•  

  pokaż komentarz

  nom, norwegia jest zajebista ale dla norwegów. Ale można tam przej!?$ć całą miesięczną wypłatę polską na jeden wieczorny wypad do mcdonalda ;e.
  Tak czy siak, wszystkie bogate kraje powinny wprowadzić coś takiego.
  Przynajmniej polscy Tirowcy będą w lepszej sytuacji finansowej.
  Wszyscy, którzy są przeciw tego typu zagrywkom są po prostu zawistnymi sk?##ielami albo przedsiębiorczymi Januszami "pracodawcami" z umowami zleceniem dla pracowników na minimum + 100 pod stołem żeby siedział cicho.

  •  

   pokaż komentarz

   Przynajmniej polscy Tirowcy będą w lepszej sytuacji finansowej.

   @Ulvarin: Na pewno będą jak zamiast pracować będą siedzieć w domach.

   Wszyscy, którzy są przeciw tego typu zagrywkom są po prostu zawistnymi skurwielami
   A niech sobie zarabiają nawet 118. Chyba nie pojmujesz tego, że to nie ktoś tam jest sk$#%ielem tylko ty jesteś imbecylem jeśli myślisz, że niedoinwestowane, biedne polskie firmy będą w stanie tyle zapłacić.

   Tak się dba o krajową gospodarkę. Prosto, cynicznie, przeciętny imbecyl jeszcze będzie zadowolony... no przynajmniej przez jakiś czas ;)

   Polska powinna też coś takiego wprowadzić, dla zagranicznych pracowników. Żeby jak już Polacy stracą robotę w Niemczech, Norwegii, etc. to przynajmniej mogli jeździć na Białoruś czy Ukrainę.

  •  
   a.....j

   -1

   pokaż komentarz

   @caa2: Nie będą siedzieć, będą jeździć. I te "niedoinwestowane firmy" będą płacić, bo janusz kasę rozumie - jak ma do wyboru albo nie zarobić nic, albo zarobić niewiele to wybierze niewiele. A jak go nie stać to trudno. Przynajmniej norwegom będzie się żyło lepiej :).

  •  

   pokaż komentarz

   @andryij: dokładnie! A p!@??@?enie, że przedsiębiorcy mającego 100 tirów nie stać zapłacić pracownikowi godziwej pensji zamiast minimalnej to już przegięcie.
   A jedyny kto za to zapłaci to NORWEGOWIE. Po prostu transport z EU do norwegi zdrożeje.
   Zapłacą norwegowie za wszystko co importują.
   Ich stać, nas też stać a janusz biznesu ciągle zarobi ale przynajmniej nie okradnie z godności ludzi jeżdzących 25dni w miesiącu, zaniedbujących żony, dzieci i znajomych za głodową pensję żeby coś do gara włożyć.

  •  

   pokaż komentarz

   myślisz, że niedoinwestowane, biedne polskie firmy będą w stanie tyle zapłacić.

   @caa2: W Norwegii za swoje usługi biorą stawki polskie czy norweskie?

  •  

   pokaż komentarz

   zamiast minimalnej

   za głodową pensję

   @Ulvarin: Ilu znasz kierowców międzynarodowych jeżdżących za minimalną?

  •  

   pokaż komentarz

   @andryij: Nie wiem czy o to chodzi, żeby innym się żyło jeszcze lepiej a Polakom gorzej.

   W Norwegii za swoje usługi biorą stawki polskie czy norweskie?
   @zwirz: Gdyby brali Norweskie to żadnej roboty by nie dostali.

   Jaki problem wydzierżawić tego TIR-a i jeździć za 50 ojro/h miesięcznie? (przy takiej płacy to stawka powinna wynosić coś koło tego, żeby się opłacało). Przecież żeby myśleć, że te firmy mają nie wiadomo ile i stać je np. na 3-krotne podwyżki to trzeba być imbecylem.

  •  
   w...............r

   +49

   pokaż komentarz

   @zwirz: Zapewniam Cię, że nie norweskie. Polski transport rozrósł się do dużych rozmiarów tylko dlatego, że pracownik jest tańszy nawet biorąc pod uwagę kosmiczną biurokrację - odwrotnie niż w krajach, które obecnie na siłę wprowadzają takie przepisy.

   Kraje z minimum biurokracji nie mają już na czym schodzić z ceny, żeby podnieść konkurencyjność - przecież nie zmienią rynku pracy w obrębie jednego zawodu próbując wmawiać swoim kierowcom, że muszą zarabiać mniej xD
   My mamy ten komfort, że można stopniowo podnosić zarobki skupiając się obecnie na cięciu biurokracji. Taki ruch może zjednoczyć pracodawców i kierowców - stworzyć poważną siłę.
   Niestety zawsze pojawią się trolle w stylu @Ulvarin, które będą wbijać klin w relacje pracodawca-kierowca swoim wąsko-prostackim myśleniem hurr durr pan wyzyskiwacz biednego kierowcy (jebnij się komunisto - zapewne jesteś jednym z tych, którzy wszędzie byli i wszystko widzieli).

  •  

   pokaż komentarz

   @wielki_c0mputator: Właśnie przez takich p?@@#ów upadły kopalnie, stocznie, przemysł ciężki. A tym zapijaczonym, czerwonym idiotom ciągle mało i ciągle ich wyzyskują. Gdzie cokolwiek powstanie zaraz się jakiś komuch i nierób przyjebie, bo przecież jeśli transportu nie trzeba dotować to znaczy, że panuje tam wyzysk.

   Niech wszystko działa jak kopalnia. Emerytura po 10 latach i deputat paliwowy :D

   To jest po prostu zadziwiające. Jak się komuchy przyj$?%ły do Amazona bo 10 ojro na godzinę to był wyzysk i mało to się przenieśli do Polski. Tylko że Niemców stać na utratę tych miejsc pracy a nas nie za bardzo...

   Oczywiście u nas też mało, bo 2000 na rękę, darmowy transport i żarcie to jest "za mało" dla Haliny po podstawówce. W ogóle transport jest c!#?$wy bo w autokarach nie puszczajo filmów a jedzenie niesmaczne ;)

  •  
   T........................e

   -2

   pokaż komentarz

   @andryij: tylko, że zatrudnią się w norweskiej firmie gdzie taka płaca będzie standardem. A gdzie tu wolność gospodarcza? Granice przekraczasz bez paszportu ale już zarobki to ci dyktują? Poj@%?ło

  •  

   pokaż komentarz

   @Ulvarin: Lol. Po prostu polscy tirowcy nie będą tam jeździć. Chyba się nie łudzisz, że te przepisy wprowadzono po to żeby opiekować się polskimi kierowcami. To po prostu ruch mający na celu wyeliminować konkurencję z krajów gdzie praca jest tańsza.

  •  
   a.....j

   +1

   pokaż komentarz

   @Tu_Jest_Polska_Tu_Sie_Pije: A co w tym dziwnego? Jedziesz do innego kraju to dostosowujesz się do zasad w nim panującym. Jak nie wolno zabijać - nie zabijasz. Jak nie wolno nosić kapelusza - nie nosisz. Jak nie wolno płacić mniej niż 18 euro za godzinę - nie wysyłasz pracownika. Prosta sprawa. Dziwne, że jak muslimy wpadają do Europy i żądają "prawa szariatu" to się oburzasz, ale jak występuje analogiczna sytuacja z Polakami jako "poszkodowanymi" to już ból dupy i "hurr durr wolność gospodarcza".

  •  

   pokaż komentarz

   @andryij: Może mają jeszcze w Norwegii płacić podatki? (no bo przecież nie płacić nie można)

  •  
   a.....j

   -12

   pokaż komentarz

   @caa2: Aha! Gdyby to ode mnie zależało, to podatki powinni płacić w Norwegii - w końcu tam pracują, nie? Tak samo jak "biedry" nie powinny wyprowadzać zysku za granicę i płacić podatki na miejscu, tak samo transportowcy. Ja wiem, że "biedrę" łatwiej sprawdzić (no bo w końcu fizycznie jest na terytorium danego kraju) o tyle z transportowcem byłoby trudniej, ale da się załatwić. Ewentualnie można by po prostu wprowadzić swego rodzaju myto przewozowe - janusz płaci heńkowi 15 zeta za godzinę, ale resztę różnicy musi dopłacić w postaci podatku do budżetu norweskiego. No, ale to tylko moje własne zdanie. Póki co prawa nie tworzę, więc trzeba się stosować do tego prawa, które tworzą inni. Albo być polaczkiem i patrzeć tylko jak oszukać i okraść uczciwych :).

  •  

   pokaż komentarz

   @andryij: Haha, nie ma to jak być komuchem. Czyli gospodarka na wzór ZSRR. Zamknąć się w kołchozie i kisić.

   Okradanie uczciwych to próba sztucznego zawyżania stawek w firmach które stosują stawki rynkowe.

  •  
   a.....j

   -2

   pokaż komentarz

   @caa2: A co to ma wspólnego z komunizmem? Nic. Stawki rynkowe? Gdzie? Wolny rynek to możesz mieć sobie w ramach jednego państwa (no dobra, jednego aparatu) w którym panują równe warunki dla wszystkich. I to jest właśnie WOLNY RYNEK GŁĄBIE! Jednakowe warunki dla wszystkich i konkurencja. A tacy transportowcy łamią wszelkie zasady wolnego rynku - działają na zupełnie innych zasadach niż rodzimi przedsiębiorcy i dzięki temu mogą zrzucać ceny i tworzyć nieuczciwą konkurencję. Tak jak heniek który robi na czarno kafelki tworzy nieuczciwą konkurencję mietkowi, który uczciwie (powtarzam - UCZCIWIE) płaci podatki. Ale ty tego nie zrozumiesz - do tego trzeba trochę mózgu a nie tylko ślepo podążać za okrągłą gadką (niech zgadnę - Korwin? Jeżeli tak, to nawet nie masz zielonego pojęcia o czym on mówi...)

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: Beda czemu nie? Tylko czesc zysku właściciel firmy bedzie musial przekazać kierowcy. Do tej pory sam to łykał. Przeciez nie stosuja dumpingu. Jestem kierowca i jestem za. Tylko kto ma glowe na karku ten dawno już wyjechal z tego przybytku wolnosci i dobrobytu.

  •  

   pokaż komentarz

   A co to ma wspólnego z komunizmem?

   @andryij: Wtedy miałeś coś podobnego, nazywało się to żelazną kurtyną. Firmy praktycznie nie mogły poza blokiem legalnie działać. Tak samo działają eksporterzy, produkują towary wedle prawa panującego w ich gospodarkach. Jesteś po prostu czerwonym idiotą i kolejnym etatystą, który myśli że pensje to można sobie zadekretować albo wyżebrać.

   W dodatku wyjątkowym imbecylem o mentalności parobka. Ty chyba na serio myślisz, że jacyś Norwedzy czy inni Niemcy pochylili się nad losem biednych Polaków i uchwalili sobie prawo żeby lepiej nam się żyło. Pewnie dlatego też Niemcy zamykają nasze elektrownie węglowe i kopalnie a sprzedają nam niemieckie wiatraki, żeby głupie polaczki miały czyste powietrze.

   100 lat temu ludzie tacy jak ty czyścili buty i spali w stajniach. Pewnie dobry pan też im mówił, że sianko jest zdrowe i chce dla nich jak najlepiej. Dziś się ich posyła na studia i wmawia, że mają rozum.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaiser_Soze: No na pewno właściciel Polskiej firmy zapłaci kierowcy norweską stawkę. Już to widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @andryij: Chyba, że Janusz sobie policzy i mu wyjdzie, że jednak się te 75zł/h nie opłaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @andryij: @Ulvarin: geniusze ekonomi, myślicie, ze Norwegowie i Niemcy wprowadzili to bo chcieli zwiększyć import czy zmniejszyć? .W dodatku zamiast Polskiego kierowce z jabłkami do Niemiec, Niemcy wyślą niemieckiego kierowce po jabłka do polski.
   naprawdę tak trudno wam to pojąć ?

  •  

   pokaż komentarz

   @andryij: nie ma opcji przy tych cenach/km zarobić cokolwiek jeśli kierowca tira będzie zarabiać 20-30k zł miesięcznie (18E/h)

  •  

   pokaż komentarz

   @No25: Pewnie żadnego nie zna. Jak dobry kierowca, jeździ na dochodowych trasach to zarobi więcej niż wykopowy informatyk. Mam 3 znajomych na TIRach. Jeżdżą tylko na zachód, głównie Hiszpania, Francja, Włochy. Średnio zarabiają 7-9k na miesiąc. Mało?
   Fakt, są dość młodzi, bez większych zobowiązań (rodzina), więc nieobecność w domu jest mniej dotkliwa. Ale powiedzmy sobie szczerze, kierowca na międzynarodowych trasach nie zarabia źle. Biorąc pod uwagę polskie warunki, stwierdziłbym, że zarabia bardzo dobrze.

  •  
   t......o

   +2

   pokaż komentarz

   @caa2:

   Gdyby brali Norweskie to żadnej roboty by nie dostali.

   Gówno prawda bo akurat wiem bo znam kierowce który robi u Niemca. Tam jest takie ssanie na kierowców, że zatrudniaja Polskie firmy bo nie są już w stanie zrekrutować u siebie. Ale niestety pojawia się Janusz biznesu i nie dość że rozwala im rynek swoimi stawkami a w dodatku dyma swoich pracowników.
   Sytuacja jest podobna jak ze studentami którzy w Polsce psują rynek np usługami IT za 100zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @trystero: Typowe jęki parobka. Gdyby tak było to by ci Polacy po prostu zatrudnili się tam albo pozakładali własne firmy. Tu jest taki sam problem jak z idiotami którzy myślą, że zarabiają w IT 1500 złotych nie dlatego, że gówno umieją ale ktoś "popsuł im rynek".

   Żeby pisać, że zarobki nie zależą od własnych umiejętności tylko od tego za ile będzie pracowała osoba która nic nie umie to już naprawdę trzeba cierpieć na kołchozowe spierdolenie.

   Ty jesteś poważnie aż tak zj!%!ny na umyśle, że ci się wydaje że jeden po drugim kraj tak nas kocha, że wprowadza prawo tylko po to, żeby Polacy mogli się dorabiać? A za wydrukowanie setki wizytówek ludzie zapłacą 2000 złotych, jak tylko zabronimy studentom to robić?

  •  

   pokaż komentarz

   @caa2: Costco w ameryce jakos daje rade placic pracownikom 20usd/h natomiast walmartowi 10 usd widzi sie za duzo.Costco jest swietnym przykladm na to ze trzeba wprowadzic place minimalna.
   No ale janusze maja dac troche wiecej i juz wszyscy beda bankrutowac.Prawda jest taka ze podra sie podra az w koncu sie uspokoja a pracownicy beda godnie zarabiac

  •  
   d......k

   -3

   pokaż komentarz

   Na pewno będą jak zamiast pracować będą siedzieć w domach.

   @caa2: tak, polskie firmy przestaną eksportować, zamiast tego będą siedzieć z dupą na towarze xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Strickland: U na wsiach wschodniej polski (lubelskie Here) to tirowcy na zagranicznych trasach to taka lokalna elita.

  •  

   pokaż komentarz

   @caa2: Niedoinwestowane, biedne? O czym Ty wogole mówisz? Jak nie ma sie pieniędzy na prowadzenie firmy to trzeba ja zamknąć a nie siedzieć u sie użalać jaki swiat jest zły. Pewnie jestes właścicielem jednej z takich biednych firm i zal Ci dupę ściska, że będziesz musiał wkońcu zapłacić jak człowiekowi a nie jak murzynowi

  •  

   pokaż komentarz

   @Ulvarin: a mi się wydaje ze to służy temu żeby wykończyć polskich januszy transportu, pytanie czy oni maja taki mały zysk ze ich nie stać na te 18 euro

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: i dlatego my powinniśmy też wprowadzić takie prawo ale z płacą maksymalna równa naszej minimalnej. To Niemiec nie będzie chciał przekroczyć granicy bo mu pensja spadnie. A co z pilotami? Tez gdzie wylądują tam będą mieć odpowiednią pensję? To jest nieuczciwe. Niemcy i Norwegowie nie potrafią konkurować z nami jakością i ceną to kombinują inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ulvarin: Janusz biznesu ma 100 tirów, a tytan biznesu Ulvarin jak prowadzi swoją firmę?

  •  
   a.....j

   -2

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: No i co z tego? Mam z tego powodu płakać? Bardzo dobrze robią - dbają o swoją gospodarkę wewnętrzną. Szkoda, że u nas tak nie jest i zamiast pomagać rodzimemu biznesowi, to "sprowadza się" (poprzez preferencje podatkowe głównie) obcy kapitał który potem odpływa w siną dal.

  •  
   a.....j

   -3

   pokaż komentarz

   @caa2: Sorry, ale jesteś idiotą skoro przytaczasz "żelazną kurtynę", która była embargiem czysto politycznym i nie miała wiele wspólnego z ekonomią (oczywiście, poza wpływem na nią). Ochrona wewnętrznego rynku przed napływem dumpingowców to podstawowy mechanizm obrony kraju bogatszego przed krajem biedniejszym (oczywiście, można wypowiedzieć wojnę, tylko po co). Naturalnym jest, że przy pełnej swobodzie przepływu ludzi, kapitału itp. miedzy dwoma krajami po pewnym czasie poziom życia w obydwu z nich się wyrówna. Tylko jaki interes ma w tym bogatsze państwo? Żaden. Dlatego się broni. Tak samo jak my powinniśmy się bronić przed wszelkiej maści ukraińcami, murzynami czy innymi muslimami, którzy próbują u nas pracować i ich główną kartą przetargową są małe wymagania co do wynagrodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   A p$$%$@!enie, że przedsiębiorcy mającego 100 tirów nie stać zapłacić pracownikowi godziwej pensji zamiast minimalnej to już przegięcie.

   @Ulvarin: Kierowcy nie zarabiają minimalnej. Często tyle mają na papierze (ale to głównie Ci z małym doświadczeniem) i od tylu są płacone składki i podatek dochodowy, ale w rzeczywistości zarabiają dużo więcej (np. w zależności od frachtu).

   Przedsiębiorcę mającego 100 tirów będzie stać całość zarobków przerzucić na papier (w sensie umowę o pracę, czyli jako wynagrodzenie umieszczone na liście płac). Najwyżej zmieni sposób rozliczania się z kierowcami, ale w efekcie to kierowca dostanie mniej, bo jak wzrośnie wstawka na liście płac to automatycznie wzrośnie wysokość składek i podatku dochodowego, które kierowcy trzeba będzie obowiązkowo odciąć. Szef zapłaci tyle samo, co wcześniej, a kierowca dostanie dużo mniej.

   Takie rozwiązanie zapewne utrudni start nowym firmom, a i te mniejsze pewnie wykończy, więc zostaną głównie większe ryby. Sporo kierowców może stracić pracę, więc przedsiębiorcy mający po 100 tirów nadal będą miały pełno chętnych do pracy. Tylko, że już na innych warunkach, czyli takich, gdzie szef płaci tyle sam co obecnie, ale kierowca dostaje dużo mniej, bo resztę zabierze państwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @robertK: oj a ty dalej lewackie p#$%?##olo dzień w dzień. Jakbym spotkał takiego debila przez którego nie mam pracy bo tak wywindował płace minimalne że nie mogę pracować "za pół darmo" jak chciałem, to nic tylko ryj obić. Bandyci z was.

  •  

   pokaż komentarz

   A p!#$!!?enie, że przedsiębiorcy mającego 100 tirów nie stać zapłacić pracownikowi godziwej pensji zamiast minimalnej to już przegięcie. (...) Ich stać, nas też stać a janusz biznesu ciągle zarobi ale przynajmniej nie okradnie z godności ludzi jeżdzących 25dni w miesiącu,

   @Ulvarin: czy właśnie zdolnego przedsiębiorcę, który rozwinął firmę do 100 tirów, nazwałeś "Januszem biznesu"? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @andryij: tylko zapomniasz o jednej kwestii. januszpolx konkuruje z norwskimi przewoznikami ceną. jesli nagle podwyższy swoje usługi o 80% to wtedy juz nikt go nie wezmie

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: A ja bym obil ryj tym ktorzy zmusili mnie do zapieprzania za mniej niz minimalna na umowie zlecenie.Tak zmusili,bo dzis zeby zmusic nie trzeba goscia z karabinem ktory bedzie nademna stal zebym robil.

   Costco czy whole foods w ameryce placa pracownikom po 20 dolarow na godzine a tymczasem walmartowi 10 dolarow dac pracownikowi wydaje sie za duzo.Ciekawe co nie?

   Jezeli wprowadzonoby place minimalna,o ktora walczyli 15 usd/h to ceny w sklepach wcale nie skocza.OK niech walmart podniesie ceny,wtedy klienci odplyna do np Costco,ktore utrzyma obecny poziom cen i zarobkow dla pracownikow.A Walmart jak niechce placic pracownikom niech bankrutuje,albo automatyzuje produkcje

  •  

   pokaż komentarz

   @Ulvarin: ehh uroki demokracji. Masa ekonomow chętnie wypowiada się ze dobrze Norwegia postąpiła. Moim zdaniem sprawa będzie prosta - ruch przejmą w dużej mierze zagraniczne firmy, większe i lepiej zarządzane. Polski Janusz trans będzie miał problem zapłacić podatek od tak dużej pensji. Niemiec zapłaci mniejszy od tej stawki. Wszak polski transport to kolejna rzecz która chcą nam rozj$$#c.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: A ja bym obil ryj tym ktorzy zmusili mnie do zapieprzania za mniej niz minimalna na umowie zlecenie.Tak zmusili,bo dzis zeby zmusic nie trzeba goscia z karabinem ktory bedzie nademna stal zebym robil.

   @robertK: jako antysystemowiec zdecydowanie popieram, ić obij ryj komuchom/solidaruchom innym którzy zdecydowali że z naszej pensji 60% trafia do państwa zamiast do naszej kieszeni.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: Mialem na mysli prawice,ale ty zawsze naginasz na korzysc chorych ideologii prawicowych takich jak konserwatywny liberalizm czy narodowy socjalizm.
   Prawicy juz dziekujemy.

   Jeszcze sprostuje twoja wypowiedz

   naszej pensji 60% trafia do prywaciarza zamiast do naszej kieszeni.

  •  

   pokaż komentarz

   naszej pensji 60% trafia do prywaciarza zamiast do naszej kieszeni.

   @robertK: skoro to takie proste to sam załóż i bądź bogatym prywaciarzem.
   A jeżeli nie proste to właśnie dlatego biorą.
   Natomiast nie 60%, typowy sklep np spożywczy, komputerowy, ma marże np 10-20%, z tego zysku państwo pochłonie 60%, a pozostałe 40% jest do podziału między szefa (którym sobie bądź skoro to niby takie proste) a pracownika.

   Czynnikiem który jest nie fair jest państwo, bo nim nie możesz sobie być "skoro to takie proste", trzeba mieć układy z znajomymi królika, korumpować się jak PO itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: Zawsze ta sama gadka wszystkiemu winne podatki panstwo nas tak strasznie uciska a biedni prywaciarze chcieliby dawac pracownikowi jak najwiecej.W UK jest placa minimalna sa zasilki dla bezrobotnych a mimo to kraj moznaby powiedziec ze prosperuje.

   Chetnie bym zostal prywaciarzem tylko jest jeden maly haczyk.Trzeba miec kase na zalozenie firmy,jak zdobyc ow kapital zarabiajac ponizej minimalnej na umowie zlecenie?

  •  

   pokaż komentarz

   Chetnie bym zostal prywaciarzem tylko jest jeden maly haczyk.Trzeba miec kase na zalozenie firmy,jak zdobyc ow kapital zarabiajac ponizej minimalnej na umowie zlecenie?

   @robertK: jak chcesz z zerowym wkładem własnym to świadcz usługi np korepetycje są często stosowane, a jak nie to cała masa innych zawodów. Obniż sobie standard życia na parę miesięcy, nie marnuje czasu na wypoku, pracuj uczciwie to odłożysz, zainwestujesz trochę, potem zarobisz więcej - skoro twierdzisz że to super proste i źli krwiopijni prywaciarze bez wysiłku koszą kokosy na każdym biednym pracowniku.

   A UK ma dość prawicową gospodarkę, wysoka kwota bez podatku PIT, mniejsze podatki dla firm. Dlatego są ogólnie bogaci, a pensje minimalne to chyba nie mają takich super wysokich w stosunku do średnich.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: UK prawicowe?
   Socjal dla azylantow z krajow muzulmanskich,zasilki dla bezrobotnych,kasa dla samotnych matek,placa minimalna.To jest prawica?
   Przeciez sam korwin nazywa to lewactwem,a ty mi tu wyjezdzasz ze to prawica?

   pracuj uczciwie to odłożysz,

   Pracodawcy niechcetnie zatrudniaja na umowe o prace,gdyz na nich obowiazuje placa minimalna.Sytuacja bez wyjscia bo zarabiajac mniej niz 1300 nie stac mnie nawet na kursy doszkalajace chociazby wozka widlowego,dzieki ktoremu mialbym cos wiecej,ale zeby miec to cos wiecej to trzeba zrobic ten kurs zeby zrobic kurs potrzebna kasa i w ten sposob to sie zapetla.Jest jeszcze opcja skorzystac z lewackiego bezrobocia,moze laskawie zarzuca jakis kurs.

   Moznaby tez jechac za granice,jednak jezeli juz pojade zagranice to poco mialbym wracac i otwierac firme tutaj

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: UK prawicowe?
   Socjal dla azylantow z krajow muzulmanskich,zasilki dla bezrobotnych,kasa dla samotnych matek,placa minimalna.To jest prawica?
   Przeciez sam korwin nazywa to lewactwem,a ty mi tu wyjezdzasz ze to prawica?


   Niskie podatki, na tyle niskie że jeszcze socjał tego nie wyłożył.

   Pracodawcy niechcetnie zatrudniaja na umowe o prace,gdyz na nich obowiazuje placa minimalna.

   A im większa płaca minimalna tym bardziej nikt nie znajdzie pracy i nie odłoży nic nigdy.

   Tak ciężko jednak nie masz, skoro masz czas lewakować na wykopie, popracuj więcej przez tą godzinę i już coś się odłoży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Taka ciekawostka drogowa: mimo tego, że mamy XXI wiek i Norwegia jest jednym z najbogatszych krajów świata to do tej pory nie ma ciągłości drogowej między północą a południem kraju.
  Trzeba na wysokości Tysfjorden: https://www.google.pl/maps/@68.2039179,16.2658403,11z albo korzystać z promu albo już na wysokości Trondheim jechać przez Szwecję.

 •  
  G......n

  +23

  pokaż komentarz

  Nawet nie próbuję czytać komentarzy.

  źródło: cdn.meme.am

 •  

  pokaż komentarz

  Sprawa jest prosta. Polska jest europejskim liderem jeśli chodzi o przewóz towarów. Boli to bardzo zagraniczne firmy, które nie mogą konkurować z naszymi, stąd różnego rodzaju próby rozpieprzenia naszych firm transportowych. Wcześniej Niemcy próbowali tej samej zagrywki. Były także próby wprowadzenia nakazu spania w hotelach/motelach, przez kierowców, w czasie przerw.

  Liderem jesteśmy przede wszystkim dzięki niskim cenom, co oczywiście ma przełożenie na zarobki naszych "tirowców". Jednak taki odgórny nakaz wcale sytuacji Polaków nie poprawi. Większość naszych firm transportowych po prostu nie stać na tak radykalne podwyżki. Nie mówię, że wszystkich. Uderzyć to może właśnie w samych kierowców, którzy zamiast jeździć, będą siedzieć w domach, na zasiłkach, bo firma splajtuje.

  To napisałem ja, lewak.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro zachod mozesz Nasz przymuszac do wysokich zarobkow to czemu Statoil, Lidl czy inny syf nie przymusic do placenia tak jak na zachodzie? Biedronka druga najpotezniejsza firma w Polsce niech placi godne wynagrodzenie albo wypad..