•  

  pokaż komentarz

  Przykro mi to pisać ale chciałem się podzielić swoją oceną sytuacji tutaj. Patrząc na to co dzieje sie na wykopie można odnieść wrażenie że wybory nareszcie przyniosą zmianę,tak potrzebną Polsce. Obecny prezydent to zupełne nieporozumienie, karykaturalny człowiek, bez własnych poglądów, marionetkowy, śmieszny i sadzący kalumnie gdzie się da. Słowem nieudacznik. Jak został prezydentem wszyscy wiemy, jaka była jego prezydentura też. Nareszcie pojawiła się iskierka nadziei że zmiana nadejdzie, że mamy kandydatów z który 3-4 prezentuje sensowne poglądy i że nareszcie pojawił się elektorat w odpowiedniej liczbie żeby stawić czoło urzędującemu prezydentowi. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim wykop to nie Polska, wykop to nawet nie reprezentacja Polski. Wykop to zbiorowisko glownie mlodych bądź bardzo młodych ludzi, z wiekszych miast, ciekawych świata, z dość otwartymi umysłami. Ale wykop to ledwie 0,5 mln zarejestrowanych użytkowników , z tego udziela się może połowa a może mniej. Z tego należy odliczyć osoby które nie nabrały praw obywatelskich. Kolejne osoby mają gdzieś politykę (ilośc obserwujących ten tag nie zwala z nóg). Ile zostaja aktywnych, świadomych i rozumiejących istotę rzeczy ludzi?Garstka. W skali kraj to promile, może promile. A teraz przejedźcie sie po wsiach, małych miasteczka i poobserwujcie ludzi. Czy oni są zainteresowani polityką na poważnie, czy oni używaja internetu do celów innych niz facebook i inne tego typu śmieci? Czy ci wszyscy smutni ludzie zastawiają się nad tym co ich otacza i dlaczego? Wątpię. Wiekszośc to ludzie z przypadku, zobojętniali, smutni i podatni na manipulację. Los za nich wybrał. Los to znaczy mainstream, lokalni kacykowie, ksiądz, ktokolwie. Oni pójdą i zakreślą "znanego i lubianego". Bez wdawania się w szczgóly,polemike. A w przwazającej liczbie oleją te wybory tak jak i olewali poprzednie. Smutne i prawdziwe. Więc wasze wykopki gardłowanie, wykopy i krzyki obchodzą niewielu. Przepraszam ale Korwin ma na prawdę nie wiecej niż te 5 procent. a Komorowski kołata sie wokół 40 bo takich mamy wyborców.

  •  

   pokaż komentarz

   @delbana: Masz Rację że większość zagłosuję jak mi TV powie a ono mówi "Brzedzisław lub Dudzisław".
   1) Pobożni zagłosują na Dudzisława bo "Tadzisław" powie z ambony że "trzeba zgodnie z sumieniem głosować"
   (a o ironio sami czytając Pismo Święte mogli by stwierdzić iż Chrystus był Kapitalistą)

   2) "Lud Przy Korycie" zagłosuje na "Bredzisława" bo koryto trzeba trzymać do tego dojdą ci co zagłosują jak im sondaże mówią czyli na tego co ma "największe szanse"

   3) Rozgarnięci i rozumiejący jak to się wszystko "kręci" zrobiją swoje głosy na JKM/ Brauna /Kukiza/ Wilka.

   I będzie jak było.

   Czyli Ci co jeszcze będą mogli to wezmą paszport w ręce i "smykną" z kraju, i ostatecznie Zostaną tylko Urzędasy/Emeryci i paru niedobitków, którzy będą musieli robić na tych wcześniejszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @delbana: A ja myslalam, ze to my jestesmy wyborcami. Nawet garstka ludzi o zdrowych i niezmanipulowanych pogladach jest lepsza niz brak ludzi myslacych w ogole. Mala iskra czasem wywoluje wielki pozar, od czegos zawsze sie zaczyna. Poza tym Polacy powoli zdaja sie otwierac oczy i widziec rzeczy takimi, jakimi one naprawde sa i zaczynaja powoli rozumiec, co tak naprawde sie w ich ojczyznie odpindala. Takich ludzi jest coraz wiecej. Jesli nie te wybory, wkrotce beda nastepne. Wiecej wiary w rodakow!

  •  

   pokaż komentarz

   @pindolino: Polacy nie otwierają powoli oczu. Stare pokolenie wymierają stąd słabniecie żelaznych elektoratów a wypływ nowych idei i pomysłów. Ciągle jednak to zbyt mało na rewolucję.

  •  

   pokaż komentarz

   a o ironio sami czytając Pismo Święte mogli by stwierdzić iż Chrystus był Kapitalistą

   @pindolino: Rozwiń, proszę, bo bardzo ciekawe jest to, co napisałeś. Mnie rozmnażanie wina i ryb zalatuje socjalizmem.

  •  

   pokaż komentarz

   @delbana: Pójdę zakreśli kandydata, który nie żebra o głosy kiboli. Całkiem sporo ich poza Korwinem. Może być nawet Tanajno.

   źródło: miastoknurow.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @austra: ja bym nawet powiedział że Chrystus był komunista, kazał się przecież wszystkim dzielić.

  •  

   pokaż komentarz

   @austra: Kogo szanowny kolega cytuje? Chyba wolajo nie tego co trzeba( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @delbana: Ja mysle ze jest szansa większa niż sie wydaje. Czy kogos przekonuje argument ze gdyby wyborcy JKM zagłosowali na Kukiza, byłaby realna mozliwość zmiany 'czegokolwiek' ? Osobiscie chcialbym i widzialbym JKM jako prezydenta ale nawet w pro-Bredzislawskich mediach Kukiz ma ~10% poparcie. Moim zdaniem to nawet 15% na obecną chwile. Spotykam sporo osob, nawet starszych i dziadkow ktorzy zaglosują na Kukiza gdy obejrzeli wywiady z Kukizem - to naprawdę działa. A czemu nie JKM? Spodkałem sie z poglądem ze jest zbyt pro-radziecki i Polska zostanie wasalem rosji.. nie będę z tym polemizował - powiem tyle ze skoro pojawił sie jeden taki pogląd to na mocy statystyki i prawdopodobieństwa pewnie kilkadziesiąt tysiecy osób ma identyczny - nie wnikając - lepiej zeby oddali glos na Kukiza niz partyjniaka prawda? Ja obecnie jestem zatrudniony w Polsce, w polskiej firmie - i nie mam zamiaru nigdzie wyjerzdzac pomimo duzych mozliwosci i perspektyw - ŻĄDAM aby tu w Polsce stało się lepiej ! Kto jest za?

  •  

   pokaż komentarz

   @delbana: dodaj, ze do ustalenia politycznej linii wykopu wystarczy 100 osob z multikontami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja z rodziną już oddaliśmy na niego głos.

 •  

  pokaż komentarz

  tak, tak... w koncu Rosja zawsze chciala byc bardzo obywatelska - szczegolnie za komuny... ( ͡° ʖ̯ ͡°) ZAKOP

 •  

  pokaż komentarz

  Bądź szefem partii, która głosi powszechny dostęp do broni by bronic się przed bandytami. Szkaluj policję, bo użyła broni (na gumowe kule!) by bronić się przed bandytami. Brak konsekwencji i populizm na sam koniec kampanii.

 •  

  pokaż komentarz

  To uczucie gdy "obywatelskosc" myli sie z "populizmem"...