•  

  pokaż komentarz

  A czym to dziecko zawiniło, żeby je na karę śmierci skazywać? Niech ukarzą gwałciciela, a nie ofiarę.

 •  

  pokaż komentarz

  Co się bulwersujecie - właśnie takie rozwiązania będzie postulował ewentualny prezydent Duda.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: a może medyczna ignorancja?

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: co te katokraje to ja nawet nie.....

  •  

   pokaż komentarz

   @lemmikki: @bu52m3n: Przecież stanowisko katolicyzmu dodałem w linku do powiązanych, więc o co chodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Dzizas chłopie przeciez to 10-letnie dziecko...

  •  

   pokaż komentarz

   @maraciewicz: antyklerykalne kłamstwa. Stanowisko Kościoła jest jednoznaczne. Aborcja sama w sobie jest złem, ale nie można skazywać na śmierć ofiary przestępstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: W tym stanowisku nie zostało napisane co zrobić jeśli życie matki moża uratować jedynie poprzez aborcję.

  •  

   pokaż komentarz

   Aborcyjna agitacja.

   @KawaJimmiego: Mimo że uważam, że i zwolennicy aborcji, i Kościół mają swoje słuszne racje, to jednak różnica między nimi polega na tym, że ci pierwsi nie próbują matek zmuszać do usuwania ciąży, Kościół zaś chce zabraniać przeprowadzania jej, nawet w takich sytuacjach jak ta.

  •  

   pokaż komentarz

   @maraciewicz: niestety, kiedyś zakazywano myśleć o Ziemi jako trzeciej od Słońca a teraz brak zgody na aborcję po gwałcie, tak jak usprawiedliwionym jest zagwarantować najpierw sobie bezpieczeństwo a potem ratować innych, albo jak w prawie morskim walka o przetrwanie tak i tutaj kobieta musi mieć prawo dokonać tej aborcji. Moim zdaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   Kościół zaś chce zabraniać przeprowadzania jej, nawet w takich sytuacjach jak ta.
   @Killjoy: Dodałem artykuł do powiązanych ze stanowiskiem Kościoła w tej sprawie, więc przestań bredzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Ale gdyby została zgwałcona, ale ciąża nie zagrażała życiu, Kościół sprzeciwiałby się aborcji. Gdyby to zależało od decyzji księży, ciąża nie zostałaby przerwana. I o to mi chodzi, widzisz, zwolennicy aborcji nie próbują na nikim wymuszać decyzji co do usunięcia lub nie, Kościół natomiast robi to nagminnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale gdyby została zgwałcona, ale ciąża nie zagrażała życiu, Kościół sprzeciwiałby się aborcji.

   @Killjoy: Tak, dlaczego chcesz karać dziecko śmiercią za grzechy ojca? Twoje ciało, twoja wola, dziecko to już nie jest twoje ciało, to jest dziecko. To aborcjoniści się narzucają z cudzą wolą na bezbronne dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: A antyaborcjoniści narzucają się z cudzą wolą na bezbronną kobietę, którą spotkała jedna wielka trauma, a oni chcą jej zafundować drugą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: A dziecko to k... co? Zabawka? Odpad?

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: A zgwałcona kobieta to co, inkubator gwałciciela? Jeśli chcesz kogoś oskarżyć o morderstwo dziecka, odpieprz się od kobiety, wiń i karaj za morderstwo człowieka, który to dziecko w nią wsadził przemocą, bo gdyby nie było owocem przestępstwa, to nie byłoby chęci aborcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: Za gwałt jest kara, ty chcesz zabić dziecko. CHCESZ ZABIĆ DZIECKO.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: A ty chcesz w imię źle pojętej moralności KOMPLETNIE ZNISZCZYĆ PSYCHIKĘ OFIERZE JEDNEGO Z NAJPASKUDNIEJSZYCH PRZESTĘPSTW JAKIE ISTNIEJĄ. Kara za gwałt to w praktyce kilka lat w więzieniu, góra kilkanaście, ale to rzadko, kobieta, którą się zmusza do urodzenia takiego dziecka może być w praktyce karana przez całe życie, ale ty masz to kompletnie w nosie. Czy ciebie obchodzi JEJ życie? Czy ona nie jest dla ciebie człowiekiem, który ma prawo do zdrowia psychicznego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: Co się stanie kobiecie jeżeli urodzi dziecko i je zostawi w szpitalu? Nic. Psychikę to już jej gwałt zrujnował i jest po wszystkim. To aborcja niszczy psychikę kobiety całkowicie, nawet Oprah Winfrey to przyznała.
   Gwałciciele nie mają w więzieniu za fajnie, uwierz mi.
   Popatrz na siebie, cenisz sobie bardziej kosmetyczne sprawy związane z ciążą, niż ŻYCIE DZIECKA.
   Dla ciebie życie dziecka jest mniej warte, niż te parę miesięcy komfortu zamiast chodzenia z ciążą.
   Kim ty jesteś? To ludzie ryzykują własne życie ratując innych, a tobie szkoda paru miesięcy chodzenia z ciążą?

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: Zresztą jej to powiedz, list jej wyślij ze swoimi przemyśleniami w tej sprawie (było na głównej z parę razy):

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Co się stanie kobiecie jeżeli urodzi dziecko i je zostawi w szpitalu? Nic.

   @KawaJimmiego: Nic, zupełnie nic. Tak, masz absolutną rację, jestem płytka jak kałuża i chodzi mi wyłącznie o kwestie kosmetyczne i estetyczne, a nie o to, że rozstępy czy blizna po cesarce to będzie żywe wspomnienie o gwałcie, które zostanie kobiecie do końca życia i nie pozwoli zapomnieć o tym, co przeżyła. Czucie w brzuchu przez kilka miesięcy, a potem obejrzenie na własne oczy dziecka gwałciciela też będzie dla niej kompletnie obojętne - przecież to zimna morderczyni i android bez uczuć. To wstrętna, paskudna, niemoralna istota, gorsza od gwałciciela, a nie straumatyzowana, upokorzona i przerażona osoba, która będzie potrzebowała całych lat terapii i właśnie próbuje sobie oszczędzić choć jednego dodatkowego bólu. Stanowczo powinno się ją traktować jako kogoś gorszego od gwałciciela.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy:
   rozstępy czy blizna po cesarce > życie dziecka ?

   "to będzie żywe wspomnienie o gwałcie"- nie, o porodzie, dziecku, które jest również kobiety

   Czucie w brzuchu przez kilka miesięcy, a potem obejrzenie na własne oczy dziecka gwałciciela też będzie dla niej kompletnie obojętne

   Ty za proponujesz je zabić.

   przecież to zimna morderczyni i android bez uczuć.

   Proponujesz zabić dziecko, na to wychodzi.

   To wstrętna, paskudna, niemoralna istota, gorsza od gwałciciela, a nie straumatyzowana, upokorzona i przerażona osoba, która będzie potrzebowała całych lat terapii

   Co ma poród do gwałtu? Zresztą lat na terapię to będzie potrzebować po aborcji. Poczytaj.

  •  

   pokaż komentarz

   rozstępy czy blizna po cesarce > życie dziecka

   @KawaJimmiego: Jeżeli mają powodować u matki ciągły stan depresji przez całe życie albo znaczącą jego część - tak. Nie wiń kobiety, WIŃ GWAŁCICIELA, DO k!@%Y NĘDZY, bo już nie wiem jak pisać żebyś zrozumiał czym jest gwałt i kto tu jest, do ciężkiej cholery, winny.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli mają powodować u matki ciągły stan depresji przez całe życie

   @Killjoy: O nie, to aborcja to spowoduje.

   Nie wiem jak napisać, żebyś zrozumiała, że gwałt i gwałciciel to jedno, a niewinne dziecko to drugie. Ty dziecku odbierasz prawa człowieka, jego prawo do życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Nie matka je odbiera, odbiera je gwałciciel. Wszystko, co złego spotka dziecko, jest tylko i wyłącznie jego winą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: Serio, a kto zleca zabieg aborcji? Przecież to do matki należy wybór czy chce się poddać aborcji. Gwałciciel nie ma tutaj nic do powiedzenia. Chcesz odsunąć od siebie winę takimi tekstami?

  •  

   pokaż komentarz

   Chcesz odsunąć od siebie winę

   @KawaJimmiego: Po pierwsze nie od siebie, bo mnie osobiście nikt nie zgwałcił, nie jestem w ciąży i nie rozważam aborcji. Ale tak, uważam, że winą za śmierć dziecka należy obarczyć gwałciciela, ponieważ to on swoim czynem spowodował u kobiety traumę tak wielką, że w jej wyniku zdecydowała się na nie urodzenie własnego dziecka. Gdyby dziecko powstało w wyniku świadomej decyzji albo przypadku, ale nie kojarzonego z wielkim bólem i upokorzeniem, najprawdopodobniej przyszłoby na świat.
   Nie rób z takiej osoby potwora, jestem pewna, że i bez twojego oburzenia i pogardy ma dostatecznie przerąbane.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Powiem ci jeszcze jedno: jeśli wmówiłbyś kobiecie, która zaszła w ciążę po gwałcie i chce usunąć dziecko, że ponosi w jakimś, choćby najmniejszym, stopniu winę za cokolwiek, to byłbyś, za przeproszeniem, wyjątkowym chujem. Jeśli takie są w istocie twoje poglądy, to nawet nie próbuj siebie przedstawiać jako osobę posiadającą jakąkolwiek moralność.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: Nawołuj do zamordowania dziecka, bo jego ojciec zgrzeszył, pouczaj o moralności broniących życie dziecka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: Jej to powiedz, co jej już nie powiesz, przy niej już nie będziesz taka "mądra"?

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   jego ojciec zgrzeszył

   @KawaJimmiego: Dokładnie to jego ojciec nie potrafił utrzymać penisa na wodzy, siłą włożył go w kobietę, naruszając tym samym jej najbardziej osobistą, intymną strefę, potraktował ją nie jak człowieka, a jak worek na spermę, jej wola, nietykalność i godność była dla niego mniej ważna niż jego chęć p!@%!$$enia czego popadnie, bo inaczej się tego nazwać nie da. W rezultacie spowodował uraz fizyczny, psychiczny i zmusił ją do stworzenia i noszenia w sobie życia, którego ona w swoim ciele mieć nie chciała i które ciągle przypomina jej o sytuacji, w której przestępca ją gwałcił. A ty wciąż uważasz, że to ona jest ta zła i ona popełnia przestępstwo. Wsadź sobie taką moralność.

   A tej pani z filmiku współczuję, natomiast nie ma żadnych informacji o tym dlaczego jej rodzice zdecydowali się na aborcję. Współczuję też wszystkim dzieciom, które zostały poczęte w wyniku gwałtu i musiały zostać w rezultacie zabite, ale więcej zrozumienia mam dla ogarniętej psychicznym i fizycznym cierpieniem kobiety niż dla istoty, która była wprawdzie niewinna, ale w momencie dokonywania aborcji prawdopodobnie nie miała jeszcze rozwiniętego mózgu, przez co nie czuła nawet bólu. W odróżnieniu od matki.

  •  

   pokaż komentarz

   A ty wciąż uważasz, że to ona jest ta zła i ona popełnia przestępstwo.

   @Killjoy: Wypraszam sobie, ja chcę tylko, żeby tego dziecka nie zabijała, tylko pozwoliła mu się narodzić.

   natomiast nie ma żadnych informacji o tym dlaczego jej rodzice zdecydowali się na aborcję.
   Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie.
   To w końcu jak, powiedziałabyś jej to prosto w oczy, czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Co bym jej miała powiedzieć prosto w oczy?

   Wypraszam sobie, ja chcę tylko, żeby tego dziecka nie zabijała, tylko pozwoliła mu się narodzić.
   A ja bym chciała, żebyś pozwolił matce dokonać każdej czynności, która zminimalizuje traumę po gwałcie - łącznie z aborcją. To, że tą aborcję trzeba przeprowadzić jest tragedią, ale to nie zgwałcona kobieta do tej tragedii doprowadziła.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja bym chciała, żebyś pozwolił matce dokonać każdej czynności, która zminimalizuje traumę po gwałcie

   @Killjoy: A będzie nią zabicie dziecka? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   W oczy jej powiedzieć, że: Wiesz, to smutne, że chciano cię zabić jako niewinną istotę, ale wiesz, czasem trzeba zabijać takie niewinne istoty jak ty, bo twój ojciec mógł cię zrobić gwałtem, właśnie moja znajoma ma taki problem, choć pokibicować jej pod kliniką aborcyjną

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Nic bym jej nie powiedziała, gdybym się zdecydowała urodzić dziecko z gwałtu albo nie była w stanie przeprowadzić aborcji, to oddałabym je jakiejś dobrej rodzinie, podając fałszywy powód zrzeczenia się do niego praw. Nigdy bym nie pozwoliła żeby dziecko się dowiedziało w jakich okolicznościach zostało poczęte, oznajmienie dziecku, że jego ojciec był gwałcicielem i spowodował u mnie tak mocny uraz, że nie byłam w stanie go wychować i nawet nie chciałam go urodzić byłoby bardzo okrutne wobec dziecka. Chciałbyś się dowiedzieć, że byłeś owocem gwałtu? Ja nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: O, zmiana zdania, ja się pytam czy powiedziałabyś to prosto w oczy tej kobiecie, to co napisałem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: Czyli byś jej tego nie powiedziała. Czemu, skoro uważasz, że rzekomo masz rację i tak próbujesz mi to wpoić, a jej już nie dasz rady?

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Nie, bo po pierwsze, wstawka o kibicowaniu pod kliniką aborcyjną jest poniżej krytyki, po drugie, nie mówimy o sytuacji w której MÓGŁ, tylko w której zgwałcił. Powiedziałabym jej pewnie "Przykro mi, że spłodził cię człowiek, który spowodował swym czynem tak wielkie i negatywne zmiany w psychice twojej matki, że zdecydowała, iż nie będzie w stanie cię urodzić. Rozumiem, że jest ci ciężko z ta świadomością, ale wierzę, że w tej sytuacji nie winisz za tą decyzję matki, tylko swego ojca. "

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, bo po pierwsze, wstawka o kibicowaniu pod kliniką aborcyjną jest poniżej krytyki
   @Killjoy: Katolicy chodzą ze sztandarami, podobnie wojska i kibice, to czemu nie możesz akcentować swoich praw pod kliniką? No ale zamieńmy to:

   Wiesz, to smutne, że chciano cię zabić jako niewinną istotę, ale wiesz, czasem trzeba zabijać takie niewinne istoty jak ty, bo twój ojciec mógł cię zrobić gwałtem, właśnie moja znajoma ma taki problem, choć namówić ją do tego zanim wezwie taksówkę do kliniki aborcyjnej.

   Tego byś już nie powiedziała?

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem, że jest ci ciężko z ta świadomością, ale wierzę, że w tej sytuacji nie winisz za tą decyzję matki, tylko swego ojca. "

   @Killjoy: ale czemu omijasz to, do czego finalnie chcesz namówić, czyli do zabicia dziecka?

  •  

   pokaż komentarz

   że zdecydowała, iż nie będzie w stanie cię urodzić

   @KawaJimmiego: Nie omijam. Nie mam zamiaru potwierdzać lub zaprzeczać wypowiedzenia twojego tekstu, który jest chamski, to raz, dwa łączy dwie odmienne rzeczy - dlaczego ktoś, kto akceptuje aborcję dla kobiet zgwałconych miałby namawiać dziecko, które taką aborcję przeżyło, do aktywnego popierania jej?
   A skoro się bawimy w głupie, tendencyjne teksty, to co byś powiedział kobiecie zgwałconej? Czy powiedziałbyś jej:
   Wiesz, to smutne, że cię zgwałcono, ale stan twojego umysłu w sumie nie ma dla mnie znaczenia. Czasem trzeba doprowadzać do zaburzeń psychicznych takie niewinne istoty jak ty. Moja znajoma właśnie chce, tak jak ty, dokonać aborcji dziecka z gwałtu, chodź, przekonajmy ją, że jest morderczynią bez serca.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego:

   choć namówić ją do tego

   Nie "namówić", tylko zostawić jej wybór i wesprzeć w tym wyborze. Jak wybierze aborcję, to podwieźć taksówką do kliniki, jak wybierze urodzenie, to oddać jej wózek po swoim najmłodszym.
   Ludzie chcący torturować kobiety, jak ty, często mają problem z ogarnięciem takich subtelności, że władza nad decyzją jest tylko i wyłącznie w rękach człowieka w ciąży. Nie da się podejść do nikogo i powiedzieć "sorry, szkoda, że cię nie usunięto" ani nic takiego, bo po prostu nikt normalny nie narzuca innym takich wyborów. Jak ktoś jest za możliwością przerywania ciąży, to nie znaczy, że chce usuwać wszystkie ciąże dookoła.

   @Killjoy:

   Nie mam zamiaru potwierdzać lub zaprzeczać wypowiedzenia twojego tekstu, który jest chamski

   To w sumie kwintesencja takich ludzi. Tak się zafiksowali na ochronie życia, że już takie subtelności jak bycie miłym albo dbanie o jakość tego życia zupełnie przestają ich obchodzić. Przeciwnie, popełnią każde sk%%@ysyństwo, łącznie ze zmuszaniem dziecka do rodzenia, bo przecież och ach życie.

  •  

   pokaż komentarz

   dbanie o jakość tego życia

   @camelot: O, to to. A najlepsze jest, że ja nawet nie jestem zwolenniczką aborcji w każdym przypadku, uważam, że akurat nasze prawo dobrze określa sytuacje wyjątkowe, w których można to zrobić, no może oprócz chorego płodu. Ale mam nadzieję, że mnie nigdy nikt nie połączy z takimi ludźmi, co bez zastanowienia potępiają każdą kobietę, która chce przerwać ciążę z jakiegokolwiek innego powodu niż stuprocentowy, bolesny zgon. Dodatkowo ktoś dość dobrze określił moralność tych ludzi( Urodziłeś się, to fajnie, co z tobą później będzie? A to już twój problem, dziecinko, umieraj z głodu/chowaj się w patologii/tułaj się po domach dziecka/niech twoja własna matka wybucha płaczem na twój widok, a co nas to, ciesz się, że żyjesz!):

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @camelot: Tak, przyzwolenie na zabijanie dzieci = bycie miłym...

  •  

   pokaż komentarz

   A to już twój problem, dziecinko, umieraj z głodu/chowaj się w patologii

   @Killjoy: Jak ty o to dziecko dbasz, z miłości do niego chcesz je zabić.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: A ty z miłości do dziecka chcesz zniszczyć życie innej niewinnej osobie. A zastanawiałeś się kiedyś co będzie z takim dzieckiem jak się już urodzi? Gdzie trafi, jeśli matka go nie zatrzyma przy sobie? Jak będą wyglądały jego relacje z matką, jeśli je zatrzyma, z ojczymem, z przyrodnim rodzeństwem? Co będzie, jak się kiedyś dowie w wyniku czego jest na świecie? To ciebie zupełnie nie obchodzi - urodź się, dziecko, a potem radź sobie samo. Jak chcesz, żeby mniej kobiet dokonywało aborcji, to zamiast wyzywać je od morderczyń zaproponuj im jakąś sensowną alternatywę, współczucie, wsparcie finansowe i psychologiczne, zamiast potępienia i pogardy.

  •  

   pokaż komentarz

   A ty z miłości do dziecka chcesz zniszczyć życie innej niewinnej osobie

   @Killjoy: Po pierwsze, to zniszczy jej życie aborcja. Po drugie, to nie chcę zniszczyć jej życia, co za bzdurny tekst.
   Kolejka do adopcji długa, a dzieci po domach dziecka jakoś żyją. Rozumiem, że dla jego dobra chcesz je zabić. Jakaś ty miłościwa. Sensowne rozwiązanie: zostawić dziecko w szpitalu/ okno życia.
   Tak w ogóle aborcje często są bardzo szkodliwe dla zdrowia fizjologicznie, nie tylko psychicznie i duchowo.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak w ogóle aborcje często są bardzo szkodliwe dla zdrowia fizjologicznie, nie tylko psychicznie i duchowo.

   @KawaJimmiego: Szczególnie kiedy są zabronione, a w związku z tym przeprowadzane po cichu przez byle kogo i byle gdzie, bez zachowania odpowiedniej higieny.

   W dalszym ciągu nie odpowiedziałeś też na moje pytanie - powiedziałbyś coś takiego matce?

   Wiesz, to smutne, że cię zgwałcono, ale stan twojego umysłu w sumie nie ma dla mnie znaczenia. Czasem trzeba doprowadzać do zaburzeń psychicznych takie niewinne istoty jak ty. Moja znajoma właśnie chce, tak jak ty, dokonać aborcji dziecka z gwałtu, chodź, przekonajmy ją, że jest morderczynią bez serca.

   Ja ci odpowiedziałam na twoje pytanie, czekam na twoją odpowiedź. Weź też pod uwagę, że Kościół nie potępia aborcji, jeśli kontynuowanie ciąży wymaga, jak oni to określają, "postawy heroicznej". Zastanów się, czy decyzja o urodzeniu dziecka z gwałtu nie jest właśnie taką postawą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: Do zaburzeń psychicznych doprowadza aborcja. Powiedziałbym, że jest mi przykro, ale to dziecko to jest niewinna istota, i oprócz dzieckiem gwałciciela, jest również jej dzieckiem, unikalną kombinacją różnych cech jakich więcej na tym świecie nie będzie i jak go nie jest gotowa przyjąć, to niech je zostawi w szpitalu, ale niech pozwoli mu żyć. Ty natomiast nie powiedziałabyś o aborcji tej kobiecie?

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   oprócz dzieckiem gwałciciela, jest również jej dzieckiem, unikalną kombinacją różnych cech jakich więcej na tym świecie nie będzie

   @KawaJimmiego: O tak, podkreślenie tego, że jest jej wspólnym, unikalnym dzieckiem z gwałcicielem na pewno jej pomoże.
   Daj spokój tej kobiecie z filmiku, bo jej sytuacja nie miała nic wspólnego z gwałtem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: ale ma wspólne mordowanie niewinnego dziecka, mało?

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Mało, w jednej sytuacji nie wiemy, co popchnęło rodziców do takiej decyzji, w drugiej była to tragedia matki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: Co popchnęło- wygodnictwo, bo nawet 16-latki w POLSCE były w stanie dać sobie radę z dzieckiem.
   Co ma tragedia matki do mordowania jej dziecka?

  •  

   pokaż komentarz

   Co popchnęło- wygodnictwo

   @KawaJimmiego: Tak, tak, każda para decydująca się na usunięcie ciąży to patologia, pewnie, nawet nie zakładaj inaczej.

   Co ma tragedia matki do mordowania jej dziecka?
   Ma dużo - jej zdrowie psychiczne. Chciałam uniknąć patetyzmu i przypisywania ci emocji, ale czytam już którąś twoją wypowiedź i dla ciebie taka kobieta to naprawdę nie jest człowiek z uczuciami i z prawem do zachowania zdrowej psychiki, tylko chodzący inkubator. Ciesz się tylko, że nigdy nie znajdziesz się w jej sytuacji, ty i wszyscy księża - mężczyźni, którzy nigdy nie dostąpią "zaszczytu" noszenia w sobie życia wepchniętego tam gwałtem. I "radości" bycia traktowaną jak morderczyni, jeśli zdecydują się na aborcję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: I co, w USA nie mogła dziecka do szpitala oddać?

   "Ma dużo - jej zdrowie psychiczne."- nigdzie nie udowodniono, że aborcja ma jej w czymkolwiek pomóc, a jest mnóstwo opracowań, że wywołuje spustoszenie. Fizjologicznie też. Wiesz, jak chodzi o mężczyzn, to był ostatnio wykop o facecie, który wyciągnął dziecko spod lodu i przypłacił to amputacją nogi (matka dziecka zostawiła go mokrego w lesie), utrzymuje się z niedorzecznie niskiej renty mieszkając w skromnym lokum socjalnym, ale twierdzi, że nie żałuje i ponownie zrobiłby tak samo. Ja osobiście zgodziłem się na bycie dawcą dla osoby potrzebującej przeszczepu szpiku i było to dla mnie obciążeniem dla zdrowia, czekał mnie szereg zastrzyków, mogłem się czymś zakazić (polskie szpitale), ale wiedząc, że spośród dziesiątek tysięcy ludzi tylko ja mogę ocalić komuś życie nawet się nie zastanawiałem. Ty natomiast nad życie dziecka przedkładasz gładką dup ę, bojąc się, że można nabawić się blizny. Rzygać się chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Oprah WInfrey, autorytet w dziedzinie znajomości człowieka i jego emocji xD

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: może i da o sobie znać, jednak zdecydowanie nie na 100% populacji. Jedna położy na to "lachę", drugą będzie gryzło sumienie. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Każdy kto dokonał aborcji zrobił to z innych powodów.

  •  

   pokaż komentarz

   @yeloneck: Specjaliści są innego zdania.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: jak "specjaliści" mogą odpowiadać za 100% populacji? Ty zabijesz psa i nawet nie mrugniesz, podczas, gdy ktoś inny nie zabije karalucha. Każdy człowiek jest inny i mówienie, że syndrom poaborcyjny dopadnie każdą kobietę, która dokonała aborcji to bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: > To aborcja niszczy psychikę kobiety całkowicie, nawet Oprah Winfrey to przyznała.
   xD?

  •  

   pokaż komentarz

   @yeloneck: Takich opracowań jest sporo,a le jak nie docierają, to podaję przykład jak dla Karyny. Powyżej masz link do wywiadu ze specjalistką.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: specjalistkę, która jest psychoterapeutką. Znaczy to tyle, że z automatu wszystkie osoby, z którymi pracuje posiadają problemy psychiczne. Więc Ja pytam, co z osobami, które dokonały aborcji i nie mają syndromu, więc nie zgłaszają się po poradę, bo jej nie potrzebują? Ano nic. Żyją i mają się dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @yeloneck: Ona dysponuje opracowaniami na ten temat. Układu hormonalnego nie oszukasz.

  •  

   pokaż komentarz

   zgodziłem się

   @KawaJimmiego: I to jest, mój drogi, kluczowe słowo w tej sprawie. Widzisz, ona się nie zgodziła zachodzić w ciążę, brutalnie ją do tego zmuszono. Ciebie nie wyciągnęli o 5.00 nad ranem z łóżka albo o 12.00 z pracy, nie złapali za włosy, nie przewieźli do szpitala i nie wyciągnęli z ciebie szpiku, sam, z własnej woli, ZDECYDOWAŁEŚ SIĘ na to, pojmijże wreszcie różnicę. Zachęcam też do choćby próby zrozumienia o co mi chodziło, jak pisałam o bliźnie i rozstępach, bo na pewno nie o estetykę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: Bezbronne dziecko nie spowodowało gwałtu. No ale tak, zdarzają się ludzie, którzy są typowani do bycia dawcą, są jedyną deską ratunku do uratowania komuś życia, ale są na nie, bo nie. I ktoś umiera, bo druga osoba bardziej ceniła gładką dup ę.

  •  

   pokaż komentarz

   No ale tak, zdarzają się ludzie, którzy są typowani do bycia dawcą, są jedyną deską ratunku do uratowania komuś życia, ale są na nie, bo nie.

   @KawaJimmiego: Należy ich w takim razie do tego zmusić, ponieważ życie innej osoby zależy od ich szpiku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: To powiedz to umierającemu człowiekowi, dla którego jesteś jedyną nadzieją na życie: wal się, dla mnie od twojego życia ważniejsza jest moja gładka dup a.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Dlatego właśnie mówię, że powinno się ludzi z pasującym szpikiem obligatoryjnie odprowadzać do szpitala i szpik pobierać bez pytania o zgodę. Tak samo w sytuacji wypadku - jeśli ktoś ma pasującą grupę krwi, a nie jest na coś wykluczającego chory, to powinno się ją pobierać czy chce czy nie, bo cudze życie od tego zależy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: W zasadzie to tak, sprzeciw tylko przy wykluczającej chorobie, ale to bez sensu, bo wystarczy zażyć coś wykluczającego operację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: A co sądzisz o przepisie dotyczącym obowiązku udzielenia pomocy? Tak, istnieje takowy. I to wcale nie jest martwy przepis, ludzi karzą za nieudzielenie pomocy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Udzielenie pomocy jest szeroką definicją i może polegać np. na wezwaniu pogotowia. Nie zmusza osoby do robienia rzeczy, które wywołują jej traumę lub całkowicie burzą życie prywatne - wystarczy wezwać odpowiednie służby.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: ależ zmuszają, sztuczne oddychanie- można się zakazić!

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: nerki też byś przymusowo zabierał i z rozkoszą oddał swoją? Bo to o wiele sensowniejsza analogia zdrowotnych konsekwencji ciąży niż głupi (bez urazy) szpik.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Nie musisz go przeprowadzać - tylko wtedy, kiedy jesteś członkiem odpowiednich służb lub przeszedłeś kurs pierwszej pomocy, ale w obu tych przypadkach jesteś świadom, że będziesz musiał to robić, sam się na to zdecydowałeś, więc przymusu nie ma. Lekarz np. ma obowiązek babrania się w cudzych wnętrznościach, bo sam sobie wybrał taką drogę życia, ale ja już nie muszę.

  •  

   pokaż komentarz

   @camelot: Nerki zastępuje aparatura do dializy, więc można żyć bez, a zgodność tkankową ma rodzina.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: A wiesz, że to się skrajny egoizm i bezduszność nazywa?

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: To się nazywa brak umiejętności, a źle przeprowadzona akcja nie pomoże, a wręcz może zaszkodzić. Jeśli ktoś nie wie co robić, to wzywa kogoś, kto zawodowo się tym zajmuje.
   Dodatkowo chciałabym zobaczyć jak, o altruisto, rzucasz się do robienia sztucznego oddychania brudnemu, śmierdzącemu i poranionemu menelowi, już widzę, jak ryzykowałbyś zakażenie jakąś paskudą.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: rodzina często ma mniejszą zgodność tkankową niż obcy, inaczej nie byłoby takiego deficytu nerek; czasem też z przyczyn zdrowotnych nie mogą być dawcą. A aparatura też nie zawsze daje radę, nie mówiąc o kosztach i niewygodach (w zależności od stopnia uszkodzenia kilka godzin co parę dni, a czasem codziennie). Więc realnie tysiące ludzi na świecie umiera, bo nikt nie zabiera ci siłą nerki, a przecież to tylko jakaśtam blizna.
   Może by tą sprawę zgłosić do Watykanu, razem z pomysłem przymusowego dawstwa krwi i szpiku, tyle żyć uratowanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Killjoy: W woreczku albo najgorzej w materiale się robi dziurę

  •  

   pokaż komentarz

   rodzina często ma mniejszą zgodność tkankową niż obcy

   @camelot: Że co?

 •  

  pokaż komentarz

  Kuriozum, płód czyli nie rozwinięte dziecko ma większe prawo do życia niż już rozwinięte dziecko, będące ofiarą, mogące przez poród stracić życie... To cena katolickich poglądów państw

  •  

   pokaż komentarz

   @wujeklistonosza: to nie są katolickie poglądy antyklerykale.

  •  

   pokaż komentarz

   @wujeklistonosza: Kto, gdzie tak napisał lub powiedział? W powiązanych masz stanowisko kościoła, paragwajskie władze to nie kościół cumplu.

  •  

   pokaż komentarz

   @wujeklistonosza: Tutaj jest mowa o dziecku. To 10latka czyli osoba, która nie podejmuje o sobie decyzji. Decyzję podejmują opiekunowie. W przypadku takiego czynu karalnego ojczym oczywiście odpada. Zatem kwestię powinna rozstrzygnąć matka bądź sąd. Może matki nie miała. Widocznie tu rozsądzał sąd. Sąd wydał decyzję wg swojego osądu czyli w pełni cywilizowanym i ogólnie przyjętym trybem.

   Każde życie ma równe prawo do istnienia. Nie ważny jest wiek czy stadium rozwoju. Wg ciebie półroczne dziecko jest bardziej człowiekiem od trzymiesięcznego, a dziecko minutę po porodzie jest człowiekiem gdy to samo dziecko minutę wcześniej w łonie już nie. To absurd.

   Wg twojej logiki należałoby zatem w leczeniu dawać pierwszeństwo wszystkim starszym, bo młodsi są mniej rozwinięci.... LOL Tak to dokładna analogia, bo człowiek zaczyna się w momencie powstania jego DNA czyli zygoty.

   Może też wg twojej logiki należałoby mordować staruszków z zanikiem pamięci, bo skoro nie wiedzą już kim są są na poziomie rozwoju płodu, który nie jest już (analogicznie dziecko nienarodzone jeszcze nie) świadomy swojego istnienia. Taka forma eutanazji jest odpowiednikiem aborcji. Tacy ludzie bywają również niechciani, zużywają zasoby rodziny itd.

   Masz ból dupy o barbarzyństwo, a sam reprezentujesz barbarzyński punkt widzenia i barbarzyńską niecywilizowaną logikę.

   Albo zakładamy, że życie podlega ochronie i każde życie jest równie cenne ze wszystkimi tego prawnymi skutkami albo idziemy w relatywizm moralny i naginamy każdą sprawę pod swój aktualny punkt widzenia, w anarchii.

   Człowiek ma prawa i obowiązki od początku swego istnienia (już dzieci nienarodzone mają prawa spadkowe) bez względu na to czy jest ich świadom czy nie, bez względu na to czy miało się na daną sytuację wpływ czy nie.

   Dziewczynka nie miała wpływu na to, że zostanie ofiarą a dziecko nie miało wpływu na to, że też może zostać ofiarą tej sytuacji. Sytuacja jest analogiczna.

  •  

   pokaż komentarz

   Może matki nie miała. Widocznie tu rozsądzał sąd. Sąd wydał decyzję wg swojego osądu czyli w pełni cywilizowanym i ogólnie przyjętym trybem.

   @Soren: Przeczytałeś artykuł? Matka błagała o możliwość aborcji dla niej.

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny triumf chrześcijańskiej myśli etycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)