•  

  pokaż komentarz

  Niezależnie od szans Korwina, warto wziąć udział w wyborach i zagłosować przeciwko polityce, której się nie akceptuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotero: Jestem tego samego zdania. Jeżeli ktoś nie lubi Korwina, bo ma czasem zbyt mocne rażące ucho określenia, jest zbyt dosadny i komuś się to nie podoba, pomimo, że ma ciekawą propozycje na zmianę Polski (w przeciwieństwie od innych systemowych kandydatów, którzy jak co wybory głoszą te same obietnice) to zagłosujcie na kogokolwiek ale na nikogo wystawionego przez PSL, PO, PIS, Ruch itd itd. Jesteśmy świadomi tego, że głos ten wtedy byłby stracony. Nie siedźcie w domu! Nawet jeżeli nie wierzycie na wygraną Korwina lub innego antysystemowego kandydata, zagłosujcie!

  •  

   pokaż komentarz

   @rotero: to samo mowi moja matka. idzie zaglosowac przeciwko durniowi na urzedzie

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: Większości ludzi w Korwinie nie razi to, że ma niewyparzony język, tylko właśnie te jego populistyczne pomysły na zmiany, które mogą tylko zaszkodzić Polsce, która w tym momencie świetnie się rozwija

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: Polska się świetnie rozwija? W którym miejscu? Może zaraz przytoczysz sukcesy Komorowskiego podczas jego kadencji?

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: W niemal każdym miejscu. Oczywiście fakty i statystyki są lewackie, wiem. Rozwijamy się prężnie. Mogłoby być lepiej, Komorowski to słaby prezydent, ALE Korwin to jedna z najgorszych alternatyw jakie mogą być. Rozpieprzy wszystko co w końcu zaczęło powoli stawać na nogi i cofnie nasze społeczeńśtwo do pierwszej połowy XIX wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   zagłosować przeciwko polityce, której się nie akceptuje.

   @rotero: A nie lepiej zagłosować za polityką, którą się akceptuję? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: Daj przykłady, bo to są puste słowa. Dług państwowy rośnie. Bezrobocie rośnie, osoby wyjeżdżają z kraju. To dla nikogo nie jest tajemnica. Jedyne co z twoje wypowiedzi jest prawdziwe to to, że Komorowski to słaby prezydent. Ale muszę Cię jeszcze w czymś oświecić. To prezydent zatwierdza ustawy, czy to szkodliwe czy nie a on zatwierdzał szkodliwe ustawy. Nawet takie które wymagały referendum, bo zebrano podpisy, pomimo to, referendum nie miało miejsca. Gdzie tu widzisz rozwój Państwa. Daj mi przykłady.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: A może się rozwija świetnie dzięki rosnącej liczby ludzie ambitnych i chcących od życia coś więcej, niż tylko wegetować?

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: Polecam użytkownika @koroluk, przejrzyj jego wpisy, jak znajdziesz chwilę. Proste fakty z odnośnikami i źródłami.

   Gdzie tu widzisz rozwój Państwa. Daj mi przykłady.
   Nie widzisz rozwoju Polski? Ile masz zatem lat? Przecież widać, jak na przestrzeni lat Polska się zmieniła. Odstawiając fakty i statystykę na bok, można po prostu dostrzec, jak bardzo poszliśmy dom przodu. Ja wiem, że "Polska upada" i "dług rośnie" to fajne, lotne hasła. Z tym, że albo są nieprawdziwe, albo zmanipulowane, żeby dotrzeć do tak fajnych wyborców, jak Ty - którzy uwierzą w każdą populistyczną bzdurę, byle tylko być "anty".

  •  

   pokaż komentarz

   @SirPsychoSexy: tak bo wydanie setki milionów na LOT, który nie funkcjonuje a lotniska stoją puste to jest rozwój? Zamykanie kopalni zamiast sprywatyzować i uratować jakiekolwiek pieniądze aby spłacić długi to też rozwój? Przecież ja tak mogę wymieniać i wymieniać. Marnowane są nie tylko pieniądze podatników ale i Unii Europejskiej. Widzisz, jeżeli Polska się rozwija w jakikolwiek sposób to nie dlatego, że mamy taki rząd, ale MIMO WSZYSTKO, że mamy taki rząd i jedynie z tym się mogę zgodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska:

   tak bo wydanie setki milionów na LOT, który nie funkcjonuje a lotniska stoją puste to jest rozwój?
   Można jakieś konkrety? Coś, co potwierdzi Twoje informacje? Tutaj jest chociażby, że LOT wypracował zysk z samego przewozu osób.

   Zamykanie kopalni zamiast sprywatyzować i uratować jakiekolwiek pieniądze aby spłacić długi to też rozwój?
   Ach, "sprywatyzować"... łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, ale domyślam się, że Ty zatrzymałeś się tylko na tym pierwszym punkcie. W pełni zrozumiałe, Korwin też nie proponuje rozwiązań, tylko pomysły. :)

   Przecież ja tak mogę wymieniać i wymieniać.
   Na razie wymieniłeś dwa przykłady, bez podania żadnych danych i statystyk, bazując jedynie na emocjach. Słabo.

   Żądasz konkretów od przedmówcy, ale kiedy przychodzi co do czego, to sam ukrywasz się za ogólnikami. Nie brzmi to wiarygodnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie widzisz rozwoju Polski? Ile masz zatem lat? Przecież widać, jak na przestrzeni lat Polska się zmieniła.

   @SirPsychoSexy: Korwina popieraja głownie najmlodsi ktorzy nie pamietaja nawet lat 90 ewentualnie bawili sie wtedy zabawkami i nie mieli problemów bytowych wiec nie moga za bardzo porównać. W grupie plus 34 poparcie dla Korwina jest śladowe (do 2% przy kilkunastu % wśrod młodych) bo im trudniej powiedziec wsyscy to złodzieje a tylko Korwin prawy bo oni widza rozwój. Młodzi widza tylko to co jest teraz i to co jest w UK i Niemczech. Ze mna nawet sie młode kuce kłociły że w Polsce w latach 90 było lepiej niż teraz bo na forum czytali że dzieki ustawie Wilczka ludzie mogli sie bogacić.
   Im można wszystko wmówić a zapowiedzi o rozgonieniu złodziei od koryta biorą na powąznie bo nie wiedzą że to tylko demagogia pod publiczkę. Starsi to wiedza bo pamietaja że te same gadki stosował intensywnie Lepper.

  •  

   pokaż komentarz

   @SirPsychoSexy: jakby PiS czy SLD rządził przez ostatnie 8 lat to wyniki by były bardzo podobne a może i lepsze. Platforma i Komorowski nic nie zrobili by było lepiej. Podnieśli podatki, zatrudnili więcej urzędasów, kilka większych afer i wiele mniejszych. Jak wiatr wieje w plecy to statek tak czy inaczej płynie przed siebie, ale można podnieść żagle, zrzucić zbędny balast i płynąć szybciej

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: popieram, trzeba iść i pokazać sprzeciw. dlatego ja pójdę i oddam głos nieważny i mam nadzieje, że nie będzie gadania o tym że ludzie nie umieją oddać głosu. tylko zobaczą, że to celowy protest.

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: zapraszam do obszernych faktow ktore serwuje @koroluk i ktore sa probowane do obalania przez takie elokwentne argumenty jak skoro jest tak dobrze to czemu jest tak zle.

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel:

   jakby PiS czy SLD rządził przez ostatnie 8 lat to wyniki by były bardzo podobne a może i lepsze.
   Albo gorsze. Albo sami nie wiemy, jakie, a argument "jakby babcia miała wąsy" też nie jest zbyt mocny.

   Jak wiatr wieje w plecy to statek tak czy inaczej płynie przed siebie, ale można podnieść żagle, zrzucić zbędny balast i płynąć szybciej
   Tylko skąd przekonanie, że akurat Korwin te żagle podniesie?

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska:
   Ach to fatalne bezrobocie
   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bezrobocie-w-Polsce-najnizsze-od-6-lat-7243864.html
   Faktycznie nie jest jeszcze super, ale idzie w dobrą stronę.
   Dług rośnie? No to jest oczywiste. W końcu budżet ma deficyt. Wiele państw ratowało gospodarkę po kryzysie wywołanym brakiem wystarczających regulacji sektora finansowego poprzez stymulowanie jej deficytem. M.in. w taki sposób na nogi stanęła gospodarka USA. Okres kryzysu w zasadzie już się spokojnie skończyŁ i deficyt idzie w dół, a Polska szykuje się do wyjścia z procesu nadmiernego deficytu.

   Gdzie tu widzisz rozwój Państwa. Daj mi przykłady.
   Zerknij chociaż na to znalezisko
   http://www.wykop.pl/link/2247082/polska-gospodarka-goni-zachod/

   Jakbyś nie był zielonką która przywędrowała na Wykop żeby robić kampanię swojemu politycznemu guru, tylko byŁbyś tutaj trochę dłużej i śledził mądrych Wykopowiczów, to trafiłbyś na całkiem sporo statystyk pokazujących jak się rozwijamy. No, ale Korwin umie tylko czarny PR. Jest źle, fatalnie, co raz gorzej, najgorzej!

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel: jestesmy w dolnej 1/3 stawki z iloscia zatrudnionych urzednikow. Pomiedzy szwajcaria i austria moze wogole wprowadzmy anarchie i kazdy bedzie dla siebie urzednikiem? Za duzo nie da sie zlikwidowac etatow zeby jeszcze kraj sprawnie dzialal.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: a co może jest lepiej? Nie oczerniaj sam siebie. Korwin dobrze mówi (nie twierdzę, że zawsze) Dla przykładu pomyśl sobie co mogłeś kupić za 10 zł 5 lat temu a co dzisiaj możesz kupić?
   Dlaczego Polacy coraz bardziej wyjeżdżają za granice, żeby zakładać firmy czy po prostu podnieść swój standard życia? Fajne jest na pewno to, że Polska się rozwija gospodarczo i technologicznie - to widać, ale brakuje nam jeszcze sporo w porównaniu z innymi krajami.

  •  

   pokaż komentarz

   Albo gorsze. Albo sami nie wiemy, jakie, a argument "jakby babcia miała wąsy" też nie jest zbyt mocny.

   @SirPsychoSexy: Czyli zostawmy PO dożywotnio u władzy bo jest jakiś mały plus. Zaj%#!li nam kase, wysłali mlodych za granicę i cieszą się bo ci przysyłają pieniądze do kraju. W latach 90 za rządów SLD i PSL bezrobocie spadało i poziom zycia rodaków się podnosił to może ich wybierzmy. Jak PIS był u władzy tez było lepiej niż kiedy obejmował.

   Tylko skąd przekonanie, że akurat Korwin te żagle podniesie?
   Nigdy nie wiadomo, ale jest najbardziej wiarygodny. Wszyscy już byli u władzy obiecywali, Tusk nawet przysięgał i oszukali.

  •  

   pokaż komentarz

   latach 90 było lepiej niż teraz bo na forum czytali że dzieki ustawie Wilczka ludzie mogli sie bogacić.

   @szurszur: To samo mówią również ekonomiści z centrum im. Adama Smitha, a ci raczej swoje lata już mają. Rozumiem że wg. Ciebie ta ustawa nic nam nie dała?

   Starsi to wiedza bo pamietaja że te same gadki stosował intensywnie Lepper.

   Racja. Głosujmy dalej na PO/PIS. Oni nas nigdy nie oszukali!

  •  

   pokaż komentarz

   @corrallus: Nikt nie mówi o wyrzucaniu wszystkich. Myśle że 100k w ciągu 4 lat można zredukować. Chodzisz czasem po urzędach i powinieneś wiedzieć, że jest ich tam za dużo. Cały PUP można od razu zwolnić na początek.

  •  

   pokaż komentarz

   @magmagiq: Oczywiście. Natomiast obecny system to wspomaga, a za Korwina doszłoby tylko do skrajnego rozwarstwienia społeczeństwa i bogaci by się faktycznie pewnie lepiej bogacili nie mając żadnych regulacji, które ograniczają ich możliwość dymania społeczeństwa. Dla ludzi, którzy radzą sobie gorzej byłoby tylko jeszcze gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel: > "Cały PUP można od razu zwolnić na początek. "
   Jak najbardziej TAK!

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego Polacy coraz bardziej wyjeżdżają za granice, żeby zakładać firmy czy po prostu podnieść swój standard życia?

   @mirek_januszy: Bo moga i kazdy ma znajomych za granica ktorzy wyjechali już wczensiej a taki punkt oparcia napedza wyjazdy. Do tego cialge słysza od czesci polityków jak beznadizejnie jest w Polsce to wierza w to tracą więź uczuciową z Polska i nastaiwja sie na wyjazd. Jesli Korwin pod hala w Katowicach podczas mistrzostwach w grach mówi że dziwi sie że ci młodzi ludzie jeszcze nie wyjechali z Polski to sam przyczynia sie do napędzania emgiracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: A Ty się nie dziwisz znajomym,że nie wyjechali? Gdybym sam mógł wyjechać, zrobił bym to dwa lata temu, bo nic w tamtym momencie mnie nie trzymało tutaj. Sytuacja uległa i zostałem. Mam dobrze płatną pracę - jak na polskie warunki - i nie widzę powodu by wyjechać. Spokojnie opłacam z żoną rachunki i odkładam część wypłaty na czarną godzinę

  •  

   pokaż komentarz

   To samo mówią również ekonomiści z centrum im. Adama Smitha, a ci raczej swoje lata już mają. Rozumiem że wg. Ciebie ta ustawa nic nam nie dała?

   @royalewithcheese: Nie to samo bo ci którzy ze mna rozmawiali mysleli że w latach 90 poziom życia Polaków był lepszy niż obecnie własnie dzieki ustawie Wilczka co jest nieprawdą.
   Sama ustawa oczywiscie pozywnie sie wpisała w tamten okres.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: Nie wiem w jaki sposób wspomaga? Biurokracją, wysokimi podatkami, ograniczaniem wolności, MASAKRYCZNYM systemem podatkowo-prawnym, wymyślaniem coraz to lepszych absurdów, BLOKOWANIEM rozwoju gospodarki (no powiedz mi, że nie ;D), wysyłaniem 6-latków do szkoły, pomimo tego, że z psychologicznego punktu widzenia, takie dzieci nie są do tego gotowe? - I jeszcze może powiedz, że sami rodzice o tym zadecydowali ;d

  •  

   pokaż komentarz

   @mirek_januszy:

   co mogłeś kupić za 10 zł 5 lat temu a co dzisiaj możesz kupić?
   Wprawdzie nie jestem ekonomistą, ale Twoje porównanie brzmi kapkę głupio, jeśli nie uwzględniamy wartości waluty w danym okresie. Złotówka dzisiaj to nie to samo, co złotówka 5 lat temu.

   Fajne jest na pewno to, że Polska się rozwija gospodarczo i technologicznie - to widać, ale brakuje nam jeszcze sporo w porównaniu z innymi krajami.
   No, to akurat prawda, brakuje nam, ale idziemy w dobrym kierunku. :)

   @tfuj_pszyjaciel:

   Czyli zostawmy PO dożywotnio u władzy bo jest jakiś mały plus.
   Nie powiedziałem tego, nie popadaj w skrajność i nie wkładaj mi w usta nie moich słów. Ja nie twierdzę, że jest super i różowo, odpowiadam tylko na katastroficzne ogólniki autora tego znaleziska.

   Nigdy nie wiadomo, ale jest najbardziej wiarygodny. Wszyscy już byli u władzy obiecywali, Tusk nawet przysięgał i oszukali.
   Korwin wiarygodny? Ale dlaczego? Człowiek, który raz był w Sejmie, szybko z niego wyleciał i do dzisiaj nie wrócił. Człowiek, który miał "rozwalić" Unię od środka, a jego roczne tam doświadczenia najczęściej opatruje się zdjęciem śpiącego dziadka.
   Co do obietnic, to każdy polityk obiecuje i chyba nie było jeszcze takiego, co by wszystkich obietnic dotrzymał. Wiara, że Korwin jest inny niż reszta, jest śmieszna i niedojrzała, przykro mi.

  •  

   pokaż komentarz

   @mirek_januszy: Oczywiście, że brakuje nam do zachodu, ale gonimy go bardzo szybko. Ludzie wyjeżdżają, bo mają otwarte granice i tam faktycznie jest lepiej. Tylko skrajny populista może próbować wmówić ludziom, że z dnia na dzień nadrobimy prawie całe stulecie dostawania po dupie.

   @tfuj_pszyjaciel:

   Czyli zostawmy PO dożywotnio u władzy bo jest jakiś mały plus.
   Po co manipulujesz? Obalamy tutaj klamstwa Korwina, że jest fatalnie i co raz gorzej. Nie jest. PO nie jest idealne. Baaardzo daleko im do tego, więc liczę na jakąś dobrą alternatywę. Teraz może coś ruszyć dzięki inicjatywie Petru i Balcerowicza. Trzymam za nich kciuki.

  •  

   pokaż komentarz

   @SirPsychoSexy: wiesz doskonale za co wyleciał a jak nie to obejrzyj "nocna zmiana"

  •  

   pokaż komentarz

   Nie to samo bo ci którzy ze mna rozmawiali mysleli że w latach 90 poziom życia Polaków był lepszy niż obecnie własnie dzieki ustawie Wilczka co jest nieprawdą.

   @szurszur: Ale Ty wcześniej napisałeś że wg. tych kuców było lepiej i faktycznie było! Spróbuj dzisiaj w Polsce otworzyć firmę.Obecnie jest z roku na rok coraz gorzej. Dzięki ustawie Wilczka nasz kraj awansował w niesamowitym tempie, niestety ustawa ta szybko została usunięta.

  •  

   pokaż komentarz

   wysyłaniem 6-latków do szkoły, pomimo tego, że z psychologicznego punktu widzenia, takie dzieci nie są do tego gotowe? -

   @magmagiq: A jednoczesnie Polacy emigruja i wychowują dzieci w krajach gdzie do szkol chodza nawet 5 latki i tam już sie nie skarżą. Słyszłaes zeby Polacy zakladali fundacje na emigracji i żądali obniżenia wieku obowiązku szkolnego? Polacy narodowcy o prawicowych przekonaniach emigruja nawet do lewckich krajów i im to nie przeszkadza. Bo liczy sie to że wiecej sie tam zarabia.
   A dlaczego wiecej sie tam zarabia? Na pozycje kraju pracuje ise nawet przez setki lat. Taka meilismy historie że odtajemy od bogatszych. I nikt z bloku panst postsocjalistycnzych nie doganił Zachodu i na ogoł rozwijaja sie nawet wolniej niż my. Pryzpominam że 10 lat temu wyraźnie odstawalismy od Węgier na różnych polach tak że nawet niwiele wczesniej Orban mówił że jesli Polska jest nie gotowa to Wegry wejda do UE bez niej.
   I co? W PKB w 10 lat dognalismy wyraznie bogatsze jeszcze niedawno Węgry.
   Chcesz głosowac na Korwina to głosuj. Ale posługujac taka przesadzoną defetystyczna retoryką robicie wiele złego Polsce teraźniejszej i tej przyszłej.
   @royalewithcheese: No napisałem ale mialem na msyli poziom zycia a nie łatwosc otwierania biznesu.
   Z tym otiwiernaiem firm że jest coraz gorzej to też przesadzasz bo w ciagu ostanich lat procedury zostaly uproszczone nawet bylismy niedawno krajem ktory uzyskał najwiekszy awnas w miedzynaordowym rankingu łatwosci w prowadzeniu biznesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: A mają inne wyjście jak emigracja? :O Oni nie jadą tam wysyłać 5-latków do szkół, tylko żeby w końcu coś dostać od życia. Poza tym, jak państwo jest ważniejsze od wolności i logiki, to nie lepiej wysłać już tych 5-latków do pracy, a nie do szkoły? Oh wait, pewnie by im się nie opłacało, bo lepiej zainwestować w nich ICH (hehe, nasze) pieniądze i zgarnąć żniwa troszeczkę później.

   W naszym państwie należy napędzić gospodarkę, zacząć oszczędzać, a nie wysyłać 5-latków do szkoły, żeby mogli rok dłużej harować.

  •  

   pokaż komentarz

   Do tego cialge słysza od czesci polityków jak beznadizejnie jest w Polsce to wierza w to tracą więź uczuciową z Polska i nastaiwja sie na wyjazd.

   @szurszur: Słodki Jezu, Ty piszesz to człowieku na powaznie? Miałem Ciebie za wartościowego wykopowicza, ale to zdanie brzmi nawet zbyt cynicznie i w izolacji od rzeczywistości jak na słowa działacza PO. Nie wiedziałem, że tuskjugend jest na wykopie tak silne xD

   Rzecz jasna rzesze rodaków, którzy mimo patriotyzmu i bez większych chęci emigrowali na Zachód szukając kraju z mniejszą ilością biurokracji, patologii urzędniczej, prostszymi podatkami itp. wcale nie robili to z tych powodów i z powodu głębokiego przemyślenia tej decyzji, tylko dlatego, że nasłuchali się czarnej propagandy wrogów Polski, że Polska jest zła i ot tak wszystko rzucili omamieni propagandą. A podobno kuce są oderwane od rzeczywistości i upraszczają świat do swojej ciasnej wizji xD

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel: obejrzałeś film i już wiesz wszystko? ha ha ha ha ha ha ha ha ha a co wywnioskowałeś po Terminatorze? Że komputery zniszczo ludzkość?

  •  

   pokaż komentarz

   @SirPsychoSexy: jeśli rozwojem Polski nazywasz grabież ciężko zarobionych pieniędzy na rzecz budowy stadionu za 2 miliardy, to gratuluję poczucia humoru

   Pokaż mi ten rozwój nauki, wojska, techniki?

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: gonimy zachód? Chyba w ich drodze do przepaści gospodarczo społecznej...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kazach_z_Almaty: Oczywiscie ze na poważnie. Wystarczyło zobaczyć co pisały kuce gdy Dziambor skrytykował zalew wpisów w stylu "co mnie Polska obchodzi, jak bedzie wojna to uciekam temu krajowi nic nie zawdzieczam niech ginie". On odwołał sie do patriotyzmu i napisał pomimo że nie jest dobrze nie można aż tak negatywnie sie nastawiać przeciwko Ojczyznie. Został wyśmiany przez młodych.

  •  

   pokaż komentarz

   tak bo wydanie setki milionów na LOT, który nie funkcjonuje a lotniska stoją puste to jest rozwój?
   Można jakieś konkrety? Coś, co potwierdzi Twoje informacje? Tutaj jest chociażby, że LOT wypracował zysk z samego przewozu osób.


   @SirPsychoSexy: Niewątpliwy sukces. LOT wypracował zysk na poziomie 70 mln zł po wpompowaniu w niego 527 mln zł. Jest się z czego cieszyć. Ciekawe kiedy zamierzają spłacić dług w postaci 3,7 mld zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @referant: Zamknąłeś ludziom dziubki. Ale Polska to kraina mlekiem i miodem plynaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: Rozwój wynika ze sztucznie pompowanej kasy w gospodarkę m.in z dotacji.
   Skończą się dotacje, biura projektów (smiech) się pozamyka, i pół mln osób straci pracę, a drugie tyle straci zleceniodawców.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: Rozwija się i to w galopującym tempie ale dług publiczny a nie Polska :P

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: Rozumiem, że nie dopuszczasz do świadomości emigracji ludzi motywowanej ich zastrzeżeniami do przyjazności państwa i działania jego w różnych płaszczyznach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kazach_z_Almaty: Jasne że dopuszczam bo to chyba oczywiste że takie przyczyny zdecydowanie dominują. Jednak ciagłe szafowanie negatywnymi wizjami, rzucanie hasłami "ostatni gasi światło" "ten kraj jest do niczego" ma pewien negatywny wpływ zwłaszcza na obecną młodzież i pomaga w tworzeniu klimatu do wyjazdów.

  •  

   pokaż komentarz

   @kvvach: słaby pomysł - głos przeciwko systemowi to głos na antysystemowca - np Grzegorza Brauna

  •  

   pokaż komentarz

   @SirPsychoSexy:

   Nie widzisz rozwoju Polski? Ile masz zatem lat? Przecież widać, jak na przestrzeni lat Polska się zmieniła.

   Piękny przykład przedstawiciela pokolenia zniewolonego przez PRL. Nie wiem ile ty masz lat, ale obstawiam, że cośtam zdążyłeś z okresu polski ludowej zobaczyć i może nawet coś przeżyć i cała twoja obserwacja ma właśnie ten punkt odniesienia - 25 lat 'wolności' czy też 'demokracji'. Tak dziecinne, że aż śmiać się chcę. Przerażające jak długofalowego spustoszenia dokonał reżim komunistyczny przez 70 lat okupacji. Spotkałem się kiedyś ze stwierdzeniem, że w 40. roku był jeden Katyń, przez okres PRL 10 następnych w głowach polskiego społeczeństwa. Prezentujesz myślenie niewolnika, który zaczyna skakać z radości, bo jego pan przestał bić i nawet częściej karmi. Tym czasem z drugiej strony młodzież, która widzi spuściznę poprzedniego pokolenia kiwa głową ze smutkiem i spieprza za granicę, żeby spróbować godnie żyć.

   Odstawiając fakty i statystykę na bok, można po prostu dostrzec, jak bardzo poszliśmy dom przodu.
   Widać postęp w infrastrukturze jeżdżąc po Polsce, ale wracamy do meritum - twoim punktem odniesienia jest późna era socrealizmu i betonowe osiedla, a nie inne kraju, które powinny być naszą konkurencją. Nie mam zamiaru mówić, że nie jest lepiej, bo jest i ja też to widzę, ale wystarczy spojrzeć na zachód... A wszystko jaki kosztem? O tym zaraz.

   Ja wiem, że "Polska upada" i "dług rośnie" to fajne, lotne hasła. Z tym, że albo są nieprawdziwe, albo zmanipulowane
   Nie wiem doprawdy co widzisz w tym fajnego. Polska upada i przyznają to wszyscy, zarówny 'populistyczni anty', jak raczysz nazywać, oraz klasa rządząca w prywatnych rozmowach. Spróbuj wskazać nieprawdę w zatrważająco wysokim bezrobociu skutkującym wypędzenie 2-5 milionów Polaków za granicę, idącym w górę równie szybko długiem publicznym, wyzysku obywateli poprzez horrendalnie wysoki podatki oraz zniewolenie ich także w sensie dosłownym - życie w tym kraju polega na ciągłym zadłużaniu się, w przypadku kredytów na mieszkania często prawie do końca życia, inaczej niemożliwe jest dla przeciętnego człowieka bez znajomości zgromadzenie kapitału na inwestycje, wreszcie jak się odniesiesz do ZUS-u i tego, że obecni na rynku pracy nie dostaną swoich, i tak głodowych, emerytur? Zielona wyspa na kredyt i inwestycje z naszych pieniędzy. Masz analizę danych 'rozwoju', bo nie chce mi się już strzępić języka, a jakoś nie potrafię bardziej zwięźle tego ująć, żeby jeszcze napisać o kwestii bezpieczeństwa i pozycji na arenie międzynarodowej

   pokaż spoiler https://www.youtube.com/watch?v=XwnZ1DAfSpo.

   bo to po prostu nie ma sensu. Mentalności podludzia/niewolnika nie zmienisz.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak tam jest 20 tys, to tutaj co najmniej 50 tys.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotero: Jedyny elokwentny kandydat to Bronisław Komorowski, bohater walki z komuną! Nie zakrzyczycie nas, niech żyje rewolucja!!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: z całym szacunkiem, to nie do końca tak.
   Jeśli Korwin mówi, że "matka ma prawo wydać 10 latkę za mąż bo to jej dziecko" to ja mówię Nie, takiemu idiocie (bo to w sumie idiota). Korwin ma nijakie spojrzenie na przyszłość Polski jeśli chodzi o rozwiązania społeczne. Jego jedynym plusem są zmiany w gospodarce tj. zmiany w NFZ i ZUS (wyj%@?nie w pizdu), kwota wolna i usunięcie podatku dochodowego. Reszta to bzdury.

   @SirPsychoSexy: nie wiem po co z 15 latkami dyskutujesz. Fakt, oni nie widzą jak Polska się rozwinęła bo jak oni mieli 10 lat to już były centra handlowe, a nie szare blokowiska dookoła, a z Poznania do Warszawy jechało się 6h. Czasem czytając Wykop mam wrażenie, że żyję w alternatywnej rzeczywistości, gdzie żyje się całkiem dobrze. Natomiaast na Wykopie wszyscy żyją od 1 do 1 z pensją 1600 brutto, jeżdżąc MPK, będąc nap@!%$$%anym przez policję non stop i okradzionym w dzień w dzień przez jakiś urząd.

   Ze mna nawet sie młode kuce kłociły że w Polsce w latach 90 było lepiej niż teraz bo na forum czytali że dzieki ustawie Wilczka ludzie mogli sie bogacić.

   @szurszur: o ja p@?@%$!e. No tak wtedy to mieliśmy drugi Singapur ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @mirek_januszy:

   Dla przykładu pomyśl sobie co mogłeś kupić za 10 zł 5 lat temu a co dzisiaj możesz kupić?
   Co to jest inflacja?

   Hah, brak słów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: No właśnie, chodzi o to, że jego przekontrastowane wypowiedzi na temat rodziny, kobiet mają się nijak względem przyszłości Polski. Jednego nie rozumiem, czy ludzie myślą, że zostanie wydana ustawa zniesienia granicy wiekowej dla małżeństw, korwin to podpisze i będziemy mieli małżeństwa w wieku 10 lat? To czysty absurd. Dlatego trzeba olewać takie wypowiedzi. Wy naprawdę myślicie, że w Polsce będzie się dobrze żyło, jeżeli kandydat na prezydenta jest przystojny, ma kochającą rodzinę, umie się kontrolować ze słowami, ale ma do c$!?@ nie podobne pomysły na zmianę gospodarki? Bądźmy poważni.

  •  

   pokaż komentarz

   Może zaraz przytoczysz sukcesy Komorowskiego podczas jego kadencji?

   @GerardPolska: No tak, bo jak Krul zostanie prezydentem to uprawnienia prezydenckie urosną o 90 leweli.

   Dług państwowy rośnie.

   @GerardPolska: No tak, bo jak Krul dojdzie do władzy to wpłaci swoje pieniądze i dług zniknie.

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: Tak. Bo w Polsce Prezydent nie ma żadnej możliwości jeśli chodzi o realną politykę, a ma tylko wyglądać. Korwin nie wygląda. A dodatkowo p$$%??#i od rzeczy, a Prezydent ma tylko ładnie wyglądać i mówić sensownie.
   Poza tym zmiany Korwina nie spowodują, że nagle nasze PKB będzie rosło na poziomie 10%+

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: Prezydent podpisuje ustawy, może także wnieść ustawę do głosowania własnego pomysłu. Wiadomo, że nie tworzy ustaw i podpisuje. Ale może ustawy nie podpisać, mógł na przykład nie podpisać ustawy o podwyższenie wieku emerytalnego, mógł np nie zgodzić się o wtrącanie się w sprawy Ukrainy i zasądzić neutralność itd. Korwin zresztą zna też kilka języków i nie potrzebował tłumacza jak komorowski, który nas tylko ośmieszał.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyberpunx: zazwyczaj jest tak, że ludzie są krótkowidzami i ty dajesz tego najlepszy przykład.

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: Cóż za wysublimowane porównanie, ale czego ono dotyczy, na czym polega ta moja krótkowzroczność możesz doprecyzować? Tylko jeśli chcesz nadal bawić się w argumenty personalne to sobie odpuść. Jakieś konkrety, fakty?

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: Nie znam umiejętności Korwina jeśli chodzi o języki (jego akcent w angielskim jest co najmniej słaby).
   Jeśli chodzi o niepodpisywanie - to i tak sejm może odrzucić weto prezydenta i ustawa dojdzie do skutku.

   Prezydent w Polsce to tylko figurant.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: Ale jeżeli nie uzyska się wtedy 3/5 głosów po odrzuceniu ustawy to ustawa nie może być podpisana ( nie jest zmuszony), ustawę także można oddać do Trybunału Konstytucyjnego, która sprawdzi ustawę pod kontem poprawności prawnej. Istnieje także coś takiego jak referendum. Które w kadencji Komorowskiego powinno być przeprowadzone kilka razy a czego nie zrobiono pomimo, że zebrano wystarczająco do tego ilość głosów. Wierzę, że Korwin zrobi wszystko co w jego mocy aby nie podpisać szkodliwych dla Polski ustaw i w przeciwieństwie do Komorowskiego umożliwi Polakom referendum.

  •  

   pokaż komentarz

   @Twardy__twardziel: Ok, czytam to sobie, ale czy sam wskaźnik PKB nie powinien być końcowo poprawione o inflację? Hmm po takim jednym małym triku wszystko przestaje świecić na różowo.
   2. Dogonimy średnie państwa UE, tylko pytanie co w jakim stanie są dziś Grecja, Hiszpania czy Portugalia. Może po prostu to oni robią krok wstecz my pół do przodu i tak wychodzi te wasze prawie 2 kroki!
   3. Ciekawe jak ich dogonimy skoro ostatni raz jesteśmy największym beneficjentem w UE, pewnie sprzedamy lasy państwowe i wtedy nasza gospodarka znów pogalopuje...
   4. Najlepsze na koniec, skoro tak jest tu dobrze, to dlaczego 1/3 ludzi stąd sp??$?@$a w podskokach? Może ja mam chorobę psychiczną, ale ludzie zabierają się jeden po drugim na zachód, trend rośnie i nie ma zamiaru się zmienić.
   O demografii, upadłym systemie emerytalnym i służbie zdrowia nie wspominając.

  •  

   pokaż komentarz

   2. Dogonimy średnie państwa UE, tylko pytanie co w jakim stanie są dziś Grecja, Hiszpania czy Portugalia. Może po prostu to oni robią krok wstecz my pół do przodu i tak wychodzi te wasze prawie 2 kroki!

   @50shadesofbane: Poczytaj tego kolesia, ma sporo dobrych tekstów obalających wykopowe brednie. Np emigracja od 2008 czy jakoś tak stoi prawie w miejscu.

 •  

  pokaż komentarz

  Najbardziej cieszy,że ludzie sami nie przymuszeni jak na Komora wypełniają place po brzegi

 •  

  pokaż komentarz

  E, chyba aż tyle nie było. 10 tysięcy mogło być maks.

 •  

  pokaż komentarz

  Serio macie zamiar wykopać obrazek z demotów na główną?

 •  

  pokaż komentarz

  Demotywator nadzwyczaj głupi. 5% w wyborach prezydenckich to około 1 mln głosów przy frekwencji około 50%, więc skoro na wiec w dużym mieście przychodzi około 10 tyś ludzi (nie sądzę żeby tam było 20 tyś, przynajmniej patrząc na zdjęcia) to wcale nie oznacza że Korwin ma realnie więcej niż to 5%.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna