...
 •  

  pokaż komentarz

  Czy tylko ja mam wrażenie, że wyborcy Korwina są najlepiej uświadomioną grupą społeczną? Większość zna pewnie program na wyrywki. Potrafi to w sposób zrozumiały uargumentować.
  Z drugiej zwolennicy POPiS itp. to grupa która argumentuję swoje wybory hasłami. "głosuje na Komorowskiego bo to miły gość",łączy nie dzieli", "Duda to prawdziwy patriota", "nie ma lepszego kandydata"

  •  

   pokaż komentarz

   @szulinho: bo większość ludzi nie siedzi na wykop.pl tylko tyra od 8 do 18 i po pracy nie ma siły na nic, ew są młodzi i ukształtowani przez tv. Dlatego każde procenty wyrwane mainstreamowi i każdy nieaktywny wyborca zachęcony do głosowania jest na wagę złota. Niestety, heroiczna walka Korwina o liberalizm sprawiła, że media przyprawiły mu Gombrowiczowską Gębę, a jego negatywny elektorat nie pozwalał mu przebić szklanego sufitu.

   To czego nie mógł zrobić JKM przez 25 lat, zrobił Kukiz w 2 tygodnie. Nie patrzył na ochłapy z "tortu" prawicowców tylko zaczął czerpać garściami od PO, PIS i n00bów. Niestety, mądrość wyborców JKM kończy się tam, gdzie zaczyna się sam JKM i działania januszy polityki typu Przemysław "Underwood-dzielęskóręnaniedźwiedziu" Wipler. Więc wyborcom JKM tlenu starczy co najwyżej do rozczarowujących wyborów parlamentarnych i kolejnego rozłamu w projektach Panów Wiplera i Korwina. I znowu będzie kanapa i 3%, a miało być tak pięknie. Oczywiście zostanie te najlepsze 3%, oszlifowany diament, kwiat narodu... prawdziwi Janusze Polityki... a historia was rozliczy.

  •  

   pokaż komentarz

   heroiczna walka Korwina o liberalizm sprawiła,

   @zgnily: moim zdaniem sprawił to brak wyraźnej granicy między przestrzenią prywatną, a tą, która jest prezentowana jako pomysł na kraj. Dopiero od jakiegoś roku czy dwóch mam wrażenie, że JKM jest świadomy tego zjawiska i jak ono mu zabiera sympatię ludzi. Czasem nawet wyjaśnia, że coś jest jego prywatnym poglądem, którego nie będzie forsował. Jednak nie jestem pewien, czy to dobra strategia, bo ludzie są bojaźliwi w tym kraju i jeśli mówi o jakichś osobistych przekonaniach, to nawet jeśli to wyjaśni, oni zapamiętają tylko, że tak powiedział. Wynika to też ze skojarzenia większości, że polityk czy urzędnik jest ich panem, który może robić z ich życiem, co mu się podoba i nie są w stanie sobie wyobrazić rządów kogoś, kto mimo ekscentrycznych i/lub konserwatywnych poglądów walczy o wolność i nie próbuje ograniczać.

  •  

   pokaż komentarz

   @badsector: kontrowersyjne tematy to b. dobra taktyka gdy media izolują poważnych polityków i merytoryczną dyskusję, a skore są do taniej sensacji.
   Tylko w takich przypadkach trzeba mieć trochę zręczności i elastyczności, by po przekroczeniu 5% zaniechać tych tematów. Niestety, po 25 latach trudno pozbyć się przyzwyczajeń, bo Pan Wipler na pewno zwracał na to uwagę JKM.

   ps.
   każdego minusującego kuca zapraszam do merytorycznej rozmowy, bądźmy świadomi że jesteśmy świadomi.

  •  

   pokaż komentarz

   @szulinho: Jeżeli bycie świadomym wyborcą to wyrycie mądrości Korwina na pamięć, to tak. Niestety Korwin tak naprawdę rzuca populizmami, jego pomysłów nie da się wdrożyć u nas ot tak, a posługuje się przykładami ze średniowiecza i pojedynczych mechanizmów w różnych państwach.

   Ja dałbym mu szansę i tak, bo gorszy od obecnego składu sejmowego na pewno nie będzie, ale na miłość boską, niech te tzw. kuce nie zachowują się jak sekta, bo sprawiają gorsze wrażenie, niż słynne pisowe mohery. Oczywiście nie mówię o tym kolesiu z filmiku, tylko o całości społeczności skupionej wokół Korwina.

  •  

   pokaż komentarz

   @szulinho: Zna co? Poproszę o link do tego programu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szulinho: ty najlepiej uświadomiona grupo społeczna, co sądzisz, o wdrażaniu programu Friedmana przez Korwina do Polskiej gospodarki bez uwzględnienia postsocjalistycznego uwarunkowania kulturalnego Polski, no i dlaczego liberalizacja gospodarki w jeden rok bez etapów to samobójstwo (pytane z tezą) nie musisz się zgodzić. Oświeć mnie swoim intelektem, mnie prostego człowieka który będzie głosował na najładniejszego.

  •  

   pokaż komentarz

   @szulinho:
   tak, tylko ty masz takie wrażenie. Korwin nie potrafi wskazać prognoz finansowych dla państwa, nie potrafi przewidzieć sposobu finansowania samorządów bo pozbawia ich likwidacją PIT około 40 % dochodów. Korwin nigdy nie przedstawił ngdy żadnej prognozy gospodarczej, a skoro od 30 lat ma te same poglądy powinien otaczać się ludźmi wykształconymi, którzy pod jego auspicjami powinni do tej pory przedstawić program urzeczywistniający korwinowskie poglądy. jak łatwo się domyślić na dziś dzień Korwin nie ma żadnych prognoz.

  •  

   pokaż komentarz

   @JackBauer: nie wyrobie na pamięć, tylko zrozumienie tego. Jak to zrozumiesz, to na kolejne tematy będziesz wiedział jak zareagować. Socjalizm ciężko jest wypełnić z głowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @zgnily: jeśli ktoś jest ukształtowany przez tv to starzy nie młodzi... nie wyłączając tych co "tyrają od 8 do 18"

  •  

   pokaż komentarz

   Większość zna pewnie program na wyrywki.

   @szulinho: ale Korwin nie ma programu. ma tylko postulaty. Czas, żeby kuce nauczyły się to rozróżniać.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy tylko ja mam wrażenie, że wyborcy Korwina są najlepiej uświadomioną grupą społeczną? Większość zna pewnie program na wyrywki. Potrafi to w sposób zrozumiały uargumentować.

   @szulinho: W każdej społeczności jednostki wybitne zawsze stanowią mniejszość. Dlastego demokracja im nie służy.

  •  

   pokaż komentarz

   W każdej społeczności jednostki wybitne zawsze stanowią mniejszość. Dlastego demokracja im nie służy.

   @smutnyAndrzej: Tak samo w każdej społeczności mniejszość stanowią fanatycy, którzy zawsze znajdą zawsze wytłumaczenie na każde słowa wodza.

   Wybitne jednostki, radzą sobie mimo polityki(ugrupowanie nieistotne), i (w mojej opinii) polityka jeśli chodzi o ich poziom sfanatyzowania jest gdzieś pomiędzy, kupnem nowego odświeżacza do WC a zmianą szamponu na inny.

  •  

   pokaż komentarz

   najlepiej uświadomioną grupą społeczną?

   @szulinho: Jak się ma do powtarzania frazesy typu "lewactwo", "wolny rynek" i "brak podatków" to ciężko być nie "uświadomionym" czyli wypowiadać frazesy bez pokrycia. Ciekawe ile będą kosztowały te z punktu widzenia (pomijam, że są nierealne) Janusza reformy jak likwidacja podatków, ZUS i wyjście z UE.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyberpunx: Przecież nie chodzi o żadne koszty, tego po prostu nie da się ot tak zrobić.(Mówię o likwidacji ZUSu wzmocnione likwidacją podatków) Przeciętny kuc, nie zna skali problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy tylko ja mam wrażenie, że wyborcy Korwina są najlepiej uświadomioną grupą społeczną? Większość zna pewnie program na wyrywki. Potrafi to w sposób zrozumiały uargumentować.

   Tylko jakoś tak się dziwnie składa, że ta uświadomiona grupa społeczna okazywała się BARDZO nieświadoma np. tu na wypoku. Mało to razy na główną wchodziły manipulacje, kłamstwa później prostowane, czy wręcz celowe prowokacje (z pamięci- prima aprilisowy żart Neuropy, polska/romska przestępczość w Paryżu, Axelio i wybory fałszujo!!! A nie, jednak nie...) ? Ostatnio nawet kuce próbowały wykopać artykuł...po szwedzku, bo im pasował do idelolo. Na szczęście nie przeszło, głównie dzięki bekowej grupie na N, ale i tak zebrało koło 2x więcej wykopów, niż zakopów, a wśród wykopujących byli głównie ci "uświadomieni społecznie). Więc albo korwiniści to nie tylko elita, ale również poligloci, albo takie pelikany, że wyborcy Komora to przy nich małe piwo. Wyrabianie sobie opnii na podstawie filmików też jest słabe, bo można w ten sposób uzasadnić każdą tezę. Np. że przeciętny wyborca krula prezentuje się, jak pan ze znaleziska, a każdy wyborca PO przypomina tą kobietę: https://www.youtube.com/watch?v=TeUwOKnxCuA . Zgodzić się mogę z tym, że przeciętny Korwinista jest bardziej świadomy poglądów swojego kandydata. Ale wynika to z tego, że niektórzy z fanów krula żyją, srają i oddychają polityką24/7. Dla wyborców mainstreamu polityka zajmuje bardzo dalekie miejsce na liście priorytetów. Nikt nie robi sobie ołtarzyków z Komorowskim, ani nie traktuje go jako zbawcę narodu.

   @szulinho:

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: Wipler właśnie kompletuje zespół, by te braki załatać. Wiele oddziałów lokalnych też bez wsparcia centrali swoje wyliczenia robi. Np. Wrocław obecnie pracuje właśnie nad skutkami likwidacji PIT i sposobami zbalansowania budżetu po tym. Nie wiem ile uda się do wyborów zrobić jednak prace są w trakcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin:
   lepiej późno niż wcale.

  •  

   pokaż komentarz

   @szulinho: Moim zdaniem to dlatego, że Mikke na swoich wiecach, spotkaniach mówi o wszystkim konkretnie i otwarcie. U innych kandydatów (szczególnie u Bredzisława) słychać tylko ogólniki, bo jak już mówiłeś dla wyborców POPIS nie liczy się tak bardzo program, jak to, żeby ten drugi nie wygrał.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Boli cię dupa przez to jak uświadomieni są wyborcy Korwina których nazywasz lemingami co?

   @grafton_st: nic mnie nie boli, wręcz przeciwnie mam spory ubaw.
   I przepraszam, ale wyoborców Korwina nie nazywam lemingami, ich szanuję, lemingami nazywam kucy, takie to to naiwne, ślepo za wodzem.(Wiem, wiem, nie wyczujesz różnicy, leming nie czuje różnicy, bo myśli, że to on jest ten uświadomiony hehe).

   nie ulegaj fanatyzmowi obniżania podatków i wolności gospodarczej. Podatki trzeba podnosić a gospodarkę regulowac odgórnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @grafton_st: Poziom rozumowania (uświadomionego)kuca...

   pokaż spoiler Zagłosuję na kogo mi się będzie chciało :D i niech Cię o to dupa nie boli. Chociaż w wyborach parlamentarnych Korwin mógłby "troszku" mandatów zdobyć, dlaczego nie.


   [edit]
   A to Ty, ten typowy kucowski leming co to nawet czytać ze zrozumieniem nie umie, teraz dopiero poznałem, mam nadzieję, że nie czujesz misji i nie będziesz mnie teraz nawracał ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Kukiz

   @zgnily:
   NIE DAJCIE SIE NABRAĆ!
   Właśnie o to chodzi cwanym politykom, służbom i ich konfidentom poprzebieranym za dziennikarzy, żeby podzielić poparcie dla KORWIN i skierować na swoją duszeńkę, czyli Kukiza.
   Gdyby nie to, KORWIN miałby spokojnie ponad 10%, a tak znowu się skończy na tym: "patrzcie tego oszołoma Korwina popiera tylko garstka i oscyluje wokół 5%).
   I to działa, bo wielu ludzi, których mozolnie udało mi sie przekonac do rozsądnych postulatów Korwina, nagle mówią że będa głosować, bo przecież on jest taki ANTYSYSTEMOWY I ANTYPARTYJNY!

   "Paweł Kukiz jest człowiekiem, który (moim zdaniem) od kilkunastu lat wysługuje się jakiemuś ośrodkowi realnie sprawującemu władzę w III RP. Były swego czasu ośmieszanie i bluźnierstwa czyli parodiowanie pieśni katolickiej. Był czas bezpośredniego wsparcia dla PO, ale kilka lat temu, od kiedy zaczął kształtować się ruch oburzonych p. Kukiz staje na głowie aby ten ruch w Polsce spacyfikować. I to jak na razie jest skuteczny, ruch został rozbity. Był jeszcze incydent z Majdanem, ale kiedy zorientowali się, że to nie jest popularne wśród Polaków to się szybko wycofał z Majdanu. Obecnie jest czas, na zapobieżenie demontażowi układu magdalenkowego. Dlatego p. Kukiz jest w reżimowych mediach niemiłosiernie pompowany sondażami aby uniemożliwić "przedarcie się" do II tury JKM-owi. Oni wiedzą, tak jak my, że wtedy JKM by wygrał. A to byłby prawdziwy początek końca obowiązywania ustaleń okrągłego stołu. Reasumując, wg mnie jest to człowiek skutecznie ochraniający genderowy reżim."

  •  

   pokaż komentarz

   "Paweł Kukiz jest człowiekiem, który (moim zdaniem) od kilkunastu lat wysługuje się jakiemuś ośrodkowi realnie sprawującemu władzę w III RP. Były swego czasuośmieszanie i bluźnierstwa czyli parodiowanie pieśni katolickiej.Był czas bezpośredniego wsparcia dla PO, ale kilka lat temu, od kiedy zaczął kształtować się ruch oburzonych p. Kukiz staje na głowie aby ten ruch w Polsce spacyfikować. I to jak na razie jest skuteczny, ruch został rozbity. Był jeszcze incydent z Majdanem, ale kiedy zorientowali się, że to nie jest popularne wśród Polaków to się szybko wycofał z Majdanu. Obecnie jest czas, na zapobieżenie demontażowi układu magdalenkowego. Dlatego p. Kukiz jest w reżimowych mediach niemiłosiernie pompowany sondażami aby uniemożliwić "przedarcie się" do II tury JKM-owi. Oni wiedzą, tak jak my, że wtedy JKM by wygrał. A to byłby prawdziwy początek końca obowiązywania ustaleń okrągłego stołu. Reasumując, wg mnie jest to człowiek skutecznie ochraniającygenderowy reżim."

   @fuct:

   To jest ten świadomy elektorat ?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy tylko ja mam wrażenie, że wyborcy Korwina są najlepiej uświadomioną grupą społeczną?

   @szulinho: ja wiem, że kuce tak o sobie chcą myśleć, ale poza tym, że są za wolnym rynkiem to większosc to taka sama banda idiotów jak cała reszta zwolenników innych partii, wierzą w swojego guru nieważne jaką bzdurę nie powie i uważaja całą resztę za baranów, a tylko oni mają monopol na rację

  •  

   pokaż komentarz

   @zgnily: pracuje po 10-11 godzin dziennie, razem z dojazdami nie ma mnie po 13 godzin w domu i jakoś dałem radę zapoznać się z poglądami wszystkich kandydatów. Wystarczy poświęcić 15 minut dziennie i przez miesiąc będziesz wiedział więcej niż przeciętny Janusz na spotkaniu rodzinnym. nie mówiąc już o tym że mordy nie zmieniają się od 20 lat więc naprawdę trzeba być mocno leniwym żeby nie znać programów ludzi kandydujących

  •  

   pokaż komentarz

   @szulinho: Dzień Dbry jestę urzędniczkom od 50 lat. Niedawno odwiedził nas jego wysokość Bronisław Komorowski, jestę zaszczycona, do tej pory opowiadam o tym koleżankom w kolejce do lekarza. Szanuje go bardzo, bo tak mi powiedzieli w tv, żeby szanować. Jest to człowiek "zgody" która "buduje" wybierając jego wybieram "zgodę" i "bezpieczeństwo". A nie tego drugiego "oszołoma" albo "oszołoma w muszce" lub też "muzyka oszołoma" 100% zbieżność moich poglądów z podlądami promowanymi w mediach głównego ścieku jest oczywiście przypadkowa, gdyż myślę samodzielnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @edo48: Bez przesady. To, że wiem dlaczego na niego głosuję nie oznacza, że jestem zdolny do zaawansowanych analiz ekonomicznych. Coś czuję, że znasz odpowiedzi, więc wyjaśnij mi o co chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @ciernik: oj. (zaawansowana analiza ekonomiczna?, nie to prawie humanistyka) odpowiem na drugie pytanie, bo pierwsze za długie. Na przykładzie kwoty wolnej od podatku. Duda 8 tys. Ogórek 20 tys. Korwin 1 miliard (czyli zniesienie podatków). Jak już zapewne wiesz, pieniądze wracają, do budżetu, dlatego nie uszczuplają budżetu. Niestety, żeby pieniądze wróciły potrzebny jest czas.Minimum rok. Minimum. Inaczej. Natychmiastowe podwyższenie kwoty do 8 tys. nie zaszkodzi przez rok przejścia państwu. Ogórek. 20 tys. Wygeneruje duże zadłużenie, chyba że podwyższenie zostanie rozłożone na kilka lat. Korwin. Doprowadzi do bankructwa. Chyba, że zostanie rozłożone na kilkanaście lat. Na szczęście, jeśli Korwin, będzie w rządzie będzie w rządzie koalicyjny, który będzie go ograniczał, w rzeczywistości będzie to dobra synergia dla korwina. Co do pierwszego, tu jest większy problem, ale kiedy indziej. Przy czym zaznaczam, może się mylę, może Korwin, chce robić zmiany stopniowo, ale on ciągle mówi "natychmiast". Mówi też "zastrzelę" a nie strzela, więc nie wiem ile w tym gry słownej a faktycznych planów. Gospodarka jest jak modelina. zniesie każdą zmianę, ale nie natychmiast. taki Korwinowy przykład. Jak wyzwolono obozy koncentracyjne niemieckie, ludzie umierali od jedzenia. Od żywności. Od tego co miało pomóc. Przez szok. Tak samo tutaj. Głupi przykład, ale jak już mówiłem Korwinowski.

 •  

  pokaż komentarz

  Zobaczcie jaką robote odwalil Korwin. To jest efekt pracy u podstaw, jezdzenia po kraju i rozmawiania z ludzmi. Wlasnie dlatego wybaczam mu wszystkie glupoty i gafy ktore czasem strzela.

 •  

  pokaż komentarz

  Ależ ta laska ma wk!#@iającą manierę wysławiania się...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicki_Pedersen: to może być kwestia ewolucji i zmiany brzmienia języka. Coraz częściej łapię się na tym, że nie rozumiem co aktorzy i ludzie mówią - muszę się wsłuchiwać. Myślę, że dużą rolę w niej odegrała maniera akcentowania propagowana przez prezenterów z TVN i innych stacji, które robią za wzorzec poprawności językowej. Niestety. Im prawdopodobnie chodziło o uwypuklenie wyrazów w zdaniach - ale konsekwencją jest to, że w ten sposób zaczynają mówić następne, wychowane na nich pokolenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicki_Pedersen: a myslalem ze nikt się tego nie przyczepi :D to samo odczucie, typiara przeprowadza wywiad jakby była na obozie harcerzy i pytała jak mija im czas nad jeziorkiem. Do k?#$y nędzy, zadaje poważne pytanie, to mogłaby się zachowywać poważniej, może nawet profesjonalniej, jak na przyszłego dziennikarza przystało?

   Studia dziennikarskie chyba są bliskie dna. Kilkaset ludzi na jednym roku, oblegany kierunek przekłada się na gównianą jakość kształcenia. Chyba, że tak jest tylko w Kielcach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sojerr: dokładnie, do tego potwornie akcentuje wyrazy i "śpiewa je" jakby prosiła rodziców o cukierka. Aż z zażenowaniem sie na to patrzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sfuj: Ale o czym mówisz? Ja dziadkiem nie jestem, a jej akcent mi przeszkadza. Na początku mi jakoś tak po rusku brzmiał. Potem jak niewiadomo-co...

  •  

   pokaż komentarz

   @Sojerr: 1. zle trzyma mikrofon 2. maniera, studia nic nie dają, tego zawodu się człowiek musi nauczyć od innych dobrych dziennikarzy, to warsztat, warsztat i jeszcze raz warsztat

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicki_Pedersen: mnie też strasznie jej akcent irytował :D

 •  

  pokaż komentarz

  Zakładam, że ten pierwszy pan ma konto na wykopie.

 •  

  pokaż komentarz

  Spodziewałem się, że słowo "świadomy" jest ironią i usłyszę coś w rodzaju "głosuję na Korwina bo przywalił Boniemu". Tymczasem jestem bardzo miło zaskoczony, nie spodziewałem się że Korwin ma aż tak świadomych wyborców

  •  

   pokaż komentarz

   @blisher: Być może to skutek szokujących wypowiedzi Korwina. Ci, którzy znają go powierzchownie nie głosują na niego "że jak to? Korwin nie lubi kobiet??? Musi to pedał jaki!!!!!". A ci, którzy na niego głosują znają jego poglądy. Pomijam fakt, że każdy myślący człowiek dochodzi do wniosków takich jak Korwin.

  •  

   pokaż komentarz

   @komandor: No wiadomo, hitler, strzelanie do górników, gwałcenie i niby-nielubienie kobiet robi swoje

  •  

   pokaż komentarz

   nie spodziewałem się że Korwin ma aż tak świadomych wyborców

   @blisher: masz konto na wykopie od godziny ze tego nie wiesz O_o Blisher no nie spodziewałem sie tego po tobie

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @blisher:

   Głosuje na Korwina bo strzelałby do górników, jak ja tych k#%%a kretów nienawidze. Siedzą pod tą ziemią i coś tam kopią, a jak się Polska zawali? Strzelać! k#%%a strzelać!

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @EmpireAgent: Jesteś kolejnym trollem czy po prostu nie rozumiesz o co mu chodziło z gwałceniem, kobietami itp?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @komandor:
   niestety, człowiek, który skończył filozofię, pracował w życiu 2 tygodnie a cały majątek zawdzięcza spadkowi, jest zdyskwalifikowany jako osoba mogąca wypowiadać się o prawach pracowników i gospodarce.

  •  

   pokaż komentarz

   @EmpireAgent: tak, Korwin chce odebrać prawa wyborcze kobietom. Ale to połowa prawdy, bo facetom tez idioto . On jest monarchistą a nie demokratą.

  •  

   pokaż komentarz

   @EmpireAgent: Muszę zrobić jakąś listę wyjaśnień na każdy tego typu podstawowy temat, bo masa ludzi nie rozumie o czym Korwin mówi a później nazywają go wariatem.

   1. Dlaczego Korwin używa szokującego języka - Nie ma innego wyjścia. Media i telewizja to klika która promuje swoich ludzi, którzy nie zmienią systemu chroniącego swoich ludzi. Jedyny sposób to powiedzieć coś szokującego, ale prawdziwego, wtedy media mówią o nim. Przykładowo zobacz na Jacka Wilka. Praktycznie te same poglądy, ale nie szokuje i jaki efekt? Znacznie niższe poparcie.
   2. Kobiety zawsze się trochę gwałci - chodziło mu o uproszczenie, że gwałt to jest pokonywanie pewnego obszaru którego kobieta nie chce, dla której to jest przekroczenie barier, czyli np. faceci patrzą na biust, na tyłek, czasem dotkną za nisko, nawet przypadkiem, czyli tak jakby trochę gwałcą. Nie można tego traktować dosłownie.
   3. Kobiety są statystycznie głupsze - tego nigdy nie powiedział i napisałeś kłamstwo. Powiedział tylko, że wszelkie badania naukowe dowodzą, że kobiety są o kilka punktów IQ niżej od mężczyzn, czy się to Tobie podoba czy nie, to są badania naukowe. Ale dodał też, że wśród mężczyzn jest więcej wariatów, więcej geniuszy, więcej morderców, więcej świętych, po prostu kobiety są bardziej przeciętne. Co więcej, powiedział, że kobiety w zamian mają lepsze zdolności manualne od mężczyzn i są od nich MĄDRZEJSZE, bo mądrzej dobierają sobie mężczyzn (przykładowo kobieta nie biega za facetami dlatego, że mają oni ładne nogi).
   4. Korwin chce zdjąć państwo z rodzin ponieważ niesie to wiele patologii. Dzisiaj państwo rozbiło rodziny wtrącając się w nie, w efekcie rodziny się od siebie oddaliły. Jeśli zdejmiemy państwo z rodzin, powrócą narady rodzinne, budżety rodzinne, powstanie znów władza rodzicielska, i tak dalej. Rodziny wiedząc, że mogą liczyć tylko na siebie, będą się razem trzymać. No ale to może nieść ze sobą niektóre nieprzyjemne konsekwencje o których wspomniałeś, na przykład to, że ktoś może wydać swoje kilkuletnie dziecko za mąż. No trudno.
   5. Nie rozumiem tego ze szczepionkami. Korwin jest za wolnością, kto chce ten się szczepi a kto nie chce ten nie. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że szczepionka zwiększa odporność?
   6. Patrząc na historię świata, 99% ustrojów to były monarchie, a demokracje to marny procent. Krajem ktoś musi rządzić czy tego chcesz czy nie. Nawet w demokracji ktoś rządzi. Rządzą nami tajne służby. Po co mają nam wysrywać marionetki pokroju Wałęsy, skoro zamiast tego można postawić legalnego króla? Dlatego Korwin jest za monarchią, nie chce odebrać prawo kobietom tylko wszystkim. Chce dać maksimum wolności oraz GWARANCJĘ tej wolności poprzez wybranie króla. W demokracji taka "gwarancja" byłaby jedynie przez 4 lata, a później ktoś by przyszedł i zaczął mieszać.
   7. Korwin nie chce strzelać do protestujących ludzi, tylko do bandytów, którzy demolują mienie publiczne, wyrywają bruk i podpalają samochody. Chyba nie uważasz, że to złe? Bo jak tak to rozumiem, że gdyby włamał Ci się bandzior do domu i demolował dom a Ty byś miał pistolet w ręku to byś prowadził z nim dialog czy strzelał?
   8. Nie ma czegoś takiego jak kibole, winny jest ten kto ogranicza czyjąś wolność i niszczy czyjeś mienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: 2 tygodnie? Z tego co wiem to cały czas pracuje. Pisze ok 3 felietonów dziennie, każdy za 150-400zl. Za komuny utrzymywał się z brydża.
   Gowno wiesz ale się wypowiesz, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @EmpireAgent: i faceci tez. Nie oglądasz jego wykładów, to po co zwracasz głowę? To widać, bo nie wiesz nic, johnie snow .

   Wiesz kto jest redaktorem naczelnym tego parowkowego portalu?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @EmpireAgent: juz pisałem, obejrzyj jego wykłady i wtedy zadawaj pytania jak czegoś nie rozumiesz. Skoro nie znasz jego poglądów (a uwierz, nie znasz), to nie wmawiaj innym głupot.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @EmpireAgent: nic dziwnego. Za wariata uznają go albo lewacy, albo osoby które nie znają jego poglądów (często to ci sami ludzie).
   Rozumiem to ze nie chcesz się z jego poglądami zapoznać, bo i po co ci to, ale w takim razie po co się wypowiadasz o jego poglądach, skoro wiesz ze masz braki w tej kwestii?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @EmpireAgent: nie trzeba nic usprawiedliwiać, wystarczy znać jego poglady:)

   Swoją drogą, co jest takiego złego i dyskredytujacego w tym gdyby zabrać czynne prawa wyborcze kobietom?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @EmpireAgent: no odpowiedz na pytanie które zacytowales .

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @EmpireAgent: no mają, ale mówimy o sytuacji kiedy byśmy takie prawo im zabrali. Co jest w tym złego?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @EmpireAgent: i co w związku z tym? Co się zmienia?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @EmpireAgent: to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
   Skoro uważasz to za takie złe na pewno masz kupę powodów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: liberalny monarchista, śmiechu warte

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: A co masz przeciw temu, żeby zabrać prawo głosu wyborcom Korwina? I jemu samemu też....

  •  

   pokaż komentarz

   @WlasciwosciBetonu: Co ci się nie zgadza? Przecież jako król mógłbyś zorganizować państwo na zasadzie "nie wp?%#!?@ać się ludziom w życie jak tylko się da. Niech wyznają co chcą, niech sypiają z kim chcą, niech pracują na takich zasadach, jakie obie wynegocjują z pracodawcą, albo niech zakładają biznesy".
   Z tego, że nie masz prawa głosu nie wynika to że masz mniejszą wolność.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88:

   Z tego, że nie masz prawa głosu nie wynika to że masz mniejszą wolność.

   Serio? A mi się wydaje, że trochę jednak wynika. Skoro zakładasz, że nie miałbym prawa głosu, to kolejni monarchowie byliby mianowani niezależnie od woli społeczeństwa. Nie wiem jak Tobie, ale mi się nie podoba idea poddawania się czyjejkolwiek woli, a już tym bardziej woli osoby, na której wybór nie miałem wpływu. Poza tym, jak liberalista może się godzić na bycie poddanym? Kto stałby nad monarchą i pilnował, żeby mu nie odbiło? Jakie możliwości miałby monarcha? Czy można by było wygłaszać opinie nieprzychylne władcy w mediach?

  •  

   pokaż komentarz

   @WlasciwosciBetonu: Jeśli monarchą byłby liberał, to pewnie że tak.
   Utożsamiasz monarchię z formą rządów porównywalną do faszyzmu. Wiesz że to tylko jedna z możliwości?

   Jaką masz gwarancję, że jak kogoś wybierzesz, to po dostaniu się na stołek będzie rządził tak jak chcesz?

   Dzieci prawa głosu nie mają. Jednak nie uchwalamy prawa które je krzywdzi, wręcz przeciwnie. Otaczamy je szczególną troską- żadnego przedstawiciela u władzy nie mają, na nikogo nie głosują. Czemu uważasz że jak ty nie będziesz miał prawa głosu, to od razu zrobią takie prawo żeby cie skrzywdzić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88:
   Nie chodzi mi o sposób utrzymania tylko o wykonywanie zawodu. Za komuny to on prędzej się utrzymywał z przynależności do SD. Poza tym jak grę w brydża można nazwać pracą...

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: Ładną masz definicję tego jak ktoś pracuje. Dla ciebie człowiek musi pracować w zawodzie, w dodatku takim tradycyjnym. A jak ktoś jest traderem na giełdzie, to już jest zawód, czy jeszcze nie? A sportowcem i z tego żyje? Idąc tym tropem możesz powiedzieć że piłkarz nigdy nie pracował, bo tylko biega sobie dla zabawy za piłką, i to jest tylko sposób utrzymania.

   Swoją drogą, czym jest praca jeśli nie sposobem utrzymania? Za wykonywanie określonych czynności, dostajesz kasę. Niektóre zajęcia mogą przynosić straty- gra na giełdzie, fx, hazard, prowadzenie działalności gospodarczej, czy kupa innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88:
   praca jest świadczeniem i od tego pojęcia powinieneś rozpatrywać jej istotę. Zawodowi sportowcy są na kontraktach, na mocy których świadczą usługi grając dla jakiegoś klubu w zamian dostając wynagrodzenie. W brydżu nie ma żadnego świadczenia i dlatego to nie jest praca. Hazard, brydż to zdarzenia oparte na losie i nijak to można nazwać pracą. Czy osobę, która z kradzieży zrobiła źródło utrzymania można uznać, że pracuje ?

   Swoją drogą, czym jest praca jeśli nie sposobem utrzymania? Za wykonywanie określonych czynności, dostajesz kasę. Niektóre zajęcia mogą przynosić straty- gra na giełdzie, fx, hazard, prowadzenie działalności gospodarczej, czy kupa innych.

   No widzisz, zaczynasz kumać. Praca jest źródłem utrzymania, ale najpierw trzeba zrozumieć co to jest praca. Hazard tak jak wyżej pisałem nie podlega pod pracę, ale może stanowić źródło utrzymania podobnie jak zawodowe kradzieże.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88:

   Jeśli monarchą byłby liberał, to pewnie że tak.
   Utożsamiasz monarchię z formą rządów porównywalną do faszyzmu. Wiesz że to tylko jedna z możliwości?


   Raz monarchą może być liberał, a raz nie. Co wtedy? Jeśli kłopotliwy monarcha miałby po swojej stronie wojsko i policję, to w jaki sposób można by było go zmienić? I tutaj właśnie pojawia się odpowiedź na pytanie

   Jaką masz gwarancję, że jak kogoś wybierzesz, to po dostaniu się na stołek będzie rządził tak jak chcesz

   Nie mam żadnej, ale z uwagi na charakterystykę rządów, znacznie ciężej doprowadzić państwo demokratyczne do punktu, w którym jedyną nadzieją na zmianę rządu jest krwawy protest.

   Dzieci prawa głosu nie mają. Jednak nie uchwalamy prawa które je krzywdzi, wręcz przeciwnie. Otaczamy je szczególną troską- żadnego przedstawiciela u władzy nie mają, na nikogo nie głosują. Czemu uważasz że jak ty nie będziesz miał prawa głosu, to od razu zrobią takie prawo żeby cie skrzywdzić?

   My, jako całość społeczeństwa, faktycznie nie uchwalamy takich praw. Bardziej bałbym się o dzieci, gdyby władzę nad nimi sprawował jakiś pojedynczy, patologiczny rodzic, których wcale nie brak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: Prowadzenie działalności to też praca oparta na losie. Gdybyś miał wątpliwości, trader to ktoś, kto dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom gra na giełdzie z różnym skutkiem. On nie zarabia zawsze, chodzi tylko o to żeby w rocznym zestawieniu więcej miesięcy zakończył na plusie. Chociażby był najmądrzejszym człowiekiem na świecie, nie zmienia to faktu że jego wyniki, i to czy zarobi czy straci są losowe. Tak jak gra w pokera, owszem, trzeba mieć umiejętności, ale jak karta ci nie idzie a przeciwnik nie uwierzy że masz mocne karty, to i tak przegrasz. Bycie traderem mimo że z hazardem ma bardzo wiele wspólnego, jest w przeciwieństwie do niego uznany jako normalny zawód.

   To, jak w danej chwili traktujemy dany sposób zarabiania, i czy uznamy go oficjalnie za zawód, nie ma najmniejszego znaczenia.
   A, kontrakty nie wykluczają pracy w żaden sposób. Wprost przeciwnie. Kontrakt polega na tym, że za określoną w umowie kwotę wykonujesz dane czynności/zlecenia. Praca w zawodzie polega dokładnie na tym samym.

   Ta rozmowa nie ma sensu. Myślałem że byłeś zainteresowany czym się zajmuje JKM, a właściwie że po prostu "nie znasz się ale się wypowiesz", tobie jednak chodzi tylko o lawirowanie między definicjami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88:
   Tak jak napisałem wyżej. Praca= świadczenie, bez tego nie ma mowy o pracy. Gdzie ja pisałem, że kontrakt wyklucza pracę ?!
   Czytając to co napisałeś, widać, że twoja logika idzie w dobrym kierunku, jednak Ty na jej przekór bronisz ustalonej tezy ponad wszystko z marnym skutkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: Powiedziałbym że ze świetnym, skoro nie odnosisz się do konkretów. To jak, trader pracuje? Przecież jego praca opiera się na losowości, i w małym procencie można naginać losowość na swoją korzyść, co nie zmienia faktu że i tak może mieć psikusa, bo np. jakiś premier wygłosił przemówienie które nie było zapowiadane, a bardzo zmienia ono sytuację na niekorzyść.

   Dalej bawisz się w definicje. Jak mniemam chodzi ci o to, że pracą jest tylko to, co jest w polskim prawie. Jak np. zarabiam w sposób nieprzewidziany przez polskie prawo i nieopodatkowany, to już pracą nie jest, nie? Jak dla mnie EOT.

  •  

   pokaż komentarz

   @WlasciwosciBetonu: Chyba zapominasz że to król przekazuje swojemu synowi koronę, nie zawsze najstarszemu. To on decyduje kogo da na tron, on go wychowuje i uczy od małego. Ale przyjmijmy że trafił się zły monarcha. I co zrobić? Tutaj odpowiem tak, jak na kolejny akapit.

   No nie wiem czy ciężko tak demokrację doprowadzić. W jakiej teraz sytuacji jesteśmy? Dużo już nam nie zostało, a zobaczysz co będzie jak się okaże że nie ma emerytur i na wypłaty dla urzędników państwowych, policji i wojska.

   Demokracja jest z założenia złym ustrojem. Śmiało uogólnię, że wszyscy chcemy żeby państwo było rządzone "dobrze". Problem w tym, że w demokracji większość ludzi musiałaby się znać na prawie, polityce, budżecie państwa, ekonomii, polityce zagranicznej, historii- i to na światowym poziomie. Ilu masz ludzi którzy spełniają takie kryteria? 0.1%? 0.2%?

   To automatycznie oznacza że państwem rządzą ludzie, którzy się nie znają, a prawo głosu mają tylko dlatego żeby mieć. Powiedz mi, chciałbyś, żeby podczas twojej operacji chirurg mnie się pytał co ma zrobić, żeby cię uratować? Może ci się podoba takie rządzenie przez zwykłych ludzi, a nie przez ekspertów, ale zapewniam że mimo dobrych chęci, uśmierciłbym cię w 100/100 podejść.

   Prawo głosu mają przestępcy. To dziwne, bo przecież przestępcy z założenia zależy na tym żeby państwo działało jak najgorzej, policji było jak najmniej i miała jak najmniejsze prawa, żeby mieli c?@?#wy sprzęt, i żeby mieli tak niskie wypłaty by jakąś część z nich kusiły łapówki.

   Wracając do demokracji. Jeśli rządy są c?@?#we, tak jak teraz, nic nie zrobisz. Jest c?@?#wo i tak będzie, dopóki nie wydarzy się cud. Żeby zmienić politykę, nie wystarczyłoby wystrzelać 460+100 ludzi. Przecież nie wszyscy są w "cyrku", mają swoje filie, swoich członków i automatycznie wskoczyliby na ich miejsca tacy sami ludzie. W monarchii wystarczy odstrzelić jednego jeśli źle się dzieje. Co więcej, tym już raczej zajmą się doradcy jeszcze jego ojca.

   Jednak w monarchii zły może być tylko człowiek chory psychicznie. Normalny człowiek z normalnymi wartościami, chce żeby coś, co należy do niego, miało się dobrze- w tym wypadku państwo. Żeby tak było musi być dobry dla swojego ludu. Po co? Po to, żeby wojsko chciało cię bronić (i twojego majątku), żeby nie chcieli cię otruć, dla zapewnienia ciągłości rodu, no i żeby synowi oddać państwo w jak najlepszym stanie.

   A gdyby ten "rodzic", bo tak nazwałeś monarchę, miał zaplecze w postaci ekspertów? Bo ja własnie tak to widzę. Król inwestuje niezłe pieniądze w najlepszych ekspertów na świecie, po kilku z każdej dziedziny. Jest propozycja zmiany prawa, zbiera ekspertów z danej dziedziny, robi naradę, eksperci między sobą w obecności króla dyskutują o możliwych rozwiązaniach. Król w tym czasie dopytuje o możliwe konsekwencje, koszty, czy taka decyzja jest po myśli społeczeństwa itp. Po zakończonej debacie, król, który się przecież na wszystkim nie zna, polega na ekspertach i tym, do jakich wniosków doszli, i on to przyklepuje. Do czego zmierzam? Rządzi wiele osób wybitnych w danych dziedzinach, król tylko decyduje. Wtedy masz idealną sytuację, bo np. o budżecie decydują tylko osoby które się na tym znają. Ja bym tam widział np. ekspertów z centrum adama smitha, dla przykładu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88:
   pracuje w ten sposób, iż zarządza funduszami, analizuje przez cały czas otwarcia giełdy wskaźniki i koniunkturę co pozwala mu przewidzieć gdzie w danym momencie ulokować kapitał- to jest praca. Ponadto musi posiadać odpowiednie uprawnienia, gdyż trzeba zdać specjalny egzamin potwierdzający kwalifikacje i wiedzę. Makler to pośrednik tak na marginesie. Poza tym nie trader a makler ;)

   Dalej bawisz się w definicje. Jak mniemam chodzi ci o to, że pracą jest tylko to, co jest w polskim prawie. Jak np. zarabiam w sposób nieprzewidziany przez polskie prawo i nieopodatkowany, to już pracą nie jest, nie? Jak dla mnie EOT.

   Podatki i prawo polskie nie mają tutaj znaczenia. Po prostu praca to świadczenie, jeśli działa się w ten sposób, że się cokolwiek świadczy w zamian za wynagrodzenie to jest praca. Idąc twoim naginanym tokiem myślenia moglibyśmy uznać kradzieże za pracę.
   BTW. widziałeś w jakiejś ustawie katalog zawodów xD ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: Ja nie mówię o maklerze, tylko o traderze. Żeby grać na giełdzie nie musisz mieć żadnych uprawnień. Możesz teraz założyć konto w domu maklerskim i grać. Jeśli będziesz w czołówce najlepszych na świecie, to znajdziesz zatrudnienie w banku, robiąc to samo. Nie zmienia faktu że dalej to gra losowa. Owszem, są figury, wykresy techniczne, spodziewane punkty podparcia i opory. Jednak to wszystko nic więcej niż przewidywania. Wykresy techniczne nie działają dlatego, że działają, tylko dlatego że ludzie wierzą że działają. Ja osobiście grywam na fx, waluty i kruszce.

   Co do zawodów- oczywiście że jest oficjalna lista. Nie słyszałeś jak jakiśczas temu były protesty żeby uwolnić i poluzować niektóre zawody? Dzięki temu państwo kontroluje licencje i uprawnienia.

   http://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/klasyfikacja-zawodow-i-specjalnosci

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88:

   Wracając do demokracji. Jeśli rządy są c#?$@we, tak jak teraz, nic nie zrobisz. Jest c#?$@wo i tak będzie, dopóki nie wydarzy się cud.
   ak nic nie zrobisz skoro są wybory i jeżeli rządzący nie będą odpowiadać społeczeństwu to stracą władzę? zakładanie, że "cwaniactwo" jest u władzy i z tego powodu demokracja nie działa jest głupie bo gdyby to cwaniactwo było u władzy w monarchii to tym bardziej trudniej by było zmienić władzę. Jaki masz pomysł gdy w monarchii władza zacznie być totalitarna? demokracja daje przyrzynam,niej mechanizmy które taką władze mogą strącić. w monarchi jak już pisałem jest to trudniejsze - zobacz np. na Kubę, czy Koreę północna.
   cwaniactwo jest obecne w polityce i naiwnym jest myślenie, ze jak władzę obejmie partia z którą się zgadzamy to nagle zniknie cwaniactwo a władza będzie myślała tylko o obywatelach.. pomijam już fkt, ze dla niektórych polityków bardzo ważne jest aby ludziom wmówić, że jest źle bo to sposób na zmianę władzy i dojście samemu do stołka.. w tej kampani wielu tych tzw. anty systemowych kandydatów pzry6jęóó taką taktykę; mówić, ze jest źle, ze trzeba wszystko rozwalić.. a niektrózy to łykaja.
   P.S.
   jest tak źle, że ludzie na ulicy z głodu umierają:
   Na 34 kraje zbadane przez MFW tylko trzy osiągnęły rok temu lepszy wzrost od nas: Węgry, Irlandia, Malta
   i jeszcze to

   Jednak w monarchii zły może być tylko człowiek chory psychicznie. Normalny człowiek z normalnymi wartościami, chce żeby coś, co należy do niego, miało się dobrze- w tym wypadku państwo
   Bzdura. wielu było zdrowych psychicznie władców którzy przelewali krew bo uznali, że mają rację, że coś im zagraża itd. Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że gdyby wybory wygrał ktoś ze środowiska JKMa i zaczął wdrażać w życie "dzień sznura" to oznaczałoby to że jet chory psychicznie. a dla wielu kuców nic złego by w ty nie było, taki dzień sznura niektórzy by odebrali jako przywrócenie "normalności". ludźmi można łatwo sterować - wystarczy im pokazać wroga i będą jak motłoch eliminować bo wódz i powiedział, że to przyniesie szczęście - że będzie dobrze jak wszyscy będą myśleli tak jak my.
   Monarchie to fajnie się popiera gdy u władzy jest "nasz" człowiek to wtedy on zrobi porządek, ale jak u władzy jest ktoś inny to już tak fajnie to nie wygląda. poza tym to zamordyzm jeżeli społeczeństwo nie ma kontroli nad władzą i nie jest w stanie jej zmienić.
   wracając do tego "normalnego człowieka": w demokracji też taki może objąć władzę, nie można zakładać zero jedynkowo, że każdy monarcha będzie dbał o państwo a w demokracji nie. To jest błędne myślenie.
   myślę, ze ostatnie czego potrzeba Polsce to właśnie takich ludzi myślących na zasadzie: trzeba rozwalić to co jest a potem jakoś to będzie.. nie mówię, ze to PO ma rządzić i że jest jedyną najlepszą partią, ale mimo wszystko oczekiwałbym mniej skrajnych rozwiązań innych partii, a tymczasem widzę oszołomstwo w tych wyborach

  •  

   pokaż komentarz

   @nie_tak_szybko: Tylko że te narzędzia demokracji są niedoskonałe, bo rządzi większość. Większość się nie zna na polityce, większość się nią nie interesuje. Zrób sondę uliczną, pogadam z 100 losowymi osobami na ulicy o polityce, o gospodarce, zobaczysz, przekonasz się i sam stwierdzisz że to najgorszy ustrój.

   Bo to, że jest źle, to akurat prawa. Sęk w tym że są tacy którzy chcą to zmienić, i są tacy którzy nie chcą nic zmieniać bo w tym systemie byłoby im dobrze, a jedyny problem to że nie oni są jego beneficjentami.

   Dzień sznura byłby po prostu przywróceniem sprawiedliwości. Raz a dobrze rozliczyłoby się wszystkich przestępców u władzy, w sądach, urzędach, kiszczak może by zawisł, jaruzel niestety już nie. Nie jestem motłochem, nikt mi nie wskazuje na kogo mam szczekać. Wiem gdzie śmierdzi i trzeba to usunąć. Do dzisiaj mamy sędziów którzy skazywali strajkujących za komuny. To nie jest dobrze. To jest nawet źle, bo nie wyjdziemy z PRL'u jak się z nim w końcu nie rozliczymy.

  •  

   pokaż komentarz

   @EmpireAgent: Kobiety nie powinny mieć prawa głosu bo nie znają się na polityce. Proste. Czegoś tu nie rozumiesz?

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna