•  

  pokaż komentarz

  Jestem za wprowadzeniem demokracji odpowiedzialnej i świadomej. Egzaminy z wiedzy z podstawowego zakresu polityki, prawa i historii Polski i podstawowych pojec ekonomii. Po zdaniu możesz głosować.

  •  

   pokaż komentarz

   @ImperiumCienia: Dobry pomysł, tylko pewnie nieźle trzeba by się natrudzić, by nie dopuścić do ściągania na takich egzaminach.

  •  

   pokaż komentarz

   @ImperiumCienia:
   no tak, ale kto będzie układał pytania? czego konkretnie mają one dotyczyć, jaki wycinek wiedzy mają obejmować? tu jest ogromne pole do manipulacji i nadużyć. zresztą sam pomysł przeczy demokracji, ten kraj należy do wszystkich obywateli, nie tylko tych bardzie wyedukowanych. ktoś może nie mieć pojęcia o ekonomii czy historii, ale tak samo żyje w tym kraju i może być dobrym obywatelem. z resztą w naszej demokracji pośredniej i tak obywatele nie zajmują się prawnymi czy ekonomicznymi szczegółami funkcjonowania państwa. dobrze jest tak jak jest, gdyby było inaczej myślę że funkcjonowałoby to już w jakimś państwie.
   ogólnie moim zdaniem powinno się dążyć do tego by ogół społeczeństwa był jak najbardziej wyedukowany, a nie wycinać jakieś jego części i odbierać im prawo do decydowania o miejscu w którym żyją (które to prawo moim zdaniem powinno być niezbywalne).

  •  

   pokaż komentarz

   @neev: I bardzo dobrze, że przeczy. Zauważ, że w historii ludzkości nie ma żadnej sensownie działającej struktury ani organizacji, która byłaby demokratyczna, wszystkie mają jakąś hierarchię - począwszy od rodziny, przez biznesy, kościoły, na armiach skończywszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000:
   Nie mam pojęcia jak się odnieść do Twojego postu. Temat jest stricte o władzy państwie, a Ty wprowadzasz do dyskusji przeróżne formy organizacyjne o przeróżnych funkcjach. No i co masz na myśli mówiąc 'sensownie działające'? Myślę, że wiele osób polemizowałoby z tym, że wszystkie rodziny, kościoły czy biznesy działają 'sensownie' :) Albo że są stricte zhierarchizowane. W bardzo wielu korporacjach działają mechanizmy demokratyczno-podobne, ale to jest bardzo szeroki i odbiegający od dyskusji temat. Tak samo rodzina to też bardzo szeroki temat i szczerze mówiąc bardziej wolę 'zdemokratyzowane' zachodnie rodziny niż 'zhierarchizowane' rodziny muzułmańskie.
   Co do armii, to jasne, że musi być zhierarchizowana, to wynika z jej natury i funkcji, choć i tam pewne demokratyczne wpływy istnieją.

  •  

   pokaż komentarz

   @neev:

   Temat jest stricte o władzy państwie, a Ty wprowadzasz do dyskusji przeróżne formy organizacyjne o przeróżnych funkcjach.

   Otóż to, podkreślam, że niezależnie od funkcji, skali działania, rozmiaru, na żadnym poziomie NIE MA "demokratycznych" bytów. Rodziny nie są "demokratyczne", szkoły nie są "demokratyczne", firmy nie są "demokratyczne", kościoły nie są "demokratyczne", armie nie są "demokratyczne", nawet partie polityczne nie są "demokratyczne" itp., itd. Piszę "demokratyczne" w cudzysłowiu, mając na myśli system, w którym głos każdego liczy się jednako, niezależnie od pozycji w hierarchii. To zresztą też jest iluzją, wykorzystywaną do manipulacji - prawo samostanowienia narodów, zostało przemienione w terror populizmu - wygrywa ten, który więcej obieca, nakłamie i zmanipuluje a z obietnic realizuje te, które mu akurat pasuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @neev: Jak ktoś nie ma pojęcia o ekonomii, historii czy polityce to na co on głosuje? Właśnie bardzo dobrze, że taki ktoś nie miałby prawa głosu, bo to idiota który głosuje na ładne oczy albo na miły wyraz twarzy.

   Wystarczyłby krótki test wyboru razem na karcie do oddania głosu (oczywiście wymagało by to jakiegoś sensownego systemu informatycznego). Z 10 prostych pytań ABC. Z 5 podstawowych z WOSu i 5 na temat programu wybranego kandydata. Jeśli ktoś odpowie prawidłowo tzn że świadomie wybrał danego kandydata i mniej więcej ogarnia co się dzieje dookoła niego. Jeśli źle odpowie głos nie jest naliczany. Tyle.

   Jasne, jakieś nadużycia pewnie by były, w końcu pierwsza osoba już zna test i może go upublicznić, ale mimo tego na pewno dało by się odsiać dużą część idiotów bo już widzę jak taki janusz czy karyna szuka po internecie żeby przyszykować ściągę na wybory.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000:
   Wiesz, ogólnie na świecie nie ma kompletnie demokratycznych bytów, bo ideały nie istnieją w rzeczywistości i ludzie muszą się godzić na jakieś kompromisy na poczet pragmatyczności.
   W takich niejednorodnych bytach jak rodzina, firma, szkoła, nie ma 100% demokratyczności czy 100% zhierarchizowania, wszystko zależy od konkretnych przypadków, sytuacji, relacji między podmiotami. To jest skomplikowana sprawa i błędem jest upraszczanie tego tak jak Ty to robisz. Wystarczy, że dam pojedynczy przykład np. żona i mąż wspólnie decydujący o zakupie mieszkania, wybieranie papieża w konklawe itp. i już nie można powiedzieć, że struktury te nie są w zupełności demokratyczne. A takich przykładów jest oczywiście więcej.

   system, w którym głos każdego liczy się jednako, niezależnie od pozycji w hierarchii.
   te stwierdzenie przeczy samo sobie, jak są jakieś pozycje w hierarchii, to nie ma mowy o równym głosie. chyba, że masz na myśli jakąś inną hierarchię, pamiętaj, że mówimy tu o hierarchii jako zaprzeczeniu równego głosu.

   To zresztą też jest iluzją, wykorzystywaną do manipulacji - prawo samostanowienia narodów, zostało przemienione w terror populizmu - wygrywa ten, który więcej obieca, nakłamie i zmanipuluje a z obietnic realizuje te, które mu akurat pasuje.
   W demokracji to społeczeństwo ewaluuje rządzących, dlatego robią oni wszystko, by się społeczeństwu przypodobać, zdobyć ich głosy i w rezultacie utrzymać się przy władzy. W skrócie: w demokracji jest tak, że im bardziej wyedukowane społeczeństwo, tym wyższa jakość władzy. Żeby w państwie było lepiej musimy wszyscy dojrzeć, stać się świadomymi i krytycznymi obywatelami. Tylko do siebie możemy mieć pretensje, że wybieramy populistów. Ale to z czasem się zmieni na lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @neev:
   dodam jeszcze, że jeśli chodzi o demokratyczność w państwie, to większa jej jakość koreluje z jakością życia obywateli. wiadomo, korelacja nie zawsze musi świadczyć o przyczynowości, ale daje do myślenia.
   ps sorry za Korwina, tylko taką wersję mam pod ręką : )

  •  

   pokaż komentarz

   @neev: w tym wypadku jest przyczynowosc jak najbardziej! Niestety przeciwna niż sugerujesz. Kraje bogate stały się demokratyczne, a nie demokracja zaprowadziła państwa do bogactwa.
   Wszystko w naturze dąży do równowagi :-) zamożności też i demokracja to taki właśnie mechanizm

  •  

   pokaż komentarz

   @kajtek14102:
   jakość życia to nie tylko bogactwo

   pokaż spoiler a tym bardziej bogactwo jakiegoś procent obywateli

  •  

   pokaż komentarz

   @neev:

   Wystarczy, że dam pojedynczy przykład np. żona i mąż wspólnie decydujący o zakupie mieszkania

   To nie jest demokracja, demokracja to głos większości

   wybieranie papieża w konklawe itp

   Głosują kardynałowie, a nie proboszczowie i inni.

   W demokracji to społeczeństwo ewaluuje rządzących, dlatego robią oni wszystko, by się społeczeństwu przypodobać, zdobyć ich głosy i w rezultacie utrzymać się przy władzy. W skrócie: w demokracji jest tak, że im bardziej wyedukowane społeczeństwo, tym wyższa jakość władzy.

   Zgadza się. Wniosek? Tym którzy są aktualnie przy korycie, opłaca się mieć społeczeństwo matołów.

   Żeby w państwie było lepiej musimy wszyscy dojrzeć, stać się świadomymi i krytycznymi obywatelami. Tylko do siebie możemy mieć pretensje, że wybieramy populistów. Ale to z czasem się zmieni na lepsze.

   Twój idealizm jest chwalebny, ale naiwność rozczulająca. Beneficjent populistycznego systemu, nigdy nie zagłosuje za ograniczeniem tego systemu, tak jak złodziej nigdy nie będzie głosował za zwiększeniem kar za kradzieże.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000:

   Zgadza się. Wniosek? Tym którzy są aktualnie przy korycie, opłaca się mieć społeczeństwo matołów.
   Ale demokracja ma to do siebie, że przy korycie jest ciągła rotacja. A politycy nie biorą się z kosmosu, tylko ze społeczeństwa. Dojrzalsze i bardziej wyedukowane społeczeństwo jest w stanie wyprodukować lepszych polityków.

   Twój idealizm jest chwalebny, ale naiwność rozczulająca. Beneficjent populistycznego systemu, nigdy nie zagłosuje za ograniczeniem tego systemu, tak jak złodziej nigdy nie będzie głosował za zwiększeniem kar za kradzieże.
   To nie idealizm, to naturalny proces. Ludzie z czasem ograniczą ilość populizmu, bo będą dochodzić do wniosku, że suma sumarum nie przynosi im zysku czy szczęścia.

   Co do religii, rodziny itp. to już Ci wcześniej pisałem, że nie da się ich jednoznacznie traktować jako demokratyczne czy zhierarchizowane.

 •  

  pokaż komentarz

  Powinno zakazać się bycia debilem. Gdyby taki faszyzm panował to sam bym się wziął za robienie sondaży w geście protestu.
  A tak na serio to zlikwidować prawo do głosu, które powinno być przywilejem dla ludzi znających się na rzeczy. Może wprowadzić coś w stylu egzaminu z pytaniami historyczno-ekonomiczno-politycznymi? Bo po kiego grzyba takie stare odpadki albo piękne młode z wielkich miast głosują jak na niczym się nie znają?

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: Właściwie na wszystko powinny być egzaminy:
   • na wódkę (sprzedajemy tym, którzy nie awanturują się, gdy są pijani)
   • na broń (wydajemy tym, którzy nie zabiją kogoś bez powodu)
   • na prawo jazdy (wydajemy tym, którzy nie będą jeździć 100km/h w obszarze zabudowanym)
   • na głosowanie (pozwalamy tym, którzy będą głosować na odpowiednich ludzi)

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: Juz Ynteligencja dała PO PIS.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Może wprowadzić coś w stylu egzaminu z pytaniami historyczno-ekonomiczno-politycznymi?

   @frutson: Który też mógłby być manipulowany zgodnie z czyjąś linią polityczną. Dajmy na to wiadomo ,że wyborcy PiS lepiej pamiętają statystycznie rzecz biorąc kiedy nasz były prezydent przyziemił wraz z resztą świty. Ja nie pamiętam daty. Znam i pamiętam natomiast wiele faktów czy też teorii ekonomicznych, najbliżej mi w danych wyborach do Korwina albo Brauna. Gdybyśmy chcieli podnieść więc wynik swojemu ugrupowaniu to dajemy egzamin przed-wyborczy oparty o ekonomię. Kwestie polityczne ? Znajomość programów ? Też da się dobrać pytania łatwe dla ugrupowania X (główne cele) i trudne dla Y (co powiedział pan X z ugrupowania X - oczywiście mniej zainteresowani wyborcy Y będą częściej nie wiedzieć) etc. itd.

   Takie egzaminacyjne pomysły wcale nie rozwiązują problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @tro: jestem za, zacznij od siebie i umieść sie w drabinie hierarchii państwa monarchistów - proponuje chlew

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: Jest taki test, który miał oddzielać debili od tych mądrzejszych, potem z tej drugiej grupy najmądrzejsi kształcili się dalej, można byłoby ich nazwać elitą, inteligencją. Wystarczyłoby na podstawie tego testu dawać pełne prawa wyborcze, ograniczone lub w ogóle. Ale dzisiaj sens matury jest zatracony, a ona sama jest postrzegana jako totalna bzdura. Prawie każdy idiota ją zdaje, potem tacy ludzie idą na studia i stają się ekspertami... Matura powinna być na takim poziomie, aby mieli ją tylko ludzie mądrzy, powinny zostać przywrócone również egzaminy na studia. Prawa wyborcze powinny mieć osoby mające erudycję, a debile, którzy się niczym nie interesują, nie powinni mieć prawa głosu, tak jak 10letnie dzieci nie mają- ten sam poziom.

 •  

  pokaż komentarz

  Zakazywać sondaży ? To by dopiero było - wykopkowa kupa na miękko staczka na cały wykopek o 25 lat wolność

 •  

  pokaż komentarz

  Sondaże? Najpierw sprawdźcie kto je tworzy.

  CBOS jest fundacją nadzorowaną przez premiera, której działalność jest finansowana z budżetu państwa w ramach środków przeznaczonych na Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. W ustawie budżetowej przeznacza się jej działalność ponad 3,3 miliona złotych – niemała sumka, nieprawdaż?

  Dyrektor Centrum Badania Opinii Społecznej pełniący funkcję jednoosobowego Zarządu fundacji CBOS - dr hab. Mirosława Grabowska, prof. UW - W 2011 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  Rada CBOS grupująca przedstawicieli świata akademickiego oraz Sejmu, Senatu, Premiera i Prezydenta RP:
  link do strony CBOS

  1. dr hab. Anna Kubiak, prof. UŁ - przewodnicząca, przedstawicielka Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego

  2. prof. dr hab. Henryk Domański - przedstawiciel Instytutu Filozofii i Socjologii PAN – Według niego wszystkim żyje się lepiej pod rządami PO. link do artykułu

  3. prof. dr hab. Janusz Grzelak - przedstawiciel Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych Akademii Pedagogiki Specjalnej - Prof. dr hab. Janusz Grzelak został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  4. dr hab. Krzysztof Koseła, prof. UW - przedstawiciel Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego

  5. prof. dr hab. Jacek Kurczewski - przedstawiciel Senatu RP - Członek komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 i w 2015

  6. Paweł Lisiewicz - przedstawiciel Prezydenta RP - polski urzędnik państwowy, od 2013 szef Gabinetu Prezydenta RP w randze ministra

  7. Michał Marcinkiewicz - przedstawiciel Sejmu RP – członek Platformy Obywatelskiej - został szefem gabinetu politycznego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Był konsulem w polskiej ambasadzie w Finlandii.

  8. dr hab. Radosław Markowski, prof. SWPS - przedstawiciel Prezesa Rady Ministrów – płatne zlecenie od Platformy Obywatelskiej, głośno określał swoje poglądy polityczne wzywając do delegalizacji PiS link do artykułu

  9. dr hab. Krzysztof Podemski, prof. UAM - przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Socjologicznego

  10. dr hab. Paweł Ruszkowski, prof. CC - przedstawiciel Collegium Civitas

  11. prof. dr hab. Krzysztof Zagórski - przedstawiciel Akademii Leona Koźmińskiego

  •  

   pokaż komentarz

   @ZEO4: I co z związku z tym ? w padaniach cbosu - po ma 90% a pis 10% ? a w badaniach millward brown jest odwrotnie ? litości - znalazleś znowu spisek - siedza i falszują sondaże.

  •  

   pokaż komentarz

   @mehow80: Wyobraź sobie, że masz samochód Volkswagena. Czy zaufałbyś opinii na temat zalet i wad Twojego samochodu wydanej przez rzeczoznawcę opłacanego przez koncern Fiata?

   A odpowiadając na Twoje pytanie: I co w związku z tym? Odpowiadam: Nic. Uważam tylko, że warto wiedzieć kto kieruje instytucją mającą ogromny wpływ na opinię publiczną.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZEO4: o ile sondaże różnią się w procentach : http://ewybory.eu/ proszę przekonaj mnie o spisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @mehow80: faktycznie wyniki nie wiele się różnią od siebie mimo, że badania dokonywane są na grupie zaledwie ok. 1.000 osób (z wyłączeniem PP/ROBOP - 6.000):

   43% - 26% - 7% - 4% - Sondaż CBOS przeprowadzono w dniach 16-22 kwietnia 2015 r. na liczącej 1027 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

   42% - 29% - 7% - 4% Sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej” przeprowadzony został w dniach 24-25 kwietnia na próbie 1100 dorosłych Polaków. IRBiS, obecnie SMG/KRC jest członkiem globalnej sieci Millward Brown International oraz wyłącznym przedstawicielem instytutu BMRB na polskim rynku.

   42% - 27% - 9% - 5% - MillwarBrown: Sondaż przeprowadzono 13 kwietnia, metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) - zapytano 821 osób.

   41% - 30% - 8% - 6% - Sondaż został zrealizowany w dniach 13-20 kwietnia przez dziennikarzy gazet wchodzących w skład Polska Press Grupy we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej „Dobra Opinia” na reprezentatywnej próbie 6000 osób.

   Z drugiej strony sprowokowałeś mnie do sprawdzenia pozostałych instytucji i tak:

   REGIONALNY OŚRODEK BADANIA OPINII PUBLICZNEJ „Dobra Opnia” to nie firma tylko PROJEKT, którego właścicielem jest Firma Usługowa TEYA Pana Pawła Więcka z Kielc. Firma usługowa to nie brzmi dobrze.

   FUNDACJA INSTYTUT BADAŃ SPOŁECZNYCH I RYNKOWYCH zarządzany jest przez Pana Marcina Aleksandra Dumę (78), który uczestniczy w różnych formach w DUMA CAPITAL GROUP Sp. z o.o., Instytut „Homo Homini” Sp. z o.o., IHH Services Sp. z o.o., Federacja Młodych Socjaldemokratów, Fundacja na Rzecz Wzajemnego Poznania Narodów „Ankra”.

   SMG/KRC został przejęty przez Millward Brown International, a tak naprawdę to przez Kantar Group, a tak naprawdę to przez WPP plc. :)

   Co z tego wynika? Generalnie nie wiem. Sondaże robione są przez Instytucje zarządzane przez ludzi powiązanych z określonymi opcjami politycznymi i z lewej i z prawej strony sceny politycznej. Niektóre sondaże przygotowywane są przez firmę usługową. Nie przemawiają do mnie również metody, których wyniki opierają się na przebadaniu zaledwie 1.000 osób, które reprezentują 31 mln pozostałych obywateli tego kraju. Do mnie to jakoś nie przemawia i nie przekonuje mnie.

   Zmowa, spisek - nie jestem aż tak głupi, żeby w to uwierzyć. Ale nikt mi nie powie, że efekt kuli śnieżnej dla najwyżej notowanych miejsc nie ma miejsca. Nawet tu na #wykop.pl jest tak, że czytasz najwyżej oceniane artykuły lub komentarze i dodajesz im kolejne „wykopy” lub „plusy”, a te na samym dole nie mają szans na Twoją uwagę.

   Samo czytanie sondaży ma wpływ na kształtowanie naszych opinii:

   Samokategoryzację –polegającą na tym, że respondent widzi, czy należy do większości czy do mniejszości, a następnie może zmienić swoje zachowania w zależności od tego, czy woli znajdować się po stronie większości, czy chętnie reprezentuje mniejszość,

   Bandwagon effect – zjawisko charakteryzujące się tym, że wyborcy kierując się wynikami sondaży, przenoszą swe głosy na sondażowego lidera,

   Underdog effect – sprzyjające wyraźnie słabszemu kandydatowi, gdyż efekt ten charakteryzuje przenoszenie głosów na osobę o niskim poparciu w sondażach,

   last-minute swing – to zmiana decyzji wyborczej w ostatniej chwili, ale bez informacji o tym, w jakim kierunku (podobnie jak w przypadku zaistnienia samokategoryzacji),

   Wpływ perswazyjny sondaży – nawiązujący do znanego z psychologii, społecznego argumentu słuszności, który polega na tym, że kandydata, który ma za sobą większość, zaczyna się uważać za najlepszego,

   Wpływ strategiczny sondaży – to umyślne przenoszenie głosów pod wpływem znajomości preferencji ogółu, znów niekoniecznie na lidera, zjawisko chyba znane każdemu z codziennej rzeczywistości.

   Dlatego właśnie sondaże mają taką moc i właśnie to jest ogromna pokusa dla tych co dzierżą w dłoni możliwość manipulowania ich wynikami, a nie są to ludzie kryształowi.

   Na szczęście żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo myśleć co chce ;) Pozdr.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZEO4: jak zyjemy w wolnym kraju jak wybory fałszują !!!

  •  

   pokaż komentarz

   @mehow80: nie podpuszczaj mnie, ale coś Ci podam. Takie moje prywatne political fiction o tym jak łatwo można przejąć władzę w Polsce.

   W prezydenckim gabinecie na Kremlu zapada decyzja o przejęciu władzy w Polsce. Śmiechu warte? Nie sądzę. Jakiś średnio rozgarnięty analityk Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej przekonuje Putina, że można wykorzystać w tym celu słabe polskie prawo i skłonność Polaków do wzajemnych oskarżeń. To własnie ta ostatnia wada każe Polakom zawsze „ślepo” stosować zasady demokracji. Rosyjski dyktator z entuzjazmem wykorzysta okazję, żeby osłabić Zachód i Unię Europejską.

   Partia polityczna. Jest rok 200… Trzech „uśpionych” agentów GRU organizuje 1.000 podpisów popracia dla nowej partii politycznej. Nie zajmuje im to wiele czasu, za otrzymane z Mokswy dolary organizują wiec przeciwników PO lub PiS i już znajduje się 1.000 chętnych przeciwników wybranej partii.

   Przykrywka. W tym samym czasie na renomowaną Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki zapisuje się dwóch przyszłych biznesmenów. Nikt nie wie, że ich przygotowaniami zajmował się sam Jewgienij Walentinowicz Kaspierski, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego Rosji, właściciel Kaspersky Lab. Tysiące polskich użytkowników komputerów nie zdaje sobie sprawy, że w 1987 r. Kaspierski ukończył studia na Wydziale Matematyki Wyższej Szkoły KGB. KGB!

   Firma. Po ukończeniu studiów z wyróżnieniem wspomniani absolwenci zakładają firmę informatyczną skupioną na pisaniu oprogramowania dla polskich instytucji i urzędów publicznych. Ekonomia nie jest ich celem. Nie ma znaczenia, ponieważ finansowanie z Moskwy pozwala na wygrywanie wszystkich przetargów będących w kręgu zainteresowania Kremla.

   Partia rośnie w siłę. Płynący z Moskwy strumień pieniędzy sprawił, że w ciągu kilku lat Partia Polityczna stała się zauważalna na polskiej scenie politycznej. Skorumpowane media i dziennikarze coraz chętniej udostępniają publiczne środki masowego przekazu dla budowania i utrwalania obecności Partii w świadomości Polaków. Tym bardziej, że jej program opiera się na ostrej krytyce pozostałych ugrupowań, co przyciąga Polaka do telewizora. Ta siła ma jednak istotną przewagę w walce z konkurencją polityczną - za Public Relations płacą kasą z Kremla.

   Zlecenie. Kiedy Polska Komisja Wyborcza ogłasza w 2014 roku przetarg na dostawę oprogramowania wyborczego wszystko jest przygotowane. Najtańszą ofertę składa firma informatyczna nadzorowana przez KGB, a w wyborach bieże udział znana Polakom już od kilku lat Partia opozycyjna. Oprogramowanie Kalkulatora Wyborczego wzorowane jest na programie Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) Federacji Rosyjskiej. Dane osobiście przekazał przyjaciel Władimira Putina, wybitny specjalista od fałszowania wyborów w Federacji Rosyjskiej - sam Władimir Czurow. Firma oczywiście wygrywa przetarg. Na wszelki wypadek oprogramowanie dostarcza w ostatniej chwili, żeby uniemożliwić analizę bezpieczeństwa niezależnym ekspertom.

   Wybory. Obywatele oddają swoje głosy nie mając pojęcia, że nie ma kompletnie znaczenia na kogo postawią krzyżyk. Rosyjskie oprogramowanie Kalkulatora Wyborczego dokonuje skomplikowanych obliczeń i przepuszcza dane przez sieć algorytmów, które mają tylko jeden cel. Wybory musi wygrać Partia Polityczna faktycznie będąca ramieniem Moskwy. Szalony plan analityka KGB o przejęciu władzy w Polsce jest o włos od sukcesu.

   I dokonałoby się gdyby tylko ten pieprzony Kalkulator Wyborczy zadziałał. A my? Nawet byśmy się nie zorientowali, że wykorzystno nasz idiotyczny system zamówień publicznych i dziurawe prawo.

   Ech Poljaki, Poljaki… będziemy kiedyś mądrzy przed szkodą?

  •  

   pokaż komentarz

   Wybory. Obywatele oddają swoje głosy nie mając pojęcia, że nie ma kompletnie znaczenia na kogo postawią krzyżyk. Rosyjskie oprogramowanie Kalkulatora Wyborczego dokonuje skomplikowanych obliczeń i przepuszcza dane przez sieć algorytmów, które mają tylko jeden cel. Wybory musi wygrać Partia Polityczna faktycznie będąca ramieniem Moskwy. Szalony plan analityka KGB o przejęciu władzy w Polsce jest o włos od sukcesu.

   @ZEO4: Genialny pomysł, ale wiesz tak naprawdę do czego były potrzebne te serwery i oprogramowanie - podpowiem zebys nie szukal, elektroniczne wyniki zliczen wyborow nie sa w polsce brane pod uwage, maja tylko na celu przyspieszenie zliczania, i tak sie wszystko liczy recznie

   dziekuje dowidzenia po co szukasz spiszgu ?

  •  

   pokaż komentarz

   @mehow80: Spisek w Polsce?! Jesteśmy za głupi na takie wysoce zorganizowane i wyrafinowane formy knucia. To tylko takie moje pitu-pitu, wariantowość, równoległe rzeczywistości i dywagacje alkoholika. Twoje zdrowie człowieku i dzięki za rozmowę.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZEO4: odnosnie partii to masz racje, jest taka jedna nazywa sie zmiana i jest kacapska od poczatku

 •  

  pokaż komentarz

  Tak działa wolny rynek, chcącemu nie dzieje się krzywda. Wolnościowcy którzy mnożą kolejne zakazy to ewenement w skali światowej.