•  

  pokaż komentarz

  "Bonusowa półprawda 8: „Żadne dorosłe zwierzę nie pije mleka”

  Tak się robi ladacznicę z logiki…

  Które dorosłe zwierzę pije smoothie z jarmużu, je pieczoną wołowinę, ciastka Oreo, ziemniaki, pieczywo lub oliwę z oliwek?"

  Wpuść dziki na pole ziemniaków i patrz co się będzie działo. Szach mat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  a mnie zastanawia, jak człowiek może pić wydzielinę z cycka innego zwierzęcia. to tak jakbyscie pili mleko od człowieka, tylko gorzej.. o0

  •  

   pokaż komentarz

   @ImperiumCienia: Jak się tak człowiek zastanowi to są gorsze rzeczy. Wyobraź sobie że pływając w basenie, połykasz pot, mocz, kał, spermę, wydzielinę pochwową, ślinę, smarki, łoniaki, łupież i wiele innych rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ImperiumCienia: czyli matka cię piersią nie karmiła po urodzeniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie przechodziłeś przez jej pochwę w trakcie porodu?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak się tak człowiek zastanowi to są gorsze rzeczy. Wyobraź sobie że pływając w basenie, połykasz pot, mocz, kał, spermę, wydzielinę pochwową, ślinę, smarki, łoniaki, łupież i wiele innych rzeczy.

   @Anal_i_zator: kurna dzięki

  •  

   pokaż komentarz

   kurna dzięki

   @Refusek: Zapomniałem jeszcze o ropie i miodzie z uszu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kotte: Nie czytasz ze zrozumieniem. Wyobraź sobie że teraz pijesz mleko z cycka człowieka,a pozniej wyobraz sobie, że robisz to samo, ale od zwierzęcia. To tak jak kobiety czasem robią z połykiem, nie powinny mieć na przeszkodzie zrobić to zwierzętom. Przecież to mniej obrzydliwe od wydzielin człowieka! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ImperiumCienia: Tacy ludzie wstydzą się też robić kupkę nie u siebie w domu, publicznie kichnąć albo zjeść coś jak spadło im na ziemię. Wpierniczamy dosłownie wszystkie części zwierzęcego ciała nie rozumiem czemu picie mleka, które wycieka z cycka miałoby być obrzydliwe, ba, ja kocham tą wydzielinę jest przepyszna.

  •  

   pokaż komentarz

   @ImperiumCienia: a dlaczego jemy rzygi innych zwierząt (miód). To też Ci przeszkadza? A masło i ser jesz, czy może ta przetworzona "wydzielina" już jest ok?

  •  

   pokaż komentarz

   @ImperiumCienia: i cóż w tym dziwnego? Nie znasz legendy o Romulusie i Remusie? Od czasu do czasu się zdarza, że młode jednego gatunku karmią młode innego gatunku. Poza tym nie porównuj karmienia do czynności seksualnych. Jedno jest żeby przeżyć, a inne...
   Poza tym doiłam krowę i szczerze nie miałabym żadnych problemów, żeby pić mleko z krowiego wymiona. Oczywiście w dzisiejszych czasach odeszliśmy tak daleko od natury, że to wszystko może wydawać się obrzydliwe, ale podejrzewam, że i Ty piłbyś mleko obcego gatunku jeśli byś głodował. Stąd właśnie wzięło się sięganie po krowie mleko - ludzie głodowali, albo była susza to i mleko od krowy się spożywało.

  •  

   pokaż komentarz

   @ImperiumCienia: Czy ty masz jakieś problemy? Podajesz rękę znajomy w realu? Ile lat temu uprawiałeś sex?

 •  

  pokaż komentarz

  "Bonusowa półprawda 8: „Żadne dorosłe zwierzę nie pije mleka”
  Tak się robi ladacznicę z logiki…
  Które dorosłe zwierzę pije smoothie z jarmużu, je pieczoną wołowinę, ciastka Oreo, ziemniaki, pieczywo lub oliwę z oliwek? Żadne, ale nie jest argument ani za, ani przeciwko tym produktom."

  Autor zestawia tu mleko które jest naturalne z resztą produktów stworzonych przez człowieka - gdyby psu podsunąć ciastka to pewnie by zjadł a ziemniaki z pieczoną wołowiną i polaną oliwą z oliwek na pewno zje.
  Ogólnie pachnie mi tu artykułem sponsorowanym przez lobby mleczarskie - taka moja teoria spiskowa ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie nadążam za tymi dietowymi schizami. Najpierw mięso było złe, potem gluten, a teraz mleko. Co pomysł to głupszy, jak tak dalej pójdzie to będziemy mogli jeść tylko kamienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: A czy wiesz że człowiek jest jedynym gatunkiem na ziemi który spożywa mleko obcego gatunku. Dlaczego nie pijemy ludzkiego mleka? To może dać trochę do myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Musisz być naprawdę wolny, bo nagonka na mleko trwa przynajmniej od dekady :)
   Pamiętam nawet takie bilboardy i ogólnopolską akcję ze znanymi twarzami. Pij mleko, będziesz kaleką ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Gluten nigdy nie by zły dla jakiś 99% populacji

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: kamieni nie będziemy mogli jeść, bo na pewno będą uszkadzać zęby!

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: chyba jednak pijemy ludzkie mleko, a przynajmniej w okresie noworodkowym ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Dieta cygańska - pozwala być fit bez pracy :P #pdk

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: koty chętnie piją krowie

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: tematem w ogóle nie poruszonym w artykule jest kazeina. Podobnosz nie jest dla nas zbyt korzystna. Co ciekawe w produktach mlecznych jak kefir, maślanka czy zsiadłe mleko jej zawartość jest dużo niższa.

  •  

   pokaż komentarz

   A czy wiesz że człowiek jest jedynym gatunkiem na ziemi który

   @woskrosenie: A czy wiesz że człowiek jest jedynym gatunkiem na ziemi który prowadzi samochody? Co do myślenia ma mi dać? Że pies nie umie kozy wydoić? Daj kotu krowie mleko, zobaczymy czy nie wypije.

  •  

   pokaż komentarz

   chyba jednak pijemy ludzkie mleko, a przynajmniej w okresie noworodkowym ;)

   @anka022100: Zgadza się, chodziło mi o okres dorosłości.

  •  

   pokaż komentarz

   A czy wiesz że człowiek jest jedynym gatunkiem na ziemi który prowadzi samochody? Co do myślenia ma mi dać? Że pies nie umie kozy wydoić? Daj kotu krowie mleko, zobaczymy czy nie wypije.

   @naddir: Jak się kotu da mleko to wypije, w naturalnym środowisku kot nie pije krowiego mleka. Ma to dać do myślenia że ludzkie mleko służy do tego aby noworodek rozwijał mózg a krowie mleko służy do tego aby cielak rozwijał masę. Zwierzętom masa jest potrzebna ze względu na drapieżniki - cielak po urodzeniu od razu wstaje potem rozwijają mu się m.in. kopyta i rogi i do tego potrzebne jest mleko krowie. Jak cielak się urodzi to waży ok 30kg 9miesięcy później ok 250kg (powiększa masę ok 8razy), człowiek zaś ok 3kg 9miesięcy później ok 9kg (powiększa masę ok 3razy). Sam widzisz że mleko krowie stawia na zwielokrotnienie masy, a ludzkie mleko idzie w coś innego a napewno nie w masę.

  •  

   pokaż komentarz

   koty chętnie piją krowie

   @NiczymBordo: Jak się da mleko to wypije, w naturalnym środowisku nie pije krowiego mleka.

  •  

   pokaż komentarz

   psy też piją mleko

   @palecbiskupa: Jak się da mleko to wypije, w naturalnym środowisku nie pije krowiego mleka.

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: moj kot nie pije mleka za to żółty ser lubi :-) tylzycki

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: Widziałeś kiedyś psa dojącego krowę? Bo ja nie... Jakby potrafiły to pewnie i by piły.

   Opierasz się na błędnych obserwacjach, w dodatku zasłyszanych nie własnych, zamiast na potwierdzonych danych naukowych. Kot i pies w naturalnym środowisku nie je też przetworzonej karmy, nie bierze leków itp.

   Inną sprawa jest porównywanie człowieka do zwierząt, zrozum, nie jesteśmy tacy sami pod względem ewolucyjnym jak zwierzęta, jak zresztą widać z artykułu poszczególne nacje również mogą się diametralnie różnić (tolerancja laktozy u Azjatów i Europejczyków). Człowiek wykształcił wiele zachowań i mechanizmów, które nie są dostępne dla zwierząt. Zwierzęta nie uprawiają ziemi, nie przetwarzają jedzenia, nie pobierają jedzenia z tak szerokiego spektrum źródeł.
   Poza tym, człowiek jedząc np. czekoladę nic sobie nie zrobi poważnego, dla psa stosunkowo niewielka ilość w porównaniu do człowieka może skończyć się dużymi problemami.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak cielak się urodzi to waży ok 30kg 9miesięcy później ok 250kg (powiększa masę ok 8razy), człowiek zaś ok 3kg 9miesięcy później ok 9kg (powiększa masę ok 3razy). Sam widzisz że mleko krowie stawia na zwielokrotnienie masy, a ludzkie mleko idzie w coś innego a napewno nie w masę.

   @woskrosenie: I tu sobie udzielasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Krowie mleko nie działa na masę. Jest prawie takie samo jak ludzkie ("mózgowe" heheheh). Krowa go produkuje dużo więcej.

   "Jak się kotu da mleko to wypije"
   A jak się nie da to ukradnie. Pies też.

   "Dlaczego nie pijemy ludzkiego mleka?"
   Bo złapanie dzikiej kobiety mlecznej na lasso, rozpięcie stanika (to dopiero wydatek energetyczny) i wydojenie 2ch naparstków mleka się energetycznie nie opłaca?

   "Jak się da mleko to wypije, w naturalnym środowisku nie pije krowiego mleka."
   I dlatego w naturalnym środowisku kot niepijący mleka żyje 3x krócej. Pies też najwyżej połowę do 2/3. :) (Stawiam ":)", bo jeszcze kto uwierzy w związek przyczynowo-skutkowy.)

  •  

   pokaż komentarz

   @ffatman: A wiesz gdzie jest największe spożycie nabiału na świecie? Oraz czy wież że właśnie w tych miejscach jest największy odsetek cierpiących na osteoporozę? Ciekawe jak to wytłumaczysz skoro w nabiale jest tyle wapnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie: Bo piją mleko i, urwa, dłuuu-urwa-gooo żyją. No i żyją w krajach gdzie się diagnozuje i leczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ffatman: Sugerujesz że picie mleka powoduje długo wieczność? Czyli tam gdzie człowiek pije znikome ilości mleka żyje się krócej? W takim razie Japonia jest fenomenem na skalę światową - nie piją mleka i żyją długo?

  •  

   pokaż komentarz

   Sugerujesz że picie mleka powoduje długo wieczność?

   @woskrosenie: To nie ja sugeruję "dziwne" związki przyczynowo-skutkowe A TY. Ja się z ciebie nabijam, bo wiem co to jest korelacja.

   "W takim razie Japonia jest fenomenem na skalę światową - nie piją mleka i żyją długo?" - Tak, w tym sensie jest fenomenem. A właściwie nie - żrą tran. Chociaż Eskimosi też żrą tran a zdrowie im się załamuje gwałtownie po pięćdziesiątce.
   A np. w Rwandzie piją mleko i żyją krótko.
   A np. w Szwecji piją mleko i żyją długo.
   A np. w Tybecie nie piją mleka a mimo to mleko JEST PODSTAWĄ WYŻYWIENIA.

  •  

   pokaż komentarz

   @ffatman: Czemu się nie odnosisz do odwapnienia kości (osteoporoza)? W krajach gdzie spożywane są największe ilości nabiału tam odwapnienie jest największe, a tam gdzie nabiału mało się spożywa tam nie istnieje problem osteoporozy.

  •  

   pokaż komentarz

   @woskrosenie:

   Odniosłem się.
   W wielu bogatych krajach, gdzie żyje się długo i jest opieka lekarska, pije się mleko. Tam gdzie żyje się długo a opieka lekarska jest na przyzwoitym poziomie diagnozuje się osteoporozę. Ani picie mleka ani bieganie nie likwiduje problemu osteoporozy, bo nie likwiduje starzenia. Nic nie likwiduje starzenia - ani picie ani nie picie mleka. Japończycy też się starzeją i też mają starcze problemy. I co, nadal zamierzasz pierd...ć w kółko Macieju?

  •  

   pokaż komentarz

   @ffatman: Weź podaj liczby a nie "wielu" "starcze problemy" "bieganie nie likwiduje" itd jak chcesz dyskutować merytorycznie.

 •  

  pokaż komentarz

  @DamianParol: wychowałem się na wsi, na mleku "prosto od krowy". Poczytałem trochę o różnych sposobach obróbki mleka i wychodziłoby, że mamy mleko nieprzetworzone, mikrofiltrowane, pasteryzowane i UHT. A, no i w proszku. To chyba kolejny element mlecznego zamieszania, który może powodować dezorientacje.
  Wiesz może jak to wygląda z odżywczego punktu widzenia? Czy generalnie to wszystko jedno, które mleko się pije? Czy badania w jakiś sposób rozróżniają te rodzaje mleka?

  •  

   pokaż komentarz

   @fifny_szczun: Badanie dotyczą dostępnego komercyjnie czyli konserwowanego w jakiś sposób mleka. Takie przetworzenie oczywiście niesie za sobą pewne straty w wartościach odżywczych, ale to znacznie lepiej niż zatruć się surowym mlekiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @fifny_szczun: najmłodsze lata też na mleku prosto od krowy, pamiętam jeszcze jak i moja matula zanosiła na wieczór puste małe kanie (kanki? takie metalowe, boże jak to dawno było :/ ), stawiała na schodach w korytarzu o sąsiada i odbierała pełen pojemnik.

   A potem coraz gorzej :/ .

  •  

   pokaż komentarz

   @MichaelP: Ale tego, że gruźlica została praktycznie wytrzebiona to się nie pamięta... A właśnie mleko prosto od krowy, było dość częstą przyczyną zarażania się gruźlicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ucik: Ja nie miałem gruźlicy nigdy a byłem szczepiony. Wujek za to miał, a on jako miastowy nie pił tego mleka :/ .

  •  

   pokaż komentarz

   @MichaelP: Częstym, to nie znaczy jedynym. A gdyby było tak, że większość krów przenosiło by gruźlice, to dawno byśmy wymarli.
   Jeżeli jednak chcesz przykład, to w wsi mojej babci, zaraz przed wojną, dwie rodziny zmarły dzięki chorej krasuli...

  •  

   pokaż komentarz

   @MichaelP: To nie jest argument, podobnie mógłbyś dowodzić że palenie jest zdrowe, bo znasz osobę co ma 80 lat i całe życie paliła. Co z tego, skoro wielu innych umarło na raka? Sam też piłem mleko od krowy i to jeszcze ciepłe, prosto po udojeniu i nic mi się nie stało, ale to nie ma znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: czyli możnaby stwierdzić że palenie może mieć bardziej neutralny stosunek do organizmu niż myśleliśmy. A cała szkodliwość wpływająca zależy od organizmu palącego ( ͡° ͜ʖ ͡°) .