•  
  s........p

  +427

  pokaż komentarz

  Tak mniej więcej wygląda przyjazne państwo nieteoretyczne. Oby do jesieni...

  •  

   pokaż komentarz

   @swoj_chlop: I naprawdę uważasz że gdy prezydentem będzie Duda a PiS będzie partią rządzącą to nagle kierowcy zaczną jeździć zgodnie z przepisami, a policjanci nie będą się chowali w krzakach tylko po to żeby złapać naiwniaka na pustej drodze albo starszą panią która przechodzi na czerwonym? Od kiedy pamiętam - a pamięć moja sięga początku przemiany to niezależnie od tego kto rządził ... a PiS również już rządził - policja zawsze dbała o statystykę a nie o ochronę bezpieczeństwa ludzi. Jeśli myślisz że coś się zmieni od jesieni na lepsze to naprawdę jesteś naiwny.

  •  
   s........p

   +521

   pokaż komentarz

   @perlikont: władza, która OFICJALNIE, w wytycznych dla swoich funkcjonariuszy wskazuje ILU kierowców mają oni ukarać grzywną, nie stawia sobie za cel dobro społeczeństwa, tylko swoje własne dochody. To jest władza antyspołeczna. Koniec kropka.

  •  

   pokaż komentarz

   @swoj_chlop: Dokładnie, znaki powinny być w celach informacyjnych, a nie nakazujących. Jeśli był wypadek to wtedy mandat. Teraz to ludzie w 99% są karani za możliwość spowodowania a nie za spowodowany wypadek.

  •  

   pokaż komentarz

   @swoj_chlop: Ale Ty mnie nie rozumiesz - ja nie mówię że obecna władza jest dobra a decyzje jakie podejmuje są doskonałe i uczciwe- jedyne co napisałem to to że absolutną naiwnością jest sądzenie że gdy przyjdzie władza PiS to cokolwiek się zmieni.

  •  
   s........p

   +135

   pokaż komentarz

   @perlikont: To znaczy, że według Ciebie nie należy zmieniać władzy tylko dlatego, że to nic nie da? Skąd ta pewność, że nic to nie da? (Komor też był pewny że wygra( ͡° ͜ʖ ͡°)) Pewność to ja mam, że jak nie zmienimy władzy, to się nic w Polsce na lepsze nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @swoj_chlop: Ależ Ty mnie dalej nie rozumiesz... ja nigdzie nie powiedziałem oraz nie pomyślałem że dobrze jest tak jak jest i nie należy nic zmieniać. Gdybym uważał że jest dobrze tak jak jest to bym nie wykopywał tego znaleziska i nie uczestniczył w dyskusji. To co napisałem to tylko to że takie limity dla policji czy strazy miejskich to standard od wielu lat - również standard w latach rządów PiS.
   Czy to dobrze że obywateli traktuje się jak dojne krowy - oczywiście że nie, ale nie rozumiem naiwności wszystkich tych którzy sikają po nogach z zachwytu po wyborze Dudy na prezydenta którzy uważają że teraz nagle dolary zaczną rosnąć na drzewach zamiast jabłek a zamiast kartofli euro, emerytury będą wyższe, składki emerytalne niższe a wiek emerytalny również niższy.
   Ja rozumiem że osoby które na niego głosowały mogą - i powinny - powiedzieć że fajnie... wygrał, udało się... ale podejść do tego z krytycyzmem i powiedzieć - dobrze ... dajmy mu 100 dni, dajmy mu rok... i wtedy zobaczymy czy podjęliśmy dobrą decyzję. W tej chwili odnoszę wrażenie że o Dudzie mówi się jak o kolejnej inkarnacji Zbawiciela Jezusa Chrystusa które zrobi wszystkim dobrze a nie jak na prezydenta.
   Tym bardziej dziwie się tej naiwności gdyż każdy nowy prezydent, każda nowa partia podczas każdej kampanii obiecywano ludziom gruszki na wierzbie... i ludzie niestety głosowali na te gruszki na wierzbie a nie na prawdziwe programy polityczne... co to spowodowało... to spowodowało że każde kolejne wybory i każdy kolejny polityk szedł w jeszcze większy populizm. I tak mieliśmy dostać po 100 milionów, mieliśmy dostać mieszkania, mieliśmy być drugą japonią, a teraz mamy mieć mniejsze składki, wyższe emerytury i niższy wiek emerytalny... i oczywiście nowy prezydent ma zrobić dobrze wszystkim... poza emeryturami teraz również nagle od jesieni zrobi rewolucję również w policji - naprawdę... ja nie bronię partii która była... ale proszę o odrobinę krytycyzmu i patrzenia na rzeczywistość w szerszej perspektywie.
   Mamy nowego prezydenta i to prezydenta wszystkich wybranego przez większość, za kilka miesięcy będziemy mieli nowy rząd... i niezależnie w jakiej on będzie konfiguracji to nie ma co liczyć że od dnia zaprzysiężenia prezydenta i rządu nagle nasze wypłaty wzrosną 2x a ceny w sklepach spadną 2x. Nowy prezydent, nowy rząd... ok... poczekajmy i będziemy rozmawiali za kilka miesięcy o tym czy był to dobry wybór czy zły. A ja poczekam aż prezydent i ewentualny nowy rząd powiedzą jak i skąd wezmą pieniądze na te wszystkie - w wielu przypadkach bardzo potrzebne, ale z pustego to i salomon nie naleje - zmiany.

  •  

   pokaż komentarz

   To znaczy, że według Ciebie nie należy zmieniać władzy tylko dlatego, że to nic nie da?

   @swoj_chlop: Widziałeś ile Duda obiecał? Skąd kasę na to wezmą? Wierzysz w zwolnienia w urzędach (przecież nowi bosowie urzędów, z nadania politycznego, będą swoich wrzucać a nie redukować miejsca pracy)? Kasa musi się znaleźć, więc wpływy z mandatów są pożądane.

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: a myślisz, że ludzie głosowali na Dude bo tyle obiecał? Nie! Głównie chodziło o udupienie Komora

  •  

   pokaż komentarz

   Tak mniej więcej wygląda przyjazne państwo nieteoretyczne

   @swoj_chlop:
   Tak niestety działa w PL wszystko. Chodzi o tabelki i pseudo efektywność.
   Dochody przy okazji, ale by awansować, trzeba mieć ładne tabelki.

   Tak działają szkoły, które obniżają wymagania, bo w walce o ucznia nie może pójść opinia, że tutaj ciężko zdac maturę lub uwalają.
   Tak działają US, które muszą wykazać 80-100% ukaranych po kontrolach.
   Tak działa policja i chyba każdy aspekt urzędniczy.
   To wina PO co najwyżej pośrednio, bo żadna partia przy władzy tego nie zmieniła.

   Co więcej, PIS i Duda już straszy, że pieniądze weźmie z lepszego uszczelnienia systemu.
   A co to oznacza? Że jak teraz np: US muszą mieć 80% kar i z 50 tys kontroli, to PIS będzie dążył do np: 90% i 100 tys kontroli.
   To ciągłe nakręcanie śruby, bo kasa w budżecie musi być. Innych pomysłow nie mają.

  •  
   s........p

   +20

   pokaż komentarz

   @ipkis123: nic na to nie poradzę, że nie rozumiesz funkcji mandatu. Mandat jest przede wszystkim KARĄ finansową, a nie źródłem dochodów budżetu i jako kara nie może podlegać jakiemuś planowaniu czy wytycznym dot. ilości wystawień. Czy Ty dajesz wytyczne swojej żonie, żeby w ciągu roku zastosowała 30 razy szlaban na komputer dla dzieciaka by zaoszczędzić na prądzie?

  •  

   pokaż komentarz

   @swoj_chlop: a kto Ci karze na PiS głosować? @swoj_chlop nawet o nich nie wspomniał. Nie wiem czy jesteś lemingiem czy masz tak mózg przeżarty i wiesz o istnieniu tylko 2 partii

  •  

   pokaż komentarz

   @swoj_chlop: każdy kij ma dwa końce. Po pierwsze ktoś kto jeździ zgodnie z przepisami nie dostanie mandatu więc nie musi się tym przejmować..po za tym taka "norma" powoduje ze policja w ogóle coś robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: @perlikont: a kto Ci karze na PiS głosować? @swoj_chlop nawet o nich nie wspomniał. Nie wiem czy jesteś lemingiem czy masz tak mózg przeżarty i wiesz o istnieniu tylko 2 partii

  •  

   pokaż komentarz

   @NiedzielnyMirek: Nikt nie ma przeżartego mózgu niczym ale wiara w to że ktokolwiek kto przyjdzie zrobi w 1 dzień raj na ziemi jest naiwnością i to skrajną. Dodadkowo Mirku - tym większą naiwnością jest wiara że JKM albo inny Kukiz będą w stanie wygrać wybory dlatego też mówiąc o jesieni można mówić tylko o jednej partii która ma już prezydenta i pewnie będzie miała parlament... ale tak jak i wprzypadku tego co napisałem... może się mylę i wygra Kukiz wraz z JKM a wtedy będziemy rajem na ziemi.

  •  
   j......9

   -6

   pokaż komentarz

   Czy Ty dajesz wytyczne swojej żonie, żeby w ciągu roku zastosowała 30 razy szlaban na komputer dla dzieciaka by zaoszczędzić na prądzie?

   @swoj_chlop: Jeśli grałby za dużo to tak, przecież nikt nie każe dawać mandatu tym którzy jadą przepisowo !
   tym sposobem rozwiązuje dwa problemy, dziecko zamiast grać w gry robi coś pożyteczniejszego a ja mam mniejszy rachunek za prad.
   Państwo nakazuje karać mandatami tych którzy łamią przepisy ruchu drogowego pieniądze wpływają do budżetu a bezpieczeństwo rośnie na drogach!.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: ale dlaczego wspominasz pis? Moze bardziej chodzi o zmiane, o to zeby kanalie na gorze poczuly, ze nie sa udzielnymi wladcami, a wyborcy maja jeszcze prawo weryfikowac ich poczynania.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Każda instytucja dba o statystyki, nie o podopiecznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @swoj_chlop: Nie wiem o co ta gowno burza, pod moim domem, jest wyjazd z malej osiedlowej uliczki do glownej, sam wyjaz jest poprzedzony pasami i przejazdem dla rowerow. Mysle ze spokojnie pol tej normy na moje miasto mozna zrobic na tej uliczce. Wymijanie przed pasami, zatrzymywanie lub postoj na pasach i moje ulubione wymuszanie pierszenstwa przejazdu na rowerzystach przejezdzajacych przez przejazd dla rowerow.

  •  

   pokaż komentarz

   @swoj_chlop: Tak to absurd. Tylko problem w tym, że mogli zrobić to też nieoficjalnie. Z tego co pamiętam w poprzednich latach tak właśnie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: podejrzewam, ze kolega miał bardziej na myśli Kukiza niż PIS czy PO ale zauważmy, ze za czasów PO wprowadzili mandaty z nieoznakowanych samochodu ITD który był bez homologacji i siały żniwo, czy ktoś oddał te nielegalnie zabrane pieniądze?. Wybudowano setki radarów, odcinkowe kontrole prędkości, Zabieranie prawa jazdy i holendernie wysokie cenny mandatów,
   I to wszystko imię naszego bezpieczeństwa, szkoda, ze oni sami się do tego "bezpieczeństwa nie stosują"

   PO to sk%#!ysyny, a PSL SPRZEDAJNA dziwka

  •  

   pokaż komentarz

   Innych pomysłow nie mają.

   @text: Szczerze to ja też nie mam pomysłu jak sprawdzić czy policjant drogówki coś robi. Może któryś z hejterów jakiś ma?

  •  

   pokaż komentarz

   @swoj_chlop: Jeśli grałby za dużo to tak, przecież nikt nie każe dawać mandatu tym którzy jadą przepisowo !
   tym sposobem rozwiązuje dwa problemy, dziecko zamiast grać w gry robi coś pożyteczniejszego a ja mam mniejszy


   @jarek159: a jesli nie grał by za duzo to jak byś wyegzekwował tą kare.?

   ty tego nie rozumiesz jak to działa, komendat dostaje nakaz i jego nie obchodzi komu te mandaty wlepią jego policjanci, ONI MUSZĄ je przynieść w zębach bo będą mieć zjebke. Wiem bo mam kolegę w policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @swoj_chlop: jesteś napalonym pożytecznym idiotą.

   Napalonym bo:
   wydaje cie się, że jesteś na fali wznoszącej do zmian, na lepsze.

   Idiotą bo:
   wydaje ci się, że na lepsze.

   A najgorsze jest to, że swoim entuzjazmem zarażasz tu innych. Głosujcie se na PiS. Macie prawo. Ale szlak mnie trafia, że cała ta energia idzie w wybór gówna, które kiedyś już było i skończyło się bardzo nieszczęśliwie.

  •  
   j......9

   -1

   pokaż komentarz

   a jesli nie grał by za duzo to jak byś wyegzekwował tą kare.?

   @publiczny2010: Nie wyegzekwował bym kary nie słusznie! Zauważ że w Polsce prawo drogowe łamane jest nagminnie ! więc wystarczy więcej kontroli a mandaty w pełni zasłużone się znajdą i to nawet 2x tyle ile jest założone.
   Sam gdybym chciał wysłał bym dziennie co najmniej 100 wykroczeń drogowych przez kierowców z kamery zainstalowanej w samochodzie w drodze do pracy i z pracy!
   Nie zatrzymanie się na zielonej strzałce to jest standard, 20-30 kierowców dziennie nagrywam jak nic jak pokonują czerwone światło na WARUNKOWYM skręcie w prawo.
   Samo czerwone to minimum 10 dziennie którzy przejadą, jazda bez świateł mijania 10 lekko, nie zatrzymanie się w celu ustąpienia pieszemu tu można bić rekordy zatrzymuje się aby przepuścić pieszego a nie raz przejedzie jeszcze drugim pasem po kilka aut!
   O przekraczaniu prędkości nie piszę bo nie mam radaru ale wiem że gdy jadę przepisową prędkość wyprzedzany jestem przez prawie każde auto.
   Tak więc nie pisze że "Polacy nie grają za dużo" i że trzeba szukać na siłę wykroczeń!

  •  

   pokaż komentarz

   Szczerze to ja też nie mam pomysłu jak sprawdzić czy policjant drogówki coś robi. Może któryś z hejterów jakiś ma?

   @WolverinePL:
   Przeciez to proste.
   Nie analizujemy ilośc mandatów, tylko np:
   a) wybieramy z 5 odcinków, gdzie było najwięcej wypadków/kolizji w ciągu np: 5 lat.
   b) wysyłamy tam patrole i po roku, dwóch analizujemy, czy ilośc wydarzeń spadła.

   Tymczasem teraz punkty wybierane są by łupić kierowców, lub wprowadza się ograniczenia do np: 30 km/h, gdzie przez 40 lat nie było nawet kolizji (było ostatnio w TV o tym i na wykopie). A pewnie po to wprowadzono, by łatwiej wykazac się zabieraniem prawka (kolejna statystyka), bo pewnie jakiś jelen pojedzie tam 80 km/h i o 50 przekroczone.

   Dziś walczy się z problemami, którymi się samemu tworzy. Sztucznie nabijana liczba wykroczeń tylko dla statystyk.

  •  

   pokaż komentarz

   @text: No dobra ale jesteś komendantem, wysyłasz kogoś na patrol i on przychodzi z 1 mandatem gdzie przez wszystkie wcześniejsze lata mandatów było po 20. No i jaki wniosek wyciągasz? Że policjant lepiej pracuje czy, że przestępcy wyjechali?

  •  
   miodek898 via Wykop dla Windows Phone

   +2

   pokaż komentarz

   @ipkis123: Polskie nastawienie, żadnej nadziei na zmianę, brawo

  •  

   pokaż komentarz

   @jarek159: tak łamią niektóre przepisy bo po to masz mózg by go używać,a nie bezmyślnie jechać ściśle wg. wskazówek.
   Jeśli zbliżasz się do skrzyżowania ze strzałką i widzisz, że no za boga nkogo niema przy przejściu to powiedz mi po kiego się zatrzymywać ?. (ale mandat już dostaniesz, bo prawo złamane tylko zastanów sie poco jest to prawo? czy po to by go bezmyślnie przestrzegać czy po to by według mnie i tych kierowców co opisujesz, (by było bezpiecznie dla społeczeństwa poprzez pewne ustalone reguły)

   Wiec jeśli widzisz, ze jest bezpiecznie i możesz nie stosować w tym momencie prawa bo nie wpływa to na nikogo z osób postronnych to tego nie robisz.

   Owszem są i tacy co nie dość, że nie stosują sie to i ograniczają swoim zachowaniem czyjeś inne przywileje wiec wtedy jak najbardziej należy sie kara. Ale tak jak wspomniałem wcześniej, nie za każde złamane prawo należy się kara, a policjant w takich przypadkach powinien zastosować pouczenie, a nie zawsze kare pieniężną.
   Policja jest poty byśmy przestrzegali tych zasad nie poty by na silę szukać osoby która złamie prawo w którym nie stworzyła najmniejszego zagrożenia, typu zjazd z obwodnicy przy 70 zamiast 50.

  •  
   j......9 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Zgodę sie w 100% że powinny być pouczenia za lekkie i nie zagrażające bezpieczeństwu łamanie przepisów. Coś jak z przechodzeniem na czerwonym w środku nocy. Co nie zmienia faktu ze policja może bez problemu wystawić mandaty w tej ilości za naprawdę rażące złamanie przepisów. Nie bez powodu mamy najwięcej wypadków i ofiar śmiertelnych na drogach Europie

  •  

   pokaż komentarz

   @jarek159:

   Tak więc nie pisze że "Polacy nie grają za dużo" i że trzeba szukać na siłę wykroczeń!

   Ile miesięcznie robisz kilometrów? Jedziesz po mieście czy na "trasach"? Bo mi i moim znajomym w ciągu ostatnich 2 lat conajmniej raz zdarzył się przypadek kiedy policjant na siłę wymyślał wykroczenie którego nie było. Jest target to trzeba normę wyrobić bo premie nie będzie wiec kutafon jeden z drugim na siłę szukają wykroczeń.
   Kolega który jeszcze niedawno pracował za biurkiem twierdził że przesadzam i zmyślam, wszystko do czasu aż sam nie zaczął robić 3000 km miesięcznie na trasach. Po pół roku jazdy innej niż po mieście dostał pierwszy wymyślony mandat, teraz już nie twierdzi że przesadzałem.

  •  
   j......9 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @Kaindox: 50 km dziennie do pracy + 20 prywatne sprawy. Wiem że mogą się zdarzać wymuszenia dlatego mam kamerę z przodu i z tyłu auta. Wiem również że debili na drodze nie brakuje. I tak naprawdę to obrywamy przez nich nie przez policję. Gdyby nie karali dopiero byłaby samowolka.

  •  

   pokaż komentarz

   @jarek159:

   Sam gdybym chciał wysłał bym dziennie co najmniej 100 wykroczeń drogowych przez kierowców z kamery zainstalowanej w samochodzie w drodze do pracy i z pracy!
   50 km dziennie do pracy + 20 prywatne sprawy.


   Wrzuć chociaż jeden taki film, gdzie przez 70 kilometrów nagrałeś 100 wykroczeń, bo według mnie piszesz bzdury lub jeździsz po Wietnamie lub Ugandzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jarek159: w życiu nałapałem sporo mandatów, większość mniej lub bardziej zasłużonych ale pretensje mogłem mieć tylko do siebie. I mały przytczek do Ciebie - na jakiś milion przejechanych kilometrów (w cyklu mieszanym) tylko raz złapałem mandat "na mieście" - na czterdziestce której nie zauważyłem jechałem 60km/h.
   Natomiast to co od kilku lat wyprawia na drogach policja przypomina działania milicji z poprzedniego systemu - dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie.
   Wiesz jaki jest efekt targetów? Nakładanie bzdurnych mandatów bo od tego uzależniona jest premia i praca policjanta.

   Dlaczego w sklepie sprzedawca będzie Ci wciskać ciemnotę i sprzedawać zawsze najdroższy produkt? Bo ma target
   Dlaczego telemarketer będzie Ci dzwonił i truł dupę kilka razy w tygodniu? Bo ma target
   Dlaczego tutaj mamy tyle wykopków z żalami na obsługę klienta przez rożne firmy? Połowa z nich wynika z tego, że są targety do wykonania.

   Nakładanie targetów (zwłaszcza wyśrubowanych) zawsze prowadzi do obniżenie jakości pracy i powstawania patologii.
   Policjant który stanie w niebezpiecznym miejscu (szkoła czy miejsce gdzie regularnie dochodzi do wypadków) i będzie widoczny z daleka a na dodatek będzie stawał tam regularnie - realnie poprawi bezpieczeństwo bo kierowcy zwolnią w tym miejscu. Niestety taki policjant nie wyrobi żadnych targetów i ma po premii a jak to się będzie powtarzało o miesiąc to i po robocie.

   Policjant który stanie w krzakach w miejscu gdzie stoi bezsensowne ograniczenie do 40km/h w środku lasu (bo znak został po robotach drogowych sprzed roku) w ciągu jednego dnia wyrobi tygodniowy plan i może resztę tygodnia żreć pączki. Czy on w jakikolwiek sposób poprawi bezpieczeństwo? Nie, ale statystyki się zgadzają, TARGET WYROBIONY!

   Gorzej jak dostanie do patrolowania konkretny odcinek gdzie kierowcy jeżdżą grzecznie, wtedy trzeba kombinować z videorejestratorem np spuszczając powietrze z kół co podnosi wartość pomiaru prędkość o co najmniej 10km/h.
   "kreatywny" pies zawsze sobie poradzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @jarek159: mamy dużo ofiar itd. głównie ze względy na infrastrukturę która dopiero się od jakiegoś czasu poprawiła i sam zobacz jak diametralnie zmniejszyła się ilość wypadków niemal o połowę, chociaż kierowcy zaczęli jeździć znacznie szybciej. Kolejna sprawa dojazd karetki pogotowia, zbyt długo to trwa w porównaniu do innych krajów bo mamy zbyt mało karetek i często muszą jeździć z odległych miejscowości albo zawodzi obecny system centralnego powiadomienia.
   Kolejne to ludzie nie maja umiejętności prowadzenia samochodu zdają durne egzaminy z durnymi oderwanymi od rzeczywistości pytaniami, zamiast ich szkolić głównie praktycznie np. egzamin wyjścia z poślizgu z specjalnymi mało kosztownymi kółkami zamiast tylnych kół. Albo test oceniania odległości. Omówienie niepisanych zasadach kultury takie jak np. jazda na zamek czy dziesiątki innych ułatwiających,a nic nie kosztując sposobach.

   a po trzecie w wiekszosci wypadki śmiertelne są poza miastami na trasach spowodowane nieumiejętnym wyprzedzaniem, w miastach w wiekszosci to stłuczki albo potracenia pieszych co zresztą wg. mnie spowodowane zbyt dużo pewnością siebie pieszych wchodzących na jezdnie co z kolei jest spowodowane zbyt dużym przywilejem pierwszeństwa. Wielokrotnie spotkałem się z przypadkiem ze pieszy nawet nie zatrzymuje się przy przejściu by poczekać, aż jedne czy dwa samochody przejada, tylko prosto z chodnika wchodzi pod koła bo on ma pierwszeństwo.

  •  
   j......9 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @czarny_i_zly: Wrzucę taki gdzie na jednym skrzyżowaniu jedzie 8 aut na czerwonym. Inne właśnie sie kasuja gdyż czekam 3 godzinę u lekarza a nagrania z parkingu nadpisuja przejazdy. A nie zgrywam wszystkiego bo kamera służy mi w razie niesłusznie nałożonego mandatu czy wypadku. Z policji nie jestem i mi nie potrzebne wszystkie nagrania.

   Przepraszam 6 aut... https://www.dropbox.com/s/rxargxggepbv9lr/Czerwone.mp4?dl=0

  •  

   pokaż komentarz

   Widziałeś ile Duda obiecał? Skąd kasę na to wezmą?

   @ipkis123: Ale Ty wiesz, że Duda jest prezydentem Polski a nie USA? I że obietnice wyborcze Dudy jak i Komorowskiego to praktycznie zwykłe pobożne życzenia?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy jesteś lemingiem czy masz tak mózg przeżarty i wiesz o istnieniu tylko 2 partii

   @NiedzielnyMirek: Ile masz partii, które mają realną szanse na rządzenie (bo wiesz, istnienie to jedno, rządzenie to drugie)?DWIE. Kukiz założył partię? Petru założył partię? A może wygra SLD lub PSL?
   Każdy kto wygra następne wybory parlamentarne wygra je dzięki obietnicy:
   - podwyżki kwoty wolnej od podatku
   - podwyżki pensji minimalnej
   - przywilejów (zobaczymy kto będzie w wakacje strajkował, ten dostanie)
   - obniżki podatków

  •  

   pokaż komentarz

   @jarek159: Pozostałe 94 to też przejazdy na czerwonym? Rozumiesz, że żeby zarejestrować 100 wykroczeń przez 70 kilometrów musiałbyś rejestrować jedno co 700m?

   W sobotę i niedzielę zrobiłem ponad 500km motocyklem. Wykroczenia, które widziałem w tym czasie, mogę policzyć na palcach jednej ręki, z czego najpoważniejsze z nich to nieoznakowana vectra, bez włączonej sygnalizacji, wyprzedzająca sznur prawidłowo jadących samochodów i motocykli na liniach ciągłych, powierzchniach wyłączonych z ruchu i lewoskręcie.

  •  
   j......9

   -2

   pokaż komentarz

   Pozostałe 94 to też przejazdy na czerwonym? Rozumiesz, że żeby zarejestrować 100 wykroczeń przez 70 kilometrów musiałbyś rejestrować jedno co 700m?

   @czarny_i_zly: Nie mam zamiaru ci udowadniać że ludzie łamią przepisy bo to jest rzecz oczywista. Skoro nie łamią przepisów to o co problem ? wystarczy nie przyjąć mandatu jeśli jest nie słuszny i oddać sprawę do Sądu.
   Osobiście widziałem jak policja dała mandat motocykliście który omijał korek bus pasem a jechał naprawdę rozsądnie i bezpiecznie, nie było żadnych autobusów w pobliżu. Uważam to za czyste sk@#$ysyństwo i jeśli mają dawać takie mandaty to dziękuje ale to jest osobny temat. Nie można interpretować przepisów po swojemu , każdy ma inne standardy ktoś pojedzie bardzo bezpiecznie ale nie zgodnie z prawem bus pasem na motocyklu a ktoś inny pojedzie na czerwonym o włos potrącając pieszego. Zmienić prawo i pozwolić np warunkowo motocyklistą poruszać się busa pasem nie zaburzając płynności ruchu autobusów a karać każdego kto stworzył zagrożenie bardzo surową karą.

   Jakim motocyklem śmigasz ?

  •  

   pokaż komentarz

   @jarek159: Jeden błąd ortograficzny pozwala mi stwierdzić, że jesteś absolwentem gimnazjum.

   Nie ważne czym 'śmigam', nie o tym jest ten temat. Temat jest o tym, że sadzisz farmazony o nagrywaniu 100 wykroczeń na 70km i jeszcze tego bronisz. Powinieneś zaoferować swoje usługi lokalnej KMP, chętnie przeszliby kurs nagrywania wykroczenia co 700m, może by wtedy wyrobili te 1,7mln mandatów, a ile paliwa by przy tym oszczędzili do tych wszystkich nieoznakowanych radiowozów.

  •  
   j......9

   0

   pokaż komentarz

   Jeden błąd ortograficzny pozwala mi stwierdzić, że jesteś absolwentem gimnazjum.

   @czarny_i_zly: Dziękuje panie nie omylny że zauważyłeś błąd "motocyklistą" ale sam wspomniałeś że nie o tym temat.
   Farmazonów nie sadzę bo jest to sama prawda. Wystarczy rozpędzić się do maksymalnej dozwolonej prędkości i policzyć ile aut na wyprzedzi a gwarantuje że na 40km/h przy szerokiej prostej drodze będzie to każde auto jakie zbliży się do przepisowo jadącego kierowcy. Każdy z nich łamie wtedy ograniczenie prędkości! a takie coś o którym pisałem, nie zatrzymanie się przed sygnalizatorem na zielonej strzałce to standard i rzadko kiedy się zdarzy aby auto się zatrzymało do 0.

  •  

   pokaż komentarz

   @jarek159: Nie będę powtarzał po raz trzeci tego samego, skoro dwa razy nie zrozumiałeś. EOT.

  •  
   j......9

   -1

   pokaż komentarz

   @czarny_i_zly: Jazda bez świateł mijania w dzień , jazda na światłach przeciwmgłowych bez potrzeby, przekraczanie dozwolonej prędkości, nie ustępowanie pierwszeństwa pieszemu, jazda na czerwonym, pomarańczowym, jazda niesprawnym pojazdem (nie muszę mówić ile jeździ złomu po Polskich drogach)
   Przekraczanie linii ciągłej przed krzyżówką aby wp@!%$$!ić się nie z tego pasa i ominąć korki, "szeryfowanie"
   To wszystko dzieję się na drogach codziennie i widoczne jest tym którzy jeżdzą autem a nie siedzą w domu
   Jeśli tego wszystkiego nie widzisz to trudno nawiązać dyskusje

  •  
   j......9

   -2

   pokaż komentarz

   Nie będę powtarzał po raz trzeci tego samego, skoro dwa razy nie zrozumiałeś. EOT.

   @czarny_i_zly: Ja też, po przejechaniu 70 km lekko znajdę 100 wykroczeń drogowych, jak wspomniałem codziennie takie widzę. Ty nie musisz ich widzieć (prawdopodobnie nie znasz w ogóle zasad ruchu drogowego)
   ale co tu dużo wymagać.......

  •  

   pokaż komentarz

   Oby do jesieni...

   @swoj_chlop:
   Z serii znane cytaty:

   Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane.

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: Problemem u nas jest to, ze ludzie myślą tylko o kolejnych wyborach. Nie obchodzi mnie czy wygra 'moja' partia czy nie. Chcę aby w Polsce się polepszało, a Ty powtarzając jak mantrę frazesy z TVN, że istnieją tylko 2 partie na które można głosować wciągasz ten kraj w bagno. Partie dostają takie poparcie jakie wykreują im media

  •  

   pokaż komentarz

   cała ta energia idzie w wybór gówna

   @sectra: Jeszcze trochę czasu zostało i przedstawiciele bandy czworga (a szczególnie Kaczyński) zdążą nagadać takich głupot, że może się ludzie ockną i wyślą ich tam, gdzie ich miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   No dobra ale jesteś komendantem, wysyłasz kogoś na patrol i on przychodzi z 1 mandatem gdzie przez wszystkie wcześniejsze lata mandatów było po 20. No i jaki wniosek wyciągasz? Że policjant lepiej pracuje czy, że przestępcy wyjechali?

   @WolverinePL:

   Gdyby komendant był wybieralny jak czesto jest w USA, to nie potrzebne by były kontrole i tabelki! Ludzie albo czuli by się bezpieczni (lub bezpieczniejsi niż poprzednio), albo nie.
   Więc jeżeli by było 0 mandatów, a ludzie pomimo to by wybierali szeryfa, to znaczy że wszystko ok.
   A teraz Policja może gnębić swoich obywateli mandatami (dla podatków, tabelek itd), a ludzie moga im naskoczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie, znaki powinny być w celach informacyjnych, a nie nakazujących. Jeśli był wypadek to wtedy mandat. Teraz to ludzie w 99% są karani za możliwość spowodowania a nie za spowodowany wypadek.

   @Pabick: Ty jakiś gupi jesteś.

  •  
   N......x via Android

   +1

   pokaż komentarz

   @perlikont: swiete slowa, za kilka lat niestety nikt juz nie bedzie pamietal o twoim wpisie. Zostanie jedynie rozgorycznie i zachwyt nad nowa partia ktora przez te lata bedzie krzyczala populistyczne haselka. Byc moze bedzie to ta "nowoczesna"...

  •  

   pokaż komentarz

   @swoj_chlop: Emil z Kamerą wspólnie z Pawłem JOW-em rozpieprzą tą głodną kasy watahę.

  •  

   pokaż komentarz

   PiS będzie partią rządzącą

   @perlikont: k??#a nie kracz

  •  

   pokaż komentarz

   @swoj_chlop: Jestwyjscie niech zrobia tak jak w Norwegi mandaty od zarobku bo nie moze byc tak ze najw mandat jest wyzszy od najn krajowej 1530 naj 1430 o ile dobrze pamietam niby powinno sie jezdzic zgodnie z przepisami ale na 50 jest to przesadzone komus zabiora cala wyplate i potem co na zielona trawke chyba

 •  

  pokaż komentarz

  Proponuje wystosować do Ministerstwa listę kar dla pracowników, które musi w tym roku zastosować - np.:
  - 1000 kar upomnienia
  - 500 nagan
  - 400 zmniejszeń pensji
  - 200 kar w wysokości 3-krotnej pansji za zniszczenie mienia

 •  

  pokaż komentarz

  Szok i niedowierzanie! Przecież tak jest od zawsze i to nie tylko na Dolnym Śląsku ale w całym kraju. Statystyki i kasa muszą się zgadzać, reszta jest nieważna.

 •  

  pokaż komentarz

  to przeciez zamach na nasza wolnosc. Nie dajmy sie im.

 •  
  d......k

  +15

  pokaż komentarz

  1 czerwca, nowy miesiąc, godzina 9 rano, a wybiórcza twierdzi, że już wykorzystałem limit darmowych artykułów. Aha...
  Niech ktoś wklei jakiś niezablokowany link, bardzo proszę :)

  pokaż spoiler przepraszam za "niech ktoś", no ale ja nie mogę :P

  •  
   j......9

   +37

   pokaż komentarz

   @dabdanek: Policjanci otrzymali z Ministerstwa Infrastruktury konkretne wytyczne - na Dolnym Śląsku muszą w tym roku wlepić ponad 56 tysięcy mandatów za wykroczenia w ruchu drogowym. - To kpina z prawa i obywateli. Nie można z góry zakładać, że ludzie są źli - oburza się Michał Beim, ekspert do spraw komunikacji i transportu.
   Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
   W 2015 r. polska policja ma ukarać ponad 1,7 mln kierowców przekraczających prędkość, ponad 38 tys. kierowców, którzy popełniają wykroczenie wobec pieszych. Poza tym musi wlepić pieszym minimum 420 tys. mandatów, wylegitymować 6,3 mln kierowców oraz ponad 685 tys. pieszych.

   Takie sztywne wytyczne zapisano w Narodowym Programie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013-2020, który opublikowano w czerwcu 2013 r. Natomiast 6 maja tego roku przyjęto program realizacyjny dokumentu na 2015 rok. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podlega Ministerstwu Infrastruktury i Rozwoju.

   Ma być 56 tysięcy mandatów

   Ile mandatów możemy się spodziewać na Dolnym Śląsku? Z dokumentu wynika, że policjanci mają za zadanie ujawnić minimum 25 tys. przypadków łamania przepisów przez kierowców. Z kolei piesi muszą być przyłapani na czterech tysiącach wykroczeń. W sumie policjanci w naszym regionie mają wlepić 56 tysięcy mandatów za wykroczenie w ruchu drogowym.

   - Limity wykroczeń określiliśmy po to, aby zwiększyć nadzorczą pracę policji - tłumaczy Urszula Nowinowska z Krajowej Rady BRD. Dodaje, że to tylko jeden z kilku kierunków działania. - Do emisji w TVP skierowana została już specjalna edycja kampanii społecznej, poruszająca temat bezpieczeństwa na drogach - informuje.

   Co ciekawe, Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji, twierdzi, że nic nie wie o tych wytycznych.

   - Nasi policjanci pracują normalnie, a ich celem jest bezpieczeństwo uczestników ruchu. W swojej pracy nie kierują się statystykami. My jako region takich wytycznych nie dostaliśmy - mówi Petrykowski.

   81-latek miał kierować gangiem? Teraz pozywa prokuraturę
   Czytaj więcej

   "Nie prowokujmy, aby karać"

   Zapisami zawartymi w Programie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oburzony jest Michał Beim, ekspert ds. transportu i komunikacji z Instytutu Sobieskiego.

   - Nie można z góry zakładać, że ludzie są źli - podkreśla Beim. - To kpina z prawa i obywateli, objaw zaściankowej mentalności. A co będzie jeśli nie uda się osiągnąć ustalonego pułapu mandatów? Zaczną się łapanki na ludzi!? Bezpieczeństwo w ruchu osiąga się przede wszystkim za pomocą odpowiedniego projektowania dróg. Nie budujmy w mieście autostrad, tylko wąskie ulice. Nie prowokujmy, aby karać. A jeżeli rząd chce poprawić statystyki, niech określi, o jaki procent ma spaść liczba wypadków lub ich ofiar śmiertelnych - analizuje.

   Ujawnienie zapisów zawartych w Programie Krajowej Rady BRD wywołało oburzenie w społeczeństwie. W efekcie w piątek Paweł Olszewski, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa transportu, zapowiedział zmiany w zapisach o liczbie mandatów.

   - Trzeba stosować jakościowe wskaźniki dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Powinniśmy doprowadzić do spadku liczby wypadków, a nie wpływać na suche statystyki policyjne - przekonywał Olszewski.

   Jednak na razie ograniczył się tylko do deklaracji.

   Na Polskich drogach wciąż niebezpiecznie

   Poprawie bezpieczeństwa na drogach mają też służyć nowe przepisy, obowiązujące od 18 maja. Na ich podstawie m.in. kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczy prędkość dwukrotnie, straci prawo jazdy na trzy miesiące. Na Dolnym Śląsku ukarano tak już kilkadziesiąt osób.

   - W pierwszym tygodniu obowiązywania nowych przepisów odebraliśmy prawo jazdy 69 piratom drogowym. Do końca miesiąca ta liczba mogła się podwoić, ale tak się chyba nie stanie, gdyż kierowcy zaczęli jeździć wolniej. Groźba utraty prawa jazdy jest wyjątkowo skuteczna - zauważa Paweł Petrykowski.

   Czy rzeczywiście na łamiących przepisy działają tylko surowe kary?

   - Kładziemy nacisk na kampanie społeczne i poprawę infrastruktury, ale to zajmuje lata. Mandaty to najszybszy i najprostszy sposób na poprawę bezpieczeństwa na drogach - przyznaje Urszula Nowinowska z Krajowej Rady BRD.

   Mimo że liczba wypadków z roku na roku spada, pod względem bezpieczeństwa na drogach Polska znajduje się na świecie na czwartym miejscu od końca.

   Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,18028478,Drogowka_ma_do_wyrobienia_norme_mandatow___To_kpina.html#ixzz3bnCb8fnx

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna