•  

  pokaż komentarz

  Podstawą poprawy polskich sił zbrojnych powinno być wyposażenie dostarczane przez polski przemysł. Trzeba kupować myśl techniczną, licencję, ale niekoniecznie gotowe produkty. Tymczasem znaczna część decydentów uważała: kupujmy broń na Zachodzie i kropka. Ja mówiłem: w porządku, ale rozwijamy polski przemysł obronny. Obcym producentom broni nie zależy, żeby Polska miała własne efektywne wytwórnie uzbrojenia. Były różne lobby interesów nieakceptujące tego. I toczyła się bardzo brutalna gra.
  Czy jest ktoś nawet zagorzały fanatyczny pełowiec do którego to zdanie nie trafia

 •  

  pokaż komentarz

  Pan Szeremietiew jest prawdziwie wykształconym i mądrym człowiekiem, nie to co reszta tego tatałajstwa razem z bulem w koronie.
  Od dawna czytam jego teksty i mam do niego szacunek, bo na nie w pełni zasługuje. Prawdziwy patriota i szkoda, że nie znalazło się w rządzie więcej ludzi tej klasy.
  Stara szkoła.

 •  

  pokaż komentarz

  Komorowski zachował się honorowo? Kodeks Boziewicza mówi o zdolności honorowej. Bronisław Komorowski jej nie ma. Co to znaczy, że nie ma się zdolności honorowej? Jeśli ktoś nie miał zdolności honorowej, to nie mógł być wyzwany na pojedynek i traktowało się go jak powietrze.
  Właściwie to cała scena polityczna nie posiada zdolności honorowej.