•  

  pokaż komentarz

  WSI zlikwidowano, ale ludzie pozostali.
  Nie dość że ukradli miliardy z kieszeni polskich podatników to jeszcze okazuje się, że to terroryści. Do Guantanamo z nimi.

  •  

   pokaż komentarz

   @MKJohnston: A to zupelnie chyba jak kazdy jeden inny wywiad? Bo w handel bronia to udupione byly sluzby wszystkich panstw.

  •  

   pokaż komentarz

   @empeash:

   Czasami dozbrojenie jakichś grup może leżeć w interesie państwa. Ale różnica polega na tym, że WSI to zorganizowana grupa przestępcza defraudująca miliardy publicznych pieniędzy. Działania WSI miały niewiele wspólnego ze służbą w interesie państwa, była to służba istniejąca w celu wzbogacenia członków tej grupy, często działająca na szkodę państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @MKJohnston: Na bank sluzby innych panst dozbrajajace rezimy w Afryce, czy amerykanie dozbrajajacy pastuchow w Afganistanie w latach 80 sluzyly szeroko pojetemu interesowi swojego panstwa. Nie szlo w ogole o kase. Szczegolnie sprawa rezimow w Afryce gdzie z tej broni odp%?!!$!alo sie dzieci i wciaz odp%?!!$!a to szeroko pojety interes danego panstwa... :)

  •  

   pokaż komentarz

   @empeash:

   Nie porównuj dozbrajania Afgańczyków walczących z radzieckim okupantem i działaniami w celu ograniczenia wpływów ZSRR na świecie z bandą oprychów defraudujących kasę podatników i handlujących bronią z terrorystami aby zarobić sobie na willę na Barbadosie i powiększyć liczbe zer na koncie w Szwajcarii.

  •  

   pokaż komentarz

   @MKJohnston: Nie kolego. Roznica jest taka, ze Ty "nie lubisz" WSI i starasz sie oceniac ich "wyjatkowo" Wtedy radziecki okupant, teraz amerykanski - to co Ci co teraz talibom beda sprzedawac, a sprzedaja, to sa cacy? A to tez w imie fajnych idei? http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Iran-Contras

  •  

   pokaż komentarz

   @empeash:

   A dlaczego mi wklejasz tutaj ten link?
   Chcesz sugerować, że Ollie North i Reagan kradli kasę i działali na własny rachunek żeby napychać swoje tajne konta w Szwajcarii?

   Jeżeli już chcesz zabierać się za wybielanie wizerunku WSI to proponuje szukać gdzie indziej. Może gdzieś w okolicach Rosji albo Bułgarii.

  •  

   pokaż komentarz

   @MKJohnston: Sugeruje, ze sluzby ktore braly w tym udzial kradly kase na swoje konta zeby miec na lewe ruchy.

  •  

   pokaż komentarz

   @MKJohnston: Wydarzenia z artykułu wydarzyły się 30 lat temu, kiedy Polska była satelitą ZSRR i wywiad wspierał geopolitykę ZSRR. Teraz polski wywiad wspiera geopolitykę USA, bo rzekomo "USA to ci dobrzy" (co jest bzdurą, bo dymają wszystkich tak samo jak ZSRR). Zarówno USA jak i ZSRR wspierały różne reżimy, często skrajnie niedemokratyczne.

   Zresztą w sumie czego spodziewać się od kogoś z awatarem z Reaganem, który nawet nie wie co to była afera Iran Contras ( http://en.wikipedia.org/wiki/Iran%E2%80%93Contra_affair ).

  •  

   pokaż komentarz

   @empeash: Kolega MK chyba żyje w swoim wyidealizowanym świecie gdzie wszystko jest czarno białe :)
   @MKJohnston: Facet , każde służby wywiadowcze na świecie mają swoje pralnie pieniędzy, lewe interesy itp Po co ? Aby mieć na przekupienie pracownika w jakiejś firmie, wynajęcie agentów i często aby sobie kabze nabijać , to nie jest żadna nowość. Za dużo Jamesa Bonda się naoglądałeś :/ Żaden wywiad nie jest czysty :/

  •  

   pokaż komentarz

   @MKJohnston: chyba nie zrozumiales tego, co pisze @empeash: on nie twierdzi, ze WSI to super organizacja, normalnie kawaler orderu usmiechu.
   Ale trzeba byc naiwnym, by sadzic, ze inne wywiady maja czyste rece i nie robia brudnych interesow.
   Robia! i to robia je na potege. Bardzo czesto wlasnie dorabiajac na szemranych interesach, aby miec gotowke na dzialania tajne, poza kontrola parlamentu.
   W USA na przyklad ichniejsze CIA paralo sie przemytem i sprzedaza narkotykow, wlasnie po to, by miec kase na zlecanie zabojstw, czy zamachow dokonywanych przez obce grupy, a na co nigdy nie zgodzilby sie ich parlament.
   PS.: majac Reagana w miniaturce powinienes chyba lepiej wiedziec chocby o Nicaraguan Contras i przemycie kokainy i jej sprzedazy w USA poprzez siatke CIA, albo o operacjach sprzedazy broni do grup ekstremistycznych w czasach Iran Contras.

  •  

   pokaż komentarz

   @fledgeling: Niemcy, Japończycy - tak bardzo wydymani przez USA...

   pokaż spoiler weź im może wyślij wiadomą maść

  •  

   pokaż komentarz

   @MKJohnston: czytam co piszesz i wychodzisz z podejścia:

   jak wywiad USA coś robił to na pewno robił to dla kraju
   jak ZSRR/PRL coś robiły to na pewno aby swój kraj udupić

   Dawno nie widziałem kogoś o tak wypranym 0/1 poglądzie (no hard feelings mate), przy czym USA często robiły większa sk$??ysyństwa i bardziej się angażowała w wspieraniu kogoś pomagając im z bronią.

   Zgadzam się z @cool_de_luxe: @fledgeling: w 100%. Wiara w to, że jedni to są wspaniali Kawalerowie, a drudzy to Oprychy to kpina. Wszyscy robią gówno. jak ma to jakieś korzystne wpływy na ich wywiad / kabzę czy ma inne pozytywy (jak np. pogorszenie sytuacji geopolitycznego przeciwnika to tym lepiej) to jeszcze bardziej zajebiście. I to, że przy okazji zginie przez ich ingerencje dodatkowe 1000, 5000 czy 10000 ludzi to c#%!$ ich to właściwie obchodzi.
   Bo życie ludzkie tych "kolesi", często zwykle ludzi 3 świata, gówno ich obchodzi

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: @Shiroo:

   Porównywanie zorganizowanej grupy przestępczej z wywiadem to tak jak porównywania rabusia do żołnierza tylko dlatego, że oboje w czasie swojej działalności muszą czasami kogoś zabić.

  •  

   pokaż komentarz

   @MKJohnston: no tak, bo zapomniałem, że WSI nie robiło nic innego tylko złe uczynki
   Dobry z Ciebie kuc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MKJohnston: to nie byla zadna grupa przestepcza, tylko wywiad i to calkiem niezly wywiad.
   A ze umoczony byl w wiele brudnych interesow, podobnie jak inne wywiady, to osobna sprawa.
   Raczej powinno sie zadac pytanie, kto powinien kotrolowac na ile brudne sa te interesy, ile swobody powinny miec wywiady i jak wiele wladzy nad nimi nalezy sie prezydentowi.
   Praca wywiadu to nie film o dzentelmenie w fajnej furce, ktory pije szampana.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko wywiad i to calkiem niezly wywiad.

   @dzikireks: ale to był wywiad z głową w Moskwie, te służby były tworzone przez Kreml, szkolone w Moskwie, z powiązaniami ze szpiegami radzieckimi, WSI i GRU to dzieci KGB, to jest rodzina, jeden organizm, wywiad może był i dobry, ale w czyim imieniu działał? w interesie Rosji, to właśnie ten wywiad pozwalał na wysoce niekorzystne umowy w Gazpromem, na uzależnienie energetyczne Polski od Rosji na lata, na działalność polityków, którzy umarzali Gazpromowi potężne długi, z perspektywy interesu Polski to był strasznie c$%$@wy wywiad

  •  

   pokaż komentarz

   @darco3: no ale takie byly czasy, nie ma co sie dziwic.
   Nie twierdze tez, ze byl on dobry dla interesu Polski, a jedynie ze byl technicznie dobry w tym, co robil.
   Zawsze wywiad jest zalezny od wladz i dziala troche tak, jak mu kaza. Wtedy wladza byla zalezna od Rosji, wiec i wywiad tez.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie twierdze tez, ze byl on dobry dla Polski, a jedynie ze byl technicznie dobry.

   @dzikireks: no był i nadal jest, choć go nie ma to wpływów przecież nie stracił, nawet ma swojego człowieka na najwyższym stołku w państwie, a GRU przecież też jest dobre, nikt im fachowości nie ujmuje

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks:

   Zorganizowana grupa ludzi działających pod płaszczykiem wywiadu, defraudujących pieniądze ze skarbu państwa i działających na szkodę kraju. W normalnym kraju ci ludzie wylądowali by w pierdlu i skonfiskowano by im majątki.

   Ale w sumie jaki może być "wywiad" w teoretycznym nieudolnym państwie bezprawia przeżartym przez korupcję.

  •  

   pokaż komentarz

   Niemcy, Japończycy - tak bardzo wydymani przez USA...

   @Willy666: Iran, Irak, Afganistan...

   http://en.wikipedia.org/wiki/Covert_United_States_foreign_regime_change_actions

 •  

  pokaż komentarz

  A kto im nie sprzedawał ? Wtedy każdy chciał mieć kawałek z tego dość zyskownego tortu :)

 •  

  pokaż komentarz

  Urwa, amerykański wywiad też sprzedawał broń terrorystom.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak myślicie dlaczego marihuana jest u nas nielegalna ? kto na tym zarabia ?

 •  

  pokaż komentarz

  Oho, czyli Polska nie tylko winna wybuchu II Wojny Światowej, ale też:
  1. Holokaustowi
  2. Polskim obozom śmierci
  3. Zamachowi w Monachium w 1972r
  4. Zamachowi na WTC
  itd