•  

  pokaż komentarz

  A redaktorzy z interii piszą tak:

  Ministrowie spraw zagranicznych polski i Włoch ocenili dziś na spotkaniu w Warszawie, że Solidarność europejska powinna być budowana (...)
  Symptomatyczne.

 •  

  pokaż komentarz

  Żenujące. Szkoda że nie ma solidarności w kwestii płac, dofinansowania stoczni i ważnych gałęzi przemysłowych oraz dla rolników.

 •  

  pokaż komentarz

  My nie mieliśmy kolonii w Afryce. Włochy miały; Somalię Erytreę i Libię, najbardziej rakotwórcze miejsca na świecie. Nie odpowiadamy za ich sytuację.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzwońcie, piszcie maile, odwiedzajcie biura poselskie. Domagajcie się od polityków zajęcia stanowiska w sprawie importu emigrantów z Afryki. Jeśli politycy poczują, że społeczeństwo patrzy im na ręce, to przed wyborami nie odważą się na takie bezmyślne obciążanie Polaków nowymi problemami. Przyjęcie obcych kulturowo emigrantów rodzi problemy na wiele pokoleń.

  •  

   pokaż komentarz

   @24xls: Maile posłów. I tak pewnie nikt nie czyta.

   biuroposelskie@jacekzalek.pl, krzysztof.jurgiel@interia.eu, adamrybakowicz@sejm.pl, biuro@kudrycka.pl, biuro@bozenakaminska.pl, biuro@damianraczkowski.pl, dariusz.piontkowski@sejm.pl, eugeniusz.czykwin@sejm.pl, jacek.bogucki@wp.pl, jaroslaw.zielinski@sejm.pl, lech.kolakowski@sejm.pl, mariusz.kaminski@sejm.pl, senator@bohdanpaszkowski.pl, tadeusz@arlukowicz.eu, biuro@cimoszewicz.eu, biuro.abramowicz@gmail.com, bp.adamczyk@wp.pl, romuald.ajchler@sejm.pl, leszek.aleksandrzak@sejm.pl, waldemar.andzel@sejm.pl, dorota@arciszewska.pl, JKARDANOWSKI@WP.PL, iwona.arent@sejm.pl, tadeusz.arkit@sejm.pl, biuro@arlukowicz.pl, pawel.arndt@sejm.pl, biuromarkaasta@wp.pl, urszula.augustyn@sejm.pl, biuroposelskie@gmail.com, biuro-elblag@wp.pl, biuro-elblag@wp.pl, anna.bankowska@sejm.pl, barbara.bartus@sejm.pl, biuro@dariuszbak.pl, a.betkowski@gazeta.pl, marek.biernacki@sejm.pl, andrzej.biernat@sejm.pl, bartlomiej@bodio.pl, jacek.bogucki@wp.pl, kontakt@jerzyborkowski.pl,
   krzysztof.borkowski@sejmjoachim.brudzinski@sejm.pl.pl, biuroparlamentarne.po.leszno@wp.pl, joachim.brudzinski@sejm.pl, biuro@jacekbrzezinka.pl, beata.bublewicz@sejm.pl, poczta@borysbudka.pl, biuro@budnik.pl, bozenna.bukiewicz@sejm.pl, biuroposelskiekluczbork@op.pl, jan.bury@sejm.pl, biuroposelskierb@wp.pl, biuro@jancedzynski.pl, biuro@januszcichon.pl, piotr.cieslinski@sejm.pl, barbara.czaplicka@sejm.pl, witold.czarnecki@sejm.pl, siedlce@pis.org.pl, bpaczerwinski@interia.pl, edward.czesak@sejm.pl, eugeniusz.czykwin@sejm.pl, biuro@andrzej-dabrowski.pl, biuro@andrzejdera.pl, zbigniewdolata@poczta.onet.pl, ludwik.dorn@sejm.pl, ewa.drozd@sejm.pl, artur.dunin@sejm.pl, durka.biuro@tlen.pl, leszno@dziedziczak.pl, janusz.dzieciol@sejm.pl, biuro@waldydzikowski.pl, joanna.fabisiak@sejm.pl, jacek.falfus@sejm.pl, jerzy.fedorowicz@sejm.pl, arkady.fiedler@sejm.pl, anna.fotyga@sejm.pl, biuro@gadowski.pl, ryszard.galla@sejm.pl, biuro@galazewski.pl, biuro@garbowski.eu, stanislaw.gawlowski@sejm.pl, biuro@gibala.pl, zbigniew.girzynski@sejm.pl, szymon.gizynski@sejm.pl, biuro@glogowski.pl, biuro@johngodson.pl, mieczyslaw.golba@sejm.pl, biuro@kazimierzgolojuch.pl, marek.gos@sejm.pl, biuro@jgowin.pl, tomasz.gorski@sejm.pl, cezary.grabarczyk@sejm.pl, aleksander.grad@sejm.pl, mariusz.grad@sejm.pl, pawel.gras@sejm.pl, biuro@grupiński.pl, eugeniusz.grzeszczak@sejm.pl, biuro@mostowy.pl, andrzej.halicki@sejm.pl, agnieszka-hanajczyk@o2.pl, biuro@czeslawhoc.pl, adam.hofman@sejm.pl, posel@huskowski.eu, dawid.jackiewicz@sejm.pl, jaroslaw.jagello@sejm.pl, jaki.patryk@gmail.com, wjanczyk.biuro@interia.eu, biuro@jarmuziewicz.pl, michal.jaros@sejm.pl, wojciech.jasinski@sejm.pl, leszek.jastrzebski@sejm.pl, biuro.jaworski@gmail.com, krzysztof@jurgiel.pl, roman.kaczor@sejm.pl, jaroslaw.kaczynski@sejm.pl, stanislaw.kalemba@sejm.pl, ryszard.kalisz@sejm.pl, ryszard.kalisz@sejm.pl, mariusz@mariuszkaminski.com, bpos.tk@wp.pl, andrzej.kania@sejm.pl, biuro@wkarpinski.pl, bpjar@op.pl, jaroslaw.katulski@sejm.pl, biuro@jankazmierczak.pl, beata.kempa@sejm.pl, malgorzata.kidawa-blonska@sejm.pl, izakloc@poczta.onet.pl, biuroposelskie@klosin.pl, slawomir.klosowski@sejm.pl, magdalena.kochan@sejm.pl, lech.kolakowski@sejm.pl, biuro.poselskie@op.pl, zbigniew.konwinski@sejm.pl, domicela.kopaczewska@sejm.pl, skopycinski@wp.pl, eljado@wp.pl, roman.kosecki@sejm.pl, henryk.kowalczyk@sejm.pl, slawomir.kowalski@sejm.pl, jerzy.kozdron@sejm.pl, biuro@kozłowska-rajewicz.pl, biuro@kozlakiewicz.pl, biuroposelskie@kraczkowski.pila.pl, biuro-elblag@wp.pl, robert.kropiwnicki@sejm.pl,

  •  

   pokaż komentarz

   @komandor: Czytają, jeśli nie posłowie, to asystenci. Nieraz otrzymałem odpowiedź. Czasem bardzo zabawne, np. tłumaczenia się posłów PO z poparcia ACTA. 143 adresy, czyli to tylko posłowie PO?

  •  

   pokaż komentarz

   @24xls: mogą sobie zajmować jakiekolwiek stanowisko, tylko jakie to ma znaczenie? Przecież oni o tym nie decydują. Ale obywatel sobie podzwoni i ma poczucie spełnionego obowiązku i biznes może się kręcić dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzie: premier nie podejmie działań, które mogą doprowadzić do rozpadu klubu poselskiego. Posłowie nie zgodzą się na działania premiera, które mogą w poważny sposób wpłynąć na przerwanie ich kariery politycznej. Od posłów należy domagać się zobowiązania do poważnego podejścia i lobbowania w sprawie odmowy przyjęcia emigrantów. Jeśli odmówi, to należy o tym fakcie poinformować jego sąsiadów i znajomych rodziny.

  •  

   pokaż komentarz

   @24xls: w jaki sposób miałaby zostać przerwana ich kariera? Bo ktoś parę razy zawrócił dupę jakimiś murzynami? Nie przesadzaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzie: W razie braku zaangażowania polityka w przeciwdziałanie pomysłom przyjęcia emigrantów należy wywrzeć nacisk. Być może wystarczą najprostsze metody: plakaty i wlepki z nazwiskiem i opisem problemu w pobliżu miejsca zmieszkania oraz w pobliżu szkół i uczelni, do których uczęszczają dzieci polityka. Jeśli to nie wystarczy, to trzeba wyjść na ulicę i rozmawiać z ludźmi.

  •  

   pokaż komentarz

   @24xls: ale to jest daremne. W telewizji puszczą reportaż o bezdusznych nacjonalistach śmiecących plakatami i wlepkami oraz zaczepiających przechodniów na tle umierających dzieci z Afryki i tyle będzie z tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   ale to jest daremne.
   @ozzie: przynajmniej będziesz miał czyste sumienie. Pozatym telewizja tutaj niewiele zdziała. Mam przeróżnych znajomych, również obłąkanych lewaków. Nikt nie daje się nabierać na tę fałszywą "pomoc dla Afryki".

  •  

   pokaż komentarz

   @24xls:

   przynajmniej będziesz miał czyste sumienie.

   Robiąc coś daremnego? Nie dość, że nie miałbym czystego sumienia, to jeszcze odczuwał stratę po zmarnowanym czasie ;)

   Mam przeróżnych znajomych
   Nikt nie daje się nabierać


   Akurat to o niczym nie świadczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzie: to nie jest wcale do końca daremne. Na podstawie czesto powtarzajacych sie maili odczytuja co chce spoleczenstwo i jego nastroje. A na podstawie tych czesto tworza dalszą strategię polityczną ich think tanki.

   Zazwyczaj dostaja pojedyncze maile z roznymi sprawami.
   Ale dostajac kilka tysiecy takowych z tym samym tematem moga to potraktowac jako priorytet chociazby z powodow wizeruknowych przed wyborami parlamentarnymi.
   I wtedy by bylo zdziwienie jakby wyszli z postulatem "nie dla imigrantow z Afryki, rujnuja oni kraje do ktorych przyjezdzaja".

   Ostatnio np. w nastrojach spoleczenstwa czesto powtarzala sie kwota wolna od podatku.
   I co ? I co drugi kandydat teraz ma ją w postulatach. (no Korwin grand master miał od początku jako jedyny)

  •  

   pokaż komentarz

   @komandor: fajna spam-lista: 'wykrywacze podsluchow: promocja wiosenna'.

  •  

   pokaż komentarz

   Poprawiona lista mailingowa
   @komandor: biuroposelskie@jacekzalek.pl, krzysztof.jurgiel@interia.eu, adamrybakowicz@sejm.pl, biuro@kudrycka.pl, biuro@bozenakaminska.pl, biuro@damianraczkowski.pl, dariusz.piontkowski@sejm.pl, eugeniusz.czykwin@sejm.pl, jacek.bogucki@wp.pl, jaroslaw.zielinski@sejm.pl, lech.kolakowski@sejm.pl, mariusz.kaminski@sejm.pl, senator@bohdanpaszkowski.pl, tadeusz@arlukowicz.eu, biuro@cimoszewicz.eu, biuro.abramowicz@gmail.com, bp.adamczyk@wp.pl, romuald.ajchler@sejm.pl, leszek.aleksandrzak@sejm.pl, waldemar.andzel@sejm.pl, dorota@arciszewska.pl, JKARDANOWSKI@WP.PL, iwona.arent@sejm.pl, tadeusz.arkit@sejm.pl, biuro@arlukowicz.pl, pawel.arndt@sejm.pl, biuromarkaasta@wp.pl, urszula.augustyn@sejm.pl, biuroposelskie@gmail.com, biuro-elblag@wp.pl, biuro-elblag@wp.pl, anna.bankowska@sejm.pl, barbara.bartus@sejm.pl, biuro@dariuszbak.pl, a.betkowski@gazeta.pl, marek.biernacki@sejm.pl, andrzej.biernat@sejm.pl, bartlomiej@bodio.pl, jacek.bogucki@wp.pl, kontakt@jerzyborkowski.pl, joachim.brudzinski@sejm.pl, krzysztof.borkowski@sej.pl, biuroparlamentarne.po.leszno@wp.pl, joachim.brudzinski@sejm.pl, biuro@jacekbrzezinka.pl, beata.bublewicz@sejm.pl, poczta@borysbudka.pl, biuro@budnik.pl, bozenna.bukiewicz@sejm.pl, biuroposelskiekluczbork@op.pl, jan.bury@sejm.pl, biuroposelskierb@wp.pl, biuro@jancedzynski.pl, biuro@januszcichon.pl, piotr.cieslinski@sejm.pl, barbara.czaplicka@sejm.pl, witold.czarnecki@sejm.pl, siedlce@pis.org.pl, bpaczerwinski@interia.pl, edward.czesak@sejm.pl, eugeniusz.czykwin@sejm.pl, biuro@andrzej-dabrowski.pl, biuro@andrzejdera.pl, zbigniewdolata@poczta.onet.pl, ludwik.dorn@sejm.pl, ewa.drozd@sejm.pl, artur.dunin@sejm.pl, durka.biuro@tlen.pl, leszno@dziedziczak.pl, janusz.dzieciol@sejm.pl, biuro@waldydzikowski.pl, joanna.fabisiak@sejm.pl, jacek.falfus@sejm.pl, jerzy.fedorowicz@sejm.pl, arkady.fiedler@sejm.pl, anna.fotyga@sejm.pl, biuro@gadowski.pl, ryszard.galla@sejm.pl, biuro@galazewski.pl, biuro@garbowski.eu, stanislaw.gawlowski@sejm.pl, biuro@gibala.pl, zbigniew.girzynski@sejm.pl, szymon.gizynski@sejm.pl, biuro@glogowski.pl, biuro@johngodson.pl, mieczyslaw.golba@sejm.pl, biuro@kazimierzgolojuch.pl, marek.gos@sejm.pl, biuro@jgowin.pl, tomasz.gorski@sejm.pl, cezary.grabarczyk@sejm.pl, aleksander.grad@sejm.pl, mariusz.grad@sejm.pl, pawel.gras@sejm.pl, biuro@grupiński.pl, eugeniusz.grzeszczak@sejm.pl, biuro@mostowy.pl, andrzej.halicki@sejm.pl, agnieszka-hanajczyk@o2.pl, biuro@czeslawhoc.pl, adam.hofman@sejm.pl, posel@huskowski.eu, dawid.jackiewicz@sejm.pl, jaroslaw.jagello@sejm.pl, jaki.patryk@gmail.com, wjanczyk.biuro@interia.eu, biuro@jarmuziewicz.pl, michal.jaros@sejm.pl, wojciech.jasinski@sejm.pl, leszek.jastrzebski@sejm.pl, biuro.jaworski@gmail.com, krzysztof@jurgiel.pl, roman.kaczor@sejm.pl, jaroslaw.kaczynski@sejm.pl, stanislaw.kalemba@sejm.pl, ryszard.kalisz@sejm.pl, ryszard.kalisz@sejm.pl, mariusz@mariuszkaminski.com, bpos.tk@wp.pl, andrzej.kania@sejm.pl, biuro@wkarpinski.pl, bpjar@op.pl, jaroslaw.katulski@sejm.pl, biuro@jankazmierczak.pl, beata.kempa@sejm.pl, malgorzata.kidawa-blonska@sejm.pl, izakloc@poczta.onet.pl, biuroposelskie@klosin.pl, slawomir.klosowski@sejm.pl, magdalena.kochan@sejm.pl, lech.kolakowski@sejm.pl, biuro.poselskie@op.pl, zbigniew.konwinski@sejm.pl, domicela.kopaczewska@sejm.pl, skopycinski@wp.pl, eljado@wp.pl, roman.kosecki@sejm.pl, henryk.kowalczyk@sejm.pl, slawomir.kowalski@sejm.pl, jerzy.kozdron@sejm.pl, biuro@kozłowska-rajewicz.pl, biuro@kozlakiewicz.pl, biuroposelskie@kraczkowski.pila.pl, biuro-elblag@wp.pl, robert.kropiwnicki@sejm.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Po co wybiegać tak daleko w przeszłość? Zapytajmy lepiej, kto zmienił Libię, jeszcze parę lat temu jedno z najbogatszych państw afrykańskich, w ruinę?