•  

  pokaż komentarz

  Opiszesz jak działa Twoja apka od kuchni?

 •  

  pokaż komentarz

  #pdk

  źródło: wizytowka.png

 •  

  pokaż komentarz

  Jako programista Java , mam wnioski oraz pytania
  1. Po kiego grzyba twoja aplikacja ma takie uprawnienia "bezpośrednie wybieranie numerów telefonu" ? Nie mylić z dostępem do książki telefonicznej , bo to OK. Ale gdzie twoja apka ma dzwonić i po co?
  2. Po co jej dostęp do sieci oraz połączeń sieciowych? Co chce robić ze skanowanymi wizytówkami oprócz zapisu do książki? Chcesz wysyłać dane do głównego serwera do analizy? Chyba skopiowałeś manifest z innej apy i zapomniałeś wyrzucić niepotrzebne rzeczy.
  3. Umówmy się, pisząc aplikację korzystając z PhoneGapa to nie jest pisanie aplikacji... to jest amatorka. Takich aplikacji jest na pęczki. PhoneGapa przerabiałem, i jak zobaczyłem że aplikacja do wyświetlenia HelloWorld zajmuje 5mb i pożera 50mb pamięci odpuściłem. Jak masz ochotę na przygodę z Javą to napisz natywną aplikację. Jeżeli to PhoneGap to jest to wyrób aplikacjo podobny.

  Jako właściciel firmy
  1. Na samym początku aplikację nazwałeś wizScan - ani to po polsku ani po angielsku, nazwij ją "CardScan" albo "SkanerWizytowek" . Na osiedlu gdzie kiedyś mieszkałem był klub z automatami który się nazywał "Club Gier" , ani to był "Games Club" ani "Klub Gier"...

  •  

   pokaż komentarz

   Jak masz ochotę na przygodę z Javą to napisz natywną aplikację

   @Stivo75: Oksymoron.

  •  

   pokaż komentarz

   @filipsworks: To nie jest oksymoron, oksymoron wyglądał by tak "Jak masz ochotę na przygodę z Javą, to napisz aplikację korzystając z PhoneGapa"

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: Jako ze jestes programista Java, mam pytanko, ostatnio probuje napisac aplikacje (android studio), ale nie moge skonfigurowac bibliotek odpowiedzialnych za OCR (tesseract). Jakies wskazówki, ew. jak zaimplementować OCR w aplikacji?

   PS
   Nie mam pojecia z czego wynika błąd, przestudiowałem pare tutoriali, które sa w internecie i za każdym razem wywala błąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @michal089: ja Ci pomoge, jak powiesz mi co jest nie tak w moim samochodzie, czasem robi tak brrrrrr, a czasem brrrrum. Dolalem benzyny ale nie pomoglo.
   A, benzyna to 95, z Orlenu.

  •  

   pokaż komentarz

   @michal089:

   za każdym razem wywala błąd
   Może jakieś dodatkowe info dot. błędu? Być może brakuje ramu i to jest Twój błąd? :) Programiści to nie wróżbici! Skąd mamy wiedzieć co Ci się tam pojawia?

  •  

   pokaż komentarz

   @michal089: Nie ma pojęcia, nie zajmowałem się OCR apki piszę w Eclipse....

  •  

   pokaż komentarz

   Dolalem benzyny ale nie pomoglo.

   @M4ks: A próbowałeś uruchomić ponownie?

  •  
   P......k

   +1

   pokaż komentarz

   @Stivo75: Polemizowałbym z Twoim zdaniem dotyczących aplikacji mobilnych.
   1. Dzisiaj nikt już nie używa starego Phonegapa tylko prężnie rozwijajacej się Cordovi
   2. Plik apk dobrze zoptymalizowanej aplikacji z kilkoma widokami Cordova+Ionic Framework+AngularJS, pliki CSS i JS w wersji minify, wywalenie śmieci zajmuje około 1MB. Hello world na pewno jeszcze mniej
   3. Co do RAMu, fakt że mogłoby mniej chociaż nie jest też tak jak piszesz. w/w przykład aplikacji zajmuje w RAM 40MB średnio co faktycznie najlepszym wynikiem nie jest. Jednak z drugiej zważ na to na to, że niektóre natywne aplikacje Googla zajmują i po 200MB w krytycznych momentach.
   4. Jeżeli mówimy o prostych aplikacjach typu gazetka sklepu, aplikacja z wizytówkami, notatnik i wiele innych popierdułek z których na codzień w 90% się korzysta to ta technologia jest po prostu nie do zastąpienia.
   Jeżeli mam do wyboru napisać tego typu prosty program w Javie albo jako aplikacja hybrydowa z gotowymi frameworkami która mi się uruchomi na Androidzie, Iphone, WindowsMobile FirefoxOS i każdym innym szmelcu to zgadnij co wybiorę.
   5. Aplikacja hybrydowa praktycznie sama się pisze, w bardzo któtkim czasie jesteś w stanie napisać coś co działa i jakoś wygląda. Napisanie takiej samej aplikacji w Javie 10 razy więcej czasu i mowię to jako osoba znająca Jave.
   6. Pewnego dnia ktoś będzie chciał napisania jakiejś aplikacji, będzie miał do wyobru albo ofertę powiedzmy za 2000zł napisaną w technologi webowej albo za 5000zł w Javie. Zgadnij co wybierze Janusz?
   Oczywiście wszystko ma swoje wady. W przypadku webowych aplikacji nie można wspomnieć o tym, że takiej aplikacji na razie daleko do płynności tej z natywnych apliacji więc o super animacjach bez przycięć można zapomnieć. Po za tym stare urządzenia (których liczba na szczęście maleje) te z Android 4.3 i w dół posiadają WebView oparty na ziemniaku wyświetlając niektóre elementy gorzej niż IE8 (można to co prawda omnąć wrzucając Chromium do paczki). Na szczęście oba problemy będą z czasem się niwelowały, szczególnie ten drugi (spada liczba starych telefonów).
   7. Ktoś kto na codzień pisze strony internetowe czy to w backendzie czy przedewszystkim w frontendzie szybko się połapią

   Moim zdaniem apliakcje hybrydowe będą przeżywać niedługo swój złoty wiek. Jak grzyby po deszczu powstają wtyczki do Cordovy dodające natywne funkcjonalności (np. push-up, obsługa schowka, toast notifications itp.), frameworki jak Ionic i co ważne to naprawdę działa. Wszystko zdążą do unifikacji i uproszczenia, Javy nic nie zastąpi, nikt nie będzie pisał specjalistycznych aplikacji, gier 3D, menadżerów plików w Javie ale czasami po prostu można prościej. Obie technologie mogą obok siebie żyć.
   Osoby zainteresowane niech spojrzą np. na Ionica http://ionicframework.com/

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: Rozumiem, że liczy się, aby napisać aplikację zgodnie ze wszystkimi najlepszymi praktykami, spędzić nad tym dwa lata i nie sprzedać ani jednej kopii, niż użyć phonegapa, napisać apkę w dwa miesiące i sprzedać, kiedy jeszcze nie ma podobnych apek na rynku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pacjonek: Wszystko ładnie pięknie, tylko nie zastanowiło ciebie że pisząc aplikację oparta o phonegapa czy cordove uzależniasz się od frameworka co do którego nie ma kompletnie pewności czy go za 2 lata nie zrobią totalnie odpłatnego ? I co wtedy z napisaną aplikacją dla Janusza za 2000zł ? Powiesz mu, "zrobię Panu update aplikacji za 5000zł" ?? Pomyślałeś o tym ?
   Chyba firmy oferujące frameworki nie robią tego pro bono, mają w tym jakiś ukryty cel....
   Inna sprawa to taka, że wielu programistów ogłasza się że potrafi pisać apki na Androida i IOSa - jak przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną i dostaje pytanie co to jest Intent...to nagle otwiera buzie i mówi że nie wie..... Serio ?
   Świat frameworków w PHP to coś kompletnie innego niż świat frameworków dla Androida i IOSa. Jestem za frameworkami, ale takimi które tobie pomagają osiągnąć cel zadania aplikacji a nie cel zrobienia aplikacji sam w sobie.

  •  
   P......k via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @Stivo75: To tak jakby bać się, że Debian nagle stanie się płatny. Przecież to są otwarte projekty wszystko. Jeśliby coś takiego się stało ktoś szybko zrobi forka

  •  

   pokaż komentarz

   @Pacjonek: Cordova i PhoneGap to nie są otwarte projekty... Przykro mi

  •  
   P......k via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @Stivo75: Żyjemy chyba w równoległych światach.

   Apache Cordova graduated in October 2012 as a top level project within the Apache Software Foundation (ASF). Through the ASF, future Cordova development will ensure open stewardship of the project. It will always remain free and open source under the Apache License, Version 2.0.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem czy taka opcja jest dostępna (popsułem smartfona.... :/) ale proponuje dodanie tagów do wizytówek, chociażby na wzór tych wykopowych. Np tag mechanik pokazywałby nam wszystkie wizytówki warsztatów. Jak tylko kupie nowego smarta, to chętnie skorzystam z Twojej aplikacji, ponieważ mam zgromadzonych już przeszło 200 wizytówek. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   Sekcja "Niedawno używane" oraz "Ulubione" również nie były by chyba głupim pomysłem, a jeśli już są, to przepraszam, ale nie mam jak tego sprawdzić. Nie wiem czy ktoś podziela moje zdanie, ale osobiście wolałbym nie dodawać do kontaktów całej sterty nowych telefonów różnej maści majstrów, ale mieć przejrzystą książkę telefoniczną (rodzina, znajomi). A co do fachowców, to mógłbym zerknąć w miarę potrzeby właśnie w tę aplikację. Chyba zacznę przeglądać allegrosz za jakimś sensownym smartem...

 •  

  pokaż komentarz

  WIZSKAN - a firma nazywa sie kodujex?

Dodany przez:

avatar Yankers88 dołączył
474 wykopali 20 zakopali 24.4 tys. wyświetleń
Advertisement