•  

   pokaż komentarz

   @nt22: chyba jest błąd, jakim cudem wzrost bezrobocia o 5 pkt. % jest sukcesem?

  •  

   pokaż komentarz

   @nesco: Chyba powinno być 9,5%

   Edit: A nie, tak niskie jest. Przy 2004 powinno być 19,5%, przy 2014 13,5%

  •  

   pokaż komentarz

   @nesco: podnieśli wiek emerytalny to I pracująccych więcej (na papierze)

  •  

   pokaż komentarz

   @nt22: Przepraszam bardzo, ale jaki wpływ miała Unia na poziom dzietności?

  •  

   pokaż komentarz

   @KotIPat: ile masz lat, że wypowiadasz takie kompletne bzdury? Dla kobiet docelowy wiek emerytalny będzie podnoszony stopniowo - dopiero w 2040r osiągnie 67lat, a dla mężczyzn w 2020. Aktualnie jest to ledwo odczuwalne

  •  

   pokaż komentarz

   @vanvolf: no jak to skąd? To Krul powiedział, więc to prawda. A średnia pensja to też kłamstwo, na pewno wszyscy zarabiają po 1500zł na rękę bo tak na Wykopie mówią i wszyscy wolą pracować jako śmieciarze na Wyspach aniżeli w Polsce jako ekonomiści bo tam jest normalnie.

   ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: irytują mnie te wybory, bezmyślne wychwalanie głównych kandydatów spoza układu - bez pokazywania ich wad jest totalnym błędem, będzie to się wiązało z niechęcią wyborców w przyszłości (po wyborach parlamentarnych) do tych lub nawet nowych inicjatyw/partii...

   Wystarczy zobaczyć na główny postulat Kukiza (szanuje to, że chce coś zmienić ale kurna nie w ten sposób) jako załącznik dorzucam prosty schemat dlaczego jowy są złe i tylko jeszcze bardziej zabetonują nam scenę polityczną, a nie ją poprawią... W ogóle nie przekonuje mnie postulat, że będziemy znać lepiej polityków - to mit! A rozdział miejsc w Senacie pokazuje dobitnie jak działają jowy..

   Korwin? Ciężko tu coś powiedzieć.. Wątpię, że w aktualnej sytuacji politycznej mógłby coś zmienić... Koalicja z Platformą mało realna - obawiam się, że prędzej wybiorą komuchów niż Korwina, z PiSem koalicja już bardziej prawdopodobna ale za to bardziej niekorzystna dla samego Korwina (partia prawicowa z partią socjalistyczną - wyszedłby potwór niczym z LPR i Samoobroną...). Niestety na lepszy wynik - całkowite zniknięcie PiSu i Platformy w tych wyborach nie ma co liczyć ani na zmianę świadomości polaków tym bardziej....

   Szczerzę? Wiąże większe realną szansę na zmianę ze stowarzyszeniem "NowoczesnaPL" jeżeli Rysiek Petru się nie podda i tego nie pop?#%@#!i ;) On jest przynajmniej osobą kompetentną, mającą wiedzę i doświadczenie w czymś innym niż byciu tylko politykiem ;) Ale załapię minusów xD

  •  

   pokaż komentarz

   @nt22: Heheh co sie musiało stać w kraju w którym spadło bezrobocie, wzrosło PKB dwukrotnie .Co sie musiało stać że ludzie sie nie rozmnażają i młodzi w ilościach milionów jednostek emigrują za życiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nt22:

   Wiem, ze jest to statystyka od wejscia do Polski do Unii, ale przyjrzyjmy sie tym samym wskaznikom przez podobny okres wstecz czyli powiedzmy w 1995 roku. W wierszach po kolei 1995, 2004 i 2014:

   PKB: 250 mld, 884 mld, 1.6 bln
   LICZBA BEZROBOTNYCH: 3.03 mln, 3 mln, 2.1 mln
   LICZBA PRACUJACYCH: 14.4 mln, 14 mln, 15.7 mln
   PRZECIETNE WYNAGRODZENIE: 702.62 zl, 2.2 tys zl, 4 tys zl
   DLUGOSC AUTOSTRAD: 246 km, 765 km, 2847 km
   LICZBA OFIAR WYPADKOW: 6.9 tys, 6 tys, 3.3 tys
   DLUG PUBLICZNY: 167.2 mld, 430 mld, 837 mld
   LICZBA URZENIKOW: nie znalazlem danych
   WSPOLCZYNNIK DZIETNOSCI: 1.5, 1.4, 1.33
   LICZBA EMIGRUJACYCH: 1990- 2003 ( ok 800 tys); 204-2014 (1.8mln)

   Progres jest. Nie popadajmy jednak w hurra optymizm, poniewaz Polska rozwijala sie rowniez przed Unia i to jak widzicie duzo bardziej dynamicznie. Unia nasz wzrost troche wyhamowala (przynajmniej w wyzej wymienionych statystykach).

  •  

   pokaż komentarz

   @vanvolf: ledwo odczuwalny? Moj ojciec ju musi czekac ponad rok dluzej do emerytury

  •  

   pokaż komentarz

   @sebonk: A kiedy miał odejść na emeryturę? Chodziło mi jedynie o błędne stwierdzenie kolegi @nt22, że obecnie znacznie zwiększyła się liczba pracujących osób ze względu na podwyższenie wieku emerytalnego, a aktualnie jest to nie prawda bo od 2013r wiek podniósł się o 4 miesiące ?
   Pod żadnym pozorem nie chwalę tej ustawy, chodziło mi jedynie o błąd rzeczowy ;)

 •  

  pokaż komentarz

  To są konsekwencje działań polityków, którzy nieustannie szastają naszymi pieniędzmi!

  Raczej pieniędzmi, których nie mamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @bolimieglowa: Nie mamy, ale ktoś będzie musiał spłacić te długi!

  •  

   pokaż komentarz

   @nt22: niekoniecznie ;) zawsze można zrobić zabieg na styl Islandii i mieć w dupie (albo Greków)

  •  

   pokaż komentarz

   @nt22: nie, nie uprawiaj populizmów. Nasze zadłużenie względem PKB jest bardzo dobre i to jest właściwie wirtualne zadłużenie, które i tak wszyscy mają w dupie dopóki nie przesadzisz (tzn. utrzymasz ten sam poziom % względem PKB). USA mają z 18 bln dolarów długu teraz i jakoś nikt tam nie panikuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: Nie porównuj Polski z USA!

  •  

   pokaż komentarz

   @nt22: he? To z kim mam porównać? Nasze zadłużenie naprawdę jest procentowo niskie

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: musisz zrozumieć że na wykopie polske można porównywać tylko z norwegią albo szwajcarią, a zakazane jest z innymi krajami - zwłaszcza z czechami słowacją węgrami lub litwą, bo na wykopie porównanie polski do podobnych krajów nie ma sensu. wiesz o co chodzi, komor ruski agent kupuje amerykańską broń, a wszyscy to debile i lemingi

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo:
   Liczysz samą kasę. USA poza zadłużeniem ma większość sektora hi-tech, wiodące uczelnie, laboratoria, najsilniejszą armię na świecie, Dolinę Krzemową, Hollywood itd. Czujesz? Kasa na minusie, stan posiadania na plusie.

   Porównaj faceta, który ma milion długu, nieruchomości warte 5 milionów i firmę przynoszącą spore dochody, do takiego który ma TYLKO 100k długu, mieszkanie w stanie ruiny i marną pracę na etacie. Tak mniej więcej wygląda porównywanie długów USA i Polski.

   I to są te genialne wskaźniki wkręcające ludziom, że jest super, a rząd nie robi nic złego zadłużając kraj.

   Gdybyśmy mieli normalny, polski rząd, nie agentów, bandytów i mafię przy korycie - to ewentualne zadłużenie mielibyśmy w technologiach, fabrykach, armii, powiedzmy energetyce jądrowej, perspektywach rozwoju. Chociażby w zadowolonych, wykształconych i przedsiębiorczych ludziach, zwłaszcza młodych. Mielibyśmy w rozwoju i produkcji.

   Każdy biznes jedzie na początku na minusie, wiele bardzo długo funkcjonuje na minusach. W niektórych grach, bodajże Master of Orion 3 podczas rozwoju i intensywnego inwestowania kasa w kolejnych latach malała, ale totalna siła imperium rosła. Po jakimś czasie inwestycje zaczynały przynosić zyski, które umożliwiały inwestowanie na jeszcze większą skalę, na poziomie niedostępnym dla rywali. I znowu wchodziło się w minus nadal wyprzedzając innych. W dodatku coraz bardziej. A to tylko bardzo uproszczony model, ekonomia gry. Jednak nie z czapy, tylko wzorowana na rzeczywistych podstawach.

 •  

  pokaż komentarz

  Dług publiczny Polski tak naprawdę zwiększył się nieznacznie od tego z 2004 roku. Co z tego, że zwiększył się o 400 mld, jak pkb Polski jest teraz 2 razy większe niż 11 lat temu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale debilna infografika - zakop tego manipulatora
  I pozdrawiam myślących.