•  

  pokaż komentarz

  Postaram się tutaj uczulić osoby z urzędu, żeby zwracały uwagę, czy ktoś mówi "a, ta osoba nie żyje! - żeby zapisywali mi
  takie osoby. Żeby mniej więcej wiedzieć, czy są w tym rejestrze uwzględnione osoby nieżyjące i też ile osób przyjdzie i nie
  będzie uwzględnionych w rejestrach i trzeba je będzie dopisać.


  No k$#!a! Zmieniam dane w dowodzie - muszę poinformować KAŻDY urząd który od czasu do czasu może coś ode mnie chcieć. Regularnie dokonuję zmiany danych w wielu instytucjach publicznych jednocześnie. Instytucje te mają systemy informatyczne (większość z nich są bardzo kosztowne) do obsługi mojej osoby. Banki mają dane z pierwszej ręki. GUS robi regularne spisy ludności. Pracodawca co miesiąc potwierdza moje dane w ZUSie. I w związku z tym wszystkim nie jest możliwe stworzenie spisu wyborców w sposób automatyczny? Jakim cudem? Ktoś chce mi wcisnąć kit, że trzeba to robić wiele lat i to w dodatku ręcznie? Przecież to jest jawna zapowiedź wałów wyborczych! Ludzie, informujcie o tym wszystkich, podczas wyborów patrzmy komisji na łapki, po wyborach analizujmy protokoły ! Jeżeli nie my zajmiemy się naszymi sprawami, będzie po nas...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bozia: Oczywiście że to jest zapowiedź wałków. Najpierw że poczekamy dwa dni, bo system, teraz w ogóle stoi wszystko pod znakiem zapytania.
   W takim burdlu można z głosami robić co się chce :)

  •  

   pokaż komentarz

   No k!%#a! Zmieniam dane w dowodzie - muszę poinformować KAŻDY urząd który od czasu do czasu może coś ode mnie chcieć. Regularnie dokonuję zmiany danych w wielu instytucjach publicznych jednocześnie. Instytucje te mają systemy informatyczne (większość z nich są bardzo kosztowne) do obsługi mojej osoby. Banki mają dane z pierwszej ręki. GUS robi regularne spisy ludności. Pracodawca co miesiąc potwierdza moje dane w ZUSie. I w związku z tym wszystkim nie jest możliwe stworzenie spisu wyborców w sposób automatyczny?

   @Bozia:

   Slowo klucz: TY to robisz. 10 tysiecy w PL tego nie zrobi i masz burdel na kolkach...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bozia: No, teoretycznie to właśnie ten system po to jest, żeby to się działo automatycznie. Tylko problem w tym, że dotychczas go nie było, i dlatego nie ma porządnych danych żeby go na początek "nakarmić" (a być może z samym systemem coś jest nie tak - tego nie wiem). To jest ten problem, który się będzie ciągnął - zapewne jeszcze długo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bozia: problemem nie są ludzie aktywni (np pracujący)
   ba nawet ci nieaktywni aż takim problemem nie są
   natomiast problemem są niezgodności, błędy, literówki, przeinaczenia - która wersja danych jest właściwa i prawdziwa?
   takie rzeczy będą się latami wyjaśniać
   (co nie zmienia faktu że bazowanie na takich spisach przy wyborach śmierdzi strasznie)

  •  

   pokaż komentarz

   @frax: No ale pięć lat temu wiadomo było, że za pięć lat będą wybory, więc było na prawdę dość czasu żeby zbudować nowy system, nakarmić go danymi (automatyczny import danych z różnych baz danych nie jest nie do zbudowania - taką funkcjonalność posiada każdy nawet średnio rozgarnięty program np. do masowych odczytów liczników wody, ciepła...) i ewentualnie je skorygować w oparciu o dane z gmin, ZUSu, US itp... W ZUSie raczej są pewne dane o śmierci, bo rodzinka zmarłego zawsze pobiera świadczenie pogrzebowe. Dalej twierdzę że dostaliśmy informację że będą kręcone wały, żebyśmy się jakoś bardzo nie zdziwili.

 •  

  pokaż komentarz

  Chciałbym móc kiedyś sprawdzić online, czy byłem na wyborach czy nie. Wystarczy odpowiedź TAK/NIE po podaniu PESELu. Z drugiej strony szkoda mi milionów z publicznych pieniędzy na kolejny system, który by maił to robić.

 •  

  pokaż komentarz

  Przygotowywanie ludzi do wyborczych fałszerstw w pełni

 •  

  pokaż komentarz

  Ważne, że zgoda i bezpieczeństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)