...
 •  

  pokaż komentarz

  Partia KORWiN coraz bardziej ma problemy z logicznym myśleniem. Najpierw stanowisko partii strzelamy do bandytów. Potem no jak tak można strzelać? Najpierw lewactwo złe, biurokracja, korupcja, łapownictwo złe. Potem chwalenie Rosji gdzie te zjawiska są ogromne.

  Posługując się przykładem jak skończył Palikot. Jeśli chcesz by ludzie na ciebie głosowali to musisz być poważnym kandydatem. Jeśli zaczniesz błaznować, bawić się w populizmy to nie ma szan żeby ludzi to poparli.

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: Do bandytów generalnie strzelamy. Ale jak chodzi o tych, co mogą na nas głosować - to nie strzelamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kotleth: Dokładnie, środowiska kibolskie to wyborcy Korwina. Dlatego np. Wipler zakładał "patriotyczne" bluzy z kapturem do spodni w kant żeby się przypodobać.

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: Zapomniałeś o mokasynach :)

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: środowiska kibiców to generalnie ośrodki silnie patriotyczne, antysystemowe, stąd KORWIN i partie prawicowe zabiegają o wsparcie kibiców. ja bym nie nazwał ich "bandytami" tylko ludźmi, których należy ukierunkować, zagospodarować ich energię aby walczyli w odpowiedni sposób w myśl hasła "donald matole, twój rząd obalą kibole"

  •  

   pokaż komentarz

   @kotleth: Tym razem odleciał. Po to policja ma broń, żeby jej używać w takich sytuacjach. Kibiców było więcej, złamali prawo, napadli na funkcjonariuszy, rzucali kamieniami i kij wie czym jeszcze. Jak chcieli się napierdzielać to niech znajdą sobie kawałek placu z dala od policji i tłumów. Mało lasów i łąk mamy...

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: Do bandytow strzelamy, ale elektorat to nie bandyci... Gornik i tak nie zaglosuje na korwina, bo ten chce mu odebrac przywileje... a takie kibole to elektorat przyciagany mocnymi haslami a'la "tfu! geje" czy "strzelac do lewaka".

   Brzydzi mnie to, ale i tak zaglosuje na krula, bo ekonomia... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: @kotleth: Dziewulski jako były zomowiec wypracował doskonałe standardy, stara szkoła co?

   za wbiegniecie na murawę nie powinno się karać śmiercią

   Bo nie powinno, ewidentnie "szczelał" taki sam narwaniec jak ci, co to bydło wszedzie widzą.
   Takie "szczelanie" to ostatni z dostępnych środków, którymi mogli spacyfikować chuliganów. Ale co tam, mogą? To "szczelają"

  •  

   pokaż komentarz

   środowiska kibolskie to wyborcy Korwina

   @pss8888: co za bzdura, środowiska kibolskie głosują na Mariana Wp$?$$!?a, ewentualnie Grzegorza Intronizację

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: KOLEŚ CO TU ZA FERMENT SIEJESZ, NIK BY PROBLEMU NIE ROBIŁ JAK BY POLICJA OSTRZEGŁA WCZEŚNIEJ ZE BĘDĄ STRZELAĆ. JAK SAM NA VIDO WIDZIAŁEŚ NIKT TAM NIE SYGNALIZOWAŁ ŻE BĘDZIE UŻYTA BRON GŁADKO LUFOWA. GDYBY SYGNALIZOWAŁ TO BY PROBLEMU NIE BYŁO. POLICJANT MIAŁ BY PEŁNE PRAWO DO STRZELANIA I WIPLER BY NIKOGO TU NIE BRONIŁ.
   A TERAZ JEST PROBLEM... BO CZŁOWIEK NIE ŻYJE I POLICJANT PÓJDZIE SIEDZIEĆ. WIPLER WYTYKA SAMOWOLKĘ I BRAK REGUŁ . DRUGA SPRAWA TO ŻE 30 CHŁOPA BYŁO NA BOISKU 15 BY DOSTAŁO GAZEM PIEPRZOWYM ( TYM DUŻYM ZE ZBIORNIKIEM ) O ZASIĘGU 5 METROW TO ODECHCIAŁO BY SIĘ CWANIAKOWAĆ. SZKODA ŻE POLICJANCI NIE BYLI ODPOWIEDNIO WYPOSAŻENI. OGÓLNIE TU CHODZI O TO ŻE BYŁY STRZAŁY BEZ OSTRZEŻENIA. 2 SPRAWA TO KOLEŚ NA FILMIKU WIDAĆ EWIDENTNIE CELUJE POWYŻEJ PASA. NIE DA SIE TU OBRONIĆ TEZY O DUŻYM ROZRZUCIE. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: Nie powinno się karać ludzi śmiercią za wbiegnięcie na boisko! Przecież ten kibol nic tam nie zrobił!

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: Do bandytów strzelamy. A nie tych co właśnie chcą stać się bandytami.

   Jak widzisz, że ktoś chce zacząć wszczynać burdy wykonujesz sygnały ostrzegawcze, jeśli burda już trwa, droga wolna, można walić.

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: @kotleth: Nie, można prościej to ująć. Strzelać, STRZELAMY, ale udzielamy pierwszej pomocy zaraz po tym :)

  •  

   pokaż komentarz

   @BrewNet: Właśnie, Przemek może jeszcze z tego wszystkiego zaliczyć wpierol od Mariana za zabieranie mu elektoratu.

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: No jakby ci niszczyli celowo auto to byś strzelał, a jakby wpadł ci na trawnik nie zainteresowany twoją osobą, ani twoim mieniem to też byś strzelał?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bunch:

   ale udzielamy pierwszej pomocy zaraz po tym
   policja nie udzielała pierwszej pomocy poprzez prowadzenie resuscytacji bo facet który to robił był ratownikiem medycznym. Karetki nie było nie powinno jej tam być (impreza masowa dopiero od 1000 osób)

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: ale... to brakuje jednej rzeczy, ustawa i jasny zapis: za robienie dymu na stadionie policja wali bez ostrzeżenia w takich sytuacjach - musi być jasne prawo. Ale powiedzmy sobie szczerze - im więcej dymu tym częściej PO może kibolami straszyć, że to, jak to szło: 'mentalne dzieci Kaczyńskiego?' - A można wszystko załatwić karami finansowymi, które są dotkliwe, ale się tego nie robi, tylko nakręca cyrk. W kraju cywilizowanym jest prawo,
   a nie improwizacja. A ten łysy komuch to sadysta - ludzie go pamiętają jak ich nap... w Ursusie, niech spier.... !!

  •  

   pokaż komentarz

   @manwe11: To w większości idioci, wstyd nawet wykorzystywać takich ludzi do swoich politycznych celów.

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: nie rozumiem, w takim razie strzelanie za każde wykroczenie do ludzi jest "ok"?

  •  

   pokaż komentarz

   @TomdeX:

   No jakby ci niszczyli celowo auto to byś strzelał, a jakby wpadł ci na trawnik nie zainteresowany twoją osobą, ani twoim mieniem to też byś strzelał?
   oni nie weszli na murawę żeby deptać trawnik tylko żeby bić kibiców przeciwnej drożyny. Policja w ostatniej chwili powstrzymała tych bandytów. Gdyby ktoś wpadł na moje podwórku i rzucił się na domowników to też bym strzelał.

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: Na domowników? To raczej sytuacja kiedy na twoim podwórku/trawniku bije się dwóch chłopaczków, a nie sytuacja, kiedy biją twoją rodzinę...

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: Wipler to populista, nikt nie karze śmiercią i dobrze o tym wie, ale walczy o elektorat.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikuZplasriku: @Sonet: Każde działanie człowieka może spotkać się z konsekwencjami na które ten nie jest gotowy. Jednak działając niezgodne z prawem i normami społecznymi szanse na owe nieprzewidziane negatywne konsekwencje się potęgują. Czasem do skutków śmiertelnych włącznie. Dla przykładu człowiek który jedzie 150 na 90-tce pewnie się nie godzi z własną śmiercią, ale szanse na to że ona go spotka znacznie rosną. Człowiek który przechodzi na czerwonym też na śmierć pewnie nie zasługuje, ale szanse że ona go spotka są znacznie większe niż u tych którzy przechodzą tylko na zielonym. Delikwent który wbiegał na boisko wiedział, że łamie prawo i że policja może użyć broni. To jego własne działanie doprowadziło do jego włąsnej śmierci - sam jest sobie winien i sam sobie zgotował ten los.

  •  

   pokaż komentarz

   @TomdeX: Jakby mi niszczyli moje mienie to... broniłbym swojej własności, używając coraz cięższych argumentów( zaczynając od, "prędko oddalcie się w bliżej nieokreślonym kierunku" na strzelaniu z czołgu kończąc)- jak bydło nie szanuje czyjegoś mienia, to #niechginie bo śmieci w społeczeństwie nam nie potrzeba.
   @dzikuZplasriku: #capslockcrew widać, ale takie "Ostrzegamy, że: Ty zj%@@ny głąbie, jak będziesz chciał wleźć na murawę, to dostaniesz kulką i możesz zdechnąć" można porównać do obrazka, bo taka zezwierzęcona patola nie rozumie, że jak czegoś nie wolno, to nie i nikogo nie interesuje "że panie władzo emocje/ że seba się zesrał i jebało/ że mati zgubił komórkę i szukaliśmy"...

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777:

   sam jest sobie winien i sam sobie zgotował ten los.
   Dokładnie. Przecież normalny człowiek który ma rodzinę i dziecko tak nie powinien się zachowywać.
   Zakłócić mecz, drzeć mordę używając wulgaryzmów, atakować innych kibiców, prowokować zamieszki a potem się dziwić że się skończyło jak się kończyło. Jak by siedział na tyłku i mecz oglądał jak normalny kibic to by mu się nic nie stało.

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888:
   Zły przykład, akurat na populizmie jadą obaj od początku, tyle, że jednemu wyszło tymczasowo, a drugi niestety cały czas ma tendencję wzrostową.

  •  

   pokaż komentarz

   @pss8888: z logicznym myśleniem ma problem coraz większa rzesza wykopków.
   Proste pytanie... Czy było ostrzeżenie o użyciu broni gładkolufowej? Czy celowanie powyżej pasa z tak bliskiej odległości jest ok?

   W momencie użycia broni obowiązują jakieś zasady, a tych zasad trzeba zawsze przestrzegać by nie było później problemów w osadzaniu sytuacji. Chcecie żyć w kraju prawa a sami nie osadzacie sytuacji według prawa.
   Najpierw Kukiz namieszał wam Krzycząc o Jowach i zbierając podpisy od Opzz i Solidarności.
   A teraz osadzacie sytuacje w prosty i bezprawny sposób" wyszedł głupszy i dostał w łeb"
   Oj wykopki

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel: chłopie w takiej sytuacji leje sie gazem pieprzowym wielkości gaśnicy samochodowej, a nie napierdziela sie z kul gumowych. Dostało by tych 30 po oczach w 60 s by nie wiedzieli w która stone maja uciekać.

   broń gladko lufowa to ostateczność.

  •  

   pokaż komentarz

   Wipler ostro walczy o elektorat JP 100% HDWP

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikuZplasriku: człowieku chodziłem na mecze od 16 roku życia i nie przyszło mi do głowy żeby wbiegać na murawę , albo bić się z kimkolwiek. Już wtedy wiedziałem czym to grozi.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikuZplasriku: Wykopowym betonom nie przetłumaczysz. Klapki na oczach mają i jeden drugiemu plusuje wpisy.

   To że wbiegli na murawę, awanturowali sie nie było dobre. Ale to że policja wymierza karę śmierci na miejscu już nie jest ok.
   Analogiczna sytuacja - wyścigi uliczne. Przekroczysz prędkość, łamiesz przepisy to znaczy że możesz zostać zabity przez policje? "Oddziały prewencji" a nie "oddziały morderców" były na stadionie. Niech strzelają po nogach, skoro debile sami się o to proszą wbiegając na murawę, ale nie w twarz. Teraz można sobie wyobrazić że za nimi jest sektor rodzinny. Policja celuje w głowy, strzela. Gumowe kule nie trafiają w kibiców na murawie tylko lecą dalej, w sektor rodzinny gdzie są dzieci. Tego na pewno by typ w białym kasku nie przewidział, bo jest idiotą który strzela w głowę.
   A Wipler neguje właśnie to wymierzanie sprawiedliwości przez policje, a nie samo wbieganie na płytę.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiHau3: no dokładnie, chcą sprawiedliwość, reguł, A sami zachowują sie jak zwierzęta. Wiadomo tych kolesi nie powinno tam być.

 •  

  pokaż komentarz

  "niech pan to powie dzieciom i rodzinie"

  Co za j?$%ny populista :D

 •  

  pokaż komentarz

  No to się Wipler zbłaźnił niestety. Szkoda, że jego osobista niechęć do policji (z wiadomego powodu) wzięła górę nad rozsądkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @konsumpcjusz: a moim zdaniem dobrze mówi mimo wszystko. Ja rozumiem, że ten kibic tylko tam nie wbiegł, szukał konfrotacji, ale już po pierwszych strzałach widać jak oni uciekają. Wystarczyłoby strzelać niżej, w okolice nóg a ta banda debili i tak by zaczęła uciekać, nie wspominając już o gazie nawet. Wipler po prostu twierdzi, że zastosowany środek był niewspółmierny. Rozmawiałem z wujkiem policjantem, który zabezpiecza mecze od kilkunastu lat i powiedział że taką grupkę to by dali radę samymi tarczami odepchnąć

  •  

   pokaż komentarz

   @konsumpcjusz: Szkoda, że na siłę chcą zyskiwać nowy elektorat. Zyskają 0,01% a stracą 1% innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @konsumpcjusz: mysle ze to nie chodzi o niechec, tylko panicznie szuka wyborcow, to zwykla zagrywka pod publike i granie na emocjach jakie znamy z PO i PiS'u.. to było na tyle z twierdzenia, ze korwin to jakakolwiek alternatywa - tak samo łgaja.

  •  

   pokaż komentarz

   @mentosh: ale jakich wyborców? przecież większość (nawet na wykopie) nie potępia zachowania policji. Kiboli? Ich jest mało, a i tak zagłosują raczej na Kowalskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @konsumpcjusz: wlasnie ja bym ich tak nie lekceważył. wykop wykopem, ale wiekszosc glonojadow lyknie takie bzdury, ze 'zla policja zabiła, a on zone i dziecko ma'. poza tym to kolejny argument ze "polskie panstwo takie zle", co wykorzystal tez stonoga. na sile szukaja ludzi wzburzonych i probuja ich przekonac do siebie. elektorat glosujacy na Kowalskiego wcale nie stoi tak daleko od Korwina, obie to antysystemowe partie, a ludzie w wiekszosci kieruja sie emocjami a nie logika i ideologia ludzi na ktorych glosuja.

   Wipler takim bełkotem ma naprawde duza szanse u lemingow, a ze zaprzecza tym swojej ideologii.. no coz, nie pierwszy nie ostatni polityk.

  •  

   pokaż komentarz

   @konsumpcjusz: Problem w tym taki, że temat jest bardzo niewygodny i obie strony są po części winne, niestety nie można być przed wyborami człowiekiem niezdecydowanym - neutralnym. Jakby nie opowiedział się po której stronie to dopiero byłby cyrki.

  •  

   pokaż komentarz

   @konsumpcjusz: To raczej nie niechęć wzięła tutaj górę tylko polityczna kalkulacja i z tej to przyczyny ta populistyczna zagrywka.

 •  

  pokaż komentarz

  a gdzie zasada "chcącemu nie dzieje się krzywda", coś tutaj z konsekwencją Wipler ma problem

  •  

   pokaż komentarz

   @uruk: Przecież to byłoby wypaczenie tej zasady jak to jest dobrze pokazane tu:

  •  

   pokaż komentarz

   @Mesmeryzowany: to są różne przypadki, w tym przypadku gość wbiegł na murawę i pobiegł w kierunku kibiców drugiej drużyny widząc, że tamtych obstawiają uzbrojeni policjanci. Nikt go do tego nie zmuszał, czyli "chcącemu nie dzieje się krzywda"

  •  

   pokaż komentarz

   @uruk: Ale na pewno nie wiedział, że przez to może zginąć. Gdyby to wiedział nie pobiegłby.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mesmeryzowany: Tylko, że ten kibol nikogo nie zamordowal. Prawdopodobnie chciał się nap?%@?$!ać z innymi kibolami.
   Za burdy idzie się najwyżej siedzieć, albo można zarobić pałą w duspko, czy gazem po oczach to poleciał. A umarł, więc...?
   Zawsze jak coś trochę pasuje do obecnej sytuacji to można podciągnąć to, żeby bardziej pasowało, ale należy wykazać dystans.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skogyr: Ale zdajesz sobie sprawę, że oni nie zabili go za to, że wbiegł na boisko? Gość zginął przez przypadek, on nie zakładał, że zginie, policja nie zakładała, że go zabiją. Ale umarł i to na własne życzenie, bo niestety zrobił coś, czego kompletnie robić nie musiał, równie dobrze mógł dostać pałką w głowę i zginąć na miejscu, bez znaczenia, jak wkładasz rękę to pracującej maszyny, to tylko twoja głupota doprowadza do nieszczęśliwego wypadku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tasde: Nie zakładali, że zginie, ale zamiast gazu, czy pały użyli broni, która śmierć spowodować może.
   Jakby był chory na astmę i dostał gazem, albo miał problemy z serem i dostał taserem to mógłby się sam winić za swoją śmierć, gdyż wiedziałby jakie środki ma policja.

   Nie bronię go oczywiście, bo na miejscu policji sam bym go zlał, lub celował po nogach i dupie, a że ten mu walnął prawie w łeb w czuły punkt. Cóż niecelnośc, presją tłumaczyć nie można, osoba, która decyzje się na taki zawód i takie akcje stres powinna mieć opanowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skogyr: Nie jest wiadome jak gość dostał, mogli nawet nie celować do niego a broń z której oddano strzał to nie jest karabin wyborowy. Zwykły przypadek z który powinien się liczyć każdy kto ma ochotę pójść w stronę zbrojnego oddziału policji.
   Jakby gość szedł ulicą i dostał śmiertelnie, to można dyskutować o tym, co policja spieprzyła, ale on widział z daleka do czego się pcha a młodzieniaszkiem bez doświadczenia życiowego też nie był, żeby tłumaczyć młodzieńczym wybrykiem.
   To jest taka sama dyskusja jakby podbiegł do nich i dostał przez przypadek pałą w łeb, można wtedy dyskutować "a czemu nie w nogi?".
   Tutaj mamy przypadek gdzie zginął przestępca pełni świadomy, że nie idzie się połaskotać czy polać wodą, tylko konfrontować fizycznie, jeżeli nie starczyło mu wyobraźni, że nawet pałka policjanta to groźny przedmiot, to sorry, to dla mnie jak proszenie się o śmierć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skogyr: Pała też może spowodować śmierć - gość miał tętniaka, dostał pałką, tętniak pękł, pacjent zmarł. Czy w takiej sytuacji to też morderstwo, egzekucja itd.? Nie, po prostu nie ma broni idealnie bezpiecznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mesmeryzowany: O ile zgodzę się w pełni z hasłem Korwina ze screena, o tyle tutaj walka o elektorat (we wszystkich komentarzach winna jest POlicja, więc środowisko dość sugestywne) spowodowała niezłą hipokryzję. Z jednej strony głoszą, że ktoś kto występuje przeciwko prawu sam jest winien, do osoby, która występuje przeciwko państwu i doprowadza do zamieszek można użyć broni palnej, a w tak oczywistej sytuacji jak zamieszki na boisku zaczynają głosić hasła pokroju JP na 100%... Samozaoranie.

   Panowie zaczynają się trochę gubić w drodze o fotel prezydenta i wyniki wyborów. O ile ze względów na poglądy gospodarcze jeszcze jestem skłonny na nich oddać swój głos na jesieni (bo raczej żadna wolnościowa partia z jakimkolwiek poparciem i zapleczem się nam nie szykuje w najbliższym czasie), o tyle w prezydenckich mojego głosu nie dostaną. O ile wcześniej się wahałem, kilka wpadek można było im wybaczyć, to już ze względu na hipokryzję nie mam wątpliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież to byłoby wypaczenie tej zasady jak to jest dobrze pokazane tu:

   @Mesmeryzowany: o to chodzi, że to ma sens, ze wielu ma w dupie staranie się by wbić w kolejny próg podatkowy

  •  

   pokaż komentarz

   @omar_is_coming: albo w przypadku przekroczenia progu przechodzą na CIT:)

  •  

   pokaż komentarz

   @darnok09: faktycznie. Ciężko sie domyslęć, że jak stoi przed toba policjant mierząc gnatem to możesz oberwać np. W szyje. Tutaj trzeba być przynajmniej Einsteinem.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzakedenu: Czyli według Ciebie to było samobójstwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @darnok09: fajnie chcesz mnie przypisać do jakiejś grupy ludzi, bo nie rozumiesz prostych faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzakedenu: Spokojnie próbuje tylko odgadnąć o co ci chodzi. Bo skoro wg. Ciebie wiedział, że dostanie kulkę w szyje i zginie, to po co innego miałby tam biec jak nie po samobójstwo ?

  •  

   pokaż komentarz

   @darnok09: Przeczytaj jeszcze raz. Widzisz słowo może? Gdzieś napisalem ze wiedzial? Nikt nie wie tego kiedy i jak umrze czy zginie. Ale jak widzisz przed soba policjanta z gnatem to wieksze jest prawdopodobienstwo tego ze zginiesz niz jak siedzisz w fotelu i jesz chipsy.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzakedenu: Racja większe, ale na pewno nie domyślał się, że może zginąć, bo teoretycznie policjant nie miał prawa go zabić. Mój post dotyczył zasady "chcącemu nie dzieje się krzywda", ten gościu na pewno tego nie chciał.

  •  

   pokaż komentarz

   @darnok09: On na pewno sie nie domyslal ze moze zginac skoro oddali do niego 2 strzaly a ten dalej nic. Chcial kogos zaj#?#c butelka albo kamieniem, obic komus morde. Wiedzial ze przed nim jest policja ktora jego obije jak go dopadna. Wypadkowa tego ze on chcial kogos pobic a policja chciala kogos chronic jest to ze dostal kulka w szyje. Liczyl sie z tym ze moze zostac postrzelony a to ze akurat dostal w tetnice no to jest juz troche przykre.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skogyr: a nie wiedział jakie środki na policja? nie widział, że policja ma broń?...

 •  

  pokaż komentarz

  za wbiegniecie na murawę nie powinno się karać śmiercią

  No, ale bez już takiego p!!!!#$enia za przeproszeniem. Nikt tam kary śmierci nie wykonywał, nie było żadnej egzekucji itp. Zdarzyła się sytuacja jedna na milion i pech chciał, że gość dostał kulą w krtań. Lufa minimetr niżej i może by wyszedł bez większego szwanku. Moim zdaniem policja w tym wypadku zachowała się adekwatnie, "bydło" wbiegło na murawę w wiadomym celu, a w takich sytuacjach nie ma co się pieścić.

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 następna