•  

  pokaż komentarz

  Słyszałem, że z tym statkiem są takie same historie jak z WTC - specjalnie zatopiono, aby mieć pretekst do wejścia w I Wojnę Światową.

  #teoriespiskowe

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Nie, to tylko przypadek, ataki jak atak na pearl harbor i atak kutra wietnamskiego też odbyły się bez wiedzy amerykańskiego wywiadu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lubie_wachac_stopy_siostrze997: Przecież i tak wszystkim sterują pejsate jaszczury z kosmosu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paco: A władza w naszym świecie jest uczciwa i nie kłamie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: wydaje mi się całkiem sensowne wysyłanie statku pasażerskiego w strefę totalnej wojny podwodnej.
   Tak.

   pokaż spoiler zresztą, pojęcie Casus Belli istnieje od starożytności i zaprzeczanie temu jest chyba mniej więcej równie rozsądne, jak wiara w reptilian. Jasne, pewności nie ma, ale coś dużo jest wydarzeń niewiarygodnie wręcz dogodnych dla konkretnych mocarstw na przestrzeni dziejów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paco: w sensie że judeoreptilianie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Ale te teorie zrobione są przez gimboanalityków, którzy nie wiedzą, że Lusitania nie miała nic wspólnego z przystąpieniem USA do wojny (1915 r - zatopienie, 1917 - USA przystępuje do wojny). Powodem było ogłoszenie nieograniczonej wojny podwodnej przez Niemcy (nikt nie może tolerować zabijania własnych obywateli z powodu frustracji spowodowanej przegrywaniem wojny). Dodatkowo jeszcze słynna depesza meksykańska wk****a amerykańską opinię publiczną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Wszystkiemu winna mgła i pancerbrzoza.

  •  

   pokaż komentarz

   @NoMercyIncluded: @lubie_wachac_stopy_siostrze997: No ale na ch!! mieliby wysyłać statek na zatopienie, przecież jakby przystąpili do wojny zawiązując sojusz z ententą to by wystarczyło w zupełności. Podobnie z Pearl Harbor, czemu dać się pokonać. Sam atak byłby wystarczający a w dodatku odparcie ataku z zaskoczenia miałoby lepsze podłoże propagandowe "popierajcie naszych chłopców którzy dzielnie obronili naszą bazę przed atakiem Imperium Japońskiego". Podobnie w WTC, na ch!! porywać kilka samolotów kilkoma walić w różne budynki i jeszcze wyburzać je itp. Skoro jeden samolot wlatuje w jeden budynek i masz ten sam burdel i powód do wojny itp. I tak jest prawie zawsze gdy historie analizują ludzie szukający spisków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paco: To opinia publiczna ma chcieć przyłączenia się do wojny, przed atakiem na pearl harbor opinia publiczna była przeciw przystąpieniu USA do wojny,chodziło o wstrząs opinią publiczną jak wielu ludzi zamordowano. Po ataku zgłosiło się ponad 1mln ochotników, ale nie mam czasu ci tłumaczyć, poszukaj sobie informacji po co to wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @lubie_wachac_stopy_siostrze997: Więc gdyby USA odparło atak to Amerykanie by stwierdzili "Good one Japan, nice try, but we won't go to war"? Owszem ochotników którzy by pragnęli zemsty byłoby mniej, ale na ch!# ochotnicy skoro już mamy siły wystarczające do pokonania IJ? Jeśli natomiast nie mieli wystarczających sił, to skąd pewność że się podłożyli na własne życzenie? "Kurcze przeciwnik jest silniejszy i jego atak jest nieunikniony, wystawmy mu dużą cześć naszych sił zbrojnych na rozwałkę bo inaczej nie przystąpimy do wojny".
   Jak pisałem to się nie trzyma kupy!
   Największym problem spiskowców jest to że zakładają że USA jest mega mocarstwem które kontroluje wszystko, a w rzeczywistości nie raz i nie dwa było pokazane że są to p?%@eczki, które mogą zostać wyruchane w dupę zupełnie znienacka a ich wywiad jest śmiechu warty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paco: Jest dużo przesłanek potwierdzających moją teorię, m.in wywiad australijski wszczął alarm i donosił o ruchu japońskich wojsk, poszukaj, poczytaj, poszerzaj wiedzę. Casus Belli było zawsze porządane, od podpalenia Rzymu do ratowania obywateli radzeckich przed ukraińskimi i zachodnimi faszystami.

  •  

   pokaż komentarz

   @lubie_wachac_stopy_siostrze997: Jest dużo przesłanek że lubisz wąchać stopy siostrze, nie mam dowodów ale są przesłanki w internecie. Taks samo jest ze spiskami, ludzie na siłę szukają dowodów pod z góry założona tezę. Znam to. Sam się kiedyś bardzo jarałem taka wiedzą i głosiłem "prawdę" o spiskach, aż wreszcie zdałem sobie sprawę jakie to jest głupie i niedorzeczne. Jak pisałem Casus Belli można zdobyć na wiele sposobów zwłaszcza w przypadku takich konfliktów zbrojnych jak II czy I wojna światowa, nie trzeba uciekać do Fałszywej Flagi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paco: więc odpowiedz mi, na ch$@ lokalny watażka afgański miałby "porywać kilka samolotów walić w różne budynki". Było sporo p$%@$$@enia o paliwie i fizyce, ale jakoś wszystkie oficjele unikają tego tematu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler "Bo islam" nie jest odpowiedzią. Talibowie kija mieli wspólnego z islamem, używali go tylko do trzymania wszystkiego za ryj, o tym chyba nie trzeba dyskutować. Dalej nie znalazłem powodu, dla którego wychylali się ze swojego wygodnego grajdołka, świadomie ściągając na siebie mocarstwo z mnóstwem stojącej i nudzącej się armii.


   Wydaje mi się, że takie radykalne środki są potrzebne, by ludzie szli i ginęli, ale robili to... dobrze. Zauważ, jak polscy i czechosłowaccy piloci mietli w bitwie o Anglię. Wiadomo, większość z nich miała doświadczenie bojowe, ale sam fakt zaciętości i wysokiego morale czynił z nich maszyny do zabijania.

   A poza tym właśnie Casus Belli. Po cholerę Niemcy robili tyle prowokacji i wymyślali tyle powodów, zamiast po prostu wjechać czołgami? Prowokacja Gliwicka jest tylko jedną z bardziej znanych, tych powodów było od cholery, powoli budowana w opinii publicznej atmosfera, która nastawiała społeczeństwo. Zauważ, jak silny wpływ miało WTC na przeciętnego amerykańskiego rednecka. AMERYKA STRONK HURRR DO BOJU. Osiągnęli cel całkowicie.

  •  

   pokaż komentarz

   @NoMercyIncluded: Widzisz, jako cassus beli 1 samolot wymierzony w Pentagon w pełni by wystarczył, tutaj nie ma efektu "im więcej, tym lepiej". Efekt będzie ten sam - USA przystąpiło by do wojny i tak, i nie robiono by komedii z lotem 98. Tymczasem terrorysta (nie afgański - OB-L był Saudyjczykiem) ma za zadanie zadać jak największy cios swojemu wrogowi. Im więcej ludzi zginie - tym lepiej dla terrorysty. Terrorysta chce wywołać poczucie słabości i podkopać wiarę wroga we własne siły. Co więcej - im więcej samolotów by porwano - tym większa szansa na wykonanie zadania (uderzenia w symbole narodowe USA). Jak by coś się nie udało 1 ekipie (np. zatrzymała by ich ochrona lotniska), uda się następnej - dlatego ataki były skoordynowane na mniej więcej ten sam czas.
   I talibowie nie mieli NIC wspólnego z atakami na WTC. Ich jedynym grzechem było niewydanie OB-L, który to wciągnął ich w wojnę, z powodu nakazu zapewnienia bezpieczeństwa gościom. A USA przyjęła po 11 września zasadę - kto nie z nami, ten przeciw nam.
   Dlaczego zaś OB-L atakował USA? Z tego samego powodu, co różne oszołomy w rodzaju Unabombera. Istnieją ludzie wierzący, że walczą w słusznej sprawie, jakakolwiek by ona nie była, i tacy ludzie potrzebują wroga.

  •  

   pokaż komentarz

   @Knebel: oszołomy i idealnie skoordynowane akcje wykonane przez profesjonalistów. No dobra, nie aż takie nieprawdopodobne. Ale:
   "podkopać wiarę wroga" - jakiego wroga? Jedna przyczyna, proszę. Jedna przyczyna, dla której bogaty szejk wiodący luksusowe życie miałby poświęcać je, by zadać prztyczek komuś, kto nawet nie był wrogo nastawiony. Nie, religia nią nie jest. Im wyżej w drabince władzy, tym wiara słabsza, bo to narzędzie kontroli. Bogaci ludzie nie lubią się ograniczać. Nie widzisz szejków krzyczących na filmikach ALLAH SNACKBAR i detonujących się dla 72 dziewic, więc proszę nie chrzanić farmazonów. Nie masz wytłumaczenia, nikt nie ma na to jedno proste, logiczne pytanie.

   Poza tym, naprawdę nie wyobrażasz sobie, jak mniejszy rozmiar miała by cała sprawa bez symboliki walących się wież? Całego tego dramatu? Casus beli to jedno, sprawienie, by ludzie uwierzyli w ten powód to drugie. Zabicie jednego dziecka ujęte w dobrym kadrze powoduje większe wzburzenie, niż zabicie miliona murzynów dokumentowane rzeczowo przez BBC. Emocje. Zresztą, nieważne. Siła wygodnych tłumaczeń tu stronk. Zawsze wygodne tłumaczenia, a gdy nie są logiczne nagle wychodzą akcje w stylu "szczęśliwy multimilioner popełnia samobójstwo bo fuck the system, anarchia mode on zawsze chciałem być kinderpunkiem iksde xd".

  •  

   pokaż komentarz

   @NoMercyIncluded: Mogę akurat przyznać się, że nie potrafię znaleźć zdroworozsądkowego wyjaśnienia dla bogatych ludzi gotowych walczyć o jakieś poryte ideały. Nie wiem, co kierowało takim Unabomberem, że facet - szanowany profesor- zdecydował się ukryć w dziczy i wysyłać bomby losowym ofiarom powiązanym np. z liniami lotniczymi. Wiem jednak, że jak z powodu ropy chciałbym wywołać wojnę, guzik obchodziłaby mnie symbolika. Guzik obchodziło by mnie, czy całe społeczeństwo uwierzy w wymyśloną bajeczkę - ważne że przekonałem kongres. A już na pewno nie robiłbym niepotrzebnej farsy z united 93. Jeśli rozwaliłbym wieże, zostawiłbym w spokoju pentagon. Jakbym rozwalił pentagon, zostawiłbym w spokoju wieże. Każdy nowy cel to większa ilość ludzi do wtajemniczenia. Większa szansa, że jakiś "debil" - a pamiętaj że mówimy o Amerykanach - da się ponieść patriotycznym uczuciom i puści parę.

   Zresztą mówisz o nietrzymaniu się kupy. Ale do diabła - mówimy tutaj o Lusitani. Kolesie od spiskowych teorii dają taką "wiarygodną", "prawdopodobną" i "trzymającą się kupy" wersję: rząd USA specjalnie posłał na ocean BRYTYJSKI okręt w nadziei że zostanie storpedowany przez jakiegoś ubota (jeśli w ogóle jakiś tam będzie - Niemcy nie chwalili się nikomu trasami swoich rejsów - pamiętaj że to była wojna), po czym czeka DWA LATA (tak! DWA LATA) na wypowiedzenie wojny Niemcom (która to wojna mogła się w międzyczasie skończyć, a oburzenie spowodowane śmiercią Amerykańskich obywateli powoli by w tym czasie przechodziło). Przecież ta wersja jest tak głupia, że aż szkoda z nią dyskutować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Knebel: dwa lata? A to przepraszam. Przyznam, że nie przyjrzałem się nigdy datom. Bardzo mi wstyd.

 •  

  pokaż komentarz

  został trafiony przez irlandzką rakietę? skoro mamy polskie obozy smierci to chyba mozna tak powiedziec?

 •  

  pokaż komentarz

  Najtragiczniejsza katastrofa to było zatopienie MS Wilhelm Gustloff
  Zginęło oficjalnie 6600 ludzi.

 •  

  pokaż komentarz

  zostały zalane kotły pod ciśnieniem i p@##$@#neło. pozatym artykuł błędny lusitania wcale nie przełamała się torpeda trafiła w okolice kotłowni a nie w ładownie gdyby torpeda walneła w ładownie z ładunkiem proszku aluminiowego wybuch byłby niemal natychmiastowy a był spory odstęp czasu ok 5 - 10 minut od trafienia torpedy był drugi wybuch . pozatym od trafienia w ładownie nie przestałby działać telegraf maszynowy i ster

  aby zatrzymac silniki musieli wysłać gońca do maszynowni bo telegraf nie przekazał rozkazu.