Botaniczna hipokryzja na czterech kółkach. - Zapiski Artura

Botaniczna hipokryzja na czterech kółkach. - Zapiski Artura

@sargento artnow.blox.pl #polska #lodz #kierowcy

Wizyta w Ogrodzie. Zapewne Ci sami kierowcy dostają furii na widok rowerzysty przejeżdżającego po przejściu dla pieszych.

 •  

  pokaż komentarz

  a w normalnym świecie buduje się parkingi...

  •  
   t....a

   +14

   pokaż komentarz

   @ToMaster: A w tej poj@$#nej Polsce jakieś ogrody botaniczne...

  •  

   pokaż komentarz

   @trzyka: ogrody, zoo, muzea, stadiony + parkingi
   ten pod ŁOB na zaledwie dwadzieścia miejsc...

   źródło: Przechwytywanie.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @ToMaster: Bez przesady. Kawałek dalej pod Falą jest gigantyczny parking. To taki problem przejść te 500 metrów?

  •  

   pokaż komentarz

   @ToMaster: Co prawda nie znam okolicy, ale przypuszczam że 15 minutowy spacerek załatwiłby sprawę. Trzeba jednak zawieźć dupę pod samą bramę. Poza tym to okolice ogrodu botanicznego, więc pewnie jest to jakiś większy teren parkowy, co naturalnie ogranicza możliwość zabetonowania hektara pod parkingi.

  •  

   pokaż komentarz

   @beczkakatastrofy: zgadzam się z tobą, bo sam obserwuję, że po zakupy kupujący najchętniej wjechałby swoim samochodzikiem na stopnie sklepu...
   Ale z drugiej strony, to jest jakaś choroba, buduje się osiedla, kościoły, stadiony, itp. bez parkingów. Ludzie muszą jakoś dojechać, muszą mieć wybór samochód lub komunikacja miejska, ale dzisiejsi architekci wolą pozostawić sprawę przypadkowi - zobaczymy jak będzie, a ludzie się jakoś przyzwyczają. To mi się nie podoba i zgłaszam sprzeciw!

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie muszą jakoś dojechać, muszą mieć wybór samochód lub komunikacja miejska

   @ToMaster:

   I tu sie mylisz.
   a) wcale nie musza miec wyboru
   b) parking nie musi byc bezplatny/tani....

  •  

   pokaż komentarz

   @beczkakatastrofy: Parkingi dla samochodów osobowych nie muszą być betonowe, to w Polsce taka moda że każdy parking kostką trzeba wyłożyć.
   Normalnie wystarczy tylko jakiś rów dookoła parkingu żeby bagno w deszczu się nie robiło i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @eeemil: Ok, niech sobie będą nawet trawiaste, ale czy naprawdę kierowcy nie mogą się przejść kilkaset metrów? Jeszcze tym bardziej odwiedzający ogród botaniczny, przecież tam chyba się spaceruje( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ToMaster: > Ale z drugiej strony, to jest jakaś choroba, buduje się osiedla, kościoły, stadiony, itp. bez parkingów. Ludzie muszą jakoś dojechać, muszą mieć wybór samochód lub komunikacja miejska, ale dzisiejsi architekci wolą pozostawić sprawę przypadkowi - zobaczymy jak będzie, a ludzie się jakoś przyzwyczają.

   Zdaje się, że to wina bardziej inwestorów niż architektów, na budowie parkingu nie zarobią, a miejsce sporo się na to zużywa. Dlatego jak budują obecne osiedla, to miejsc jest tyle ile ustawowo jest wymagane.
   O drogach dojazdowych czy rozwinięciu komunikacji nie wspomnę. Nawet jeśli inwestor się ty zajmie i będzie chciał przekazać miast/gminie, to oni nie są zbyt chętni, bo to jest kolejna infrastruktura do utrzymania.

  •  
   P......u

   +3

   pokaż komentarz

   @kadilak: Poszedłbym nawet i krok dalej i powiedział, że to wina mieszkańców, ludzie kupują mieszkania za 250-300 tysięcy, ale dodatkowe 15-25 tysięcy na miejsce parkingowe już szkoda, a jak już się wprowadzą to mają pretensję, że nie ma gdzie parkować, a przecież oni mają 2 auta.

  •  

   pokaż komentarz

   Zdaje się, że to wina bardziej inwestorów niż architektów, na budowie parkingu nie zarobią, a miejsce sporo się na to zużywa. Dlatego jak budują obecne osiedla, to miejsc jest tyle ile ustawowo jest wymagane.

   @kadilak: Bo nawet jak investor wybuduje za wlasne pieniadze parking, to mieszkancy nei maja obowiazku wykupic tego miejsca. Ile jest podziemnych parkingow pod nowymi inwestycjami ktore stoja puste bo trzeba placic. Ziemia w miescie kosztuje, a auta zajmuja sporo miejsca.

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: Tak tylko to jest problem zasobności portfela...
   Spójrz: wysupłał - jakimś cudem - te 400 tysi na kredyt we franku na mieszkanie...
   Trudno będzie mu dopłacić jeszcze 50-100 na parking podziemny + utrzymanie

  •  

   pokaż komentarz

   ak tylko to jest problem zasobności portfela

   @ToMaster: Jak go nie stac na auto to niech nie kupuje. ALbo niech pamieta ze auto trzeba gdzies zaparkowac i kupi mniejsze mieszkanie....

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: podzielam zdanie!
   Ale życie swoje!
   U mnie np. jest miejsce parkingowe pod gołym niebem, na pilota i co?
   Pańcia ma nowiutkiego VW a nie stać ją na 30 zł / miesiąc - staje pod szlabanem i czeka na kogoś kto nadjedzie i wjeżdża przed nim - bo osoba posiadająca pilota nie ma innej możliwości wjazdu...

  •  

   pokaż komentarz

   A najlepsze jest to, że w Botaniku jest zakaz poruszania się rowerami :). A w tym miejscu wszyscy tak parkują, nagle jakiemuś Panu to przeszkodziło bo ktoś akurat wyjeżdzał z tamtego parkingu. Zastawienie uchwytu do rowerów oczywiście naganne.

 •  

  pokaż komentarz

  Byłem i widziałem , mało co mnie auto nie przejechało gdy wyjeżdżało za zakrętu. Dobrze że do ogrodu tymi autami nie wjechali , trochę to przypomina USA tam po parkach czy wystawach autami się właśnie jeździ bo za ciężkie dupy mają , żeby wyjść i o własnych nogach zwiedzać.

 •  
  d......k

  +10

  pokaż komentarz

  Przecież to byłyby żniwa dla Straży miejskiej. Dlaczego nie wystawiają mandatów jak pop@!#%!!eni? Praktycznie darmowa kasa.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba dzwonić po policję albo robić zdjęcia i wysyłać do policji. Tylko takie akcje działają. Inaczej nadal wszędzie będą rozjeżdżone trawniki, a kretyni niczego się nie nauczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @alenacomnielogin_: Tam policji zwykle jest dużo bo dużo ludzi itp. tam łazi w niedziele. Zresztą takie coś jest tam rok w rok więc nie można mówić, że policja tego nie widzi. Widzi ale zamiast wypisywać mandaty wolą ukryć się za kioskiem i czekać na osoby które przejdą na czerwonym świetle albo samochody które, źle skręcą (na początku remontu w Łodzi zamknięta została jedna ulica i dla sm była to gwiazdka w środku roku).

 •  

  pokaż komentarz

  Winna jest organizacja nie ludzie.

  Należy albo
  a) UMOŻLWIĆ sensowne PARKOWANIE - budując parkingi.
  b) UNIEMOŻLIWIĆ bezprawne PARKOWANIE - rozstawić SM i kilku policjantów tak aby pokazywali że wjeżdżać i parkować nie można.

  Tak jak się robi przy np. cmentarzach w święto zmarłych.
  Zostawienie ludzi na lodzie a potem wysłanie policji coby łapała to byłoby chamstwo. Już wolę aby zignorowali wykroczenia w ten jeden dzień.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: Czyli na każdym rogu powinien stać pałkowy z pliczkiem mandatów ? Ewentualnie wszystko trzeba zagrodzić, żeby się nie dało wjechać ? Przepisy są, każdy je zna - tylko niektórzy łamią. Później by były narzekania, że państwo policyjne, że wszędzie policja.
   Organizator mógł to zrobić inaczej, nie podołał, ale nie zwalnia to ludzi z przestrzegania przepisów.
   Moja mama w weekend jechała 30km żeby odwiedzić park i ZOO w Chorzowie. Nie znalazła miejsca parkingowego sensownego, pewnie mogła postawić auto na środku drogi czy w innym mało sensownym miejscu i zrzucić winę na brak parkingu, lecz po prostu wróciła do domu. Starsza kobieta, a przykład potrafi dać do dzisiaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @thibris:
   czyli twoja mama z powodów ideologicznych straciła godzine i nic nie zobaczyła.
   Albo z powodu złej organizacji.

   Ona nie zaparkuje nielegalnie, ja też raczej nie. Ale 97 innych osób owszem.
   Więc trzeba zadbać aby tego NIE ROBILI, albo robili to w zorganizowany sposób.
   Zwykłe zarządzanie w sytuacji nietypowej.
   Naprawdę w momencie gdy wszyscy chcą przyjechać autami to nie ma się co na nich obrażać, tylko trzeba zorganizować tak aby się dało.
   NAWET jeśli trzeba będzie ścieżki rowerowe zastawić (to w sytuacji gdyby nie było parkingu w rozsądnej odległości i na 200 aut przypadłby jeden rowerzysta).
   Bo przepisy są dla ludzi nie odwrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: Masz rację, tylko organizator w tym przypadku się o dodatkowe miejsca nie postarał. Gdyby było inaczej, nie byłoby tematu. Gdyby faktycznie nie było gdzie zaparkować w rozsądnej odległości - też pewnie by nie było tematu. Tylko tu ludzie z własnego lenistwa zrobili sobie samowolkę i łamiąc przepisy i zasady dobrego współżycia szli ewidentnie na łatwiznę, nie bacząc kompletnie na tych którzy pojawili się tam bez auta.