•  
  P.......5

  +24

  pokaż komentarz

  Znowu spora część wyznawców nie wie co myśleć.... ileż można dusić ten dysonans albo usprawiedliwiać... Przyznam się, że sam tkwię w podobnej sytuacji... :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Patro_115: Nie wiesz? Przecież to jest wyrwane z kontekstu. Korwinowi wcale nie chodzi o to, że Polacy odpowiadają za Majdan. Nie chodziło mu też o to, że strzelałby do górników. On wcale nie uznaje czegoś takiego jak "niegroźna pedofilia." On wcale nie proponuje bicia żony jak się z tobą nie zgadza. To wszystko wymysły lewaków wyrwane z kontekstu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Patro_115: Jesteś w opowiednim momencie by uświadomić sobie dlaczego dopóki Korwin żyje go prawica w Polsce nie dojdzie do władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Znowu spora część wyznawców nie wie co myśleć....

   @Patro_115: Nie wiem kto strzelał. Ale tak na chłopski rozum. Po co Janukowycz mialby kazać strzelac snajperom, skoro za nim stało państwo, służby i w razie czego wojsko? Jeśli nawet by kazał - to przecież nie do przypadkowych ludzi, tylko do głownych aktorów protestu, strzelanie na ślepo to idotyzm w takiej sytuacji.
   Ale już zwłaszcza po co miałby strzelać do własnych sił, które wysłal do tłumienia majdanu?
   Na początku przecież nie wiadomo było że Ukraina jest cienka jak sik pająka i moze się załamać po takim proteście.

   Strzelać mogli wszyscy, którym na rękę było zaognienienie sytuacji i kompromitacja Janukowycza, nie wyłączajac samych Ukraińców. Czy Putinowi zależało na kompromitacji Janukowycza? Nie mam pewnosci, skoro Janukowycz po chwilowym flircie z Unią sam wrócił pod jego skrzydła, wystarczyło że Putin zrobił groźną minę. Poza tym, odniosłem wrażenie, że Rosjanie na to wszystko co się stało zareagowali z opóźnieniem, nie wyglądało mi to (przynajmniej początkowo) na jakiś plan, w którym wszystko działa jak w zegarku. Dlatego pod uwagę nie można nie brać także drugiej strony, czyli nas, nie konkretnie Polskę ale Unię/USA, które w tym konflikcie raczej były ze soba zgodne.

   Oczywiście nigdy się nie dowiemy kto strzelał, choćby dlatego że po ucieczce Janukowycza nowy rząd Ukrainy utrudniał śledztwo, które do tej pory zdaje się do niczego nie doprowadziło.

  •  
   p........y

   -4

   pokaż komentarz

   @kukenkino:
   Nie wytłumaczysz. Beton. Uważają, że Korwin musi wszystko dokładnie tak jak im się wydaje widzieć. A jak ma swoje zdanie, które im się nie podoba, to już "bredzi". Ja podobnie jak Ty nie widzę nic absurdalnego w opinii Korwina. Owszem, dość poważne oskarżenie, zapewne nie ma dowodów, ale na logikę to się jak najbardziej trzyma kupy. Nie widzę powodów do oburzania się.

   Z resztą, oburzania się o posądzenie kogo o co? Nas, porządnych Polaków o mordowanie Ukraińców czy Rosjan? O udział w rozgrywkach zachodnich służb specjalnych? Czy może rządu, którego większość Wykopu szczerze nienawidzi? Tak go nienawidzi, ale jak się o nim powie coś brzydkiego w kontekście zewnętrznym, to już samo zło nagle, facet oszalał?

   A tak swoją drogą, gdyby miał dowody, mógłby krócej pożyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wytłumaczysz. Beton. Uważają, że Korwin musi wszystko dokładnie tak jak im się wydaje widzieć.

   @pies_harry: Niemniej jeśli tak kategorycznie stwierdza kto strzelał i posiłkuje się tą rozmową niby jako dowodem, to jednak zbyt poważnie nie wygląda.
   Ale że tam strzelały jakieś służby/siły specjalne jednego z krajów Unii czy USA - wcale bym się nie zdziwił. Tak samo bym się nie zdziwił że to byli Ruscy, albo że zwyczajnie- jakieś cymbały ze służb Ukrainy postanowiły sobie zapolować, a majdanowcy zorganizowali odwet, bo ktoś miał dobry karabin i celnie strzelał.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanKompot: A jak umrze, to lidera żadnego nie widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skogyr: Ja też nie, ale bardziej prawdopodobne jest że się taki ktoś pokaże, niż że KORWiN w najbliższych latach uzyska ponad 10% pod wodzą JKM

 •  
  a........n

  +18

  pokaż komentarz

  Nie chcę, by ten człowiek był polskim prezydentem. Jeżeli przez 25 lat nie nauczył się trzymać języka za zębami przed wyborami, tylko plecie to, co mu ślina na język przyniesie, to co będzie podczas jego prezydentury?

  Dyplomacja to nie jest mówienie tego, co się myśli.

  •  

   pokaż komentarz

   @atc_damian: No to drogi Bronisław jest najlepszym dyplomatą świata. Bo nie myśli.

  •  
   a........n

   +5

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Komorowski nie ma nic do 25-letniej nieudolności Korwina.

  •  

   pokaż komentarz

   Komorowski nie ma nic do 25-letniej nieudolności Korwina.

   @atc_damian: Nie wiem ile jest w tym nieudolności a ile dbania o własny interes ze strony istniejącego układu polityczno-medialno-biznesowego. Trudno się wypromowac, jesli niemal kazdy kto go ma przed kamera robi wszystko żeby mu przysrać. I tak bylo zawsze.

   Korwin miał pecha, że nigdy przez te 25 lat nie miał nawet namiastki organizacji jaką ma teraz. Niby ludzie do niego zawsze ciagnęli, ale taki organizator jak Wipler - trafił się dopiero rok temu. Gdyby kogoś takiego miał w latach 90-ych, kto wie gdzie byłby teraz.

   A co do tego czy Komorowski coś ma do nieudolnosci Korwina czy nie, to zastanów się, jak to się stało, że na prezydenta została wypromowana taka miernota jak drogi Bronisław.

  •  
   a........n

   +3

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Nie będę z Tobą dyskutował na ile "układ" mu na to nie pozwolił, bo to nie czas i miejsce.

   Ale nawet z najlepszym organizatorem, jak określiłeś Wiplera, Korwin dalej strzela sobie w kolano raz po raz. Niggers w europarlamencie, lasy do sprzedania miliarderom, stawianie na podstawową komórkę społeczną uprawiając jednocześnie poligamię, teraz sprawa z Majdanem. Litości, ileż można. Zgadzam się z nim w wielu sprawach, ale nie robi nic, żeby przekonać do siebie debili, jak określa większość społeczeństwa.

   Nikt mi nie powie, że Korwin jest dobrym politykiem. Coraz bardziej mam wrażenie, że on lubi być na marginesie, cały czas poza wszelkimi organami decyzyjnymi, cały czas we własnym świecie, gdzie nie ma szans, by sprawdzić realność jego założeń. Poza tym kiepsko go widzę jako 77-letniego prezydenta.

  •  

   pokaż komentarz

   Zgadzam się z nim w wielu sprawach, ale nie robi nic, żeby przekonać do siebie debili, jak określa większość społeczeństwa.

   @atc_damian: Ale on wie że debili nie przekona. Zawsze mówił, że maks 15% jest w stanie zrozumieć i wyobrazić sobie to co mówi. On doskonale wie, że nigdy nie zdobędzie większości, nie w państwie, które przez 50 lat miały nazizm i komunę. Ale te 15% przy dobrym układzie dałoby ogromne pole do zmian. I to też doskonale wie. Żeby mieć wpływ na państwo nie trzeba mieć większosci.

   Nikt mi nie powie, że Korwin jest dobrym politykiem
   Oczywiście że nie jest. Nie potrafi kłamać,a jakby miał coś przemilczeć to pewnie by pękł :D

  •  

   pokaż komentarz

   @atc_damian: Skąd wiesz, że plecie?
   Zresztą o co Wy się martwicie. To są powierzchowne sprawy. Takie pieprzenie niczego nie zmienia. Dla nas najważniejsza jest gospodarka. Jak gospodarka będzie kwitnąć, armia będzie potężna, arsenał militarny z XXI w, to krul mógłby Żydom, mówić, że sami sobie winni takiego traktowania i nikt by słowa nie pisnął, mogliby psioczyć, ale interesy i tak by się kręciły na naszą korzyść.
   Aj ludzie, znów spór o pierdoły. Tutaj zawsze był spór wyłącznie o ideologie, był zamach czy nie, gdzie jest krzyż, dopalacze, heheuana, in vitro i inne głupoty. A kogo to obchodzi, żeby państwo zawierało głos w takiej sprawie. Krul może wyjść na mównicę do swego ludu i opowiadać to i owo, a co to zmienia, jak zaraz wrócisz do swoich zajęć, do pracy, do swojej firmy, do rodziny, zainteresowań, hobby, rozwijania swoich ideologii, pisania książki, do wydawania pieniędzy czy ich mnożenia itd itd.

   edit: Szef FBI p#?%$?$i głupoty o Polakach, to przeprosi i zaraz wszyscy zapomną i wrócą do swoich zajęć. Niech mi ktoś powie, że to w jakikolwiek negatywny sposób wpłynie na USA. Już widzę te zastępy przedsiębiorców z całego świata, którzy wycofują się z interesów z USA z tego powodu.

  •  
   a........n

   +2

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Jeżeli Korwin liczy tylko i wyłącznie na 15%, to jeszcze bardziej stracił w moich oczach. Doskonale zapewne zdaje sobie sprawę, że nie ma jakichkolwiek szans przeforsować jakichkolwiek punktów swojego programu bez większości w parlamencie, nie mówiąc o zmienianiu konstytucji. Jeżeli liczy, że pozostała część prawicy zbierze wymaganą liczbę głosów potrzebną do reform, a on z nimi zawiąże koalicję/będzie współpracował, to myli się tym bardziej. Społeczeństwo nie jest z gumy i nagle 55% nie będzie głosowało na skrajny liberalizm.

   @Skogyr: Tak na pewno gospodarka będzie kwitnąć jak prezydent Korwin zreformuje państwo. Prezydent jest funkcją reprezentacyjną, a do takiej on się w ogóle nie nadaje.

   Nie porównuj sytuacji USA do sytuacji Polski. Stawiasz pionka z hegemonem, który się z nikim nie musi liczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @atc_damian: Prezydent swoją droga, później jego partia mogłaby dostać większość, wystarczy żeby działał tak intensywnie jak prowadzi kampanię.

   Swoją droga już widzę jak z powodów ideologicznych odcinają nam "szlaki" handlowe.

 •  

  pokaż komentarz

  Oj Janusz Janusz, co za wyskoki procent był? Nie wytrzymałeś?

  Jego sztab powinien zamknąć go w klatce do 10 maja.

 •  
  C...........t

  +19

  pokaż komentarz

  A ma Pan dowód? Ma Pan dowód? Ma Pan dowód?

 •  
  I.....1

  +5

  pokaż komentarz

  To ja już wolę, żeby prezydentem był Kukiz. Pół biedy, jak Korwin plecie, co mu ślina na język przyniesie teraz, na naszym podwórku.
  Ale wyobrażacie sobie jakby zaczął otwarcie o wszystkim mówić na arenie międzynarodowej? Naprawdę do niedawna chciałem, aby wygrał albo przynajmniej dostał się do II tury, ale to, że on nie chce wygrać to chyba jest prawda. Bo kto normalny na ostatnim odcinku kampanii strzela sobie armatą po kolanach? Ja wiem, że wiele z tego, co ten człowiek mówi, to prawda, ale mógłby naprawdę czasami - a szczególnie w trakcie kampanii - trzymać język za zębami ( ͡° ʖ̯ ͡°)