•  

   pokaż komentarz

   @b4rney: ja się dziwię że się nie odzwyją obrońcy milicjantów z hasłami:

   "ciekawe do kogo polecisz jak cię będą okradali"

  •  

   pokaż komentarz

   polska policja - takie same darmozjady naszych podatków jak urzedasy i zerowy pożytek, prawdziwej mafii i złodziei NIGDY nie tkną

  •  

   pokaż komentarz

   @b4rney: a mogli zakończyć to jak w Kutnie.

   A tak na serio - strach się bać. Mam tylko nadzieję, że ostatnia fala informacji o nadużyciach funkcjonariuszy to tylko czarne owce nie odzwierciedlające obrazu całości (większości) policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @b4rney: Ja nie raz dostałem od policji przekop bez powodu.Ale co z tego jeżeli o tym że policja jest brutalna wiedzą albo dzisiejsze młode osoby albo osoby które dawniej zostały spałowane przez milicje a reszta myśli że teraz mamy policje na poziomie np Brytyjskim a tak naprawdę od komuny w policji standardy są te same czyli wymuszanie zeznań kumoterstwo. Do tego żaden sędzia nie uwierzy w to że ktoś został pobity na komendzie bez filmu a nawet wtedy będzie ciężko bo najważniejsze jest zeznanie policjanta a wiadomo że każdy policjant powie prawdę żeby jego kolegę z policji zamknięto w więzieniu ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Koniasz: Nigdy nie podniósł na mnie głosu nawet policjant. A mam prawie 30 lat, więc przeszedłem całe lata 90te jako młodziaszek. Więc... Może wyglądasz niezbyt właściwie, że się Ciebie czepiają?

  •  

   pokaż komentarz

   @highlander: zależy jakich policjantów, raczej nie bandytów w mundurach

  •  

   pokaż komentarz

   @wroclawowy: Czy to, że nigdy nie widziałeś szczytu mount everest oznacza, że on nie istnieje?

  •  

   pokaż komentarz

   @wroclawowy: na mnie też nie. Ale co to za argument z tym wyglądem? Niezbyt właściwy wygląd usprawiedliwia agresję policji wobec obywatela?

  •  

   pokaż komentarz

   @kiszczak: Tak samo jak to że takie zachowania istnieją, nie oznacza że są standardem jak wielu próbuje sugerować.
   Ja też problemów z policją nie miałem. Albo inaczej, nigdy nie byłem potraktowany niesprawiedliwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @highlander: bo tego nie da się usprawiedliwić
   podobnie jak kradzieży
   a tak zupełnie poważnie: gdzie pójdziesz jak zostaniesz okradziony?

  •  

   pokaż komentarz

   @Koniasz: jasne, bez powodu. Trzeba być nie wiem kim, bo inaczej tego nazwać nie można, by twierdzić, że się szło ulicą, a tu patrol policji podbiega i daje ci wycisk. Jakoś przez 40 lat mojego życia nie zdarzyło mi się, by w ogóle policjant mnie o coś pytał, chyba że o to, dlaczego tak szybko jadę. Ale tu też zawsze była kulturka. Ściemniasz Waść.

  •  

   pokaż komentarz

   @highlander: a do kogo poleci bordowy nolajf jak mu komputer ukradno? Na wykop? Pójdziesz grzecznie z mamusią na policję złożyć zawiadomienie, tak więc przestań p%?!@@@ić.

  •  

   pokaż komentarz

   @crest: oczywiście że pod zgłosić ale nie pójdę po pomoc bo w tum kraju policja nie jest od pomagania

  •  

   pokaż komentarz

   @highlander: mnie okradli na strzeżonym osiedlu gdzie był monitoring (300zł z portfela bo zostawiłam w ubraniu po przebraniu się w robocze na robocie) i ćwokom nawet dupy się nie chciało ruszyć, a wystarczyło zobaczyć na taśmie z monitoringu.
   @Strickland: zdziwiłbyś się, imho standard na każdej komendzie. Jakby zamontowano monitoring w pokojach przesłuchań bez wiedzy policjantów to by dopiero wyszło.
   @Wezmyr: @wroclawowy: znaczy tak ja przez 40 lat wypadku nie miałem to oznacza że nie ma wypadków. To jest twoja logika. Żaden policjant nie będzie bił ojca rodziny ale niech gość bedzie ok 18-19 lat z jakieś subkultury i podejrzany o coś albo np jego kolega coś zrobił i policja będzie chciała, żeby nasz 19latek doniósł na kolegę, to wp@%@@#@ murowany. Łatwo jest pieprzyć głupoty ze swojej perspektywy i twierdzić, że nie ma innej.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwaz1: o tym mowie. Policja jest tylko od zgłaszania bo ich indolencja w niczym nie pomoże. Ukradna telefon idzie zgłosić bo to jest potrzebne do zablokowania telefonu. Ukradną samochód odzież zgłosić aby dostać ubezpieczenie. I tyle. Na pomoc tych Sevilli nie ma co liczyć bo inteligencja nie przewyższają Sebixow. Co więcej często pochodzą z tych samych środowisk.

  •  

   pokaż komentarz

   @sncf: polscy internauci - połowa to pelikany, które bezrefleksyjnie łykają wszystkie, nawet najbardziej idiotyczne treści, hejterzy i specjaliści od wszystkiego, znawcy życia.

  •  

   pokaż komentarz

   ja się dziwię że się nie odzwyją obrońcy milicjantów z hasłami:

   "ciekawe do kogo polecisz jak cię będą okradali"

   @highlander: To może ja się odezwę. Czy ze mnie taki obrońca to nie wiem ale ja bym wszystkich nie wrzucał do jednego wora. W każdej grupie zawodowej znajdzie się czarna owca. Pochwal się czym się zajmujesz to znajdzie się jakiegoś przekręta co robi wały w Twoim zawodzie. Może się nawet okazać że jakiś facet zarabiający na życie tak jak ty jest jakimś gwałcicielem czy zabójcą.

  •  

   pokaż komentarz

   @highlander: Ciekawe do kogo polecisz jak cię okradną? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   a do kogo poleci bordowy nolajf jak mu komputer ukradno? Na wykop?

   @crest: wykop efekt jest nawet całkiem skuteczny :)

  •  

   pokaż komentarz

   Tak samo jak to że takie zachowania istnieją, nie oznacza że są standardem jak wielu próbuje sugerować.

   @Strickland: Powiedzmy, że zdarzają się na tyle często i są "załatwiane" tak, a nie inaczej, że można je nazwać "quasi standardem".

  •  

   pokaż komentarz

   @wroclawowy: @Wezmyr: Może to przez to że nie jestem suchoklatesem 185cm 60kg wagi :D.
   Wiele razy zatrzymała mnie policja jak szedłem przez miasto normalnie ubrany i itp i bez przedstawienia się ani podania powodu szedł taki tekst.Wyciągaj wszystko z kieszeni, na moją prośbę o przedstawienie się i podanie powodu kontroli słyszałem zdania typy "nie wk#!@... mnie bo zaraz ci pomogę wyciągać te rzeczy ale na komendzie.
   Wiem że to wydaję się niemożliwe w "cywilizowanym" kraju ale w to co napisałem uwierzy mi tylko ten kto miał podobne sytuacje z naszą policją. I ja nic nie pisałem że drogówka miała do mnie kiedykolwiek jakiś problem. Chociaż zdarzało się żeby sekcja kryminalna zatrzymała mnie jak już ruszałem samochodem i traciłem z godzinę czasu na przeszukanie samochodu.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak samo jak to że takie zachowania istnieją, nie oznacza że są standardem jak wielu próbuje sugerować.

   @Strickland: Jak widać nie są też rzadkością( ͡° ͜ʖ ͡°) I jeśli połączyć przekazy medialne z przekazami osób dających świadectwo takich zachowań to wniosek nasuwa się sam- im większe miasto, tym mniej patologii w tych służbach. W miastach poniżej 60 tys. mieszkańców to państwo w państwie. Po co zakłamywać rzeczywistość? Policja nie bez powodu jest jedną z najbardziej znienawidzonych przez zwykłych obywateli instytucją.

   Ja też problemów z policją nie miałem. Albo inaczej, nigdy nie byłem potraktowany niesprawiedliwie.

   A ja miałem. Byłem też nie raz potraktowany niesprawiedliwie. Czego to dowodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   a tak zupełnie poważnie: gdzie pójdziesz jak zostaniesz okradziony?

   @hesar: Do kolegów( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba być nie wiem kim, bo inaczej tego nazwać nie można, by twierdzić,

   @Wezmyr: No to jestem nie wiem kim.

   twierdzić, że się szło ulicą, a tu patrol policji podbiega i daje ci wycisk.

   Nie podbiega. Zaczyna rutynowe spiswyanie połączone z próbą przeszukania bez powodu, na ulicy. W momencie próby respektowania swoich praw, wrzut na sukę i na komendę. Tam przeszukanie, parę razy po głowie i wypuszczenie o jednym bucie (drugiego dla przykładu zajebali) z komentarzem "nauczysz się władzę szanować". Obecnie trzeba przyznać, że nie są tak "odważni"- czasy wszechobecnych kamer i możliwość nagrania trochę utemperowała ich zapędy. Jednak w czterech ścianach komendy nadal pokazują swoje prawdziwe oblicze. I nie- nie jestem hejterem policjantów, sam z wieloma z racji zawodu zmuszony jestem współpracować. I dzięki temu mogłem sobie wyrobić własne zdanie na temat tej grupy zawodowej.

  •  

   pokaż komentarz

   W każdej grupie zawodowej znajdzie się czarna owca

   @ipkis123: Problem w tym, że milicja tworzy wrażenie, że u nich wśród stada czarnych znajdzie się czasem biała.

  •  

   pokaż komentarz

   @highlander:

   "ciekawe do kogo polecisz jak cię będą okradali"

   Tak znamy to.

   Pewnie dlatego wszystkie sklepy mają monitoring/ochronę - bo policja taka skuteczna ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Oczywiście to ma związek z niedofinansowaniem - ale jest w tym metoda. Starzy SBcy pozakładali firmy ochroniarskie więc im się hajsy zgadzają.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwaz1: bredzisz. Mając lat 15 byłem przedstawicielem subkultury. Byłem metalem, długie włosy, wysokie buty i mimo, że to był jeszcze PRL też mnie nic złego nie spotkało. To nie dowodzi niczego, prócz jednego: że moja perspektywa jest więcej, zdecydowanie więcej, niż jednowymiarowa. Ale niczego to nie zmienia: nadal problemów nigdy nie miałem. A kontakt z policją, inicjowany przeze mnie, też nigdy nie był problematyczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: to że tobie się nie zdarzyło to nie znaczy, że innym nie mogło. Mnie też jakoś nigdy nikt nie zgwałcił, nie okradł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: PRL to była kompletnie inna rzeczywistość niż teraz nie masz najmniejszego porównania.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwaz1: zgadza się. Wtedy milicja była mniej kontrolowana. A jednak nic mnie złego nie spotkało. Fuksiarz ze mnie.

 •  

  pokaż komentarz

  To dla jego dobra, chronili go przed marihuaną.

 •  

  pokaż komentarz

  Niegłupim pomysłem byłby wymóg nagrywania przesłuchań (zarówno obraz jak i dźwięk).

  •  

   pokaż komentarz

   @Xagog: I gówno się zmieni, chyba że monitoring będzie obowiązkowo obejmował wszystko co działo się z zatrzymanym od zatrzymania do wypuszczenia. Wystarczy jedno niemonitorowane pomieszczenie i nasi dzielni policjanci dadzą radę, o to się nie martw.

   pokaż spoiler Poza tym obawiam się że ten monitoring dziwnym trafem i tak psułby się we wszystkich kluczowych momentach.

  •  

   pokaż komentarz

   @croppz: Tak, ale potem miałbyś dokument z obdukcji (zakładając że na nią pójdziesz), a jeśli jakimś "cudem" nie byłoby materiału z monitoringu w sprawie Twojego zatrzymania to już jest kolejna rzecz potwierdzająca Twoją wersję wydarzeń. Po prostu monitoring na komisariacie + nagrywane przesłuchanie. Wiem że to nie jest proste, bo ludzie są dość kreatywni w omijaniu zabezpieczeń, ale zawsze coś. Poza tym w sądzie i tak możesz unieważnić swoje wcześniejsze zeznania i ponownie złożyć wyjaśnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @croppz: @Xagog: I tak taki monitoring byłby dobry, bo zakładajac że w jednym pomieszczeniu "wysiadła" kamera, to byłoby widać że wchodzi cały i zdrowy, a wychodzi do kolejnych czynności poszarpany i pobity.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xagog: @Bialy88: Tyle że komisariaty już teraz mają monitoring, nawet jeżeli nie we wszystkich pomieszczeniach to w wystarczającej ilości punktów żeby stwierdzić że zatrzymany wszedł zdrowy a wyszedł obity. Mało to było sytuacji że ludzie wpadali w szał i próbowali ucieczki poprzez wyburzenie ściany swoją głową? ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Prawdziwym problemem nie jest paru p!!$%ów znęcających się nad zatrzymanymi, tylko ciche przyzwolenie i bierność ze strony reszty policjantów. Nawet w tym przypadku poza kilkoma którzy bili było przynajmniej paru którzy to widzieli i nie zareagowali. I włos im z głowy nie spadnie. Póki za coś takiego nie będzie zarzutów i dożywotniego zakazu pracy w policji sytuacja się nie zmieni, nawet jakby tam rozwiesić dość kamer do nagrywania wszystkiego z kilku ujęć.

  •  

   pokaż komentarz

   @croppz: Tak jeszcze odnośnie samego monitoringu, to zastanawiałem się nad jedną sytuacją. Bo wiemy że policja jest niedoinwestowana... Czy część spraw typu "akurat dzisiaj wysiadł monitoring" nie jest czasem "monitoring nie działa już miesiąc, ale przełożony zabronił o tym mówić bo kasy dać nam brakuje a nie chcemy oberwać po dupie za niegospodarność."

   Podejrzewam że to też może być rozwiązanie części zagadkowych zaginięć i awarii. Oczywiście pomijając celowe manipulacje dowodami.

   Przyzwolenie to też pewnie duży problem, ale to już spuścizna PRL'u. Zanim to się zmieni musi jeszcze trochę wody w Wiśle upłynąć...

  •  

   pokaż komentarz

   Czy część spraw typu "akurat dzisiaj wysiadł monitoring" nie jest czasem "monitoring nie działa już miesiąc, ale przełożony zabronił o tym mówić bo kasy dać nam brakuje a nie chcemy oberwać po dupie za niegospodarność."

   @Bialy88: Możliwe. Niestety wiele rzeczy w naszym kraju wymaga naprawy, albo gruntownej przebudowy:/

   Prawdziwym problemem nie jest paru p!!$%ów znęcających się nad zatrzymanymi, tylko ciche przyzwolenie i bierność ze strony reszty policjantów.

   @croppz: To swoją drogą. Na to tez powinien być jakiś paragraf.

 •  

  pokaż komentarz

  Efekt rządowego programu bandytów z wiejskiej pod hasłem: zamień dres na mundur.