•  

  pokaż komentarz

  Ja sie zastanawiam tylko po co uderzasz do PKO, skoro juz masz 3 konta...

 •  

  pokaż komentarz

  Muszę pogratulować dociekliwości i determinacji.

  Podobnie ma moja matka, idziemy razem na zakupy do marketu i się okazuje, ze cena na półce nie pokrywa się z ceną przy kasie. Choćby to było głupie 5 groszy to moja matka nie popuści i się będzie kłócić. Ja tak nie potrafię ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Przyznam szczerze, że miałem odpuścić ale na 3zł za konto by się nie skończyło.

   Przelew raty kredytu na moje konto wynosiłby 0.5% wysokości przelewu czyli przy racie kredytu jest to 3zł + 1zł miesięcznego abonamentu za korzystanie usług bankowości elektronicznej + opłaty za kartę + wysokie opłaty za przelewy. Mając już 3 konta w innym banku zdecydowanie mi się to nie kalkulowało...

  •  

   pokaż komentarz

   Od 4 lat dostaje przelewy z PKO na konto mBanku na 594,00.
   Zakładając, że studia jednolite magisterskie trwają 5 lat czyli transze 5lat9mc to bank zarabia 59*6zł = 270zł.

  •  

   pokaż komentarz

   Dodam jeszcze:
   Pewien czas przed złożeniem wniosku o kredyt studencki dostałem list z PKO, okazało się, że moje konto na które wpłaciłem 60zł a następnie wypłaciłem 50zł ma saldo -30zł i zostało zlikwidowane.

   Up:
   5lat9mc to bank zarabia 59*6zł = 270zł.
   wcina znak "*" - powinno być :
   5lat * 9mc to bank zarabia 5 * 9 * 6zł = 270zł.

  •  

   pokaż komentarz

   do: watrix

   czemu musiałeś odpuścić? ja właśnie będę jechał w najbliższym czasie do banku po kredyt studencki i też nie mam zamiaru sobie zakładać u nich konta, posiadam tak jak Ty konto w mbanku i zgodnie z: "Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 października 2006r. w sprawie szczegółowych zasad, trybu i kryteriów udzielania, spłacania oraz umarzania kredytów i pożyczek studenckich oraz warunków i trybu rozliczeń z tytułu pokrywania odsetek należnych bankom od kredytów studenckich (Dz. U. Nr 186, poz. 1371)" które jest dostępne na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego miesięczna rata jest przelewana na rachunek wskazany przez kredytobiorce więc oni łamią prawo mówiąc, że nie ma innej opcji

  •  

   pokaż komentarz

   Szefem Banku PKO został dyrektor Banku PeKaO S.A.

   http://www.youtube.com/watch?v=ldBKEz_dx5E

  •  

   pokaż komentarz

   Konto często jest potrzebne, bo ich system automatycznie pobiera spłatę kredytu-tak im system działa.

   Ja miałem konto z kredytem w Pekao Sa, postanowiłem je zamknąć, aneks do umowy kredytu, zmiana konta na świeżo utworzony, darmowy rachunek techniczny i tyle.

   Zmusić do płacenia za rachunek cię nie mogą.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja mam obecnie też nie lada problem, który byc może szerzej opiszę na wykopie. Mianowicie chodzi o wyciek danych z kart kredytowych pollskich banków w Hiszpanii. Jestem jedną z ofiar oszustów. Po powrocie z wakacji z Hiszpanii zadzwonił do mnie konsultant banku PKO BP o autoryzację przelewu na kwotę ~12 000 zł. Zdecydowanie odmówiłem i jednoczneśnie zastrzegłem kartę. Niestety bank dzwonił tak sobie, rzekłbym, "dla JAJ", bo przelew i tak puścili 8h wcześniej. Obecnie nękają mnie listami ponaglającymi do spłaty kredytu wraz z należnymi odsetkami!!! Narazie reklamuje, póki mogę, ale coś czuję, że to dopiero początek batalii z bankiem PKO BP.

  •  

   pokaż komentarz

   @asasello - mnie to nie dotyczy, ale ciekaw jestem rozwiązania całej sprawy. No bo z jednej strony wiadomo co się stało, ale z drugiej bank ma dowód, że wypłaciłeś pieniądze, a ty nie możesz udowodnić, że tego nie zrobiłeś (no chyba, że kilka minut przed lub po podjęciu pieniędzy przez oszustów kupiłbyś coś za pomocą karty kilkadziesiąt kilometrów dalej i do tego dysponowałbyś nagraniem z kamery przemysłowej świadczącym, że rzeczywiście kupowałeś). Poza tym to nie jest wina banku.

  •  

   pokaż komentarz

   Uważajcie na konto STUDENT w PKOBP jeżeli skończycie 26 lat (tak jest w umowie) i nie zmienicie go w normalne konto to z dnia na dzień i bez ostrzerzenia chodźby SMSem czy listownie blokują Wam dostęp do konta. Ja dowiedziałem sie o tym na drugim koncu Polski próbując kupić bilet powrotny do domu, kolega gdy już zatankował paliwo na stacji. Najgorsze jest to ze z przekształcenie konta w zwykle nie jest takie proste panie w oddziale robią to z łąską, są beszczelnie nie miłe a na domiar złego nie można tego dokonać gdzie kolwiek - więc jeżeli zakładałeś konto w konkretnym oddzialne np. w warszawie to zapomnij ze przeksztalcisz konto w krakowie musisz udac się bezposrednio do tego oddzialu (bez pieniedzy rzecz jasna).

  •  

   pokaż komentarz

   dzisiaj rano odwiedziłem bank PKO w celu złożenia podania i muszę przyznać, że zostałem miło zaskoczony gdyż podałem swój numer konta mBanku i Pani powiedziała mi tylko, że będą pobierali mi 1% raty za wypłatę a nie jak w przypadku konta w PKO 0,5% jednak w porównaniu z kontem studenckim wyszedłem na tym lepiej

 •  

  pokaż komentarz

  A ja się zastanawiam, czemu PKO?? Zdecydowana większość biorących kredyt studencki biegnie od razu do tego banku i to pomimo tego, że jest kilka banków oferujących tenże kredyt. Nawet jeśli ktoś mieszka w małej miejscowości to WARTO podzwonić po bankach i przejechać się (nawet kawał drogi!) do tego, który zaoferuje najlepsze warunki tego kredytu, bo te warunki SIĘ RÓŻNIĄ!
  Dla przykładu: PKO strąca 1% każdej transzy kredytu, więc rocznie oddajemy mu 60zł za nic - przez kilka lat to jest niezła kwota... :/
  Parę lat temu sam brałem ten kredyt, zrobiłem ranking i wygrał BZWBK, który nie brał ANI GROSZA z kredytu i za prowadzenie konta - jedynie za przelew na inny rachunek musiałem zapłacić 50gr (konto było darmowe) - niestety BZWBK wycofało się z tych kredytów.
  W zeszłym roku również zrobiłem taki ranking dla znajomej - wygrał Bank Polskiej Spółdzielczości (potrącali 60gr z transzy kredytu, ale przelewy z ich konta były darmowe, tak samo jak prowadzenie rachunku).
  Kto pyta nie błądzi...

 •  

  pokaż komentarz

  „To niech pan idzie to tych banków z prośbą o kredyt. Konta otwierać to wszyscy by chcieli, a zajmować się kredytem, z którego bank nic nie ma to (nie) ma komu”
  Albo pani Ewa jest niedoinformowana albo myśli, że inni są.
  Kredyt studencki jest kredytem komercyjnym, ale jego oprocentowanie jest niskie (...). Mały procent wynika z dofinansowania odsetek przez budżet państwa.
  http://www.polibuda.info/tiki-index.php?page=Kredyty+studenckie

  •  

   pokaż komentarz

   @hbrt
   Pracowałem w PKO więc myślę, że moja odpowiedź będzie z "pierwszej ręki" ;]

   Co do kredytów studenckich to nie liczą się one do tzw. Planu Sprzedaży i dlatego w PKO jak pójdziecie po taki kredyt to będą was chcieli jak najszybciej spławić!! No chyba, że bierzecie konto... To już zupełnie inna bajka. Ostatnio więcej ludzi zamyka konto w PKO niż je otwiera więc pozyskanie nowego naiwniaka jest dodatkowo premiowane...
   Teraz drogi hbrt chyba rozumiesz pokrętne rozumowanie pani Ewy... "Bank nic z tego nie ma" czytaj "chociaż Bank i tak zedrze z Ciebie skórę ale JA EWA nic z tego nie będę miała do premii, a narobię się przy porządkowaniu i zbieraniu wszystkich "niezbędnych" dokumentów kredytowych jak dzik" ;)

  •  

   pokaż komentarz

   narobię się przy porządkowaniu i zbieraniu wszystkich "niezbędnych" dokumentów kredytowych jak dzik

   Taa.. Żona miała kredyt w PKO, jak przyniosła zaświadczenie z uczelni (poprosiła o wstrzymanie wypłaty transz ale papiery i tak trzeba donosić) to je zgubili i kazali zacząć spłacać kredyt. Postanowiliśmy nie kopać się z koniem, tylko zaczęliśmy spłacać tak, żeby więcej nie mieć do czynienia z tym "bankiem".

  •  

   pokaż komentarz

   ginie średnio 10% wszystkich dokumentów... Nie jest to jednak wina ludzi, a braku systemu zarządzania dokumentami. Twoje papiery w PKO są przechowywane w śmiesznych komunistycznych szafach, albo po prostu w kartonach po papierze do kserokopiarki i nawet sprzątaczka może sobie poczytać Twoje oświadczenie majątkowe... ręce opadają...

 •  

  pokaż komentarz

  Niech ktoś doradzi.
  Chciałem zmienić właśnie bank na mBank (który aktualnie podobno jest najlepszą ofertą na rynku i czytam tylko dobre opinie o nim) z Konta Student (tak, głupi byłem przedłużając swoje konto młodzieżowe na Konto S. po 18-stce - nie przemyślałem tego, bo musiałem szybko kasę wypłacić :) ).
  Wie ktoś czy mogę to ot tak zrobić i z jakimi kosztami się to wiąże?

  •  

   pokaż komentarz

   Za założenie/utrzymywanie konta nic nie zapłacisz. Dzwonisz kurier przyjeżdża z umową podpisujesz i już.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakimi kosztami? Zamykasz konto w jednym banku, a otwierasz w drugim, albo trzecim, czy czwartym - tam, gdzie Ci pasuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Chodzi mi o to czy konto w PKO nie jest na jakiś czas i czy zamknięcie jego nie wiąże się z jakimiś opłatami (np. manipulacyjnymi).

  •  

   pokaż komentarz

   ciekawe, czy będziesz taki zadowolony z mbanku, jak bedziesz leciał gdziekolwiek poza nasz grajdół i zapragniesz konta walutowego :) Powodzenia przy wpłaceniu pieniędzy na to konto - mbank nie posiada kas walutowych i jedyną formą transakcji jest przelew, a kto robił już przelewy walutowe ten wie, jakie to są koszty. No chyba że nie boli Cie przewalutowanie po śmiesznych kursach mbanku....

  •  

   pokaż komentarz

   @Braviken - nie wydaje mi się, ale po prostu idź do oddziału i zapytaj.
   @empro - przecież nikt nie broni Ci posiadać e-konta w mBanku i konta walutowego w jakimkolwiek innym banku z okienkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @empro

   ciekawe, czy będziesz taki zadowolony z mbanku, jak bedziesz leciał gdziekolwiek poza nasz grajdół i zapragniesz konta walutowego :)

   W mBanku są konta walutowe - w EUR, USD, CHF oraz GBP. Dodatkowo do EUR i GBP możesz sobie zamówić kartę debetową.

   Powodzenia przy wpłaceniu pieniędzy na to konto - mbank nie posiada kas walutowych i jedyną formą transakcji jest przelew, a kto robił już przelewy walutowe ten wie, jakie to są koszty.

   Złotówki można wpłacać przez wpłatomaty (chociaż tego sposobu nie polecam). Natomiast bank obsługuje tanie przelewy walutowe SEPA.

   Może mBank nie jest wymarzonym bankiem do obsługi konta walutowego (wspomniany wcześniej brak kas) ale Braviken nie wspomniał że potrzebuje takiej funkcjonalności.

   Mam konto od około 7 lat i jestem z niego naprawdę zadowolony. Zero opłat, prowizji itp. Wszelkiego rodzaju wypłaty, stypendia i tak przychodzą przelewami - z powodu braku kas nigdy nie płakałem.

  •  

   pokaż komentarz

   Z kas rzadko korzystam. Konto służy głównie do przelewów (zapłaty i wpłaty). Kasy nigdy nie wpłacam w okienku. No i najważniejsze, by była dostępność do dużej liczby bankomatów. Jak to jest z nimi w mBanku?

  •  

   pokaż komentarz

   Braviken - skoro nie musisz wpłacać gotówki, to również polecam mBank. Jeśli chodzi o bankomaty, to wypłaty bez prowizji są np. w bankomatach Euronetu i BZ WBK.

  •  

   pokaż komentarz

   zamykalem ostatnio konto student w pko (konto mozna zamknac w kazdym momencie, nieprawda jest ze dopiero po zakonczeniue studiow). nie potrzeba zadnego papierka, idziesz i mowisz ze chcesz zamknac konto (niezapomnij tylko karty!). przed zaknieciem konta najlepiej je wyczyscic do zera! ja zostawil sobie 5zl i mi przez to potracili jakies 2zl za wyplacenie tego co mi zostalo. zdzierstwo, ale naszczecie uwolnilem sie od tych pijawek