•  

  pokaż komentarz

  Dobre sobie.Przepraszam mamy obecnie luty czy jednak listopad? Zastanawialiście się na czyich kontach do tej pory leżała "gruba kasa" którą zbieraliście jako wolontariusze już w styczniu? Podpowiedzieć?:-) Dlaczego rozpisanie i rozstrzygnięcie konkursu trwało aż do listopada? Ciekawe czy ludzie w końcu zaczną mysleć?!

  •  

   pokaż komentarz

   Raczej nie o to mi chodziło. Pieniądze zaś z pewnością leżały na lokatach, ale tylko po to by było ich więcej - czyli by można było kupić więcej sprzętu. Przykładowo w 2008 roku, dzięki takiemu zabiegowi można było wydać o około 50.000 zł. więcej.
   Zobacz: http://s.wosp.org.pl/Files/Sprawozdanie_XVI_inal.pdf

  •  

   pokaż komentarz

   Posłużmy się danymi z Twojego linka:
   Kwota zebrana w styczniu 2008: 32 147 538 zł. Zamówień dokonano w sierpniu 2008 roku, czyli pieniądze przez ponad 7 miesięcy leżały na koncie. Przykładowe oprocentowanie konta eMAX plus w mBank wynosi 5% (http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/oszczednosciowe/emax_plus/), w zeszłym było podobne. Przy milionowych kwotach można negocjować z bankiem wyższe oprocentowanie, ale dla zeszłego roku przyjmijmy 4,5%.
   Po 7 miesiącach odsetki od 32 milionów złotych wynoszą:
   http://www.google.pl/search?q=32147538%2A4%2C5%2F100%2A7%2F12
   843 tysiące złotych
   przy czym płatności zapewne nastąpiły nie z góry, ale po dostarczeniu sprzętu - można śmiało doliczyć 2 miesiące, czyli ok. 1/4 powyższej kwoty, co daje ponad milion.
   A w podsumowaniu Twojego rozliczenia podano, iż wydano 32 201 173 zł, czyli tyle, ile zebrano.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież Owsiak nie kryje, że z odsetek finansowany jest m.in. Przystanek Woodstock, a to całkiem spore przedsięwzięcie.

  •  

   pokaż komentarz

   > Pieniądze zaś z pewnością leżały na lokatach, ale tylko po to by było ich więcej.

   Gdzieś mi coś przemknęło, zaraz znajdę..
   O mam:

   > W sprawozdaniu z 2008 roku jest
   > "strata na wykupionych jednostkach uczestnictwa
   > w funduszach inwestycyjnych – 1.612.259,89 złotych

   za: http://grono.net/wosp/topic/16581479/sl/statut-fundacji-wosp/
   zob. także: http://wiadomosci.ngo.pl/x/309153

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   mniej niż 50% zebranych pieniądzy idzie na ten sprzęt sprawdzie w dokumentach WOSP - maja inne cele, pensje, szkolenia, spolka zloty balon itd w dodatku przekrety na odsetkach - skoro tak to niech kupuja z dwuletnim opoznieniem ten sprzet eh

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiście zapomniałem wspomnieć jeszcze o http://www.forum.wosp.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=9901

   w każdym razie moim zdaniem taka organizacja charytatywna powinna przeznaczać na swoje cele jak najmniej, porównujac wośp do innych organizacji można się zdziwić, w dodatku wiele dochodów jest ukrywanych (powołana została spółka która nie spowiada się w oficjalnych raportach WOŚP, a też zbiera pieniądze!!) W dodatku ta złota spółka owsiaka zbiera pieniądze cały rok (także prowadzi sprzedaż różnych rzeczy związanych z WOŚP) i przeznacza na swoje cele, ludzie myślą, że to wośp więc płacą, sponsorzy są chojni w końcu mają w głowach, że chodzi o ratowanie dzieci, jednak cele statutowe złotego melona są inne.

  •  

   pokaż komentarz

   Dziwią mnie ludzie, którzy potrafią tylko krytykować tego typu akcje. Pozwól, że zapytam - zorganizowałeś kiedy coś co miało na celu pomóc komuś? Poświęciłeś swój czas dla innych? Twoimi postami nikogo nie nakarmisz, ani zdrowia nie przywrócisz. Rusz tyłek, zorganizuj coś sam, odejdź od komputera. Nie tylko pomożesz komuś, ale i poczujesz wielką satysfakcję....

  •  

   pokaż komentarz

   kontrola: Skąd masz takie dane?!
   Dla przykładu wrzucam rozliczenie finansowe z np. 15 finału.

   http://s.wosp.org.pl/Files/sprawozdanie_15final.pdf

   (Wrzucam również do powiązanych)

  •  

   pokaż komentarz

   Problem jest w tym, że jest wośp, fajnie, jest wośp zbierają pieniądze, ale tam jakiś procent biorą dla siebie, jak powiedział kolega wyżej specjalnie się z tym nie kryją? Trochę jednak się kryją... Jakoś specjalnie tego nie głoszą, a wypadałoby mówić oficjalnie i częściej.
   Ale mniejsza z tym niech sobie biorą coś dla siebie, tylko pamiętajcie, że czy to jest 10%, czy gdyby nawet było 1%, to przy zbieranych kwotach jest to nadal wielka kasa, i tych aparatów do usg mogłoby być np. 66 zamiast 60, podobnie reszty sprzętu. w sumie przez wszystkie edycje wośpu to byłoby dużo.
   Dobrze, że zbierają, tylko szkoda, że nie wszystko oddają. A gdyby ktoś chciał zrobić akcję zbiórki, która oddawałaby wszystkie zebrane pieniądze?
   Ludzie by nie dali, ze stwierdzeniem, że tych zbiórek za dużo...

  •  

   pokaż komentarz

   Wybaczcie że się podpinam ale mam pytanie do pana KONTROLA Kto i ile ci płaci za takie bicie piany w tym wykopie ?

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiście caritas, rydzyk i nasz dziennik oraz lpr

   mam nadzieje, że ktoś kiedyś zastanowi się nad tym co napisałem tutaj

   ok, owsiak cały rok pracuje i kombinuje skąd wziąć sponsorów i na co wydać pieniądze...
   tylko dlaczego zawsze jak zbierze kase to ona wisi na lokatach przez blisko rok??
   zamiast kupić odrazu sprzęt... przecież skoro on jest potrzebny to jak można tyle czasu zwlekać?
   to nie jest dobre pytanie?

   przecież to jest fakt, tak samo jak analiza ich raportu
   http://img265.imageshack.us/img265/7213/wosp1hb1.png
   skoro wszyscy pracują społecznie to skąd tak wysokie koszty administracji i członka zarządu?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Wy wszyscy myślicie, że Owsiak będzie robił WOŚP, całą kasę z tego przeznaczy na sprzęt a przez cały rok będzie jadł własne buty nie licząc Woodstocku na który kasę ma pewnie ze sprzedaży dragów... Prawda jest taka, że większość ludzi zamiast spojrzeć na to, że ktoś to robi, wkłada dużo pracy i poświęcenia i kupuje więcej sprzętu niż nasz rząd w ciągu tego roku, woli to krytykować. Do mnie dociera to, że z tych pieniędzy musi opłacić całą organizacje WOŚP-u, Woodstocku czy ludzi którzy dla niego pracują. Organizacja charytatywna to nie grupa ludzi którzy żyją powietrzem i pracują za darmo, ale grupa która zbiera fundusz by pomagać innym. Jest sprzęt ? Jest. Więc nie widzę powodu do krytyki.

  •  

   pokaż komentarz

   Przepraszam z góry za język i formę. Zdenerwował mnie "kontrola"

   k%$%a mać! Krytykujesz Owsiaka, że wydał TYLKO o ~~54 tysiące więcej niż zebrał... Chłopie, myślisz, że to wszystko nie kosztuje? Że organizacja jest za darmo? Mam przypomnieć Ci jak "artyści" żądają grubych pieniędzy za koncerty? Proszę bardzo:
   http://www.wykop.pl/link/131187/zdemoralizowane-ch-e
   Dodatkowo, część kasy idzie na Woodstock, część idzie na inne, wspierane przez fundację Owsiaka cele! Wyobraź sobie, że spora część osób z jego fundacji nie pracuje nigdzie indziej, bo to właśnie fundacja jest ich pracą. Wyobraź sobie, że ci ludzie muszą za coś żyć. Nie żywią się wdzięcznością szpitali.
   Mam mówić też czemu Owsiak robi te akcje? Bo polskie szpitale NIE MAJĄ pieniędzy na sprzęt, który powinny mieć.
   Mam przypomnieć wykopy, które pojawiły się jeszcze kilka dni temu, poruszające ten temat?
   http://www.wykop.pl/link/260961/szpitale-nie-lecza-bo-nie-maja-za-co

   Więc do cholery: nie p#%%###!

  •  

   pokaż komentarz

   @Roburek i Kontrola:
   Sami zacznijcie myśleć, a nie rozliczać z każdej złotówki! Nawet gdyby Owsiak oficjalnie przeznaczał POŁOWĘ zebranej kasy na zakup sprzętu, a resztębrał tylko dla siebie to i tak zyskałoby na tym całe mnóstwo dzieci!

  •  

   pokaż komentarz

   Brawo Werbel! A ja dodam jeszcze coś od siebie: kto nie wie jak wyglądają procedury zakupu sprzętu, niech zamknie paszczę na kłódkę. To nie jest tak, że po zebraniu kasy Owsiak idzie do sklepu i z półki wybiera to, to i tamto, a potem zanosi do szpitala z uśmiechem na gębie.
   Po zebraniu kasy robi się podsumowanie zbiórki i wpłaca kasę na konta. Potem zbiera się od szpitali informacje o zapotrzebowaniu na sprzęt. Zapotrzebowanie jest dokładnie analizowane pod kątem ważności w leczeniu schorzeń, na które jest w danym roku urządzana zbiórka. Po takiej analizie i odrzuceniu błędnych zgłoszeń przystępuje się do szukania dostawców sprzętu. Potem z dostawcami ustala się ceny, ilości, rabaty, sposoby płatności, sposoby dostarczenia sprzętu i wiele innych rzeczy. Dopiero po całym tym zamieszaniu, trwającym kilka miesięcy, przechodzi się do finalizowania zakupów sprzętu i wysyłania ich do szpitali. Wszystko tyle trwa, bo MUSI trwać. Natomiast pieniądze z procentów bankowych przeznacza się na tzw. działalność statutową. I niech mi tu nikt nie pieprzy, że działalność takiej fundacji nic nie kosztuje, bo wyobraźcie sobie, że jest coś takiego jak czynsz, opłaty za media, kupno sprzętu wymaganego do działania fundacji (komputery, sprzęt elektroniczny, samochody służbowe, telefony komórkowe, itd.) i wiele innych, a WOŚP nie jest fundacją podwórkową, tylko olbrzymim przedsięwzięciem, więc i wymaga ogromnych nakładów, aby mogła funkcjonować. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że ani złotówka ze zbiórek nie jest przeznaczona na cokolwiek innego niż sprzęt medyczny! Koszty działalności statutowej są pokrywane z procentów bankowych i od sponsorów.
   A teraz szczekaczy na Jurka proszę o zamknięcie gąb, bo człowiekowi ciśnienie się podnosi, gdy widzi jak się obraża tak wspaniałą instytucję jaką jest WOŚP.

  •  

   pokaż komentarz

   Roburek, jakbyś chciał wiedzieć to pieniądze leżały "tak długo" ponieważ napływały tak długo. W rzeczywistości WOŚP (jak co roku w sumie) trwa znacznie dłużej (w lutym-marcu jeszcze napływają pieniądze). Organizacja WOŚP, jak Caritas i każda inna charytatywna ma prawo do 10% od zebranej kwoty zgodnie z polskim prawem. Też muszą przez rok z czegoś się utrzymywać i też muszą za rok zrobić kolejną akcję WOŚP.
   Oby w kraju coraz mniej było takich podejrzliwych pieniaczy jak ty... mam nadzieję, że społeczeństwo się z tego kiedyś wyleczy. Ja jestem wdzięczny Jurkowi za tą akcję.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakbys miał do czynienia cokolwiek z przetargami to bys wiedzial że czasami ciągnie się to kupę czasu - wystarczy że ktos oprotestuje wyniki.

  •  

   pokaż komentarz

   Dobrzy ludzie - 1.5 mln złotych na organizacje WOŚP to dużo?
   Czy wyście ocipieli? Ja się zastanawiam, jak on to robi, nie wydając 10 razy tyle. Niech będzie, że wszyscy wolontariusz i członkowie fundacji pracują za darmo. Niech ktoś choć przez chwilę zastanowi się ile kosztuje opłacenie ochrony, dźwiękowców, wynajmu sprzętu, itp w kilkuset miejscowościach w Polsce. Nawet licząc że wszyscy muzycy wystąpią za darmo (co za pewnie bardzo odbiega od rzeczywistości) wyjdzie nam x razy więcej niż oni wydają, zapewne większość jest od sponsorów, ale pamiętajcie, nie nie wszystko da się zasponsorować. Pomyślcie choćby o tym, że przygotowanie kilkudziesięciu tysięcy plakatów promocyjnych to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych..
   Trochę pomyślunku życzę wszystkim pianobijcom.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli trzymasz pieniądze na lokacie to jedynie inflacja ich nie zjada taka jest prawda , z pewnością nie zarabiasz.

  •  

   pokaż komentarz

   Wośp jest dziwną organizacją polskiego żebractwa , człowiek powinien człowiekowi pomagać na co dzień a nie tylko raz do roku, kupowanie sprzętu dla państwowego szpitala , który później zostanie przez komornika sprzedany to lekka pomyłka , czas antenowy który zajmuje Jureczek jakby miał wykupić np w TVN z pewnością suma uzbierana przez WOŚP nie starczyłaby na opłacenie. Policzmy koszta państwa jak zbiórka przez mundurowy. Nagle się okaże, że po podliczeniu kosztów nie tylko Jurka ale i państwa wyjdzie , że z jednej strony kasa z państwa wypływa aby z drugiej wpłynęła w formie darów do szpitala .

  •  

   pokaż komentarz

   @ foresst posiadasz kiepską wiedzę na temat publicznej służby zdrowia. Nie ma możliwości by jakikolwiek komornik zajął jakąkolwiek aparaturę medyczną. Ze względu na brak odpowiedzialności zarówno kadry zarządczej ZOZ-ów jak i jednostek założycielskich szpitale mają prawo zadłużać się w nieskończoność.
   Dopiero gdy organ założycielski zdecyduje się na przekształcenie swojego ZOZ-u w spółkę prawa handlowego następuje rozliczenie długów, które w większości pokryć może organ założycielski.
   Następnie aparatura medyczna, która jest własnością ów organu założycielskiego (nigdy nie szpitala!) zostaje wydzierżawiona spółce prawa handlowego i całość kręci się nadal tyle, że z nastawieniem na zysk i świadczenie usług również na warunkach komercyjnych.

  •  

   pokaż komentarz

   W dzień kiedy jest zbiórka pieniędzy niech tv czas antenowy dla WOŚP przeznaczy na reklamy z których całość zostanie przeznaczona na pomoc szpitalom. Efekt ten sam tylko, że bez fajerwerków.
   @Yilka : tak może jest w teorii lecz rzeczywistość szpitali jest całkiem inna.

  •  

   pokaż komentarz

   @ foresst niestety mój drogi tak jest właśnie w rzeczywistości :)
   Trafiłeś na dobrego przeciwnika w dyskusji gdyż pracuje w firmie bezpośrednio powiązanej zarówno z publicznymi jak i niepublicznymi ośrodkami opieki zdrowotnej i wiem na ten temat myślę kilkakrotnie więcej niż Ty, a i moja wiedza jest znacznie rzetelniejsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @yilka : MASZ RACJĘ :)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy z nas może pomóc klikając m.in na: www.pajacyk.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @kontrola w każdym komentarzu tego wykopu widzę twoje niezadowolenie z akcji i zarzucanie Owsiakowi złodziejstwa. Skąd te wnioski? Co ten ksiądz znów na mszy nagadał?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zapominajmy, że poza Woodstockiem i zakupieniem sprzętu, fundacja prowadzi szkolenia w zakresie nagłej pomocy medycznej, to też kosztuje.
   Zresztą nawet jeśli sobie przycina, to co ? Mówcie tak jak byście nie wiedzieli jak to wygląda w rzeczywistości, prawie każda puszka jest ogołacana przez "wolontariuszy" od symbolicznych 200 zł, do wyjęcia wszystkiego poza miedzianymi O.o Zbierałem raz, nie przykładając się oddałem ponad 800 zł, każda osoba koło mnie oddająca puszkę miała max 100 zł, w samych monetach. Jeśli wolontariusze kradną to trudno się dziwić innym, z tą różnicą że wolontariusz wyciąga 90%, inni sięgają po 5% ?

  •  

   pokaż komentarz

   Zresztą nawet jeśli sobie przycina, to co ?
   Nie żadne nawet jeśli i nie żadne przycina tylko TAK. Fundacja to jego praca, a praca = wypłata. Zasłużył na nią i dostaje ją zgodnie z przepisami prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Roburek IMO: jak mawiał mój nauczyciel od fizyki w LO - bredzisz.
   Jak ktoś ma sapać coś o nieuczciwie wydawanych pieniądzach - przyczepcie się do rydzyka od Owsiaka wara.

 •  

  pokaż komentarz

  To smutne że Polską służbę zdrowia nie stać na zakup sprzętu i musimy dodatkowo robić ogólnokrajowe ściepy. Nie jestem przeciwnikiem takich akcji, ale nie uważacie że składamy się na coś, co i tak powinniśmy mieć zapewnione z płaconych już podatków?

 •  

  pokaż komentarz

  Najbardziej denerwuje mnie narzekanie na WOSPa. Owsiak w ostatnim badaniu opini publicznej znalazl sie na 1 miejscu jako "autorytet". Dla mnie z tych 40mln zebranych niech wezmie sobie nawet połowe. Polacy potrafia tylko krytykowac a zeby cos wyjsc z wlasna inicjatywa to juz problem. Brawo Jurek!

 •  

  pokaż komentarz

  Dla mnie rachunek jest prosty:
  WOŚP - dam 100zł, kupią maszyny za 80zł - SKUTECZNOŚĆ 80%
  ZUS/NFZ - zabiorą mi 1000zł/miech, dostaję "usługę" medyczną wartą 100zł 2 razy w roku. - SKUTECZNOŚĆ 1,(6)%
  80 > 1,6
  Opłaca się wrzucić

 •  

  pokaż komentarz

  Do tych wszystkich, którzy doszukują się spisku i matactw u Owsiaka.
  Wam się wydaje, że on jest jakimś pieprzonym Świętym Mikołajem? Wszystko będzie robił za "dziękuję" i dla tych dresików co napadają na wolontariuszy? Dobre sobie... Myślicie, że Owsiak nie musi jeść, pić, nie musi mieć gdzie spać, kąpać się? Każdy z Was gdyby wykonywał kawał tak dobrej roboty uważałby, że należy mu się coś tak samo jak Pani w Urzędzie czy Panu na stacji benzynowej.
  Prowadzenie Fundacji jest taką samą pracą jak każda inna. Nie wierzycie? Polecam zapoznać się z ustawami regulującymi działalność Fundacji, zbiórek pieniędzy i innych dóbr później wystawianych na licytacjach. Uwierzcie mi, Owsiak musiałby być niezłym sk%%#ielem jeśli by mu się po tym wszystkim chciało robić jakieś przekręty - bo trzeba się mocno nakombinować by to zrobić. To tylko domena naszych polityków.

  Krytyka i doszukiwanie się zarzutów jest typowym zachowaniem dla byle plebsu. Jak każdy z Was zrobi chociaż jedną milionową tego co Owsiak... mam nadzieję, że na Was też spadną chore zarzuty i podejrzenia.

  I jak napisał kolega BooBoo powyżej: aparatury medycznej kupione jest bardzo wiele, to są bardzo drogie urządzenia - wiem to bo sama pracuje w firmie, w której sprzedaje się ultrasonografy, litotryptory, aparaty rtg i masę, masę innych urządzeń również niezwykle kosztownych w eksploatacji, która Wam i Waszym bliskim ratuje życie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nie szukam spisku i matactwa tylko uważam , że żebractwo to nie tędy droga do poprawy w szpitalach tylko :PRYWATYZACJA bo tylko realny właściciel najlepiej zadba o własny sprzęt ,szpital, pieniądze i pacjenta. I nie będzie potrzebował darów od WOŚP. Bo to nie jest normalne że kupujemy sprzęt do szpitala a potem płacimy przez NFZ za usługi wykonywane na tym sprzęcie. System nie tylko zdrowotny w Polsce jest do bani.
   Aha Jurkowi sam wrzucam do skarbonki choć nie podoba mi się ta forma zbierania na sprzęt.

  •  

   pokaż komentarz

   @ foresst Właśnie forma zbierania na sprzęt jest jak najbardziej okey. Gość robi to z powerem, ma do tego żyłkę. Dam głowę, że Ty, ja czy wielu innych użytkowników wykopu nigdy by się na coś takiego nie zdobyło. To wcale nie jest takie proste jak Wam się wydaje... Za to należy mu się szacunek, a to że system zdrowotny jest do bani to wiemy wszyscy i nie jest to wina Owsiaka. On nie jest w stanie zmienić systemu, nie jest wstanie zlikwidować NFZ i zrobić porządek z kasą jaką płacimy na ubezpieczenie zdrowotne... więc robi to co może - zbiera na sprzęt by szpitale mogły się rozwijać. Uwierz mi, że zakup takiego urządzenia i jego eksploatacja to są ogromne koszta, z którymi Fundusz się w ogóle nie liczy - a to jest abstrakcja.
   Co do prywatyzacji, jestem jak najbardziej za - ale z zachowaniem że tak powiem statutowych obowiązków zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego na danym obszarze - tak jak do tej pory jest to w statuach JST. Zmieni to nie tylko sytuację ekonomiczną, ale wpłynie znacząco na sposób zarządzania zarówno zasobami technicznymi, finansowymi jak i kapitałem ludzkim.

  •  

   pokaż komentarz

   Jasne, ze pomoc JUrka jest doraźna i nasza słuzba zdrowia potrzebj czegoś więcej. Nie mniej jednak w obecnej sytuacji to co on robi to na prawdę coś.
   Co do tego żebractwa... Ludzie niechętnie przeznaczają jakies duze sumy na cele charytatywne. Jest ku temu iele powodów. Przede wszystkim nie znaja się. Po drugie nie mają tak łatwego dostępu do nich jak ten jeden dzień w roku do puszek WOŚP. Nie są też pewni w wypadku innych organizacji co do uczciwości organizatorów. Ostatnim argumentem jest to, że podczas takiej zorganizowanej, corocznej akcji większość Polaków się dorzuca. Każdy da od siebie czy to złotówkę, dwie, czy dwadzieścia... Tyle, ile są w stanie dać nie odczuwając nawet tej straty. Ja nie zbiednieję jak raz do roku wrzucę im dychę, a jak oni to wszystko razem zbiora to wychodzi z tego dośc wymierna suma.

  •  

   pokaż komentarz

   @yilka : koszta takiego sprzętu na pewno są wysokie i dlatego tylko prywatny właściciel jak za to zapłaci to najlepiej doceni i będzie optymalnie z tego korzystać. Yilka kiedy coś bardziej doceniasz jako coś dostaniesz za free czy jak sama na to zarobisz ?

  •  

   pokaż komentarz

   @ foresst nie szufladkuj tak ludzi, bo ja akurat jestem osobą, która potrafi docenić to co dostała od innych w prezencie/w ramach pomocy etc.
   Zarówno prywatny jak i publiczny może zapłacić za taką aparaturę cudzymi pieniędzmi. Ty naprawdę naiwnie wierzysz, że każdy sprzęt jaki jest w NZOZ-ach to jest z ich własnej kasy?
   Połowę tego co mają dostali w dzierżawie, po likwidacji SP ZOZ-ów, drugą połowę zakupili w ramach środków publicznych (pomoc de minimis, EFRR i inne). Własne inwestycje stanowią może 1/3 tego wszystkiego :)

   A docenia sprzęt medyczny każdy lekarz. Zresztą czy to publiczny czy prywatny ZOZ tu nie ma czego "doceniać", bo przecież nie zniszczą urządzenia, bo za to ich rozlicza właściciel czyli organ założycielski... przecież nie wykorzystają tego w innym celu, bo i w jakim? Ileż można robić sobie samemu zdjęcia USG w kolorze żeby się pochwalić rodzinie?
   Tutaj pojęcie "doceniania" kompletnie nie pasuje.
   Oni są wdzięczni za każdą pomoc, bo każda taka pomoc = dodatkowe, zaoszczędzone pieniądze na podwyżki ;)