•  

  pokaż komentarz

  Podstawą poprawy polskich sił zbrojnych powinno być wyposażenie dostarczane przez polski przemysł. Trzeba kupować myśl techniczną, licencję, ale niekoniecznie gotowe produkty. Tymczasem znaczna część decydentów uważała: kupujmy broń na Zachodzie i kropka. Ja mówiłem: w porządku, ale rozwijamy polski przemysł obronny. Obcym producentom broni nie zależy, żeby Polska miała własne efektywne wytwórnie uzbrojenia. Były różne lobby interesów nieakceptujące tego. I toczyła się bardzo brutalna gra.
  Czy jest ktoś nawet zagorzały fanatyczny pełowiec do którego to zdanie nie trafia

  •  

   pokaż komentarz

   @buba1: Leming myśli telewizorem.

  •  

   pokaż komentarz

   @buba1: Nie jestem zagorzalym peowcem. Ale do mnie nie do konca trafia. Bo poza fajnymi ogolnikami i chwytliwymi haselkami to w zasadzie nic ono nie wnosi. Roby, budujmy, rozwijajmy. Ale widzisz ja sie na tym nie znam i nie wiem na ile to ma jakies pokrycie ekonomiczne. Na ile nasza stara zbrojeniowka sie nadaje do modyfikacji, ile mamy nowoczesnej, jakie to koszty nowe badania i konstrukcje? Kupujmy licencje - no ale jaki ma sens kupowanie tych licencji? Skad ja szarak moge sie na trym znac i to wiedziec? Gdyby to bylo takie oczywiste to przeciez tylko lepiej dla wladzy bo zaplusowalaby nowymi miejscami pracy a to zawsze pewne glosy. Mialaby wieksze pole do popisu jesli idzie o walki na wlasnym podworku itp. itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @empeash: Ty chyba nie wierzysz w to co piszesz - lepiej dla władzy ?

  •  

   pokaż komentarz

   @buba1: No zrobic zborjeniowke duza u siebie, a nie lepiej? Toz kreciliby lody na potege przy odswiezaniu infrastruktury. Pozniej swoje wladze a pozniej przy zakupach materialow itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @empeash: A kto im zapewni stanowiska - chyba jednak liczą na Merkel - patrz Tusk

  •  

   pokaż komentarz

   @buba1: To akurat taka troche fantastyka co piszesz. Sami sobie bo przeciez bylyby to spolki skarbu panstwa. A co z reszta moich watpliwosci? Bo raczej rozpatrywanie tego w kategoriach, ze Tusk poszedl do Unii nie ma tu nic do rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @empeash: Jak to nie ma - stanowisko , apanaże - i obawa o to co go czeka w Polce za to co obiecywał , a nie wykonał - nie bądź naiwny - tak jak w Twoim życiu - masz je tylko jedno liczy się kasa - i bez hipokryzji zapewne się liczy, a tu mamy inny poziom i inne przeliczniki. Gdyby liczyła się Polska i wartości - to Donaldzik zgodnie z tym co mówił dalej walczyłby o wartości tu na miejscu

  •  

   pokaż komentarz

   @mechagodzilla: PO nie ma zwolenników. Ma wyznawców.

  •  

   pokaż komentarz

   @buba1: @mechagodzilla: W innym znalezisku byłem nazwany lemingiem, bo własnie popierałem polski kapitał.

   Jestem zdania że wiadomo, jak u nas jest tylko szajs i złom, albo inny parametr nie do zaakceptowania (np cena), to trzeba zupełnie wolnego rynku i brać to co najlepsze w danej sytuacji. JEDNAK jeśli oferty są porównywalne, to dobrze by było brać nasze- nawet jak trochę przepłacone. TROCHĘ.

   Jakby nie patrzeć, to dzięki temu państwo ogranicza koszty, które potem musi ponosić ze względu na wypłacanie zasiłków bezrobotnym, a zyskuje sobie lepszych płatników podatków. Kasa to przepływ, czasem da się go zamknąć na terenie państwa tak żeby każdy skorzystał.

  •  

   pokaż komentarz

   @buba1: @empeash Nawet najbogatsze polskie biznesy nie są w stanie zaproponować komotuskopaczom takich profitów jakie dostają od koncernów zagranicznych. Po prostu zagraniczne firmy dają im więcej - przecież to jest tak banalnie proste. A czy polska armia będzie mieć nowoczesne uzbrojenie czy nie, to jest sprawa piętnastorzędna.

  •  

   pokaż komentarz

   @mechagodzilla: ale to tylko twoja teoria. Nic wiecej.

  •  

   pokaż komentarz

   @empeash: To tylko twoja teoria. Nic więcej.

 •  

  pokaż komentarz

  ubek ubekowi ubekiem

 •  

  pokaż komentarz

  Pan Szeremietiew jest prawdziwie wykształconym i mądrym człowiekiem, nie to co reszta tego tatałajstwa razem z bulem w koronie.
  Od dawna czytam jego teksty i mam do niego szacunek, bo na nie w pełni zasługuje. Prawdziwy patriota i szkoda, że nie znalazło się w rządzie więcej ludzi tej klasy.
  Stara szkoła.

 •  

  pokaż komentarz

  Komorowski zachował się honorowo? Kodeks Boziewicza mówi o zdolności honorowej. Bronisław Komorowski jej nie ma. Co to znaczy, że nie ma się zdolności honorowej? Jeśli ktoś nie miał zdolności honorowej, to nie mógł być wyzwany na pojedynek i traktowało się go jak powietrze.
  Właściwie to cała scena polityczna nie posiada zdolności honorowej.