z około 1 mld zł do blisko 1.160 mln zł - powiedział we wtorek PAP wicedyrektor departamentu UE w resorcie finansów, Krzysztof Sajdak."
   http://is.gd/4kM09

   twoje dane o latach 2004-2006 to bujda
   http://is.gd/4kMdJ

   @MrBigB
   i w związku z tym mam się cieszyć, że nie będę żył w wizji Orwella tylko Huxleya?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie można tak jednostronnie na to patrzeć: dostajemy 2x wiecej złotówek niż dajemy.
   Unia to wiele innych czynników.
   Druga sprawa to eksport: eksport taniej siły roboczej na zachód.
   Kolejna: regulacje naszego rynku. Czy ktoś widział o ile tańsze/droższe byłyby produkty w sklepach gdyby nie UE? Ktoś analizował ile polskich firm upadło z powodu utrudnień w konkurencji stworzonych przez biurokratyczną maszynę?
   I ile się utrzymało, dzięki ochronie tej maszyny, lub wyeliminowaniu ograniczeń w wejściu na zachodnie rynki?.

   Myślę, że gospodarczo państwa czołówki UE wychodzą na nas świetnie.
   ale oprócz liczb są jeszcze zobowiązania jakie mamy wobec Unii, czy równoważą te, które unia ma wobec nas?

  •  

   pokaż komentarz

   "Polska wpłaca do UE składkę członkowską
   Unia pobiera od tego sporą prowizję
   Przekazuje resztę pieniędzy Polsce na inwestycje które opatrywane są tabliczką ":Sfinansowane ze środków UE""

   Po pierwsze t jest typowe szablonowe myślenie wielu osób. Myśleli tak też w Iranie: Zachód wydobywa nam rope, sprzedaje za ogromne pieniądze, daje nam jakąś prowizje. Wygońmy zachód sami sprzedawajmy za wielką sumę. Zrobili to i skończyło się to dla nich dość tragicznie.
   Podobnie myśli Śląsk. Po co mamy wpłacać ogromne podatki z przemysłu do warszawy... i też są wśród nich oszołomy i chcą się odłączyć od Polski, na szczęście nikt ich nie traktuje poważnie. Bo jakby zabulili nagle cło na import do UE (po odłaczeniu) to w pół roku miliby 30% bezrobocia.

   Co masz do tablic? A co powinno być napisane? "Sfinansowane ześrodków RP"? Ale przecież RP tylko ciągnie kasę z podatków, zabiera trochę i to co zostaje rozsyła spowrotem. To moze "sfinansowane z budrzetu województwa? Miasta? Dzielnicy? Kowalskiego? Unia to my. to z naszego budrzetu.

   Popatrz ile się buduje wokół. Praktycznie każda inwestycja jest z dofinansowaniem UE. drogi, mosty, kanalizacje, uczelnie, parki przemysłowe, lotniska, projekty usprawniające pracę firm.

   Pamiętasz jak było przez 15 przed 2005 rokien? Wszystko leżało i kwiczało, nie było pieniędzy na utrzymanie i łatanie istniejących dróg. Firmy ledwie zipały. Po wejściu do UE zniesiono cła i Polska gospodarka złapała oddech. Nie pamiętasz jak podczas ogólnoświatowej prosperity u nas było 20-procentowe bezrobocie? Ja praca 8h za 600zł to było marzenie 80% społeczeństwa? Jak zwykle znajdzie się oszolom dla którego jest to takie proste, tylko że nie potrafi spojrzeć wstecz i zobaczyć jak to nam się "udawalo".

   A porównanie UE do ZSRR to jest dopiero agitacja i próba obrócenia kota ogonem. Ktoś patrzy na te zdjęcia i myśli w pierwszech chwili hmm... podobne. Tylko że na takiej zasadzie moge wykazać podobieństwo akcji walki z rakiem czy sprzątania świata i tablic w szkołach/przychodniach do ZSRR. Autor tego wykopu ma jakieśtam poglądy, ale ma też problemy w rozumowaniu, albo ma czytających za d%$!!i.

  •  

   pokaż komentarz

   gadajcie co chcecie, wiem, UE na pewno ma dla nas jakies minusy, ALE!
   - dojezdzam na studia pociagami, w 90% z nich widze napis, ze unia dofinansowala polowe z kosztow tego pociagu (nie pamietam kwot, ale wierzcie mi, duze)
   - studia, komputery - ufundowane przez unie, soft - unia, remonty - unia.

   ja nie narzekam.

  •  

   pokaż komentarz

   czy wiecie, że postawienie tabliczki 'dofinansowane z UE' jest wymogiem dostania dotacji?

   http://orwell.blog.pl/archiwum/index.php?nid=14055165

   "W zeszłym roku na cele propagandowe wydano w UE dokładnie 2,410,231,282 euro."
   "Okazało się także, ze projekty takie jak unijny program picia mleka w szkołach powiązane są z propagandą.

   Odkryto bowiem, że "Program wymaga od szkół by wywieszały plakat na temat mleka europejskiej szkoły, który musi być 'na stałe umiejscowiony w dobrze widocznym i czytelnym miejscu, przy głównym wejściu' do szkoły"

   "Zawarto nawet szczegółowy opis, który mówi, że plakat musi być formatu 'A3 lub większy' a tekst musi być napisany literami o wielkości 1 cm lub większymi'"."

   ""Unia Europejska wyrastała jako projekt polityczny, jednak nie znalazła miejsca w ludzkich sercach i umysłach. Sprawozdanie jest odpowiedzią Komisji Europejskiej na to wyzwanie, które kładzie podwaliny unijnej polityki komunikacyjnej" - strona 14 raport - to jeden z cytatów, który tak bardzo nam się spodobał. Bo oto bezmyślny urzędnik brukselski zamiast ruszyć 4 litery i np. zmniejszyć VAT, który zawyża ceny wszystkich codziennie kupowanych towarów, postanawia walczyć o nasze dusze i umysły, marnotrawiąc jeszcze więcej zabranych nam pod przymusem pieniędzy."

  •  

   pokaż komentarz

   gadajcie co chcecie, wiem, UE na pewno ma dla nas jakies minusy, ALE!
   - dojezdzam na studia pociagami, w 90% z nich widze napis, ze unia dofinansowala polowe z kosztow tego pociagu (nie pamietam kwot, ale wierzcie mi, duze)
   - studia, komputery - ufundowane przez unie, soft - unia, remonty - unia.


   beton, beton, sprzedam beton, swieżo wylany

  •  

   pokaż komentarz

   @BooBoo nie myślisz chyba, że te pieniądze się biorą znikąd? To, że teraz więcej na tym zyskujemy niż tracimy to akurat plus, ale w przyszłości już tak nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolnay
   poprawka, obecnie więcej tracimy niż zyskujemy, z beneficjenta staliśmy się płatnikiem netto ; )

  •  

   pokaż komentarz

   to jest durne porównanie
   http://pokazywarka.pl/vgzaf2/

   80% narodu niemieckiego oddałoby życie za hitlera w tych czasach
   a ty to porównujesz do garstki wyrostków???

   i podpis "brutalna prawda"?
   jaka prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   dragul, masz racje
   Nie okłamujmy się, ale ZSRR była jedyną rozsądną alternatywą dla Polski by wyjść z regresu pozostawionego przez II wojne swiatową. Pomijając fakt, że faszyzm Hitlera był ideologią zbrodniczą, a ZSRR dostarczalo nam tanie surowce. Jedyne co można zarzucić ZSRR to fakt, że Polska rzeczywiście traci swoją niezależność (dyrektywy czy rozporządzenia ZSRR automatycznie są prawem obowiązującym w Polsce), ale mamy przecież całkiem sporą liczbę polskich delegatow, którzy coś znaczą w komitecie centralnym ZSRR.

  •  

   pokaż komentarz

   Do przodu 2 mld rubli to chyba lepiej, niż w czasie sanacji. Zresztą nie wiem skąd masz takie informacje. Nawet w moim średniej wielkości mieście prowadzone są inwestycje, które ZSRR w sumie dofinansowała na ok 200 mln rubli. A takich miast jest wiele. Nie mówiąc już o wymianie handlowej, możliwości pracy i studiów za granicą, strefie RWPD etc. Nie mówię, że ZSRR jest doskonałe, ale widzę sporą różnicę między nią a sanacja

  •  

   pokaż komentarz

   Noe, składka Polski wynosi o ile dobrze pamiętam około 12 mld rubli transferowych rocznie. Ale te pieniądze sukcesywnie wydajemy, rok rocznie otrzymujemy o wiele więcej. Wyobraź sobie, że Polska nie weszła do Ukladu Warszawskiego, Wydaje Ci się, że byłoby lepiej? Ja szczerze wątpię. Polska ma zapędy imperialistyczne, piękną historię, ale dzisiejsza scena polityczna nie jest w stanie poradzić sobie z najprostszymi inwestycjami, czy reformami, a dzięki ZSRR mamy nóż na gardle, dzięki czemu się rozwijamy.

  •  

   pokaż komentarz

   Najeżdzacie na tę Unię, ale faktem jest, że pieniądze dostajemy. Na moim przykładzie:
   ok. 80 nowych autobusów i ok. 200 przystanków w moim mieście, sfinansowanie wymiany międzynarodowej w liceum, finansowanie studiów obecnie. Znalazło by się jeszcze kilka rzeczy, ktore bezposrednio odczułem. I myśle, że nie tylko ja.
   Kasa jest, każdy może z niej skorzystać. Trzeba się tylko trochę wysilić.

  •  

   pokaż komentarz

   @up: cieszysz się jak d!%#% i jeszcze za to płacisz... wyjmują ci kasę z kieszeni, a jedyne co czujesz to rosnące podniecenie, że za tą kasę ktoś coś ci kupi i powie, że to jego dobroduszność!

  •  

   pokaż komentarz

   @n0e - twierdzi że podatki powinny być obniżone tak aby każdy wydawał pieniądze jak chce. nawet pogrubił zdanie że powinny być obniżone, czyli wyraźnie zamanifestował to zdanie. Myślę że n0e kolejny raz upraszcza sprawę. uważam tak dlatego że:
   1. nie bierze pod uwagę problemów z utrzymaniem w ryzach dziury budżetowej. Rząd obecny ma problem z domknięciem budżetu. czy jest nieudolny?? oczywiście że nie, po prostu mamy za niskie podatki dochodowe dla ludzi zarabiających bardzo dużo
   2. nie bierze n0e też pod uwagę faktu, iż gdyby ludzie nie płacili podatków to mało kto z dobrej woli uiszczał by dobrowolną składkę na wojsko, czy obronę granic, służbę zdrowia dla ludzi biednych, nędzarzy którzy żyją w złych warunkach(żeby nie infekowali społeczeństwa także was-komentatorów-liberałów) czy po prostu ludzi starszych których nie stać na prywatną opiekę zdrowotną, ponadto na policje aby egzekwowała praw, które to prawa, swoją drogą, bronią ładu społecznego i sprzyjają utrzymywaniu status quo czyli utrzymywaniu obecnego rozwarstwienia społecznego.

   chcę zatem zwrócić uwagę że podatki są formą umowy społecznej na które zachodnie społeczeństwa godzą się i które potrafią zrozumieć. jednak niektórzy 'upraszczacze' rzucają nośne hasła w stylu Andrzeja Leppera, co wydaje mi się jest nie fair, dla tego zwróciłem uwagę na tą formę populizmu. i z góry dziękuje za worek minusów :D

 •  

  pokaż komentarz

  Zamiast pochodów pierwszomajowych mamy parady Schumana.
  Zamiast Międzynarodówki, Odę do radości.
  Zamiast sierpa i młota, żółte gwiazdki.
  Zamiast partii komunistycznej, Komisję europejską.
  Zamiast kapitalistów, globalne ocieplenie.
  Zamiast totalnego zniewolenia, ułudę wolności.

  Reszta w sumie po staremu.

 •  

  pokaż komentarz

  Jest nieparzysta ilość obrazków jak porównywać ?

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystkich przeciwników UE zapraszam pod sejm, tam średnio przez dwa dni w tygodniu jest manifestacja zorganizowana przez pewnych ludzi (jak dla mnie oszołomów), zbiera się ich tam zaledwie garstka (mają "fajne" transparenty typu "UE NIE!" ''STOP EUROSODMIE" "CZY POLSKA MA BYĆ DRUGĄ PALESTYNĄ?" itp. itd.) i na pewno by się ucieszyli ze wsparcia udzielonego przez ich braci oszołomów z wykopu. Serdecznie zapraszam. Bo pisać komenty w necie byle ćwok potrafi. Przyjdźcie i pokażcie ilu was przeciwników UE jest, a ja się pośmieję.

 •  

  pokaż komentarz

  "Według oficjalnych źródeł D. Hubner zarobiła przez czas urzędowania jako
  jeden z 26 komisarzy UE - kwotę 1.410.204,25 Euro to daje w przeliczeniu 6,3
  mln zł.
  2. Na odchodne dostanie odprawę w wysokości 358.378,50 Euro w przeliczeniu
  około 1,6 mln zł
  3. Dozgonnie będzie otrzymywać emeryturę UE w wysokości 51.068,94 Euro rocznie
  czyli w przeliczeniu 19.000 zł miesięcznie. "