•  

  pokaż komentarz

  Zakop za głupawy opis.
  Nikt nie ogranicza możliwości korzystania i nie ma to nic wspólnego z Cyprem i własnością pieniędzy. Po prostu nie udostępniają pewnej usługi bo im się nie opłaca z jakiś wzgędów.

  Tak działa wolny rynek panowie (i panie).

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: Ma dużo wspólnego. Klienci serwisów bitconowych nie mogą dysponować swoimi pieniędzmi zdeponowanymi w banku tak jakby chcieli mimo, że są to ich pieniądze. Jeśli ktoś nie może wykonać przelewu ekspresowego do wybranych serwisów to jest to ograniczenie swobody, ktoś Ci mówi co możesz a czego nie ze swoją własnością. Nie można też karać, serwisów bitcoinowych za to, że trafia do nich "podejrzana kasa", to bank powinien ją przefiltrować a nie odcinać się od problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Facet_35: A ja nie mogę zrobić przelewu ekspresowego do warzywniaka za marchewkę. Spisek banków normalnie, nie pozwalają mi dysponować moją własnością.

  •  

   pokaż komentarz

   Klienci serwisów bitconowych nie mogą dysponować swoimi pieniędzmi zdeponowanymi w banku tak jakby chcieli mimo, że są to ich pieniądze.

   @Facet_35: słowo klucz... "jak by chcieli". Dysponować mogą, nie mają po prostu pewnej usługi i tyle.

   Jeśli ktoś nie może wykonać przelewu ekspresowego do wybranych serwisów to jest to ograniczenie swobody, ktoś Ci mówi co możesz a czego nie ze swoją własnością.

   @Facet_35: JAk wspomniałem wolny rynek, banki nie muszą wszystkich funkcjonalności oferować wszystkim. nakazywanie czegoś im, to ograniczenie ich swobody ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Nikt nie broni korzystać z banków które to oferują? Nie oferują? Nie kalkuluje im się? Nikt nie zabrania tworzyć banków które będą oferowały taką usługę, wolny rynek znowu.

   Nie można też karać, serwisów bitcoinowych za to, że trafia do nich "podejrzana kasa", to bank powinien ją przefiltrować a nie odcinać się od problemu.

   @Facet_35: Nic nie powinien, nie potrafi przefiltrować, wyłączą problem rozwiązany, z ich punktu widzenia, a tylko takich punkt ich interesuje, proste. Nikt ich nie kara, po prostu się z nimi nie zadaje ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli ktoś nie może wykonać przelewu ekspresowego do wybranych serwisów to jest to ograniczenie swobody,

   @Facet_35: No to zmieniasz bank na taki który nie blokuje. Jak takiego nie ma, to musisz jakoś z tym żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: Z wolnym rynkiem zgoda. Ale banki to już nie jest wolny rynek odkąd powstał obowiązek korzystania z bankowości przy przelewach powyżej równowartości 15000 Euro a docelowo Ministerstwo Finansów chce 1000Euro (w ramach walki z gotówką) co może być już niebawem. Wtedy na bankowość jesteś skazany prawnie, a jeśli banki będą mówiły Ci co możesz robić z kasą a czego nie, to jest to już wielka pułapka i ograniczenie swobód obywatelskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Facet_35: Nikt "ci" nie broni założyć banku... ba można założyć banki spółdzielcze...(tu wskazówka dla "bitmaniaków"). Nikt nie ogranicza żadnych swobód obywatelskich.

   Banki nic Ci nie mówią co masz robić z kasą.. ludzie co za bzdety...

  •  

   pokaż komentarz

   @koder: bzdura, nie trolluj bo możesz- jeśli tylko Wawrzyniak udostępnia taką opcję. W tym przypadku bank opcję udostępnia tyle że nie dla wszystkich, comprende?

  •  

   pokaż komentarz

   @mojo: I myślisz, że jak taki warzywniak pójdzie do takiego cashbilla to dostaną płatności ekspresowe na marchewki?

  •  
   a.....j

   -2

   pokaż komentarz

   @Facet_35: Mogą zawsze sobie wypłacić pieniądze w bankomacie i pójść do sklepu i kupic bitcoiny. Oh wait...

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt nie ogranicza możliwości korzystania i nie ma to nic wspólnego z Cyprem i własnością pieniędzy. Po prostu nie udostępniają pewnej usługi bo im się nie opłaca z jakiś wzgędów.

   @LowcaG: chciałem tu jeszcze jedną kwestię poruszyć.

   Myślisz, że pieniądze na Twoim koncie należą do Ciebie?
   Oczywiście, te pieniądze nie należą do właściciela konta, ale do banku. Zgodnie z umową wpłacasz pieniądze do banku i możesz w każdej chwili wypłacić, przelać na inne konto, zrobić z cyferką na koncie co chcesz, ale formalnie pieniądze te należą do banku i on nimi zarządza, inwestuje, pożycza, obraca.

  •  

   pokaż komentarz

   @UlfNitjsefni: Czyli wszystko ok ;)
   Ba papierowe pieniądze też nie należą do nas (chyba, że coś się zmieniło) jedynie możemy ich używać.

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: Ale głupoty piszesz albo nie czytales o co chodzi. Banki dzialaja jako nieuczciwa konkurencja i posuwaja sie do szantarzu.

  •  

   pokaż komentarz

   obowiązek korzystania z bankowości przy przelewach powyżej równowartości 15000 Euro

   @Facet_35: po pierwsze to o czym piszesz dotyczy przyjmowania płatności przez przedsiębiorców, po drugie nie ma takiego obowiązku, ale w przypadku przyjęcia zapłaty gotówka takiej kwoty trzeba transakcję zarejestrować i spełnić kilka innych warunków. Przeczytaj ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy - nie jest ona aż tak pozbawiona sensu jak się niektórym wydaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikelo303: Konkurencja? żartujesz, prawda? Jak pisałem, bank "każdy" może założyć...

  •  

   pokaż komentarz

   @Facet_35: Nie kłam, nie ma takiego obowiązku. Są tylko wyższe wymagania dla firmy która chce takie płatności przyjmować.

  •  
   p.....4

   -1

   pokaż komentarz

   Przeczytaj ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy - nie jest ona aż tak pozbawiona sensu jak się niektórym wydaje.

   @leoha: a Ty przeczytaj proszę to http://www.wykop.pl/link/2605051/polskie-banki-blokuja-wplaty-przyspieszone-i-ekspresowe-serwisom-bitcoinowym/#comment-28999223 jeżeli już mówisz o praniu brudnych pieniędzy

  •  

   pokaż komentarz

   a dużo wspólnego. Klienci serwisów bitconowych nie mogą dysponować swoimi pieniędzmi zdeponowanymi w banku tak jakby chcieli mimo, że są to ich pieniądze.

   @Facet_35: Pieniądze wpłacone do banku nie są już twoje.

   Witaj w kapitalizmie.

  •  
   p.....4

   -1

   pokaż komentarz

   Pieniądze wpłacone do banku nie są już twoje.

   @shogu: Kup bitcoin a pieniądze zawsze będą Twoje i nikt nigdy nie będzie miał kontroli nad Twoimi pieniędzmi i Tobą.

   Witaj w kapitalizmie.

   @shogu: tak się składa, że akurat kapitalizm nie ma z tym nic wspólnego tylko chciwi ludzie, którzy w tym systemie operują i manipulują. Ich manipulowanie rynkami jest dokładnie takie same jak w komuniźmie czy w innych systemach. Ludzie poprostu nie znają źródła problemu i miotają się szukając wyjścia. A to takie proste i dlatego nikt tego nie zauważa.

  •  

   pokaż komentarz

   Kup bitcoin a pieniądze zawsze będą Twoje i nikt nigdy nie będzie miał kontroli nad Twoimi pieniędzmi i Tobą.

   @pawlo74: Mega beka z podczłowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu nie udostępniają pewnej usługi bo im się nie opłaca z jakiś wzgędów.

   @LowcaG: *jakiCHś

   pokaż spoiler k##@a mać.

 •  

  pokaż komentarz

  A czemu BTC wyceniamy np w USD a nie odwrotnie? Poza tym ze spisek i zydzi i socjalizm hehe

 •  

  pokaż komentarz

  Bitcoin żyje swoim życiem, jak widać całkowicie niezależnym od polityki i banków.

 •  

  pokaż komentarz

  Używając kryptowaluty omija się cały ,,system''. Ma to swoje dobre strony takie jak ,,omijanie systemu'' ;-) ale są też złe strony - ułatwia obrób brudnymi pieniędzmi (wypłaty kradzionych, z przestępstw, etc...).

  •  
   p.....4

   +9

   pokaż komentarz

   ale są też złe strony - ułatwia obrób brudnymi pieniędzmi (wypłaty kradzionych, z przestępstw, etc...).

   @kwanty: naprawdę! Chcesz coś z tym zrobić to spowoduj, żeby zamknięto najwiksze banki na świecie takie jak HSBC zapłaci gigantyczną karę za pranie brudnych pieniędzy
   Oprócz prania brudnych pieniędzy banki codziennie popełniają grubsze przestępstwa, codziennie na rynkach gzie obraca się bilionami dolarów dziennie Rekordowa kara KE: banki zapłacą 1,7 mld euro za zmowę i manipulacje
   Oczywiście każdy z nas za ułamek tej kwoty za takie działania trafił by na długie lata do więzienia. Ale nie oni bo oni tak naprawdę nami rządzą oni płacą za kampanie wyborcze polityków, oni lobbują. Ich prawo nie obowiązuje. Ludzie otwórzcie oczy!!!

  •  
   p........f

   -1

   pokaż komentarz

   @pawlo74: Oxfam report 2015: The combined wealth of the richest 1 per cent will overtake that of the other 99 per cent of people next year.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: BTC jest też dobry jako "bank ziemski". Zamienia się realną walutę na BTC, zapisuje się na kartce klucz i adres konta i chowa mały papierek gdziekolwiek zamiast brzęczącego złota i czy parę kilo papierków w skrzynce w lesie - co pewnie za 20 lat będzie możliwe wyśledzenie takich "skarbów" montując jakąś sondę na dronie i przeczesując teren tak jak teraz robią to satelity poszukując złota zakopanego w ziemi lub w zatopionych statkach.

  •  
   p.....4

   +1

   pokaż komentarz

   @phfthphthf: to też bardzo istotnie ponieważ to jest efekt działania banków szczególnie centralnych i tego właśnie, że najbogatsi stają się obrzydliwie bogaci, klasa średnia zanika a biednych przybywa. Mało tego moje studia nad tematem dowodzą gorszemu, wiem jak to zabrzmi ale historia wskazuje, że wszystkie wojny w USA albo nawet na świecie są pośrednio wywołane przez bankierów.
   Żeby nie było, że mam jakieś uprzedzenia do banków czy bankowości to powiem, że nie mam nic przeciwko prawdziwej bankowości a powiem nawet, że jest potrzebna http://www.wykop.pl/wpis/13096025/#comment-41376417

   All wars are Banker's wars

   źródło: youtube.com

  •  
   P.........j

   -1

   pokaż komentarz

   @phfthphthf: I co w związku z tym?

  •  

   pokaż komentarz

   @pawlo74: oj... ale masz klapki na oczach. Ja tylko napisałem, że ma to dobre i złe strony. Przelewy bankowe są możliwe do śledzenia co utrudnia to różne nielegalne działania (np. zapłatę za zlecenie morderstwa Twojej córki - tak żeby być drastycznym). W Bitcoinach takie przelewy są znacznie prostsze do utrzymania w tajemnicy. Za to możliwość śledzenia przelewów bankowych daje ogromne pole do nadużyć dla różnego rodzaju służb państwowych (gnębienie opozycji, etc...).

   Ja nie oceniam który sposób jest lepszy - to zapewne zależy od punktu siedzenia (czy jesteś akurat przy władzy czy w opozycji). Czy jest coś złego w obiektywnej analizie?

   PS. Gdyby zlikwidować banki to ludzkość cofnęła by się o kilka stuleci. Wszystko trzeba by kupować za ,,gotówkę'', zero kredytów. To by strasznie spowolniło rozwój. Taki przykład, jestem biedny z domu ale pilnie się uczyłem, mam świetną pracę i dużo zarabiam (uczciwie). Na zakup domu mnie nie stać - biedny z domu, nie mam kapitału ale mam potencjał. Mogę spokojnie pozwolić sobie na kredyt i jego spłacanie przez 30 lat albo odkładać przez 15 i kupić za kapitał. W modelu bez banków nie mam wyboru, muszę 15 lat czekać, w modelu z bankami mam wybór i bardzo chętnie zapłacę 2-3% rocznie mojej inwestycji za możliwość komfortowego zamieszkania tam już teraz a nie za 15 lat - to jest moja decyzja.

   Oczywiście banki mają ogromną władzę i wykorzystują ją w różnych celach, głównie do uzyskiwania jeszcze większej władzy. Tylko, że ja bym nie chciał żyć bez bankowości.

  •  
   p.....4

   +1

   pokaż komentarz

   oj... ale masz klapki na oczach.

   @kwanty: oj... chyba Ty masz jednak większe klapki na oczach i nie tylko Ty powiem dla pocieszenia a większość ludzkości

   Przelewy bankowe są możliwe do śledzenia co utrudnia to różne nielegalne działania (np. zapłatę za zlecenie morderstwa Twojej córki - tak żeby być drastycznym).

   @kwanty: poprzez takie właśnie myślenie wpojone celowo przez media publiczne i szkoły, które ludzie kontrolujący system właśnie kontrolują. Przez to co wbijął nam do głowy a co gorsza naszym dzieciom kontrolują również nas ponieważ zawsze większość z nas, że tak powiem "przerobiona" będzie odpowiednio głosować.

   Ludzie zawsze znajdą sposób na obejście a zapłacić za zabójstwo można na mnóstwo sposobów chociażby w złocie albo w nieruchomości lub ruchomości. Zapytaj polityków oni już wiedzą jak obejść system, żeby przyjąć łapówkę.

   Gdyby zlikwidować banki to ludzkość cofnęła by się o kilka stuleci. Wszystko trzeba by kupować za ,,gotówkę'', zero kredytów. To by strasznie spowolniło rozwój. Taki przykład, jestem biedny z domu ale pilnie się uczyłem, mam świetną pracę i dużo zarabiam (uczciwie). Na zakup domu mnie nie stać - biedny z domu, nie mam kapitału ale mam potencjał. Mogę spokojnie pozwolić sobie na kredyt i jego spłacanie przez 30 lat albo odkładać przez 15 i kupić za kapitał. W modelu bez banków nie mam wyboru, muszę 15 lat czekać, w modelu z bankami mam wybór i bardzo chętnie zapłacę 2-3% rocznie mojej inwestycji za możliwość komfortowego zamieszkania tam już teraz a nie za 15 lat - to jest moja decyzja.

   @kwanty: oczywiście, że tak. Szkoda, że nie czytałeś mojego wpisu powyżej bo wypowiedziałem się już na ten temat tu http://www.wykop.pl/link/2605051/polskie-banki-blokuja-wplaty-przyspieszone-i-ekspresowe-serwisom-bitcoinowym/#comment-29000199

   Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest https://btcjam.com/ nic nikogo nie ogranicza. Możesz uzyskać źródło kredytu nawet jak mieszkasz w afrykańskiej wiosce gdzie nigdy nie było i nie będzie bankowości. Czyż to nie jest piękne?