•  
  m....r

  +10

  pokaż komentarz

  ale tu specjalistów od podatków ( ͡º ͜ʖ͡º)

  GIF

  źródło: lh3.ggpht.com (1.06MB)

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz czekam na filmik wyjaśniający dlaczego absolwentka Turystyki i Rekreacji zarabia 2 kafle w momencie gdy jej koleżanka z grupy, narzeczona posła PSL jest na stanowisku średniego szczebla w PGNiG ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @b0b3kpl: Bo ma znajomości. Słuchaj, załóżmy że twój ojciec ma sklep który ma bardzo duże obroty. Ojciec Cię kocha i stać go na to żeby zatrudnić Cię za 5000 zł netto. Z drugiej strony ulicy gdzie jest inny sklep, pracuje w nim pani Basia której szef płaci 1600 zł netto bo zatrudniła się z ogłoszenia. Ojciec chciał Ci dać tyle ile Ci dał bo Cię zna. Rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @b0b3kpl: No akurat to jest idealny przykład tego jak socjalizm nie działa ;d

  •  

   pokaż komentarz

   @maxprojekt: Ja to rozumiem, tylko ta bajeczka którą komentujemy zakłada że dochody zależą tylko i wyłącznie od pracowitości xD Mam nadzieję że większość w to uwierzy, goje będą lepiej pracować motywując się nieistniejącą prawidłowością ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @Herubin: Nepotyzm jest produktem socjalizmu? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @maxprojekt: Wszystko fajnie, ale PGNiG to spolka panstwowa. Nie mozna przyjmowac ludzie tylko ze wzgledu na pokrewienstwo/znajomosci. W spolkach panstwowych musza liczyc sie wyksztalcenie, dokonania i umiejetnosci. U siebie w prywatnej firmie mozesz zatrudniac kogo chcesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Calhil: Nikt nie sprecyzował jakie ona ma osiągnięcia i umiejętności.

  •  

   pokaż komentarz

   @maxprojekt: Dobra wprowadźmy korektę, jedynym jej osiągnięciem była wizyta w klubowej toalecie z jej obecnym narzeczonym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @maxprojekt: To ci je doprecyzuje: skonczona turystyka i rekreacja oraz bycie narzeczona posla psl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Kazda osoba po zarzadzaniu albo kierunku technicznym by sie bardziej nadawala. Zreszta jest pelno osob, ktore oprocz wyksztalcenia maja jeszcze doswiadczenie i chetnie by ten etat wziely.

  •  

   pokaż komentarz

   @b0b3kpl: Jak niby nepotyzm miałby istnieć w kapitaliźmie? Przecież najlepszym sposobem na walkę z korupcją i nepotyzmem w państwowych spółkach urzędach jest proste równe prawo dla wszystkich i prywatyzacja. Jak polityk wepchnie dziewczynę do prywatnej firmy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: A to w krajach o wolnorynkowej gospodarce przedsiębiorcy mają zakaz zatrudniania osób z własnej rodziny? Prywatyzacja nie jest do końca idealnym rozwiązaniem, bo dostęp do kapitału pozwalającego przejąć milionowe interesy (np. przemysł energetyczny) posiada tylko garstka osób. Wepchnięcie dziewczyny do prywatnej firmy byłoby możliwe, przecież lobbyści dużych koncernów pewnie załatwiają takie sprawy w miejscach pokroju Sowa & Przyjaciele ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teraz puenta na koniec: Tak duże uproszczenie sytuacji, jakie ma miejsce w tym filmiku jest jawną propagandą. Ktoś próbuje nam wmówić że na dochody wpływ ma tylko i wyłącznie pracowitość, a ci którzy zarabiają mniej to lenie i krętacze. Pomija całkowicie sprawę majętności rodziny czy środowiska w jakim dana osoba się wychowuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @b0b3kpl: nie jest problemem to że córeczce ojciec załatwił kasę, a problemem jest to skąd się bierze kasa na wypłaty dla córeczki.

   Tak naprawdę córeczka jest tylko słupem służącym do przekrętu. Bo jeden cwaniak sam nie da rady wyprowadzić wszystkiego co nakradł.

  •  
   c........8

   0

   pokaż komentarz

   @b0b3kpl: fakt posiadania magistra nie determinuje zarobków. Pytanie co nią kierowało że poszła na takie studia? I nie mieszajmy prywatnego z państwowym.

 •  
  k..........a

  +13

  pokaż komentarz

  Ta, bo Czesiek z ulicy, a np. syn Tuska mają taki sam równy start jak na tym filmiku ...

 •  

  pokaż komentarz

  uwielbiam jak prawaki dokonuja automasakracji twierdzac ze 500zl znaczy tyle samo dla czlowieka zarabiajacego 2000zl co i 20000000 ( ͡° ͜ʖ ͡°) k$@!ienie logiki po maxie #prawackalogika

  •  

   pokaż komentarz

   @mareksa666: nie znaczy tyle samo, ale zauważ że ten bogatszy pracował dużo więcej niż ten biedny. Sam widzisz ile wart jest czas. Jeden spędził go z rodziną (raczej przed telewizorem) i przemienił we wspomnienia, a drugi przemienił swój czas w pieniądze, żeby podnieść komfort życia swojej rodziny (najpewniej kupić większy telewizor)

  •  

   pokaż komentarz

   @ProGruntowy: napewno paris hilton urabia sie codziennie po pachy (ʘ‿ʘ)

   lol czyli jak kto snie jest bogaty to znaczy ze jest j%@$nym leniem,nierobem spedzajacym cale dnie przed tv? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mareksa666: no i jak myślisz ile podatku płaci paris hilton? Ona nic nie wypracuje, dochody z hoteli wyzeruje fałszymi fakturami za utrzymanie hoteli i w ten sposób zapłaci mniej podatku niż uczciwie pracujący polski górnik.
   Natomiast gdyby obciążyć ją prawidłowo podatkiem gruntowym, od każdego hotelu i pola golfowego które posiada, szybko wzięłaby się do roboty.

   Twoje drugie pytanie... nie mówimy ogólnie o ludziach, ale konkretnie o tych trzech braciach, na początku filmiku jasno powiedziane było że to była ich decyzja. Ich kariera nie potoczyła się tak przez przypadek, ale przez decyzje jakie podjęli, przez poświęcenia jakie ponieśli. Poświęcenie zostało docenione, otrzymali kasę za którą mogą sobie pojechać na spokojne wakacje. Natomiast biedny brat chciał odpoczywać od razu.

   To przypomina eksperyment z marshmallowami, możesz od razu zjeść jednego, albo cierpliwie zaczekać na drugiego. Nie fair by było, gdyby cierpliwe dziecko musiało "za karę" oddać swojego cukierka temu niecierpliwemu...

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @ProGruntowy: nic nie wypracuje ale co Ci do tego. Ktoś kiedyś wypracował a ona korzysta z owoców jak Skandynawowie. Najwyżej roztrwoni i już. Tak dupa boli, że ktoś ma bo odziedziczył? Niech się rodzice Paris martwią czy przepierdzieli rodowy majątek.

   Ciekaw jestem czy jak przepracujesz ze 40lat i się czegoś dorobisz, będziesz chciał dać dzieciom i przyjdzie pan sprawiedliwy powie "Hola!" gówniarz niech się sam dorobi. Oddaj "społeczeństwu" To też będziesz takie mądrości prawił?

   Co do 2 części wypowiedzi bardzo trafny przykład

  •  

   pokaż komentarz

   : nic nie wypracuje ale co Ci do tego

   @00ozyr00: skoro ona na siebie nie zapracuje to znaczy że inni muszą na nią zapracować, a ja nie uważam żeby nasi chłopcy w kopalni musieli zapierniczać na rozrywki paris hilton.

   Tak dupa boli, że ktoś ma bo odziedziczył?
   @00ozyr00: co masz z tymi skojarzeniami analnymi? nic mnie nie boli, mówię tylko że są całe kasty nierobów pławiących się w owocach naszej pracy, ukrytych przed naszym wzrokiem za parawanem poprawności politycznej.... będziesz ich bronić? Bo ja zamierzam rozgonić hołotę od koryta

   Ciekaw jestem czy jak przepracujesz ze 40lat i się czegoś dorobisz, będziesz chciał dać dzieciom i przyjdzie pan sprawiedliwy powie "Hola!" gówniarz niech się sam dorobi. Oddaj "społeczeństwu" To też będziesz takie mądrości prawił?
   @00ozyr00: Czekaj, czekaj. Zadaj sobie pytanie co masz na myśli mówiąc "czegoś się dorobisz". To Ty dorobiłeś sobie teorię o oddawaniu społeczeństwu swojej krwawicy. :D Zbudowałeś dom, masz samochód, patenty, prawa autorskie, przekaż je swoim dzieciom,

   ale jeżeli całe swoje życie nie przepracowałeś ani minuty bo odziedziczyłeś po dziadku pół miasta, kamienice i ulice, to coś jest nie tak... dlaczego miałbym się cieszyć że kolejne pokolenie nierobów będzie żerować na pracowitych obywatelach? Wolę Cię zmotywować do tego, byś nadmiar gruntu sprzedał mieszkańcom, którzy zagospodarują go efektywniej. Zostaw sobie kilkadziesiąt arów, resztą podziel się z innymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @ProGruntowy: 1. ona jeśli już to roztrwania zakumulowany kapitał nikt na nią specjalnie nie pracuje.
   2. Jak powiedział Piłsudski "Bić k!?%y i złodziei, mości hrabio" - tak, ale nie uważam, że każdy nierób pławi się w owocach naszej pracy. A to czy pławi się w owocach pracy swoich przodków - nie nam oceniać.
   3. Tu niestety jakieś głupoty socjalistyczne wypisujesz o tym, że Ty wiesz lepiej jak zagospodarować czyjeś dobra wiec nie drażę tematu bo widzę gdzie to prowadzi. Swoją drogą pewnie literatura Marksa pewno Ci nie obca bo śmierdzi mi tu wywłaszczaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   1. ona jeśli już to roztrwania zakumulowany kapitał nikt na nią specjalnie nie pracuje.

   @00ozyr00: każdego dnia na nią pracujemy
   Piekarz piecze jej chleb
   Palacz robi jej ciepło
   Elektryk robi jej prąd
   Kanalarz brodzi w jej kupie
   A ona w zamian czasem kawałek tyłka pokaże...

   Zastanów się co Ty robisz dla tych ludzi w zamian za ich ciężką pracę.

   Nie myśl o pieniądzach, to tylko wadliwe narzędzie służące przybliżonemu wartościowaniu naszej pracy, a wady tego narzędzia szuje wykorzystują bezlitośnie przeciwko nam.

   każdy nierób pławi się w owocach naszej pracy. A to czy pławi się w owocach pracy swoich przodków - nie nam oceniać.

   @00ozyr00: jak wyżej.
   Ja, Ty i Paris jemy chleb pieczony dziś, a nie w zeszłym stuleciu. Każdy z nas może skorzystać gościnności Hiltona, także w pewnym sensie wszyscy pławimy się w owocach jej przodków... można tylko domniemywać jakie machloje i układy stały za tymi owocami. Dlaczego nie mielibyśmy dewaluować tych prehistorycznych owoców jednocześnie doceniając to co wypracowuje się tu i teraz?
   (przypominam że obecnie piekarz zostanie ukarany podatkiem od każdego sprzedanego bohenka)

   3. Tu niestety jakieś głupoty socjalistyczne wypisujesz o tym, że Ty wiesz lepiej jak zagospodarować czyjeś dobra wiec nie drażę tematu bo widzę gdzie to prowadzi. Swoją drogą pewnie literatura Marksa pewno Ci nie obca bo śmierdzi mi tu wywłaszczaniem.
   @00ozyr00: Bez przesady. :) Nie mówię o czyichś dobrach, tylko o ziemi. Nie mówię o wywłaszczeniu, tylko o obciążeniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ProGruntowy: WAT??? Troll right?? Nice job!

   "Dlaczego nie mielibyśmy dewaluować tych prehistorycznych owoców jednocześnie doceniając to co wypracowuje się tu i teraz" - z tego samego powodu dla ktorego nie depcze sie historii. Z góry zakładasz ze jak ktos cos ma a nie musiał sei dorabiać z uwagi na dziedzictwo jego wczesniejszych pokoleń to mu sie nie należy. A dlaczego? Wszystko co robimy jest juz przeszłością - ergo nie powinienes dostawac za swoja prace wynagrodzenia bo po co i tak jakis troll Ci to za chwile odbierze.

  •  

   pokaż komentarz

   @00ozyr00: Proszę, zauważ, że nie mówię o wszelkich dobrach dziedziczonych, a jedynie o ziemi. Bo prędzej czy później skończy się tak, że miliard ludzi nie będzie miał gdzie mieszkać, a garstka będzie mieć na własność całe państwa. Prędzej czy później doprowadzi to do buntu i rewolucji.... no i po co? skoro można zająć się tematem już teraz i wypracować mechanizmy, które pozwolą nam lepiej gospodarować posiadaną ziemią.
   Zwykli ludzie to docenią, bogaci nadal będą bogaci, a biedni zyskają więcej możliwości.

 •  
  f....k

  +1

  pokaż komentarz

  Tom to pipa a Dick to ...
  Tak wyruchać swojego brata

  •  

   pokaż komentarz

   @fannek: Mało to takich przypadków, że "Ej cho janusz ty masz dużą furę to mi pomożesz przewieźć meble. O za darmo, dzięki staaary" a w drugą stronę "Ty no podwiozłem ci syna, ale musiałem nadłożyć drogi, 7.50 się należy"?