•  

  pokaż komentarz

  Adolf Hitler miał największe poparcie nie w Niemczech tylko właśnie w Prusach Wschodnich (w wyborach do Reichstagu 1933 r. otrzymał na tych ziemiach nawet 70-80% głosów).

  Ci "cierpiący wypędzeni" prawie jednogłośnie wybrali w wolnych wyborach antysemickie i nazistowskie władze przez które zginęło kilkadziesiąt milionów niewinnych osób nie wspominając o cierpieniu tych którzy przeżyli czy stratach materialnych.

  Tak, "wypędzonych" spotkała straszna niesprawiedliwość i powinni za to Bogu dziękować.

  Bo gdyby spotkała ich wtedy sprawiedliwość to skończyliby w piecach krematoryjnych.

  A dzisiaj p$$@%#?one bękarty po SS'manach śmią domagać się jeszcze odszkodowań i mówić coś jeszcze o cierpieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abroon:

   Ci "cierpiący wypędzeni" prawie jednogłośnie wybrali w wolnych wyborach antysemickie i nazistowskie władze przez które zginęło kilkadziesiąt milionów niewinnych osób nie wspominając o cierpieniu tych którzy przeżyli czy stratach materialnych.

   Niestety, ale to co piszesz nie jest prawdą. Na przykładzie Prus Wschodnich, na które się powołałeś : w całej prowincji NSDAP zdobyła 56% - bez dwóch zdań większość. Ale do jednogłośności droga daleka. Były nawet powiaty, gdzie naziści przegrali (powiat reszelski, lidzbarski i braniewski). W powiecie braniewskim opozycyjna wobec nazistów partia Zentrum zebrała 52% (!). Największe poparcie NSDAP zdobyło w rejencji olsztyńskiej - 65%, zaś poparcie w rozmiarach 70-80% NSDAP zdobyło w pięciu powiatach nadgranicznych - powiecie piskim, giżyckim, ełckim, nidzickim, szczycieńskim. Mimo to, w tej samej rejencji olsztyńskiej NSDAP przegrało w powiecie reszelskim (39%) i tylko względnie wygrało w powiecie olsztyńskim (47,5% wobec 46,5% partii opozycyjnych) i mieście Olsztyn (44% wobec 44% partii opozycyjnych). Podobnie było w prowincji pomorskiej i śląskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Noyclah: Co najśmieszniejsze, największe poparcie mieli wśród zgermanizowanych Polaków, a naziści polskiego pochodzenia, typu Bach-Zelewski byli najzacieklejszymi polakozercami. Neofita zawsze musi być świętszy od papieża.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abroon: Ej! Lepiej nie oskarżaj Niemców o takie straszne zbrodnie bez silnych dowodów. Możesz mieć kłopoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abroon: Prusy Wschodnie, czyli tereny dzisiejszych: polskiego województwa warmińsko-mazurskiego, rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego oraz większości wybrzeża Litwy to po pierwsze też były Niemcy, więc nie wiem czemu piszesz "Nie w Niemczech...", a po drugie te tereny były w dużym stopniu zamieszkałe przez Polaków i Litwinów Pruskich, a znaczna część z ludzi tam mieszkających to byli zgermanizowani Prusowie (czyli lud bałtycki, bliscy Litwinom), tylko część to byli napływowi Niemcy.

 •  

  pokaż komentarz

  żydzi i teraz niemcy, zapłaćmy im za ich domy. Jak nasi politycy dbają o nasze interesy. Polacy tracili życie by ratować żydów, walczyli w nazizmem jako pierwsi, a dzisiaj uważa nas się na przyczynę II war. Ale zmusza się polaków aby zarabiali w "RFN"

  •  

   pokaż komentarz

   @saxs: W tym właśnie problem - w uległej i sprzedajnej polskiej klasie politycznej, reprezentującej obce interesy. Nikt nie neguje, że Niemców wypędzono z domów, nikt nie neguje zbrodni na Żydach, ale w obu wypadkach Polska nie jest adresatem roszczeń, tylko odpowiednio Rosja (jako spadkobierczyni ZSRR) i Niemcy (jako spadkobiercy III Rzeszy). Polska nie wszczęła wojny, nikogo nie napadła ani nie wygoniła i nigdy w historii nie prowadziła ludobójstwa! To absurdalne i niedopuszczalne, żeby nasz kraj - bodajże największa ofiara wojny - odpowiadał teraz za zbrodnie nie przez siebie zawinione i spowodowane. Nasza rola powinna się sprowadzać do udzielenia pomocy prawnej i udostępnienia archiwów celem badania zbrodni, ale kwestie odszkodowań wojennych powinny być głośno i wyraźnie wykluczone. Gdyby w Polsce były uczciwe mainstreamowe media, dokładnie informujące o sytuacji międzynarodowej i konsekwencjach posunięć polskich władz, to Braun czy Kowalski mieliby zapewnione szerokie poparcie społeczne, a tymczasem robi się z nich oszołomów i faszystów.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Oglądając dzisiaj na wykopie-UT defiladę w Moskwie na cześć zakończenia wojny, tak sobie pomyślałem. Przecież Polska brała udział jako wojsko polskie-ludowe w wojnie pańszczyźniane razem z moskalami. Przecież trzy liczące się mocarstwa na świecie USA-China-Rosja powinny uzmysłowić nas geopolitykę. A my doczepieni do Niemiec, które przecież historycznie zniszczyły Europe, zakłamują historie. WIEM Ukraina. Ale nasze interesy są ważniejsze. Zabrakło mi polskiego wojska w defiladzie w Moskwie. Wiem sojusz USA, ale fakty historyczne. Kto zastanawia się nad tym w tym kraju?

  •  

   pokaż komentarz

   @saxs: Nie można jednak nie zauważyć, że w porównaniu z Rosją czy Ukrainą Niemcy rozliczyły się wzorowo ze swojej brzydkiej przeszłości, bandytów osądzono, nazizm zdelegalizowano i obecnie można bardziej się obawiać ich potężnych wpływów gospodarczych, niż militarnych. Co w tym dziwnego, że Polska jest obecnie sojusznikiem Niemiec? Gramy w jednej, europejskiej lidze, jako kraje o podobnej kulturze i cywilizacji. To, że w Rosji się obraża albo lekceważy Polaków, to sprawa normalna od wielu pokoleń i nie spodziewam się z ich strony niczego dobrego.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: pewnie masz racie, ale mimo to potrafią zniekształcać historię poprzez chociażby wspieranie filmu nasze matki nasi ojcowie albo związek wypędzonych. Niemcy poprzez swoją geopolitykę wpływają na Europę, tym bardzie na nasz kraj. Myślę że chcieliby się już pozbyć okupantów USA na swoim terenie. Polska powinna realizować swoje aspiracje a nie być przyczepiona do Niemiec. Bo raczej nie jest to sojusz, tylko ekonomiczny drenaż przez niemiecką gospodarkę w dużej części europy, wliczając Polskę. Oczywiście należy być zachodem, ale przecież fakty są takie że Niemcy dzisiaj militarnie nie są potęgą a Rosja zaczyna szukać swojego miejsca w globalnej geopolityce. Przygotowania armii są imponujące, bynajmniej perspektywiczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @saxs: Nie można mieć pretensji do Niemców czy Amerykanów, że pilnują swoich interesów. Tak się akurat składa, że obecnie ich interes jest w większości zbieżny z naszym, nie potrzeba nam wojen tylko pokojowego sąsiedzkiego współżycia, a zwykli Niemcy to normalni, przyjaźni ludzie, nie szukający zwad i nie negujący nazistowskiej przeszłości (chociaż sami nie zawinili, tylko ich przodkowie). Nie zgodzę się też, że Niemcy nie są militarną potęgą - mimo, że nie mają broni nuklearnej, to mają silną, nowoczesną armię i potężnych sojuszników i dobrze jest ich mieć po swojej stronie (i wzajemnie, dla nich też dobrze mieć Polskę, osłaniającą przed agresją ze wschodu, po swojej stronie). Natomiast pełna zgoda, że Polska powinna prowadzić własną niezależną politykę, zmierzającą do rozszerzenia lub odbudowy wpływów w naszej części Europy, głównie dzięki przewadze militarnej i gospodarczej nad sąsiadami, a także równoważącą roszczenia i żądania naszych sojuszników.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: alleluja, pełna zgoda. Ale powinniśmy wykorzystać fakt że podczas żelaznej kurtyny mieliśmy "dobre" kontakty z Rosją, znaczy się w ogóle mieliśmy takie kontakty i powinniśmy rozgrywać politykę w regionie. A nie być rozgrywani przez Niemcy i USA. Nie chodzi mi o dominanta, tylko arbitra która nie tylko jest marionetką ale podmiotem. Chwała bohaterom :)

  •  

   pokaż komentarz

   @saxs: Każdy rozsądny człowiek w Polsce chciałby dobrych kontaktów z Rosją i takiego spokoju na wschodniej granicy, jaki mamy na zachodniej (o południowej czy północnej nie mówię, bo przed Czechami, Słowacją, Litwą czy Szwecją jesteśmy w stanie się spokojnie obronić własnym wojskiem, a będąc cywilizowanym narodem nie mamy również zamiaru na nich napadać, więc spokój jest normalny i uzasadniony). Ale jak Rosja to widzi? Kraj, który mógłby stać się naturalnym liderem słowiańszczyzny, który dzięki bogactwom naturalnym mógłby stać się potęgą przyćmiewającą USA czy Chiny, nie mówiąc o starzejącej się Europie Zachodniej, rozmienia swój potencjał na drobne przez agresję i złodziejstwo i w tym widzi swój interes, żeby wszyscy dokoła się ich bali i nienawidzili. Prowadzi politykę historyczną gloryfikującą ZSRR i komunizm i negującą zbrodnie, swoje wpływy rozszerza czołgami, pogardza słabszymi, promuje obcą naszej kulturze przemoc i dąży do militarnego, nie gospodarczego podporządkowania sobie innych narodów. Takiego arbitra, dominanta ani sąsiada nam nie potrzeba, niech to gówno zdechnie jak najszybciej, również w interesie zwykłych Rosjan. Chwała wielkiej Polsce!

  •  

   pokaż komentarz

   @saxs: Ale w WWII nie było polskiego wojska po 39.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest niesamowite, że takie AFD media niemiecki oskarzaja o nacjonalizm, a wypedzonych promuje sie jako patriotów.

 •  

  pokaż komentarz

  Żydzi chcą nas wydymać na nieruchomości
  Antypolski film zdobywa oskara i cała polska jest oszołomiona bo oskar i w ogóle takie takie
  Kanclerz Niemiec daje błogosławieństwo organizacji, która docelowo chce nas wydymać na nieruchomości
  Ruscy chcą nas permanentnie wydymać
  Co drugi dzień słyszę o polskich obozach koncentracyjnych
  Prezydent zwiedza japoński parlament i włazi butami na krzesło jak jakiś k??%a dzikus
  Z kraju wyjechało już 2 mln mieszkańców
  Z kraju uciekają też przedsiębiorcy - masowe rejestracje firm na słowacji, niemczech i uk
  Rząd dyma społeczeństwo i okrada ich z emerytur i kłamie, że wszystko będzie sikalafą
  Rząd ma w dupie społeczeństwo obywatelskie, które kilkukrotnie przychodzi z podpisami rodziców chcących decydować o tym czy ich 6 letnie dzieci pójdą czy nie pójdą do szkoły w wieku 6 lat
  Rząd ogłasza wielki plan restrukturyzacji i zamknięcia kopalń po czym przez jakiegoś siwego ziutka ze związków zawodowych zostaje wydymany i daje związkowcom wszystko to czego chcieli

  mogę tak dalej: afery, nepotyzm, niegospodarność

  Naprawdę chcemy tak żyć dalej?