•  

  pokaż komentarz

  Na wstępie założono, że bracia mieli równy start. Co w przypadku gdyby jeden z nich urodził się w rodzinie miliarderów, ukończył Harvard pomimo że jest tumanem. Dyplom dostał bo tata sponsorował drużynę futbolową, a sam do końca życia zajmował się przejadaniem kasy z funduszu powierniczego. Drugi pochodziłby z klasy średniej i był przeciętnie uzdolniony i pracowity. Trzeci zaś był mega mózgiem, super zdolnym, ambitnym i inteligentnym człowiekiem urodzonym w patologicznej rodzinie która nie zapewniła mu finansowania choćby do matury? Podatkiem progresywnym władza próbuje dosyć nieudolnie niwelować takie rozbieżności. Problem w tym, że dotykają one tylko klasy średniej bo prawdziwi kapitaliści nie płacą podatków. Ludzi z dużymi dochodami stać na optymalizację podatkową i to jest niesprawiedliwe, że nikt im się do dupy nie dobiera. Łupi się natomiast progresją bez opamiętania pracowitych ludzi, dodatkowo szczując ich przeciwko sobie takimi tanimi produkcjami filmowymi.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie jestem lewakiem, ale życie nam chyba pokazało jak śmiertelnie niebezpieczne może być nieskończone gromadzenie kapitału. Korporacje jak MS, Apple, Google, Samsung praktycznie przejęły kontrolę nad naszym życiem. Ludzie doszli do punktu w który uzależnili się od technologii tak mocno, że nie są w stanie już tego odwrócić. Cokolwiek zrobisz na komputerze, smartfonie czy na stronie internetowej - jesteś inwigilowany 24h, m.in. przez to, że korporacje miały wystarczający kapitał, aby opracowywać coraz nowsze technologie inwigilujące użytkowników.
  Kult konsumpcji w połączeniu z nieskończonym strumieniem pieniędzy skończył się dla nas domem wielkiego brata. Wspaniale.

  •  
   k...1

   0

   pokaż komentarz

   @Flypho: O tak, Google i Apple na pewno bardzo interesuje zawartość twojego folderu ze śmiesznymi obrazkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @kw401: Na pewno ich w ogóle nie interesuje, dlatego gromadzą o mnie w nieskończoność informacje. Tak, na wszelki wypadek, przecież to wcale a wcale nie kosztuje w ch%$ pieniędzy. Każdy sobie może na to pozwolić, groszowe sprawy.

  •  
   A................a

   -3

   pokaż komentarz

   @Flypho: To przestań używać produktów wielkich korporacji... zainstaluj sobie system stworzony przez małą firmę, nie używaj google itd. Nie będziesz miał żadnego problemu. Używając rzeczy stworzonych przez korporacje musisz się zgodzić na ich warunki. Większość ludzi ma to gdzieś i dlatego MS, Apple, Google są tak popularne.

   Ty natomiast we krwi masz marudzenie na wielkie korporacje... bo najwyraźniej jesteś lewakiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnopatikalista: Naprawdę wspaniałe rady, cool, i jednocześnie mam być efektywny w pracy bez google, mam grać w nowe gry bez Windowsa i ogólnie mam wygrać ze wszystkimi, którzy zgadzają się na sprzedaż tożsamości korporacjom będąc uzbrojonym w gołe pięści. Zaraz do ZUSu zadzwonię i im powiem, żeby usunęli te wszystkie Windowsy i poinstalowali Gentoo. Jakie wspaniałe rady dla mnie jeszcze masz? Na pewno coś k@%?$sko głupiego w zanadrzu.

  •  
   A................a

   +2

   pokaż komentarz

   @Flypho: Czyli jednak korzyści z używania googla są dla ciebie większe... więc o co chodzi?

  •  
   A................a

   +1

   pokaż komentarz

   @Flypho: Możesz być efektywny w pracy dzięki google, możesz grać w nowe gry dzięki windowsowi czyli masz z tego jakieś korzyści. Chyba nie uważasz że to ci się tak po prostu należy? Ceną za te korzyści jest inwigilacja. Dalej nie rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Ceną za te korzyści jest inwigilacja. Dalej nie rozumiesz?

   @Arachnopatikalista:
   Nie wiem czy wiesz, bo możesz nie mieć tyle lat, ale kiedyś Windowsy nie inwigilowały, a w nowe gry grałem. Kiedyś google nie było takie popularne, ani efektywne, więc używaliśmy innych źródeł danych i nikt przez to nie płakał. Teraz tacy ludzie jak ty mówią mi, że MUSZĘ to robić i sprzedawać swoje dane, bo taka jest cena postępu. Kek, to jest cena jaką wymusza na mnie społeczeństwo, przez swoje własne durne wybory. Przez takich ludzi jak ty muszę handlować swoimi danymi, bo jesteś zbyt krótkowzroczny.

  •  
   A................a

   0

   pokaż komentarz

   @Flypho: Też mam wiele pretensji do społeczeństwa :)
   Google i MS kiedyś upadną, wiesz ?

 •  

  pokaż komentarz

  po samym opisie filmiku juz widac ze bedzie grubo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  
  A................a

  +2

  pokaż komentarz

  Co tam podatek progresywny...
  JAK MOŻNA NAZWAĆ SYNA DICK?!?

 •  

  pokaż komentarz

  Wyższy podatek od bogatszego nie wzbogaci biednego tylko stworzy dwóch biedaków (w tym jednego frustrata).