...
 •  

  pokaż komentarz

  Taaak, nie ma zacniejszego zawodu aniżeli chirurg ortopeda.
  Taka sytuacja:
  Odwiedzam ojca w szpitalu, na ortopedii. Na łóżku obok leży młody facet po wypadku samochodowym połamany bark, miednica itp. Wpada lekarz i mówi do faceta:
  - Za chwilę przyjdziemy i przewiercimy Panu nogę w pięcie przez otwór przewleczemy linkę i zawiesimy nogę na wyciągu bla bla bla (Lekarz mówił to z takim spokojem i rutyną w głosie, że trudno to tutaj przekazać)
  - OK, ale to pod narkozą rozumiem? (już wtedy wyraźnie zbladł a niepewności w jego głosie nie dało się ukryć)
  - Nie, nie ale spokojnie - będzie dobrze, nie ma się co martwić...
  Wtedy jeszcze myślałem, że miny pacjenta nic nie przebije.. Do czasu aż po 5 minutach przyszedł lekarz z wiertarką w ręku i wyprosił wszystkich odwiedzających z pokoju.

 •  

  pokaż komentarz

  Jezusie... na swojej budowie kując dziurę w ścianie delikatniej to robiłem :D

  Czy jest #lekarz na sali? Tego nie da się wywlec jakąś bardziej delikatną metodą? Czymś w stylu ściągacza do łożysk, co po prostu będzie równo ciągnąć zaperając się za... za coś?

  @mr_ash lata temu mój ojciec leżał na ortopedii z dość brzydkim złamaniem podudzia, noge miał na wyciągu, przez kostke przechodził mu pręt, który na wyciągu był naciągany. Złamanie się zrosło, wyciąg zdjęli, kiedy akurat bylismy z mamą u ojca, przyszła pani doktor i obwieściła, że mamy wyjść na korytarz, bo musi zobaczyć, czy już można pręt wyciągnąć. Wyszliśmy, po chwili z sali rozległ się najpierw dziki wrzask ojca a po chwili głos lekarki "no i widzi pan, chwila bólu i już po wszystkim, a tak musielibyśmy pana znieczulać, wozić na blok" Ręce nam opadli..

 •  

  pokaż komentarz

  Zdaje się, że to usuwanie gwoździa śródszpikowego. Miał ktoś, potwierdzi ktoś? :>

  •  

   pokaż komentarz

   @Butt: mam gwóźdź śródszpikowy w udzie - nie miałem jeszcze wyjmowanego.

   pokaż spoiler i nie zamierzam oglądać filmu ze znaleziska xD

  •  

   pokaż komentarz

   @jak_to_mozliwe: mądra decyzja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Butt: Moja połowica po raz drugi ma w kości udowej bardzo podobny gwóźdź który zaczyna się przy stawie kolanowym a wieńczy tam gdzie kończą się plecy. Pierwszy z nich miał awarię - pękł u nasady - i musiał zostać wyciągnięty. Używali do tego celu wyciągarki samochodowej wspomaganej prętem z odważnikiem który obsługiwał najsilniejszy z chirurgów - podobnie jak na filmiku, tylko młot poruszał się po pręcie jak po szynie. W każdym razie, po operacji cała noga miała kolor bakłażana z mnóstwem krwiaków - opuchlizna utrzymywała się ponad 2 tygodnie, całkowita niemożność poruszania się trwała 2 dni (całkowita - nawet o kulach, ponieważ nawet noga utrzymywana w powietrzu bolała). Operacja trwała ponad 3 godziny. Uderzanie żelazem w akompaniamencie wyjącej wyciągarki brzmiało jak niekończący się remont… Dodam, że to jedna z najlepszych klinik w kraju - więc pomyślałem, że wyciągarka samochodowa to po prostu żart… :)

  •  

   pokaż komentarz

   @dGustator: A już miałem pisać, żeby podesłać rzeźniko... wróć lekarzowi młotek blacharski do wyciągania jednak go znają

   źródło: sklep.ck.com.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @jak_to_mozliwe: czyli też całkiem możliwe, że ten koleś jest tylko znieczulony od pasa w dół i wszystko słyszy; może nawet też się uśmiecha gdy słyszy wszechobecną radość :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Butt: powiem tak - sam się obudziłem akurat w momencie (za przeproszeniem) nap#??##$ania młotkiem w momencie wbijania w kość, szarpało mną, jak Reksio szarpie szynkę ;)
   Słychać, ale nie czuć bólu. Czujesz jedynie szarpanie, ale to tylko dlatego, że noga mimo znieczulenia jest jednak dalej połączona z tułowiem. :P
   Anestezjolog został sprowadzony do parteru samym moim spojrzeniem i potem znów spałem. Aczkolwiek nadal pamiętam dźwięk tego żelastwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jak_to_mozliwe: jak to mozliwe( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jak_to_mozliwe: ja mam od 2006 roku w udzie takie cudo i stwierdzam że

   pokaż spoiler p$%??@!ę nie wyciągam niech se odbiorą po śmierci

 •  

  pokaż komentarz

  miałem łamany nos, niby pełna narkoza ale zaczęli zanim odpłynąłem, dłuto wsadzone w nos uderzenie młotka, uczucie spływającej krwi po policzkach i zasnąłem :)

 •  

  pokaż komentarz

  Miałam dwie operacje endoprotez bioder. :) Tak sobie to wyobrażałam po dźwiękach i szarpnięciach zza tej chusty. :P

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwia-m: wskazują że jesteś w młodym lub średnim wieku możesz zdradzić dlaczego aż 2 endoproteza musiałaś mieć założone?

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwia-m: Yyy to ile Ty masz lat?

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwia-m: dysplazja stawu biodrowego? Mam to samo...

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: ja też to mam już po operacji? Ja dopiero się dowiedziałem

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwia-m: jak się z tym żyje może zastosowano u ciebie kapoplastyke? Gdzie wsrawiali Ci proteze

  •  

   pokaż komentarz

   @Siwyxd: jestem po endoprotezie prawego stawu wstawianej w zeszłym roku w szpitalu CMKP w Otwocku. Nie miałem kapo bo przez niedokrwienie szyjki obumarła główka. Co chcesz wiedzieć? Na życie nie narzekam, na pewno lepiej niż wcześniej, wystarczyło trochę rehabilitacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @winnux: dowiedziałem się o tym 2 miesiące temu, okazuje się że pierwsze objawy to bóle kolana i wydajace bóle pachwiny po wysiłku fizycznym zaczęło się to u mnie 2 lata temu i nadal występuje tylko po wysiłku typu bieganie skoki, jestem już zapisany na konsultacje w czerwcu właśnie w Otwocku, mam takie pytania czy można się przygotować przed operacja aby szybciej wrócić do zdrowia? Ile trwała rehabilitacja, czy w ostateczności mógłbyś wykonać szybki bieg czy to jest możliwe tylko w kapoplastyke, czy jak będę nadal uprawiał sport to szybciej nasili się ból? (nie licząc rower i pływania) Narazie tyle myślę że u mnie operacja to kwestia kilku lat chociaż czekam na te konsultacje

  •  

   pokaż komentarz

   @Siwyxd: objawy miałem dość podobne - ból w pasie biodra i pachwiny przenoszony do kolana, po wysiłku także zapalenia z wysiękiem. U ciebie to nie jest chyba aż tak źle, bo ja przy czymś takim musiałem się przenieść tymczasowo na kule aż zapalenie nie zeszło i nie byłem w stanie wykonywać żadnych biegów bo zawsze kończyło się tym samym, więc na pewno u ciebie jest lepsza sytuacja.

   Przed operacją, żeby szybciej wrócić do formy po niej, zacznij ćwiczenia mięśni, szczególnie rąk - czeka cię trochę czasu na kulach, ja o tym nie wiedziałem i początkowo przejście jakiejś tam odległości to była katorga. Operację miałem w grudniu, a rehabilitację zacząłem już na początku stycznia i wtedy to było 3 razy w tygodniu, w dwa miesiące rehabilitant doprowadził mnie do stanu lepszego niż przed operacją, teraz to prawie szpagat mogę zrobić ;) Także bierz rehabilitację miesiąc po operacji, a nie czekaj jak mówią lekarze, bo im wcześniej zaczniesz tym lepiej ci się wszystko odbuduje - jak dwa, trzy miesiące będziesz bez rehabilitacji jak mówią lekarze to wszystko ci się zestali i rok się będziesz musiał rehabilitować.

   Jeśli chodzi o sport - nie wiem jak wygląda ta kwestia w kapoplastyce, z rowerem i pływaniem nie ma problemów, natomiast z biegami to się aktualnie oszczędzam i ciężko mi ocenić czy jest ból, jak podbiegnę paręset metrów to nic nie odczuwam. Lekarze ci pewnie będą odradzali bieganie ale szczerze mówiąc ja wolę posłuchać rehabilitanta który ma fizycznie widok na mój stan i mówi, że możliwość normalnego biegania to kwestia paru miesięcy - lekarze wszystko zalecają strasznie ostrożnie, jak dla mnie aż za bardzo.

   Ale się rozpisałem ;) Jakbyś miał jakieś jeszcze pytania to wal. Do kogo idziesz na konsultację?

  •  

   pokaż komentarz

   @winnux: Dzięki! idę do doktora Mileckiego ( polecił mi go ortopeda z mojego miasta, powiedział żebym też nie leczył się po "wioskowych klinikach", tylko od razu do najlepszych w Polsce : ) ) No u mnie jest dobrze tylko ciężko mi określić kiedy nadejdzie najgorsze narazie to do mnie nie dociera : ) Ja mam 24 lata i sport to to co kocham : ) i dlatego jak poczytałem o tej kapoplastyce to jest to bardzo dobre rozwiązanie. A jak jest z tym krzyżowaniem nóg albo zakładaniem nogi na nogę, unikasz tego? nie sprawia to problemu? czujesz jakieś zmiany w ciele : ) ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Siwyxd: mnie w trochę młodszym wieku dopadło ;) zakaz zakładania nogi na nogę był przez pierwszy miesiąc, potem bez problemu. A czy coś odczuwam... oprócz zagłębienia po wyciętym kawałku mięśnia i trochę codziennego bólu uda to jest w porządku.

  •  

   pokaż komentarz

   @winnux: Ostatnie pytanie : ) Czy pracujesz? i Czy nie przeszkadza to w pracy? I jakie zawody byś odradzał po tym zabiegu : )

  •  

   pokaż komentarz

   @Budo: 32 ;) ale tu wiek nie ma nic do rzeczy skoro człowiek choruje od 2-go roku życia ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Siwyxd: żyje się z tym o wiele lepiej niż przed operacjami :) bo teraz nic nie boli i można funkcjonować jak zdrowy człowiek :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Siwyxd: nie ma żadnego problemu z pracą, odradzałbym ciężką fizyczną - nie można podnosić bardzo ciężkich rzeczy z tego co wiem, a tak to wsio haraszo.

   Daj znać jak po konsultacji ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: zwyrodnienie stawów przy chorobie MIZS - reumatyzm od 2-go roku życia

  •  

   pokaż komentarz

   @winnux: super! Dzięki będę dawać znać ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwia-m: Pytam, bo endoprotezy biodrowe to domena starszych ludzi. Zdrowia życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)