•  

  pokaż komentarz

  Brawo!!! To się nazywa świecka szkoła. Kto chce religii w publicznej szkole to niech sobie buli.

  •  

   pokaż komentarz

   @zimnylehc: Ciekawe ilu rodziców dopłaci za religię :)

  •  

   pokaż komentarz

   @zimnylehc: Mam nadzieję, że to przejdzie. Dopiero wtedy wyjdzie jaki procent Polaków to wierzący i praktykujący katolicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @zimnylehc:
   Proponuję jeszcze dorzucić do zestawu etykę i wychowanie do życia w rodzinie (czy też pomysł typu edukacja seksualna). Niech też w takim razie bulą rodzice tych, co chcą na takie zajęcia chodzić. Wtedy dopiero wyjdzie procent poparcia dla takich lekcji :) Jeżeli się nie podoba, to zawsze można to skasować. Dodatkowo w tych postępowych czasach jeszcze proponuję dorzucić równość i niech się buli za wszystko. Przynajmniej jak nie brzuchy, to portfele się trochę ludziom odchudzą ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Proponuję jeszcze dorzucić do zestawu etykę
   @drzpamer: chcesz nieetycznych uczniów?
   niereligijni to nie problem, a nawet bezpieczniej z takimi, bo nie podłożą bomby, jak w Wielkiej Brytanii

  •  
   B.....8

   +54

   pokaż komentarz

   @zimnylehc: @elemenTH: @robercikk78: Tylko że już rodzice płacą za religię. Ba, każdy podatnik płaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @zimnylehc: bon edukacyjny i prywatne szkoły, ja też płacę podatki np na teatry, a tam 90% pedały i komuchy,
   prywatyzować w piz.... i nie będzie problemu :)

  •  

   pokaż komentarz

   @drzpamer: Ale przecież etyka to sztuczny wymysł, żeby zrobić alternatywę dla religii. Jak nie będzie religii w szkole nie będzie trzeba robić takich absurdów jak etyka na której na początku nawet nie wiadomo było co robić.

  •  
   4.....d

   -1

   pokaż komentarz

   @drzpamer: Zapomnij, nie przejdzie wiesz ile etatów się posypie? Nawet pomimo już faktu że tego jest serio mało to wielu nauczycielom to własnie ta 1/2/3 godziny robią etat.

  •  

   pokaż komentarz

   @drzpamer: Wdż mamy, często na tym beka ale ogólnie to lipa nawet

  •  
   M....o

   +10

   pokaż komentarz

   @zimnylehc: Brawo. Ha Ha Ha. Zbierzcie sobie 100 tyś podpisów , a może 2,5 mln. Sejm ma prawo to zmielić :). Chyba że się bezstronniczo pochyli nad sprawą. Całkiem możliwe. Taki niestronniczy Sejm.
   No cóż znalazło się 100 tyś głosów poparcia dla palikota , to może i tu się znajdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zimnylehc: Kto chce publicznej szkoły niech na nią płaci, oh w8 i tak płaci. Ja chcę wybór...

  •  

   pokaż komentarz

   @zimnylehc:

   Brawo!!! To się nazywa świecka szkoła. Kto chce religii w publicznej szkole to niech sobie buli.

   kolego ale ja już płace w podatkach za to, wiece czemu mam płacić 2x?

   jak chcesz nie chodzić na religie, kościoła czy chcesz, żeby twoje dzieci nie chodziły, to ok.
   nie chcesz płacić podatków na kościół tez ok.

   Ale odwal się od tego co ja mam robić albo czego ja mam nie robić. To, że ty jesteś "nowoczesny" nie oznacza, ze każdy taki ma być i że tak jest dobrze.Twoi przyjaciele w europie też sa już nowocześni i ich obcokrajowcy z kraju wyganiają. religia ZAWSZE była fundamentem jedności narodu bez względu na to czy wierzysz w boga, czy nie taka jest prawda.
   Bez Religi naród umiera i zastępuje ich inna religia, jeśli wolisz islam zamiast chrześcijan to rób tak dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @elemenTH: jak to ile? 98%- tylu mamy katolików, nieprawdaż?

  •  

   pokaż komentarz

   kolego ale ja już płace w podatkach za to, wiece czemu mam płacić 2x?

   @publiczny2010: Może dlatego aby pieniądze, które teraz są wydawane na utrzymanie takich lekcji, na które spora część uczniów chodzi z braku alternatywy (religia, albo nudna świetlica) mogłyby być spożytkowane choćby na nowe pomoce do chemii czy fizyki. A na lekcje chodziłyby tylko w pełni zainteresowane tym dzieci których rodzice muszą uiścić jakąś niewielką kwotę za zajęcia dodatkowe - które nie są konieczne w procesie edukacji.

   nie chcesz płacić podatków na kościół tez ok.

   @publiczny2010: bardzo chętnie dowiem się co zrobić aby nie płacić podatków na Kościół.

  •  

   pokaż komentarz

   @duncanidaho2: ale jeśli chcesz zorganizować dziecku jakieś zajęcie w zamian za nudną świetlice to proszę bardzo, my "ciemnogród" organizujemy im religie, wy nowocześni zorganizujcie nie wiem jak na nowoczesnych rodziców przystało naukę o islamie albo naukę seksualną.

   Nikt Ci nie każe wysyłać twoje dzieci na religie, a jak masz problem z płaceniem podatków na religie to sobie z tym walcz, a nie z innymi rodzicami i z religią to nie kościół ustala podatki, ty się odwal od nas "ciemnogrodu" i niech każdy wychowuje według swojej filozofii.
   Nie rozumiem ciągłego wtrącania się "ateistów" do życia chrześcijan.

  •  

   pokaż komentarz

   ale jeśli chcesz zorganizować dziecku jakieś zajęcie w zamian za nudną świetlice to proszę bardzo

   @publiczny2010: bardzo chętnie, jeśli zamiast religii dzieciak będzie miał zapewnione np. dwie godziny zajęć wyrównawczych, albo zajęcia językowe w małej grupie z dobrym lektorem (przypuszczam że koszty są porównywalne co organizowanie lekcji religii), albo jeśli dzieciak woli np. karate z dobrym trenerem, to nie widzę problemu. Sprawiedliwe, Wy macie religie uczycie się o kościelnych świętach ich znaczeniach a inni mają inne zajęcia, które są dla nich ważniejsze.

   To jednak idylla, która raczej nie ma szans realizacji, zatem sposób polegający na uznaniu lekcji religii za dodatkowe, a w związku z tym opłacanych przez rodziców jest najrozsądniejszym wyjściem.

   ty się odwal od nas "ciemnogrodu" i niech każdy wychowuje według swojej filozofii.

   @publiczny2010: Przede wszystkim gdzie napisałem "ciemnogród"? Poza tym, hipokryzja wali na kilometr! Katolicy są mistrzami w mówieniu jak mają żyć inni, tabletki nie sprzedam bo to niezgodne z moją wiarą, lekarza poślę do więzienia. I nikt nie z nich nie pyta o to co myślą inni, tylko mówią jak w ich mniemaniu powinni zachowywać się inni.

   Poza tym narzucasz ton, jakoby chrześcijanie byli nieustannie gnębieni co jest moim zdaniem nieco śmieszne.

  •  

   pokaż komentarz

   To jednak idylla, która raczej nie ma szans realizacji, zatem sposób polegający na uznaniu lekcji religii za dodatkowe, a w związku z tym opłacanych przez rodziców jest najrozsądniejszym wyjściem.

   @duncanidaho2:

   Ale to walcz człowieku z urzędnikami o to byś tak miał jak chcesz, a nie walczysz ty z chrześcijanami.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale to walcz człowieku z urzędnikami o to byś tak miał jak chcesz, a nie walczysz ty z chrześcijanami.

   @publiczny2010: Probelem Twój i milionów Polaków polega na tym że uważacie że ktoś Was zwalcza. Tak nie jest. Ani jedna, ani druga strona nie jest prześladowana w jakikolwiek sposób. Co nie zmienia faktu, że uczniowie chodzący na zajęcia religii uzyskują dodatkową korzyść w stosunku do tych, którzy z tych lekcji rezygnują. To nie jest fair, zatem najskuteczniejszym wyjściem jest oddzielenie nauki od wiary. Ktoś będzie chciał za religie zapłaci, jak nie to nie. Pieniędzy w kasie szkoły będzie więcej to pójdą na remont WC albo albo książki do szkolnej biblioteki. Proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: Twoja egzystencja to sztuczny wymysł, będący alternatywą dla rozwielitki. Etyka to jedna z głównych dziedzin filozofii, a jej stworzenie przypisuje się Sokratesowi, który "sprowadził filozofię z nieba na ziemię i kazał jej badać życie i obyczaje oraz to, co dobre, a co złe." Jednak wypok to prawdziwa elita XIX wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: tylko, że co innego płacić bezpośrednio, a co innego poprzez Skarb Państwa.

   Bezpośrednia płatność boli bardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Ty tak na poważnie? Jeżeli tak, to może przypomnij sobie, w jaki sposób Polska stała się chrześcijańska i dlaczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzeg_77: Nie, bardziej boli podwójna płatność. Np. jak to k$?%a jest, że naszą krwawicą utrzymujemy około 1mln urzędników, oczywiście wypłaty mają z naszych podatków- a jak chcę żeby mi wypisał zaświadczenie, które mi do szczęścia potrzebne nie jest, ale wymagają go inne urzędy, to muszę za nie jeszcze płacić?

   Zatrudniasz sprzątaczkę, ma umowę o pracę. Przychodzi, nic nie robi, pije kawę. A jak pytasz czy mogłaby posprzątać łazienkę bo dzisiaj będziesz miał gości, to ona każe ci zapłacić dodatkowo 50 zł za to że coś zrobi. Tak to widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: nie pamiętam żeby można było wybierać zawsze z góry narzucana była katecheza

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: zgadzam się z Tobą w 100%. Też mnie to denerwuje, bardzo łagodnie rzecz ujmując. Jednak kasa w budżecie państwa musi się zgadzać i zdaję sobie sprawę z tego, że jeżeli jakimś cudem ta inicjatywa by przeszła, to nasze podatki i tak nie zmaleją.

   Jedyny plus byłby taki, że szkoły znowu stałyby się świeckie, jak Konstytucja RP nakazuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @panfaun: chyba jednak nie o tym mowa, panie elito.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Przestań p$!##$#ić że mi nikt nie każe wysyłać dzieciaka na religię. Po pierwsze, dlaczego to ja muszę w szkole zgłaszać że moje dziecko nie będzie chodzić na religię? Dlaczego ja mam latać i cokolwiek zgłaszać i nosić jakieś pisma? Ty se k!?$a noś pisma do dyrekcji szkoły że twój dzieciak będzie chodził ok? A nie odwrotnie. Pomijam że tak naprawdę mówimy o chodzeniu na nauki o bajeczkach z epoki brązu. Po drugie, plan lekcji jest tak ułożony że religie są w środku, pomiędzy k!?$a matematyką a biologią. I co moje dziecko ma wtedy robić, hę? Powiedz mi co ma dzieciak wtedy robić? Bo zajęć z etyki z jakiegoś tajemniczego powodu szkoła nie organizuje. Po trzecie, z jakiej racji ja to mam z podatków opłacać? Szkoła ma być dla wszystkich równa. Jeśli wywyższa jedną, wybraną religię, to chyba jest niesprawiedliwie wobec innych co nie? Zresztą nie kłóci ci się w głowie że w szkole dzieci są uczone by wierzyć w bajki? Jaki byłby problem jakby to dziadostwo wyj%##ć ze szkół, które z definicji świeckiego państwa powinny być świeckie, i niech sobie to organizuje kościół u siebie, mają warunki lepsze od szkół. Zainteresowany rodzic dzieciaka tam zapisze i z bani. Dlaczego wy musicie tą swoją religijność i religię wpychać innym w ryj? Dlaczego to musi być takie na pokaz? Czemu to takie dla was ważne? Jak wierzysz w k!?$a aniołki dlaczego "zmuszasz" do tego innych? Nie możesz w domu i w kościele? Czemu do szkół z tym syfem się wp$?#??@asz? Zostaw normalnych ludzi w spokoju. Nie zachowuj się jak te kozojeby z bombami, oni też święcie wierzą że znają prawdy objawione i koniecznie muszą wciskać je innym do gardeł. Siłą też. Czemu jesteś taki jak oni? Nie możesz tych swoich bajek uczyć dzieciaka w domu? Albo u księdza na plebani? Chyba że się boisz że pleban lekcje z seksu wprowadzi, co jest zresztą bardzo prawdopodobne. W szkole robi się czasem sztuczny podział, ten chodzi, ten nie chodzi, to nie jest dobre, ale nie sądzę żebyś rozumiał dlaczego. Uszczęśliwiać innych na siłę, to potraficie zajebiście. Kościół w tym jest zajebisty, zawsze był, namordował w imię boże w Europie i Amerykach niesamowite ilości niechętnych. Na siłę k!?$a. Powiem ci na koniec tak: weź se tą swoją religię ze szkoły i wsadź se ją w dupę ok? Sobie, nie innym, rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: Dla mnie religia to sztuczny wymysł.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartez: Dobrze prawisz. Dałbym Ci 1k plusów, gdybym mógł.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartez: Ale chodzi o lekcje etyki, które stały się zapchajdziurą dla osób nie chcących uczęszczać na religię. Może powinienem napisać - wtórny wymysł.

  •  

   pokaż komentarz

   @zimnylehc: Jeszcze kiedyś zapłaczesz za tym kościołem i katolicką religią, internetowy ateisto.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans38: koronny argument, każdego katolika. A co zrobisz jak nie zapłaczę? Zgodnie z regułą równowagi sam się popłaczesz?

  •  

   pokaż komentarz

   W szkole robi się czasem sztuczny podział, ten chodzi, ten nie chodzi, to nie jest dobre

   @bartez: to jest też bardzo ważny argument, obecność religii wprowadza podziały. W momencie, w którym dzieci chodzących na religię jest większość jest to na niekorzyść tych niechodzących, natomiast w przypadku sytuacji odwrotnej może być tak że to dzieci wierzące będą wyśmiewane. Zatem przeniesienie lekcji religii w inne miejsce np. do tych słynnych salek katechetycznych będzie też poniekąd z korzyścią dla wierzących.

  •  

   pokaż komentarz

   W szkole robi się czasem sztuczny podział, ten chodzi, ten nie chodzi, to nie jest dobre

   @bartez: to jest też bardzo ważny argument, obecność religii wprowadza podziały. W momencie, w którym dzieci chodzących na religię jest większość jest to na niekorzyść tych niechodzących, natomiast w przypadku sytuacji odwrotnej może być tak że to dzieci wierzące będą wyśmiewane. Zatem przeniesienie lekcji religii w inne miejsce np. do tych słynnych salek katechetycznych będzie też poniekąd z korzyścią dla wierzących.

   @duncanidaho2: Najgorsze, że wp!@$!#$ają się z tym do przedszkoli. I co masz zrobić? Nie zgodzić się zabardzo nie możesz, bo są naciski z przedszkola, że lepiej jak by dziecko chodziło, bo nie ma co z nim zrobić wtedy, a do innego nie przeniesiesz, bo nie ma miejsc...

  •  

   pokaż komentarz

   @grzeg_77: Dobrze to ująłeś :) . Argumenty w stylu : zatęsknisz, zapłaczesz, przeprosisz itp... Ja NIE zamierzam, a z bajek wyrosłem dawno temu. Ideologicznie podobają mi się zasady Latającego Potwora Spagetti ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Pozdrawiam :)

  •  

   pokaż komentarz

   Pomysł wprowadzenia religii do szkoły jest wgl. jakiś pop#?%!?#ony. Jak już to powinny być zajęcia z każdej religii + ta etyka, czy coś w tym stylu, dla nie wierzących. Albo najlepiej wcale. Często jak myślę o tym w co ci ludzie wierzą to aż się za głowę łapię jak można być tak naiwnym. Mam nadzieje że ci wszyscy wasi bogowie (z małej bo to mity) jak najszybciej umrą. Zamiast tej religii naprawdę lepiej byłoby zrobić zajęcia, na których wszyscy by dyskutowali i wyrażali swoje zdanie na umówiony temat, tak bardzo tego brakuje w szkołach, gdzie zawsze siedzi się cicho (małe wyjątki) i słucha że "Słowacki wielkim poetą był".

  •  

   pokaż komentarz

   Pieniędzy w kasie szkoły będzie więcej to pójdą na remont WC albo albo książki do szkolnej biblioteki. Proste.

   @duncanidaho2: czy ty jestes normalny?, mam w gdzieś twoje remonty lazienki, twoje dzieci i wszystkie inne cele. ja chce by moje pieniądze były przeznaczone na religie, a jesli tobie sie system taki nie podoba to po prostu zgłoś wniosek do sejmu żebyś ty i tobie podobni nie musieli płacić na religie. I odwal sie od chrzescijan bo oni twoimi pieniedzmi gardzą i nato bys chociaż zł na religie płacił.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego ja mam latać i cokolwiek zgłaszać i nosić jakieś pisma? Ty se k@?#a noś pisma do dyrekcji szkoły że twój dzieciak będzie chodził ok? A nie odwrotnie

   @bartez: dlatego ze zyjesz w chrześcijańskim państwie, z większością chrześcijan w państwie które zawsze miało w sercu boga,

   Jesli sie ty pytasz o takie oczywiste rzeczy po prostu świadczy o twojej inteligencji, poza tym to nie chrześcijanie każą Ci składac takie wnioski , złóż wniosek do sejmu z wykolejeńcami takimi jak ty byś tego nie musiał robic albo wyprowadź się do innego kraju dla dobra Polaków .

  •  

   pokaż komentarz

   @void1984:
   Nie rozróżniasz wyznań religijnych??? Chrześcijanie kierują się miłością względem bliźnich, a nie podkładaniem bomb.

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego ze zyjesz w chrześcijańskim państwie
   @publiczny2010: Chrześcijańskim państwem to do niedawna była Hiszpania, a Polska jest szczęśliwie państwem neutralnym religijnie, zaś przez wieki była miejscem ucieczki przed religijnym szaleństwem.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozróżniasz wyznań religijnych??? Chrześcijanie kierują się miłością względem bliźnich, a nie podkładaniem bomb.
   @drzpamer: Rozróżniam, choć ofiarom jest wszystko jedno. To że w Polsce jest z chrześcijanami względny spokój, nie zmienia fakty, że od tej ich miłości bliźniego ludzie giną w Wielkiej Brytanii
   http://www.theguardian.com/uk-news/2013/aug/08/omagh-bombing-amnesty-cross-border-inquiry
   Że o afrykańskich chrześcijanach nie wspomnę...

  •  

   pokaż komentarz

   @void1984:
   Bez miłości względem bliźniego było jeszcze gorzej np. podczas II wojny, a z tego co wiadomo to ludzie niewierzący zajmowali się atakowaniem w ramach postępów i rewolucji. Chrześcijanie nie są także idealni, niezależnie od tego czy są to ludzie świeccy czy też nawet księża. Nie wszyscy przestrzegają też zasad i stąd wynika grzeszność i niedoskonałość.

  •  

   pokaż komentarz

   mam w gdzieś twoje remonty lazienki, twoje dzieci i wszystkie inne cele.

   złóż wniosek do sejmu z wykolejeńcami takimi jak ty byś tego nie musiał robic albo wyprowadź się do innego kraju dla dobra Polaków .

   @publiczny2010: Mógłbym nawciskać Ci że kaleczysz język ojców, mógłbym Ci przytoczyć Konstytucję RP, która zapewnia równość wszystkim niewierzącym i wierzącym w największe bzdury. Ale tego nie zrobię. Zapytam tylko o jedną rzecz: skoro jesteś chrześcijaninem, więc pewnie nauki Jezusa są Ci bliskie - albo powinny być - zastanów się czy Jezus chciałby abyś nazywał kogokolwiek wykolejeńcem, albo kazał komuś wyprowadzać się do innego kraju?

   Próbowałem przekazać Ci argumenty za tym, natomiast Twoja odpowiedź ogranicza się do mam w nosie to co myślą inni, ja chcę żeby było tak. Kropka.

  •  

   pokaż komentarz

   Bez miłości względem bliźniego było jeszcze gorzej np. podczas II wojny, a z tego co wiadomo to ludzie niewierzący zajmowali się atakowaniem w ramach postępów i rewolucji. Chrześcijanie nie są także idealni, niezależnie od tego czy są to ludzie świeccy czy też nawet księża. Nie wszyscy przestrzegają też zasad i stąd wynika grzeszność i niedoskonałość.
   @drzpamer: Masz na myśli ZSRR? Jasne. Bycie ponad religie nie gwarantuje w żaden sposób etyczności. Daje po prostu jeden powód mniej by uzasadniać swoje zbrodnie.
   Ciekawym przykładem jest XX-wieczna Hiszpania, gdzie czerwony terror starł się z białym terrorem. Biali mordowali skuteczniej (a po zwycięstwie rządzili), ale etycznie to ten sam poziom.

  •  

   pokaż komentarz

   @void1984: rynce do ziemi mi opadły nie mam sensu pisać.

  •  

   pokaż komentarz

   @duncanidaho2:

   Zapytam tylko o jedną rzecz: skoro jesteś chrześcijaninem, więc pewnie nauki Jezusa są Ci bliskie - albo powinny być - zastanów się czy Jezus chciałby abyś nazywał kogokolwiek wykolejeńcem, albo kazał komuś wyprowadzać się do innego kraju?

   nie wiem co by chciał Jezus, ty malutki człowieczku też tego nie wiesz. Nie będę się wypowiadał w jego imieniu wiem aby na pewno by chciał by jego nauki był głoszone tobie jak i mi.

 •  
  o......s

  -114

  pokaż komentarz

  Przecież płacimy w podatkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @opteemus: To sobie płać, bo ja nie chcę i nie potrzebuję na to płacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @opteemus: Płacisz i chcesz coś w zamian?OK ale tylko jak to się zgadza z lewicowym światem.

  •  

   pokaż komentarz

   @JIDF: Ja płacę za coś czego nie chce. To jest dopiero lewicowy świat.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZostaneMistrzem: A niezmotoryzowani pewnie by chcieli aby nie budować dróg za pieniądze z ich podatku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shuin: slaby przyklad bo pewnie chcieliby zjesc bulke ze sklepu do ktorego przywozi ja samochodem piekarz

   Aczkoliwek co do zasady to wlasnie tak powinno byc ze jezeli z czegos nie chcesz korzystac to nie powinenes byc zmuszany do placenia za to.

  •  
   B.....8

   +21

   pokaż komentarz

   @ZostaneMistrzem: No to niech nie pobierają w ogóle na ten cel kasy i niech nie będzie religii w szkołach z wypłatą od państwa, a nie że będziemy pobierać 2 razy kasę za to samo. Może starczy tej patologii w polskiej gospodarce?

  •  

   pokaż komentarz

   @empee:

   Aczkoliwek co do zasady to wlasnie tak powinno byc ze jezeli z czegos nie chcesz korzystac to nie powinenes byc zmuszany do placenia za to.

   Upadła by praktycznie cała kultura wyższa. Filharmonie, muzea, opery, teatry itp. Wiele z tych instytucji nie utrzymałoby się gdyby mieli je finansować tylko korzystający bezpośrednio.

   Zostałyby tylko kina puszczające szybkich i wściekłych 78 made in hollywood. Tak działa wolny rynek. Dlatego moim zdaniem od tej zasady powinny być wyjątki.

   Uwazam jednak że religie powinny podpadac pod tą zasadę i być finansowane tylko przez korzystających. Bo kultura jest uniwersalna i w pewnym sensie obiektywna: do opery czy filharmonii moze isc i buddysta i katolik i ateista i tak samo sie będzie zachwycać. Religia natomiast jest preferencją indywidualną, jednostkową i subiektywną.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: problem w tym ze idac tymi przykladami to tak jak by finansowac specjalne drogi tylko dla katolikow bo oni nie wierza w jazde zwyklymi

   Sorry ale wiara w cos niepotwierdzonego i nic nie czyniacego w fizycznym aspekcie zycia nie sprawia zeby mieli jakiekolwiek finansowania oprocz tych z wlasnej kieszeni

   wiec jak chca etyke ok, ale wiara w bóstwo to ich sprawa zeby ich wiara wychowywala ich dzieci najlepiej za ich pieniadze a nie wszystkich

  •  
   B...........a

   +5

   pokaż komentarz

   @comrade: Co to za wybieranie sobie co jest lepsze i co ma być finansowane? Skoro religia ma być finansowana przez wierzących(czyli zainteresowanych) to również sztuka ma być finansowana przez zainteresowanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis:

   Ale ja sie zgadzam, ze religia powinna byc finansowana przez zainteresowanych. Podałem roznice dlaczego kultura jest szersza niz religia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Banan_Czikita:

   Nie ma decydować to co jest "lepsze" tylko co jest bardziej "publiczne". Religia jest kwestia praktycznie w 100% prywatną i to jest moim zdaniem czynnik decydujący o tym ze powinna być finansowana prywatnie. Sztuka jest publiczna, w tym sensie ze nie ogranicza nikomu sama z siebie dostępu ani nie narzuca odbiorcy żadnego sposobu interpretacji, żadnego dogmatu, nie wynikają z niej żadne nakazy/zakazy, czy inne "nauki społeczne".

  •  
   B...........a

   -4

   pokaż komentarz

   @comrade: Nie, to jest dyktowanie co jest lepsze. Bo z jednej strony chcesz nie płacić za moją wiarę(z czym się zgadzam) ale już za sztukę ja mam płacić bo jest publiczna. Przecież to jawne wybieranie i wywyższanie sobie czegoś bo ma łatkę "publiczną" czy tam "państwową".

   Poza tym religia też nie jest sprawą wyłącznie prywatną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Banan_Czikita:

   No bo ze sztuki może korzystać zarówno wierzący jak i niewierzący - więc ona jest publiczna, dostępna dla każdego na równych prawach. Koncert fortepianowy szopena nie wyklucza się z koncertem Bacha albo z obrazami Van Gogha. Jest dostępny dla każdego kto chce tą sztukę odbierac.

   Wiara jest natomiast 100% prywatną sprawą człowieka. Jeden wierzy w to, inny w tamto, jeszcze inny w coś innego. I te wiary i dogmaty różnych religii wzajemnie się wykluczają i przeczą sobie. Dlatego to jest prywatne i powinno być finansowane prywatnie.

  •  
   B...........a

   -1

   pokaż komentarz

   @comrade: Podajesz przykład niczym z in vitro- "każdy może skorzystać z in vitro, w nikogo nie godzi więc ma być finansowane".

   "Sztuka" w której obraża się chrześcijaństwo, jawnie się bluźni wyklucza moją neutralność co do sztuki. Co wtedy? Dalej mam płacić na coś co mi nie pasuje?

  •  

   pokaż komentarz

   @Banan_Czikita:

   Podajesz przykład niczym z in vitro- "każdy może skorzystać z in vitro, w nikogo nie godzi więc ma być finansowane".

   Co złego w takim rozumowaniu? Słyszałem posła który mówił że in vitro godzi w godność zarodka. Ale ja uważam że to jest problem wartość vs wartość. Zgoda że coś takiego jak "godność zarodka" istnieje ale dla wielu ludzi ta godność jest mniejszą wartością niż szczęście tych którzy mogą doczekać się potomstwa oraz samo życie tego potomstwa. To jest prywatny dogmat religijny że godność zarodka jest tak samo duża jak godność przychodzącego na świat dziecka i szczęście rodziców.

   "Sztuka" w której obraża się chrześcijaństwo, jawnie się bluźni wyklucza moją neutralność co do sztuki. Co wtedy? Dalej mam płacić na coś co mi nie pasuje?

   Bluźnierstwo i ranienie uczuć religijnych jest inną kwestią, jeśli czujesz się obrażony możesz pozwać kogoś kto cię obraża. To jest rozłączne od polityki finansowania sztuki jako takiej, zresztą ten problem dotyczy tylko jakiegoś ułamka promila sztuki a przedstawiasz to jakby to była reguła.

  •  

   pokaż komentarz

   @opteemus: To sobie płać, bo ja nie chcę i nie potrzebuję na to płacić.

   @ZostaneMistrzem: ta, tylko znając nasze rozwiązania - płacić będziemy nadal w podatkach, a OPRÓCZ tego będą rodzice musieli obowiązkowo płacić "na religię", albo "na etykę" jeśli dziecko na religię nie chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   L......0

   0

   pokaż komentarz

   @JIDF: hah już myślałem, że to artpop

  •  

   pokaż komentarz

   @Nekron: To jest faktycznie ciekawe, bo wierzący nie widzą problemu w tym żeby niewierzący płacili na religię w szkole. Po prostu nie rozumieją w czym problem. I teraz uwaga, w identycznej sytuacji ale dotyczącej czego innego wierzący będą śpiewać tak jak ateiści i będą nawet podobnych argumentów używać: abonament telewizyjny. Pewnie są bardzo szczęśliwi że muszą go opłacać mimo że nie oglądają gównianej publicznej. Ciekawe czy teraz dotarło do tych tępych łbów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shuin: Pięknie pokazałeś jak masz beret zryty. Przez kościół oczywiście. Poza tym jesteś bardzo inteligentnym człowiekiem który dostrzega te wszystkie niuanse i codzienne niesprawiedliwosci społeczne. Ślepniesz jednak gdy ma to związek z wolnością od religii.

  •  

   pokaż komentarz

   Upadła by praktycznie cała kultura wyższa. Filharmonie, muzea, opery, teatry itp
   @comrade: Nie do końca. Zmienił by się model biznesowy. Przestano by tworzyć od groma muzeów - ciepłych posadek dla pociotków. Na muzea w PL wydaje się więcej niż na naukę!!!. Po za tym na filharmoniach, operach teatrach korzysta całe społeczeństwo - nie można porównywać z religią.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: ale dlaczego niby mamy płacić za utrzymywanie instytucji, które nie mają żadnych klientów? Ja np. bardzo chciałbym chadzać do jakiegoś klubu jazzowego z prawdziwego zdarzenia, z muzykami na żywo itp., ale nie mam takiej możliwości. Dlaczego? Bo nie ma na to chętnych klientów, więc nikt czegoś takiego nie otwiera. Dlaczego mi nikt nie opłaci klubu z państwowych pieniędzy?

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro 90 % Polaków to katolicy to chyba niema się czym przejmować o kwota ta pewnie spokojnie pokryje koszt lekcje. Poza tym czy Jezus pobierał opłaty za jego nauczanie?

  Trzymam mocno kciuki bo warto odczepić tę pijawkę od naszej ojczyzny, niech wyznawcy sami opłacają swoją sekte a nie całe państwo.

  •  
   q........c

   +27

   pokaż komentarz

   @dancap: Jak śmiesz nazywać Najświętszy Kościół Katolicki sektą?!?!?!?!
   żartuję masz racje :)

  •  
   M....o

   -51

   pokaż komentarz

   @dancap: Dobrze wiesz ze kłamiesz. I to wy ateiści i lewacy jesteście największą pijawą i twórcą totalitarnych ustrojów. Wymyśl coś nowego, bo twoje bzdety już wymyślono pon 200 lat temu. Najpierw odpowiedz za setki milionów zabijanych ludzi. A potem się czepiaj kościoła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: wymyślono 200 lat temu i są cały czas aktualne. Jak masz pisać podobne debilizmy wróć na Fronde bo tam jest ich miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: masz na myśli miliony zabitych podczas wypraw krzyżowych?

  •  
   M....o

   -16

   pokaż komentarz

   @KrzysiekEire: Tak myślałem. :) Musicie się tam w swojej ateistycznej szkółce pouczyć. Wasza wiedza trochę nieaktualna. Poczytaj trochę o genezie, przebiegu, ofiarach. Wiedza nie boli. Poza tym kościół wielokrotnie za to przepraszał. To może Ty w imieniu lewaków przeprosisz za mordy Rewolucji Francuskiej. Jeszcze dziś Wandea jest na cenzorowanym we Francji. A jeden z generałów oprawców czczony.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   M....o

   -14

   pokaż komentarz

   @dancap: A dlaczego uważasz że to moje "debilizmy". Może to Twoje "debilizmy". Co czujesz się bogiem, ze masz prawo oceniać ? Na Frondę nie wrócę. Bo jest całkowicie opanowane (w komentarzach) przez takich lewaków jak ty. Czy wy nie macie jakiegoś forum lewackiego do wyżycia się ?? Tylko się nas przy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: kto nie z nami ten przeciwko nam? Od razu lewak? To moze jeszcze morderca, gwałciciel i pijak? Narkoman? Kosciol przepraszał, a państwo zapłaciło. 2 miliardy euro. Dla ofiar kosciola w Irlandii, ktore miały nieszczęście sie dostac do sierocińców prowadzonych przes oprawców z krzyżami na piersiach. Ci którym udało sie przeżyć lata udręki, gwałtów, sadystycznych tortur mogli liczyć na "przepraszam". Odszkodowania zapłaciło państwo. Ale ludzie przynajmniej przejzeli na oczy i msza w niedziele wyglada jak zjazd słuchaczy radia Maryja. Ciekaw jestem czy Watykan bedzie dotował dogorywający oddział?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: masz na myśli miliony zabitych podczas wypraw krzyżowych?

   @KrzysiekEire: a może niewiernych, który są wyżynani w różnych częściach Świata dziś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: Wiem, że to ponad twoją inteligencję ale prawicowcy również śmieją się z pseudo Polaków którzy wyznają watykańskie bajki. Skoro wolisz wiarę Watykanską wyprowadz się do Watykanu i zostaw Polskę Polakom. Żaden Polak nie będzie narażał polskiego budżetu aby finansować obce instytucje i ich wierzenia.

   Widać, że jesteś od Terlika bo tylko jego wyznawcy są tak ograniczeni, że każdego nazywają lewakiem jeżeli myśli inaczej i krytykuje żydowską sekte

  •  

   pokaż komentarz

   @KrzysiekEire: A kto ci powiedział że ludzie kościoła są święci.Kościół jest święty, a nie jego wierni. Myślisz że mi jest miło słuchać o czymś takim, i ich rozgrzeszam?. Wiem o wielu grzechach ludzi kościoła i ich nie akceptuje.
   To że o tym piszesz tzn że to wiadomo. A o ilu morderstwach z czasów komunizmu jeszcze nie wiadomo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: nie wiem. Nie jestem komunista. Nie lubię SLD a tym bardziej PZPR. Wspomniałem o sierocińcach z Irlandii, bo zauważyłem ze w Polsce mało kto o tym słyszał a spotkałem juz pare osób ktore maja w rodzinie kogos, kto to przeszedl. Katolicka prasa zrobiła z tego nagonkę na kosciol i owieczki w to uwierzyły. Mowa tu o pieniądzach za lekcje religii- czy faktycznie nie byłoby lepiej gdyby były darmowe? Przecież za czasów PRL tak było- nikomu krzywda sie nie działa, zawsze znalazł sie ktos chętny do ich prowadzenia. I nikt by sie katolików nie czepiał ze to z jego podatków sponsoruje sie naukę. Myślisz, ze składki (o ile jakieś by były) byłyby wygórowane?

  •  
   M....o

   -11

   pokaż komentarz

   @dancap: Dobre. Wiesz. Po tym co piszesz ja też ciebie nie uznaje za polaka. Bo żaden lewak nie może być polakiem. Lewak czy "prawicowiec" to prawie to samo. Na razie mamy za sobą ok. 1000 lat chrześcijaństwa w Polsce i kilkadziesiąt lat barbarzyństwa i mordów komunistyczno-faszystowskich. Wiec nie porównuj. Doucz się. A co do polskiego budżetu to moje pieniądze też idą na finansowanie waszych sodomitów i genderowych wynalazków. Więc mam w d...e twoją opinię. Ja nie jestem od Terlika tylko Jezusa Chrystusa. I mam prawo do wyrażania swoich poglądów. Jak ci się nie podoba to sobie zbierz 2,5 mln podpisów. Będzie na przemiał :)

  •  

   pokaż komentarz

   @KrzysiekEire: Wybacz za atak. Ale większość atakujących kościół odbieram tutaj że robią to w złej wierze. A na poważnie ja sam chodziłem na religię do salek przy kościele. I myślę że to było lepsze niż teraz. Większa odpowiedzialność, wspólnota wiary, nie traktowanie religii na poziomie wf. Coraz bardziej jestem za tym że religia powinna być wycofana ze szkoły i finansowana przez parafian. Ale nie ze względu na budżet (my też płacimy na wiele rzeczy przeciwko religii). Ale na dowartościowanie tego przedmiotu i życia w parafii. A z 3 strony to nie jest dyskusja na wykop. I uważam to za wrzutkę przed wyborami. Może uda się przekonać kilka osób :).

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: no i tu sie z Tobą zgadzam- napewno była inna atmosfera niz godzina pomiędzy fizyka a muzyka. Widzę ze umiesz spojrzeć na temat z rożnych stron. Faktycznie, wybory idą to i takie tematy sie pojawiają. Co do przekonania innych bedzie ciezko - ludzie odbiorą to za zamach na kk.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: takim jak ty powinno się odbierać polskie obywatelstwo skoro wyznają watykańskie idee. Tak samo jak kiedyś powinno się robić z komunistami. Dla prawdziwego Polaka żadne żydowskie religię nie będą wchodzi w polskość a tym bardziej ingerować w polskich obywateli. Chcesz swoją religię to sam ją finansuje ale nie za polskie pieniądze.

   Kiedyś mieliśmy debili z Moskwy a teraz w "wolnej" Polsce mamy debili z Watykanu.

  •  
   M....o

   -11

   pokaż komentarz

   @dancap: takim jak ty powinno się odbierać polskie obywatelstwo skoro wyznają lewackie i sodomickie i ateistyczne idee. (Nie mówili wam na szkoleniach o tolerancji dla odmieńców). Chcesz swoich sodomitów,lewaków i morderców-ateistów, to sam ją finansuje ale nie za polskie pieniądze. :) Kiedyś mieliśmy debili z Moskwy a teraz w "wolnej" Polsce mamy debili z Watykanu. :)). W wolnej od czego? . Od mądrości na pewno. Ty i "prawdziwy" polak. Ale kabaret :))

  •  
   M....o

   -10

   pokaż komentarz

   @dancap: Wyluzuj. I tak nie wygrasz z Jezusem w Twoim sercu. Poddaj mu się. Powodzenia. :) Wyrzeknij się Złego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: Może kabaret ale przynajmniej Polski. Ty za to reprezentujesz ten Watykanski który to najchętniej zabrałby wszystko co polskie na cześć Watykanu. To jest straszne, że pod otoczką religii pseudo Polacy chcą zabrać jak najwięcej dla obcego kraju

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: mam w dupie twoje Żyda. Dokładnie tego na którego czekasz ponad 2000 lat.

  •  
   M....o

   -10

   pokaż komentarz

   @dancap: Ale On Ciebie nie ma. I niczym Go nie obrazisz :) Masz ciągle szansę. Wyrzeknij się Złego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: ok. Masz rację wyrzekam się jakiegoś debila/ Żyda którego ojciec był cieślalą matka dała komuś innemu który powiedział, że jest Bogiem i urodzi ona jemu jego samego pod postacią syna, cieśli na którego czeka od 2000 lat banda debili

  •  

   pokaż komentarz

   @dancap: Wyrzeknij się tej nienawiści. Chyba tylko ona trzyma Cię przy życiu ? :) Tak się boisz że tu widać trzęsące się portki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: Ale zrobiłem to przed chwilą. Myślałem, że mówisz o tym żydowskim frajerze z Betlejem.

  •  

   pokaż komentarz

   @dancap: Jeżeli "myślałeś" to masz problemy z czytaniem i myśleniem ze zrozumieniem. No ,ale cóż. Pan Bóg takim jak Ty na początku zabiera rozum. A Ty wkładasz sieczkę. No i takie efekty :).
   Pomodliłem się za Ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: będę wdzięczny za to. Lubię jak idioci podkreślają ze są idiotami.

  •  
   M....o

   -10

   pokaż komentarz

   @dancap: Nie bój się miłości Boga. Staniesz z Nim twarzą w twarz. Co jest Twoim bogiem. Twoje ego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: Mój kraj, ale ty tego nie zrozumiesz... Tak samo jak komuniści, Żydzi lub Rosjanie

  •  

   pokaż komentarz

   @dancap: Ty i Twój jednoosobowy kraj. Jeszcze raz. Nie bój się. Nie trzęś ze strachu. Już nie tacy twardziele jak Ty...wiesz co.

  •  

   pokaż komentarz

   @dancap: Jezus wymagał od swoich apostołów żeby się wyzbyli ziemskich pokus i materialnych potrzeb. Nawet mieli się nie martwić co będą jeść. Bóg miał się o to troszczyć. Patrząc na ociekające złotem komnaty papierza, tłuste i rumiane pyski biskupów i księży współcześnie, ich grube brzuchy, to jest szokujące jak oni daleko odeszli od oryginalnych nauk Dżizasa i jak bardo wierni są ślepi (barany), dla niepoznaki nazywani owcami. Jak można to ignorować i udawać że wszystko jest w porządku, tego nigdy nie pojmę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: Nie dziwi cię że Jezus nauczał za darmo, a dziś kościół kosi za to kasę? Dla mnie w tym momencie twoja religia sama się kompromituje i nie można jej ani jej szamanów ani jej baranów (owiec) traktować poważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro 90 % Polaków to katolicy

   @dancap:

   Co? :D
   90% Polaków to może miało polaną głowę wodą kiedy byli bezbronnymi noworodkami.
   Z katolicyzmem to nie ma nic wspólnego. Świadomych katolików wiedzących o co chodzi w ich religii i chcących być katolikami to jest prędzej 9% a nie 90%. Młodzi to już chodzą tylko po to żeby nie mieć awantur w domu albo żeby dziadkowie nie wydziedziczyli ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @SzalomMosterdzieju: to była ironia. Bo tym argumentem katolicy się zasłaniają kiedy podają argument, że religia katolicka powinna być w szkołach.
   A kościół dobrze wie, że katolików jest bardzo mało dlatego nigdy nie odczepią się od polskiego budżetu bo potwierdziło by się, że Polska nie jest krajem katolickim a tego ta sekta nie może pokazać.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartez: Nie dziwi mnie :) Widzisz. Odpowiem na pytaniem :) Ile razy przeczytałeś Pismo Św. A może jakieś rozprawy teologiczne, encykliki, nauczanie biskupów itp. Jeżeli nie ,to czemu się wypowiadasz na tematy których nie znasz ? Idź na studia teologiczne i potem się zapytaj. Inaczej posługujesz się formułkami z poziomu ameby dla mało rozwiniętych czytelników GW i widzów TVN.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrro: Mój komentarz to moja opinia powstała po przeczytaniu nowego testamentu.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartez: 2P 1,20-21 - " To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie." - jak Ci się nie podoba to sobie załóż swój kościół i odfajkuj się od krytyki KK.

 •  

  pokaż komentarz

  I słusznie. Niech religia wróci tam, gdzie jest jej miejsce, czyli do salek katechetycznych. Niech będzie płatna, choćby symbolicznie. Niech uczęszczają na nią rzeczywiście zainteresowani tematem. A godziny religii w państwowych szkołach można przeznaczyć na douczanie tego, co niedouczone: matematyki, fizyki, polskiego. Co komu potrzeba. W perspektywie czasowej profit z tego dla społeczeństwa będzie dużo większy.

  •  

   pokaż komentarz

   W perspektywie czasowej profit z tego dla społeczeństwa będzie dużo większy.

   @en8de: A jak to liczysz?
   Więcej osób będzie szło na studia? Jeszcze więcej? Koleś na kasie w McDonalds dzięki fizyce szybciej wyda kanapkę a dzięki polskiemu lepszymi tekstami zabawi klienta w czasie obsługi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Greed: Studia są obligatoryjne? Póki co nie. Nie ma obowiązku studiowania. Nie ma też obowiązku pracy na kasie, czy w obsłudze klienta. Spectrum zawodów jest trochę szersze. A nawet jeśli...taki profit, że choćby z tej dodatkowej matmy ktoś na kasie nie będzie miał manka. Albo ktoś inny będzie wiedział mniej więcej, z czego się składa nasza konstytucja (ot, dodatkowa lekcja WOS-u). To jest wiedza dużo bardziej przydatna niż znajomość kolejnej mitologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Greed: No na pewno wiara w Jezusa mu w tym pomoże.

  •  

   pokaż komentarz

   @en8de:

   dużo bardziej przydatna
   W jakiej sytuacji dużo bardziej przydatna? Poza tym, że obecnie są zajęcia o konstytucji - przynajmniej ja takie miałem.

   Spectrum zawodów jest trochę szersze.
   No jest. I zastanawia mnie czy jest więcej księży, czy biologów?
   Jak widać wielu osobom może się w pracy przydać religia. Pytanie więc w czym będzie religia mniej przydatna w życiu, niż na przykład taka biologia?
   Do pracy wielu się przyda i to i to. Do zdobycia wiedzy o świecie przyda się i to i to. Głupio nie znać podstaw kultury i religii większości osób w tym kraju. Nawet gdybym był ateistą i mieszkał w Iranie, to bym się dowiedział sporo o ich religii - chociażby żeby nie wyjść na idiotę w wielu sytuacjach. Lepiej znać wierzenia otaczających nas ludzi - może to w praktyce bardziej pomóc niż biologia.
   Można nie wierzyć oczywiście - ale nie znać podstaw otaczającego nas świata- trzeba być ignorantem. A ty uważasz że tak właśnie powinno być?
   @siemanko: Nie pomoże - ale właśnie o to chodzi. Uczymy się wielu nieprzydatnych z punktu widzenia ekonomicznego rzeczy i nikt się nie czepia. Ale religia podlega jakiejś dodatkowej krytyce.

  •  

   pokaż komentarz

   @en8de:

   polskiego

   Już wolałem religię, bo przynajmniej człowiek, mógł sobie pograć na psp czy komórce, rozwiązywać krzyżówki, sudoku albo po prostu pogadać ze znajomymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Annuncjo: To dlatego że jesteś zwykłym tumanem który nie rozumie że wiedza jest potrzebna w życiu. Szkoła może ci dać wiele, ale trzeba odrobinę chęci i ambicji.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartez: Wiele dać to może mi fizyka godzina fizyki (tylko skąd dobrych nauczycieli brać) i godzina matematyki zamiast religii. Z drugiej strony, jeśli ktoś chce iść do zawodówy, to po co mu Kordian i inne takie pierdoły.

  •  

   pokaż komentarz

   @Annuncjo: Zgadza się. Ale ty napisałeś że wolałeś religię bo mogłeś pobimbać. Jakbyś napisał że na religii grzebałeś w książce od fizyki to bym Ci tak nie doj@#!ł ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @bartez: czas na odpoczynek i odprężenie też jest ważny, poza tym kumplów poza szkołą nie widywałem, więc każda okazja na ploty była dobra

 •  
  l......e

  +39

  pokaż komentarz

  Oprzytomnienie społeczeństwa przyjdzie dopiero jak zalegalizują ten cały Kościół Latającego Potwora Spaggetti i oni zechcą też nauczać swojej religii w szkole finansując lekcje z budżetu państwa. Wtedy u części osób powinna pojawić się refleksja, że jednak nie powinno się indoktrynacji religijnej prowadzić w szkole, ani tym bardziej jej finansować z budżetu, bo to leży w gestii danego Kościoła by sam swoje lekcje opłacał. Choć nie mam też złudzeń, że nie wszyscy zrozumieją tę lekcję i zwyczajnie będą pojmować że katolicyzm to jedyna prawdziwa religia, a reszta to wymysły szatana.

Dodany przez:

avatar syn_admina dołączył
775 wykopali 56 zakopali 12 tys. wyświetleń