•  

  pokaż komentarz

  w JOWach chodzi Kukizowi o odbetonowanie list wyborczych. Glosowanie jest na konkretna osobę z okregu anie na partię, gdzie lider ustala kogo chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: Więc lider poustala tak, żeby wybrali jego ludzi i tyle. Tak czy siak - głosowac będą w większości cymbały, więc wyniki siłą rzeczy muszą być cymbalskie.

   Wstyd sie przyznac ale sam kiedyś wierzyłem w to co piszesz :)

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: Wyeliminowanie partii z 13% poparciem nazywasz odbetonowaniem? Ja za takie "odbetonowanie" podziękuje.

  •  

   pokaż komentarz

   w JOWach chodzi Kukizowi o odbetonowanie list wyborczych. Glosowanie jest na konkretna osobę z okregu anie na partię, gdzie lider ustala kogo chce.

   @coolwasc:
   JOWy w żaden sposób nie przyczynią się do przewietrzenia Sejmu czy Senatu. Każdy ze znanych polityków w Polsce, z pierwszych stron gazet - był już członkiem różnych partii na przestrzeni ostatnich 25 lat..
   Po wprowadzeniu JOW - partie podzielą się na "skrzydła" czy inne "zarządy" i to te nieformalne organizacje wewnątrz oligopolu - będą ustalać, jak powinna wyglądać scena polityczna, a manipulować można na różne sposoby, podam tylko kilka z nich:
   a) kombinowanie przy podziale okręgów
   b) wystawianie właściwego "swojaka", który "wie o co chodzi w polityce" oraz 2-3 kontrkandydatów, których jedynym celem będzie zespołowa gra do jednej bramki i rozmywanie poparcia jakiegoś "niezależnego", który jest niesterowalny, nie chce "trzymać sztamy"
   c) wożenie np. Kaczyńskiego, Tuska czy Kopacz po małych okręgach i popieranie tego "właściwego", ilekroć pojawi się jakieś realne zagrożenie w postaci lokalnego kandydata. Nie trzeba już będzie wozić się po wszystkich wsiach. Wystarczy zawitać do największych miast w kilkudziesięciu okręgach,
   d) "tworzenie nowych miejsc pracy" w urzędach, itd. Rachunek jest prosty - każde nowe jedno miejsce pracy urzędnika - to 3 głosy żelaznego elektoratu dla partii.
   itp itd

   O reszcie pisałem tu: http://www.wykop.pl/wpis/12503753/pozadane-efekty-ktore-pragnie-osiagnac-kukiz-sa-mo/

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka: Bo w polityce wiara i dobre serce to za mało i zawsze obraca się przeciw.

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka: z kolei idąc tropem zmniejszenia progu wyborczego:
   Koalicje tworzone będą z "planktonami" by uzyskać większość
   "Plankton" będzie szantażować w koalicji większą partie, np. "My chcemy homo-związki", "Pomoc Frankowiczom" itp.

  •  

   pokaż komentarz

   Glosowanie jest na konkretna osobę z okregu anie na partię,

   @coolwasc: ale ludzie i tak głosują na partie więc miejsca starych socjalistów zajmą młodzi socjaliści, ja p!?#@#!ę takie "odbetonowanie"

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: Kukiz błędnie zakłąda, że w przypadku JOW poparcie dużej partii politycznej nie będzie wpływało na wynik wyborów, ale jak widać na przykładzie czy to UK czy USA kończy się na tym, że kandydaci bez poparcia dużej partii nie mają żadnych szans na wygraną.

  •  

   pokaż komentarz

   Koalicje tworzone będą z "planktonami" by uzyskać większość
   "Plankton" będzie szantażować w koalicji większą partie, np. "My chcemy homo-związki", "Pomoc Frankowiczom" itp.


   @thampel5: to celem jest "zgoda i bezpieczeństwo", czy - stworzenie takiego systemu, który możliwie najbardziej odzwierciedlałby poparcie wyborców i reprezentantów określonego programu wyborczego?

   Bo jeżeli to pierwsze, to równie dobrze - w ogóle można zlikwidować demokrację, wybory i niech dożywotnio rządzi Bronek, Kopacz et consortes + ich następcy, pochodzący z "namaszczenia".. Wtedy nie będzie "szantażu i kłotni".

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka: zgadzam się i dodaję że większość popularnych lokalnie polityków należy do partii systemowych a wyborcy którzy nie interesują się zbyt dogłębnie polityką i tak będą patrzeć do jakiej partii kto należy i głosować na partie.Jowy super ale po klęsce atomowej w której zginęliby wszyscy politycy,znikły partie i tworzymy nowe elity.Czyli kolejność jest taka:wk$$!ić ruskich żeby jebli atomówką w sejm i dopiero jowy

  •  

   pokaż komentarz

   ale po klęsce atomowej w której zginęliby wszyscy politycy,znikły partie i tworzymy nowe elity.

   @hehehh69: nie zapominaj o subwencjach budżetowych. JOWy wzmocniłyby finansowo dwie największe partie..
   Jednocześnie - nie ma możliwości skasowania subwencji. Po wprowadzeniu JOWów - obie partie, posiadając większość - przywróciłyby ją, niemal natychmiast.

  •  

   pokaż komentarz

   to celem jest "zgoda i bezpieczeństwo", czy - stworzenie takiego systemu, który możliwie najbardziej odzwierciedlałby poparcie wyborców i reprezentantów określonego programu wyborczego?

   @spluczka: Nigdy nie powinno być tak, że większe partię będę ulegać szantażom mniejszym, dochodziłoby do absurdów. Wolałbym system który by rozliczał partie z obietnic, plus wprowadzenie kadencyjności posłów.

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdy nie powinno być tak, że większe partię będę ulegać szantażom mniejszym
   Negocjowanie podstaw programowych, przy zawiązywaniu koalicji - to normalna część demokracji.
   Łyknąłeś jakąś dziwną retorykę o "szantażu".. Partie, żeby coś zrobić - musiałyby się dogadać. Większa szansa na realizację różnych postulatów, na które oczekują różne grupy, większy wybór dla wyborców - nie trzeba już kombinować z "głosowaniem na mniejsze zło".

   Teraz - największe partie nie muszą robić nic.

   Wolałbym system który by rozliczał partie z obietnic

   @thampel5: i jak ten system miałby wyglądać ? żaden poseł, jednostkowo - nie jest w stanie przepchnąć jakiegokolwiek postulatu przez Sejm. No chyba, że będzie to lista w stylu: "zagłosuję ZA/PRZECIW". Ale - w jaki sposób poseł miałby być rozliczany, od strony technicznej?

  •  

   pokaż komentarz

   @LibertyPrime: niestety pogląd zwolenników JOW osadzony jest na teorii racjonalnego wyboru, której racjonalność mocno wątleje w praktyce politycznej

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka:to wiem dlatego teoretyzuje że nagle nowy początek i nie ma partii i wtedy jowy mają sens.Partie zawiązują się dopiero w sejmie jak ludzie zaczynają się dogadywać ale i wtedy muszą uważać co robią dla okręgu z którego są czyli bardziej są z zasady lojalni społeczeństwu a nie partii.

  •  

   pokaż komentarz

   to wiem dlatego teoretyzuje że nagle nowy początek i nie ma partii i wtedy jowy mają sens.Partie zawiązują się dopiero w sejmie jak ludzie zaczynają się dogadywać ale i wtedy muszą uważać co robią dla okręgu z którego są czyli bardziej są z zasady lojalni społeczeństwu a nie partii.

   @hehehh69: dlatego zgadzam się tu z tym, co powiedział Marian Kowalski podczas debaty kandydatów na urząd prezydenta (choć - nie sympatyzuję z nim, jeśli chodzi o jego poglądy polityczne) - JOWy miałyby sens, gdyby wprowadzono je 25 lat temu, zaraz po 89 roku. Teraz oznaczają zabetonowanie sceny politycznej na wieki.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: niewiarygodny poziom naiwności. No na pewno bedzie lepiej jak sie okaze, że w sejmie będzie 95% PISowcow i POwcow :)

  •  

   pokaż komentarz

   Więc lider poustala tak, żeby wybrali jego ludzi i tyle.

   @kukenkino: no nie. Też nie manipuluj jak Kukiz. Nie będzie sobie mógł ot tak łatwo decydować. Bardziej ejst uzależniony od opinii o danym kandydacie w danym okręgu, więc byle łosia wystawić nie może.

  •  

   pokaż komentarz

   więc byle łosia wystawić nie może.

   @omar_is_coming: A kiedy oni dawali jakichś łosiów .... Eeeee, no dawali łosiów głównie, fakt - ale kiedy dawali jakichś nołnejmów na "jedynki" na swoich listach? Jak myslisz dlaczego bodaj 70% dzisiejszych osłów siedziało w sejmie 20-25 lat temu? Oni to mają obcykane i żadne JOWy im nie straszne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: bo nejmy nie miały wyboru, musiały startować z list PO lub PiS a teraz pozapartyjny nejm lokalny ma szansę i nie musi lizać dupy Tuskowi/Kacorowi

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Więc lider poustala tak, żeby wybrali jego ludzi i tyle. Tak czy siak -głosowac będą w większości cymbały, więc wyniki siłą rzeczy muszą być cymbalskie.

   Odebrac korwinistom prawa wyborcze i juz po problemie

  •  

   pokaż komentarz

   @robertK: Aha, i oddac je palikociarni tudzież moherom. A ZCHN już idzie...

  •  

   pokaż komentarz

   @omar_is_coming: Partie ich zajebią kasą. Zalepią ich plakatami, spotami, zrobią wszystko żeby ludzie nie zajarzyli że można inaczej glosowac niż na partię.

  •  

   pokaż komentarz

   bo nejmy nie miały wyboru, musiały startować z list PO lub PiS a teraz pozapartyjny nejm lokalny ma szansę i nie musi lizać dupy Tuskowi/Kacorowi

   @omar_is_coming: nołnejm jest bez szans, z powodów o których wspomniałem powyżej: http://www.wykop.pl/link/2535703/#comment-28107795
   Powala mnie ta wiara w magiczne właściwości JOW, poważnie.. Już widzę, jak politycy z 25 letnim stażem dadzą się ograć Kukizowi i jakimś nołnejom. Takich polityków jak Kukiz od 25 lat wciągają nosem i tylko szukają możliwości zachowania status quo i blokady nowych inicjatyw.

   Kukiz się przebija tylko dlatego, że jego postulat jest na rękę, więc go nie atakują, nie wyciągają haków, itd.

   Jeśli reguły gry się zmienią, to Ci sami ludzie, którzy z polityki uczynili swój sposób na życie - nie skapitulują, nie zerwą układów koleżeńskich, lokalnych znajomości i starych nawyków, tylko - zaadoptują strategię do nowych warunków.

  •  

   pokaż komentarz

   No i huj, nie wiadomo na kogo glosowac zeby cos sie zmienilo w koncu, Kukiz jedzie wielka betoniarą z żelbetem, korwinowi zabraknie do drugiej tury a Marian spusci wp?!##!% kazdemu jak tylko zostanie prezydentem na co sie nie zanosi. Nie ma co sie oszukiwac, wygra Komor, a w najlepszym wypadku jego nowsza wersja Andrzej T-1000 Duda z plynnego betonu. Jestesmy zgubieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc:
   Co wiemy po wyborach w GB:
   Pan janusz może sobie tymi 4% procentami dupę podetrzeć. Kuce nie marzcie o tym nawet że kukiz zrobi interes życia i sprzeda 14% za 4% wiarołomcy.
   Rehabilituję jednak duet JKM-Wipler, uważam że zrobili dobry wywiad przed debatą i wiedzieli dobrze że 20 mandatów (a tym bardziej 40) to nierealny wynik. Na debacie pokazując plansze z nierzetelnymi danymi. Pewnie liczyli na to że Kukiz da się rozegrać jak zielonka i pod wpływem presji zgodzi się na ten czarujący gest JKM. Niestety, Kukiz nie pękł na debacie i zwinął się do domu ze swoimi 15%. A JKM rozegrał to nie jak rasowy brydżysta, tylko zwykły hazardzista. Zabrał kukizowi i sobie kilka ważnych % które wróciły do systemowców i postawił się w niezwykle niezręcznej sytuacji, w której jego propozycja może zostać bez odzewu, czyli będzie zgaszony jak pet, z utraconą wiarygodnością, nadszarpniętym sojuszem.
   Podczas debaty myślałem że to Wipler pisał ten testament dla JKM, teraz, biorąc pod uwagę historię obydwu panów, uważam że tworzą świetny duet nieudaczników i pogrobowców planów na realną zmianę. Tym ludziom nikt już nie zaufa, wiarygodność to podstawowy kapitał. Politycy napewno są świadomi jak ten duet rozegrał KNP, jak stałe są ich projekty polityczne i przynależność partyjna.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: tylko nikt nie bierze pod uwage ze nawet jak sa tylko dwie partie to wnich jest szerokie spektrum polityczne od prawa do lewego i czesto sie zdarza ze konserwatywni demokracji nie glosuja za linia partii tylko calkowicie innaczj bo odpowiadaja przed wyborcami i maja juz wystarczajaco silna marke wlasna.

  •  

   pokaż komentarz

   Andrzej T-1000 Duda z plynnego betonu

   @januszejanuszy: Dobre, złośliwe, podoba mi się :D

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: @LibertyPrime: @spluczka: skoro to takie super rozwiązanie dla PO to może wytłumaczycie czemu tego sami nie wdrożyli. ? "mieli by bezgraniczną władzę" . wprowadzili vat23, wiek emerytalny i wile innych chorych ustaw czemu by nie mieli wprowadzić ustroją im sprzyjającego?, odpowiem za was bo im to nie sprzyja!

   Obecnie mamy inny system, a Polską rządzi większością głosów PO przez lidera sterowanego zachodem, a prezydentem jest pionek ze wschodu , no po prostu jest zajebiście i nie trzeba nic zmieniać, no po prostu obecny system jest zajebisty.

   Są inne odmiany jowów eliminujące ten problem, chociaż to nie jest żaden problem, bo nie nazwa parti sie liczy tyko ludzie w niej zasiadający.

  •  

   pokaż komentarz

   to może wytłumaczycie czemu tego sami nie wdrożyli. ?

   @publiczny2010: Bo PiS wie, że na tym może stracić. Poza tym, moze faktycznie sprawdza się teoria spiskowa Michalkiewicza dot. umowy okragłego stołu o podziale władzy i zasadzie "my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych?"

   Poza tym, do zmiany ordynacji trzeba mieć 2/3 bo trzeba pogrzebac w konstytucji.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: no k#@@a właśnie wiec jak ich nie wyjebiesz, a nie wyjebiesz ich w inny sposób jak jaowy albo rewolucją, to oni sami nie zrezygnują.
   I tak, taki maja układ, wiec jowy nie sa im na rękę. Może to i nie najlepszy ustrój ale skuteczny w naszym problemie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gupilogin:
   "ja p?!%#%?ę takie "odbetonowanie""

   Młody zawsze będzie inny niż stary
   Chyba że
   Chyba że dzieci zawsze są takie same jak ich starzy
   Nie są, a powiązanie jest silniejsze

   I'm więcej zmian i rotacji, tym słabsze powiązania

  •  

   pokaż komentarz

   no k!!#a właśnie wiec jak ich nie wyjebiesz, a nie wyjebiesz ich w inny sposób jak jaowy albo rewolucją, to oni sami nie zrezygnują.

   @publiczny2010: Najpierw trzeba spróbowac kontrrewolucji. Przy dobrym układzie moze się udać wprowadzić część zmian, które pokaża że trzeba dalej isć tą drogą. Tak naprawdę partie są niewolnikami posiadanego poparcia. Jak ludziom się polepszy na skutek wprowadzonej części zmian i sami to zauważą- to ani PiS ani PO nie będa w stanie trendu odwrócić.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Co Ty za bzdury gadasz... jakim cudem może przy JOW-ach lider poustawiać tak by ludzie ich wybrali???????? To teraz tak jest że se ustawiają i biorą kogo im się podoba...

  •  

   pokaż komentarz

   @joksik: Ustali listy tak, żeby byo najwieksze prawdopodobieństwo że ich wybiorą. No jasne że 100% pewności nie będzie, ale pamiętaj że pewnie 70% obecnych posłow jest w polityce od 20-25 lat. Mają za soba wiele wyborów i wiedza jakie otrzymywali poparcie, niektórzy nawet w kilku okręgach.Wystawia najmocniejszych kandydatów partyjnych tam, gdzie wygrywali wysoko jako partia a gorszych tam, gdzie nie mają szans z PiS. PiS zrobi tak samo i finalnie okaże się że przebje się kilku/kilkunastu ludzi spoza tej sitwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Teraz wybiera ludzi do sejmu sitwa (Kaczyński, Tusk-Kopacz, Piechociński, Miller...), a przy JOW-ach wybierać będą ludzie, i tylko od ich edukacji będzie zależało czy sitwa dostanie się do sejmu czy zamiast nich wygrają dobrzy ludzie chcący i wiedzący co zrobić by żyło się lepiej wszystkim. A jak wiemy obydwaj coraz więcej ludzi to świadomi wyborcy a nie lemingi, więc wprowadzenie JOW-ów to jest podstawa by w tym państwie oderwać od koryta sitwę, bo bez tego NIE MA SZANS na pozbycie się pasożytów. I ilość partii nie ma żadnego znaczenie bo liczą się ludzie w nich zasiadający, a teraz to siedzą tam przydupasy wyżej wymienionych panów i pań i robią wszystko co sitwa im każe.

  •  

   pokaż komentarz

   i tylko od ich edukacji będzie zależało czy sitwa dostanie się do sejmu czy zamiast nich wygrają dobrzy ludzie chcący i wiedzący co zrobić by żyło się lepiej wszystkim

   @joksik: O to to- właśnie. Tylko jak chcesz w ciągu kilku miesięcy jakieś 70% cymbałow zamienić w wyedukowanych, rozsądnych, myślacyh homo sapiens? Jak chcesz zabronić partiom mającym milionowe zasoby robić ludziom wode z mózgu żeby glosowali na partie i partyjnych polityków? Zasypią mniejszych graczy kasą, plakatami, spotami itd. a usłuzni dziennikarze dokonają reszty- i cymbalstwo będzie głosowało jak głosowało do tej pory.

   Żeby JOWy zadziałały- musi się zmienić mentalnosc i kryteria wyboru. Jak chcesz tego dokonac na masową skalę w krótkim czasie?

  •  

   pokaż komentarz

   Tak naprawdę partie są niewolnikami posiadanego poparcia. Jak ludziom się polepszy na skutek wprowadzonej części zmian i sami to zauważą- to ani PiS ani PO nie będa w stanie trendu odwrócić

   @kukenkino: w tym roku na pewno były z fałszowane wybory, w tamtym też jestem na 90% pewny. Nie da się ich w takich wyborach wywalić, zawse bedzie albo PIS albo PO

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: To co mam czekać kolejne lata aż cymbały powymierają? To to proponujesz? Oczywiście że teraz będzie to skutkować tym że sitwa się umocni, ale następne i następne wybory już będą o wiele lepsze. Większość tych cymbałów nie umie się uczyć z teorii czy z błędów innych, oni muszą dostać w ryj by zrozumieć swój błąd i go naprawić. Im dłużej będziemy zwlekać tym będzie to proces trudniejszy i bardziej bolesny... to tak samo jak z nauką języków obcych, posadź kilkoro dzieciaków z różnych krajów o różnych językach a oni i tak się dogadają i jeszcze od siebie się wiele nauczą, a posadź starych pryków to ani be ani me ani kukuryku...

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Bo to trzeba zrobić sprytem. Jak Frank Underwood :) Liczyć na to, że ludzie nagle odwrócą się od swoich partyjnych bonzów można do usranej śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   o co mam czekać kolejne lata aż cymbały powymierają?

   @joksik: Trzeba wprowadzac zmiany, które poprawią ludziom byt i edukowac, przekonywac, robić propagande.

   Oczywiście że teraz będzie to skutkować tym że sitwa się umocni, ale następne i następne wybory już będą o wiele lepsze
   To zalezy jakie ustawy przez 4 lata sitwa wprowadzi. A jak zmieni konstytucję i ordynację tak, że już nikt w nastepnych wyborach nie wejdzie poza nimi? Co ty myslisz, że oni są tacy głupi, ze majac 100% władzy tego nie wykorzystają?

   Teraz przynajmniej jedni drugich trzymaja w szachu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Oni nie są głupi, ale niezależnie od tego ile oni władzy będą mieli to nic im po niej jak ludzie się zbuntują, jak np w przypadku ACTA. Tu nie chodzi o nich (bo trzeba ich wywalić), ale chodzi o zwykłych ludzi którzy muszą zobaczyć, dotknąć, poczuć jak to jest, z czym to się je... i dopiero wtedy sitwa będzie grała tak jak MY im zagramy a nie odwrotnie. Oczywiście że trzeba wprowadzać zmiany tylko właśnie teraz jest to niemożliwe(przykład Ruchu Palikota, trzecia siła i się zesrała bo PO-PSL ma większość, PiS to pseudo opozycja która gra tak samo by tylko zdobyć władzę i się nachapać). Można zrobić rewolucję ale gwarantowane jest to że będzie scenariusz Ukraiński, mniej lub bardziej pokojowy ale walka o władzę będzie na wszystkich frontach. Więc dla dobra naszych dzieci ten scenariusz nie wchodzi w rachubę. A przy JOW-ach sitwa będzie musiała zagrać pod publiczkę i się przypodobać by nie stracić poparcia. Takie jest moje zdanie na ten temat, ale zobaczymy jak to wszystko się potoczy. A teraz czas spać. Dobranoc i dzięki za dyskusję :)

  •  

   pokaż komentarz

   Idę o zakład, że jeśli Platforma zdobędzie samodzielną większość w sejmie to przepchnie JOWy. Temat jak widać łyknęło jak pelikany z milion osob przy akompaniamencie w postaci donośnych braw i piania z zachwytu naszych obiektywnych mediów i szczerych polityków. PSL w życiu nie zgodzi sie na jednomandatowki bo będzie to dla nich śmierć polityczna i to oni paradoksalnie są ostatnią deską ratunku w chwili obecnej. Każdy pewnie puka się w głowę myśląc: gdzie platforma czy pis zdobędą większość hehe idzie przeciez nowa siła! Nie powstrzymacie jej! A tu zdziwienie w październiku i Kukiz przyjmuje retoryke Korwina: sojusz byle z kim aby jowy weszły. Wciągając kilku kumpli związkowców pod szyldem nowej partii idą na układ z po czy pisem i szumnie świętują swoje zwyciestwo. Tak się to skończy nawet z korwinem, ale nasz piosenkarz nie przepchnie przy tym zniesienia dochodowego czy jakiegokolwiek innego postulatu. Ten człowiek jest monotematyczny i choć bardzo szczery z niego człowiek to będzie zwykłą marionetką. Jeśli ktoś się łudzi, że inaczej uda się wprowadzić zmiany, to żeby się nie zawiodl w pazdzierniku proponuje by juz dzisiaj chodzil od drzwi do drzwi bo namowic trzeba jeszcze z 5 milionow osob.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: Wyeliminowanie partii z 13% poparciem nazywasz odbetonowaniem? Ja za takie "odbetonowanie" podziękuje.
   @LibertyPrime: Więc żyj dalej w tym systemie, ale propagandy siać nie musisz - choćby ze względu na swoje przyszłe dzieci/wnuki. To chyba ważniejsze od obrony kolejnej głupoty pana z muszką.

  •  

   pokaż komentarz

   A tu zdziwienie w październiku i Kukiz przyjmuje retoryke Korwina: sojusz byle z kim aby jowy weszły.
   @uukk: Akcja np. zmieleni.pl trwa już trochę lat. Korwin to szkodnik, każdy kto przejmie jego retorykę jest skończony politycznie - co widać po wielu pozakładanych przez niego partiach.

   Idę o zakład, że jeśli Platforma zdobędzie samodzielną większość w sejmie to przepchnie JOWy.
   Tak, i dlatego pomimo ogromnego społecznego poparcia, pomimo zebranych nawet przez samą siebie setek tysięcy podpisów, nie zgłosiła nawet takiej propozycji, nawet rozmowy na ten temat - NIC.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: Ale problemem jest cała istota demokracji. Trzeba by zlikwidować bandycką antycywilizacyjną demokrację.

  •  

   pokaż komentarz

   Idę o zakład, że jeśli Platforma zdobędzie samodzielną większość w sejmie to przepchnie JOWy.
   @uukk: Weź też pod uwagę, że starczy prosta deklaracja na temat JOW'ów i Komorowski wygrywa w pierwszej turze lub Duda ma realną szansę na zwycięstwo. Sama deklaracja, byleby była wiarygodna.

  •  

   pokaż komentarz

   @corrallus: ale nie trzeba wprowadzać JOWów żeby odbetonować listy wyborcze..

   Niech chętni-kandydaci zbiorą w swoich okręgach odpowiednią liczbę podpisów żeby dostać się na listę....a potem niech wyborcy mają możliwość odebrania mandatu..

   I mamy rozwiązanie które załatwia wszystkie problemy....bez wprowadzania JOWów

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: generalnie zmiana ordynacji wyborczej i jej skutki to proces, a nie zwrot o 180 stopni przy pierwszych wyborach. Za kilkanaście lat większość w parlamencie wymieni się. W sytuacji w jakiej aktualnie jesteśmy nic się nie zmieni. Sam Kukiz mówi (i to prawda), że 70% aktualnych posłów jest ta sama od 89 roku. Zatem ten wynik jest zalążkiem zmian jakie mogłyby nadejść. Tylko tutaj to od razu trzeba zdeptać pomysł, bo ludzie nie potrafią spojerzć na to z długofalowej perspektywy tylko patrzą co będzie jutro i jak się nagle nic nie zmieniło to juz jest źle.

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka: Nie żeby coś, ale to metoda Niemeyera jest najlepsza jeśli chodzi o reprezentatywność parlamentu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: A ja się zgadzam ;) - też mi się wydaje, że Kukiz o to walczył a nie jak to Korwin określił - o to aby były w karju 2 partię (bądź 2 i 1/3)

  •  

   pokaż komentarz

   Żeby polityk był wykonawcę woli obywatela

   @komplik: Jakim wykonawcą woli obywateli, którzy głosowali na UKIP będą Torysi albo Labourzyści?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   a w naszym systemie kto jest wykonawcą ludzi, którzy głosowali na PiS, SLD?

   @komplik: Ale przynajmniej SLD mając swoją zauważalną reprezentację w Sejmie może tę wolę swoich wyborców (zakładając że taka właśnie jest) nagłaśniać. I w bardzo sprzyjających okolicznosciach coś z tej woli mogłoby wprowadzić.

   Jeśli PO i PSL będzie mieć podobny % poparcia w najbliższych wyborach- będzie to oznaczać że ich wyborcy widać chcieli podniesienia podatków i wieku emerytalnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: bardzo bym chcial sie dowiedziec jakie motywacje maja ludzie minusujacy twoja wypowiedz - czy nie zgadzaja sie z tym co napisales, czy moze nie lubia cie? Nie rozumiem mechanimu minusowania takich wypowiedzi.
   Moze jest ktos kto mi to wytlumaczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: czyli, ze nie wierzysz w to, ze w demokracji rzadzi wiekszosc?

  •  

   pokaż komentarz

   @zangarous: trudno jest się przebić z głosem rozsądku, taką sytuację mamy tutaj, większość nastawiona jest negatywnie do JOWow, beż głębszej refleksji i dlatego minusują, nie chcę przez to powiedzieć ze jestem ich zwolennikiem, próbowałem przekazać myśl Pawła, bo dostrzegam jego szczere intencje zmiany tego betonu

  •  

   pokaż komentarz

   większość nastawiona jest negatywnie do JOWow

   @coolwasc: Ja byłem nastawiony pozytywnie do JOW znając teoretycznie zasady ich działania. Niestety, tym razem praktyka zaprzecza teorii, sprawiając, że JOWy stają się mrzonką. Bardzo fajną ale tylko mrzonką.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: Spoko. Ja nie mówię, że JOWy to cudowny lek na wszystko. Ale jak słyszę, że JOWy są be bo ci co nie są w większości to nie rządzą to śmiecham.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Niby jak? Że ci co mają większość mają władzę? To podaj system w którym nie ma takiego problemu? A jednocześnie niech ma tą zaletę co JOWy. Czyli niech będzie: prosty i bezpośredni (odpowiedzialność przed wyborcami a nie przed prezesem).

  •  

   pokaż komentarz

   @zangarous: Nie chodzi o to czy większosc ma władze, tylko o to, żeby system, powiązania polityczno-medialne nie blokowały możliwosci oddolnych zmian, korzystając z przewagi jaką ma.
   Zastanawialeś się kiedyś jakie np. Korwin miałby poparcie, gdyby media traktowały go tak jak Komorowskiego i obchodziły sie z nim jak z jajkiem?
   No, ale jest inaczej, zatem JOW w takim układzie jaki mamy oznacza, że do usranej smierci rządzic będzie PO a PiS będzie wieczną opozycją- a mrzonka pt "odpowiedzialnoscp osła przed wyborcami" nie ma szans na zaistnienie, skoro 70% ludzi w tym kraju pozwala sobą manipulować jak 3-letnie dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: zgadzam sie z tym co napisales - ALE to nie jest na temat (JOW-ow).
   oczywiscie, ze ludzie ida i glosuja na kolor krawata w TVN240 - osobiscie znam 1 oso be (nie liczac mnie) ktora czyta programy wyborcze (pzed wyborami) a potem (na koniec kadencji) sprawdza.
   Oczywiscie, ze jak by media byly nie zalezne i nie usluzne to bylo by inaczej.
   JEDNAK nadal uwazam, ze JKM nadaje sie do sejmu , nadaje sie do senatu, nadaje sie do Brukseli i nadaje sie do kazdego innego miejsca gdzie nie musi sie liczyc z konwenansami i moze wytykac innym bledy w logicznym mysleniu i propagowac swoje idee. ALE na prezydenta sie nie nadaje.
   JKM na prezydenta to taki Bredzisław Bulbul Komorowski tylko inteligentny (nie inaczej).

  •  

   pokaż komentarz

   ALE na prezydenta sie nie nadaje.

   @zangarous: Jeśli krul się na prezydenta nie nadaje, to Kukiz nie nadaje się 2x bardziej. Taka prawda. nie hcodzi o to czy sie nadaje czy nie, tylko oto, że koalicja Kukiza upadnie szybciej niż on sam się spodziewa. Bo to co wg niego miało być siłą tej koalicji (skupienie wokół jednego postulatu) byłoby największą jej słabością, łatwą do rozegrania. Zreszta - juz rozegraną, przez krula.

  •  

   pokaż komentarz

   @zangarous: ... tylko oto, że koalicja Kukiza upadnie szybciej niż on sam się spodziewa. ..

   @kukenkino: śmiechłem. OK. Może koalicja Kukiza upadnie - ale JKM to nawet nie pomyśli z układaniem się w koalicje... no nie on KRUL nie bedzie sie z nikim innym ukladal niz JKM!

  •  

   pokaż komentarz

   @surlin:

   "Tak, i dlatego pomimo ogromnego społecznego poparcia, pomimo zebranych nawet przez samą siebie setek tysięcy podpisów, nie zgłosiła nawet takiej propozycji, nawet rozmowy na ten temat - NIC."
   Widziałeś chociaż wyniki wyborów z 2007 roku? PiS miał możliwość zablokowania każdej inicjatywy wymagającej 2/3 głosów w sejmie ( mieli 36% mandatów). JOWy były po wyborach parlamentarnych skrajnie niekorzystne dla LiD ( ich przewaga wyraźnie zarysowana była tylko w powiecie hajnowskim) oraz dla PiS ( wyraźna przewaga w kilkunastu powiatach, reszta wyniki ledwo dające prowadzenie), a PSL jak już wcześniej wspomniałem również nie powinien specjalnie naciskać w tym temacie, bo na JOWach mogli tylko stracić.
   Kolejna sprawa, co PO postulowało w 4x tak
   -mniej liczny Sejm
   -likwidacja senatu
   -jeden poseł w jednym okręgu wyborczym
   -zniesienie immunitetu
   POPULIZM. I to znacznie większego kalibru niż wyczarowane miliardy Dudy na cofnięcie wieku emerytalnego i pieniądze na dzieci.
   W chwili obecnej jak wyglądają sondaże do Sejmu? 27% dla PiS i 5 % dla KORWiN, tak więc jesteśmy na granicy 2/3. Kto przy nowym układzie sił będzie chciał głosować za JOWami? PO-tak, Kukiz- no pewnie, niezrzeszeni- bez najmniejszych wątpliwości.
   Serdecznie zapraszam do dyskusji, ale ogranicz wycieczki typu: "Korwin szkodnik, głupoty pana z muszką, jego sojusznicy skończeni politycznie" bo między podobnymi inwektywami ledwo znajduje śladowe ilości argumentów...

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: jak nie dostaną dotacji to ledwo na rachunki im starczy, a i tak muszą jednak wybrać kandydata kojarzonego w regionie bo inaczej kasa przepadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: a teraz przestaleś wierzyć w ludzi. Troche tak jak ja - ale jest szansa, że JOW-y poprawią tą sytuacje - tzn., że ludzie zaczną myśleć - bo do tej pory to i tak głosowali na prezesów i ich listy - a teraz mogą głosować na ludzi ze swojego okręgu wyborczego i pote ich rozliczać.

 •  

  pokaż komentarz

  PS. Jeszcze poczekajmy na rzeczywiste wyniki, w tym rzeczywisty a nie sondażowy % poparcia, ale wygląda na to, że krul znowu miał rację.

 •  

  pokaż komentarz

  jowy - czyli jak z betonu zrobic beton zbrojowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: zbrojony czyli z metalowymi prętami

   źródło: zbrojenie.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @jabolsy: Ciekawe ilu by wtedy było trzeba Kukizów, żeby taki żelbet odbetonować? 30?

  •  

   pokaż komentarz

   @arkeraymor: Raczej byłoby odwrotnie, dzięki zdecentralizowaniu władz partii. Frakcje w danych partiach dzięki JOW miały by więcej do powiedzenia, co w dłuższym okresie może i by wykreował dwie główne partie, jednak byłyby one całkiem inne niż obecnie. Zresztą dlaczego platforma zniszczyła 750tys. podpisów w sprawie JOW, które zresztą obiecywała (przed wygraniem wyborów) wprowadzić, tak jak parę innych rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @ex-03: Wcześniej zwolennicy JOW gadali o odbetonowaniu. Zaorano to i nowe powody się znalazły, by dysonans poznawczy zlikwidować. Widzisz to jak taki dajmy na to schetyna i jego ludzi odchodzą z partii i wchodzą bez jej poparcia? Ludzie nie głosują na ludzi tylko na partię. Świetnie to widać po tym, że prawie zawsze 1 miejsce daje mandat mimo, że przy obecnej ordynacji teoretycznie inne miejsca mogą wejść. Nawet w KNP, które jest partią z najbardziej świadomymi wyborcami na chwile obecną do PE wszedł Żółtek a nie Berkowicz, którego chcieli ludzie. Platforma nie wprowadziła JOWów, bo jest jedyną partią której ten system pasuje. nawet PIS niby beneficjent JOWów by na nich stracił.

 •  

  pokaż komentarz

  Korwin oddaje głosy Kukizowi. UKIP ma powyżej 20%.

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna