•  

   pokaż komentarz

   Dzięki wielkie :)
   Czy tylko mnie czytanie textów technicznych i naukowych, mimo znajomości języka, sprawia problemy? :)
   Niby człowiek zna angielski, dogada się, napisze, przeczyta, ale przy czymś takim zaczynam się troszkę gubić...

  •  

   pokaż komentarz

   @crip Tłumaczyłem mojej byłej żonie z angielskiego część materiałów dotyczących membranowych technik oczyszczania gliceryny ługowej. To było wyzwanie!

  •  

   pokaż komentarz

   A teraz miareczka pewnie nas zminusują jak nigdy, bo przecież na wykopie są sami wyjadacze z certyfikatem FCE... albo absolwenci Oxfordu ;)... Przecież to żaden wstyd przyznać się, że się czegoś nie wie...

   EDIT: zaczęło się :)...

  •  

   pokaż komentarz

   Spoko, mam kilku fanów którzy będą mnie minusować:) Naraziłem się wyznawcom jedynego Boga. Ale to dotyczy mnie. Ponad mną i pode mną będą plusy:)

  •  

   pokaż komentarz

   Czy tylko mnie czytanie textów technicznych i naukowych, mimo znajomości języka, sprawia problemy? :)
   Ja nie mam FCE, a wszystko z tego rozumiem. Czy jestem poj!!any? :|

   PS. Oglądałem wykłady z fizyki po angielsku i każdemu je polecam:
   http://ocw.mit.edu/OcwWeb/Physics/index.htm

  •  

   pokaż komentarz

   Właśnie miałem zabrać się za lekturę tłumaczenia b1lackjacka, ale pojawiła się myśl "Chwila, jak czegoś nie rozumiem to google translator i jazda", kiedyś trzeba się tych słówek nauczyć ;)

  •  

   pokaż komentarz

   zią jesteś pro i robisz to za darmo!

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedyś i tak ludzi zastąpią roboty nie ma się co przejmować - jeśli nie my polecimy to zrobią to roboty za nas. Tylko po co będziemy jeszcze potrzebni robotom ?

  •  

   pokaż komentarz

   @volednet

   Ten certyfikat to jakiś badziew, mój kolega z klasy (2 lo) posiada takowy 1 stopien chyba, a na prostym sprawdzianie z przeksztalcenia zdan i zapisania tego samego sensu dostal 2 : O

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo ciekawy artykuł.

   Chciałem się wypowiedzieć na temat tych certyfikatów. Tłumaczenia nie czytałem, przeczytałem tekst oryginalny i nie jest on trudny do zrozumienia. Poza paroma potocznymi zwrotami, których znaczenia da się wyczytać w tekście no i terminami naukowymi (chodzi mi o nazewnictwa rodzajów czarnych dziur, wnioskuję tylko, że czarna dziura Schwarzschild'a to ta nieobracająca się, która "wypuszcza" promieniowanie Hawking'a, no ale co to promieniowanie Hawkinga, nie wiem :) ), jest dość prosty.
   FCE to pierwszy stopień certyfikatu, który ja osobiście mam, do wyższego nie startowałem, bo i kasy szkoda, no i nie wiem czy bym sobie poradził ^^. FCE to poziom trochę powyżej matury rozszerzonej (aczkolwiek to się zmienia, jak ja go pisałem, to rok wcześniej mówiono, że to bym idealnie taki sam poziom, tylko trochę trudniejszy. Mój już był dużo więcej niż trochę trudniejszy, a rok po mnie znów się trochę zmieniło więc nie wiem. Wiem tylko, że rozszerzona matura z angielskiego, imho jest banalna i do FCE się nie umywa). Jednak FCE to tylko papierek, zresztą niskiego dosyć stopnia, więc szpanowanie nim jest śmieszne... Najważniejsze to jest trenować język, papierek to tylko dla pracodawcy jest. Nie lubię, jeżeli ktoś zakopie znalezisko, bo nie zna języka przez to blokując dostęp (jeżeli znalezisko jest "świeże"), którzy potrafiliby sobie to przetłumaczyć. Jednak jak najbardziej popieram tłumaczenie dla innych, przecież jeżeli ktoś ma czas i chęci to bardzo dobrze, że umożliwi innym zaznajomienie się z artykułem.
   Więc wykopuje dla artykułu i tłumaczenia.

 •  

  pokaż komentarz

  Jedno wiadomo na pewno: dzięki LHC wiemy, że priorytetową sprawą podczas budowy tak skomplikowanego urządzenia, jakim jest generator czarnych dziur, powinno być skonstruowanie systemu wykrywającego i neutralizującego francuskie pieczywo.

  P.S. Screen w artykule pochodzi z filmu "Ukryty wymiar". Bardzo dobry kawał kina, polecam :)

 •  

  pokaż komentarz

  Lepiej żeby się skoncentrowali na teleportacji i naginaniu wszechświata do podróży niż nad czarnymi dziurami. Chociaż i to i to to na razie bajeczka i raczej nie doczekamy tego.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam tylko nadzieję, że nie wyjdzie jak na filmie, z którego kadr ilustruje artykuł :)

 •  

  pokaż komentarz

  a wystarczy nauczyc sie oobe i lecisz gdzie chcesz