•  

  pokaż komentarz

  89 procent
  Mało, spodziewałem się 105%

  •  

   pokaż komentarz

   @Camel665: Ale tak już bardziej serio to bym się spodziewał, ze 100% to "maksymalny poziom" a 89% to tylko nowy rekord.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Camel665: Można się śmiać i kpić, niestety smutna prawda jest taka, że owe wyniki nie zostały sfałszowane. Rosyjskie społeczeństwo jest tak ogłupiałe karmioną ich propagandą, iż naprawdę w potężnej masie kochają Putina. Co gorsze rozlewa się to poza rosyjskie terytorium - przykład: mój znajomy Rosjanin Sergiej (29), urodzony w Estonii, od prawie 10 lat mieszkający w Norwegii ma identyczne poglądy jak większość rosyjskiego społeczeństwa. A przecież można by oczekiwać, że żyjąc i pracując na "zachodzie" i czerpiąc z tego faktu liczne korzyści winien być bardziej otwarty mentalnie, nie absorbując jak gąbka wszelkich bredni rosyjskiej indoktrynacji. Ale tak nie jest, Sergiej otwarcie mówi o konieczności mordowania Europejczyków...

  •  

   pokaż komentarz

   @PozytywistycznaMetamorfoza: Dlaczego oglupiale? Rosjanie maja inny swiatopoglad niz ludzie z zachodu Europy i trzeba to brac pod uwage. Dla Rosjanina samozadowolenie nie jest najwazniejsze, wazne jest, zeby kraj byl silny, zeby Rosja budzila strach na swiecie i te marzenia spelnia Putin. Na zachodzie ludzie chca spokoju i dobrobytu, w Polsce ludzie chca ciaglych zmian, rozliczen i bycia lepszym od sasiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @miki4ever: Polakom wystarczy jakakolwiek praca, Biedronka pod domem i galeria handlowa. To juz wystarcza do zadowolenia plus to, zeby dookola nikomu nic nie wychodzilo..

  •  

   pokaż komentarz

   @miki4ever: Masz rację, że to kwestia światopoglądu, ale każdy światopogląd jest w większym lub mniejszym stopniu efektem propagandy. Też uważam, że Rosjanie są ogłupiani. Dlaczego? Bo to nie jest normalne, że kiedy gospodarka się sypie, a bieda w kraju, aż wyje (piszczeć przestała już dawno temu) ludzie twierdzą, że władza jest super, bo potrafi się przeciwstawić zachodowi. Niestety w Rosji ludziom dalej wciska się, że zachód jest zły, a to co mówi władza jest święte. To tak jak u nas wciska się, że Rosja to nasz wróg chociaż żyją ludzie tacy jak my, którzy wcale nie są wrodze do nas nastawieni.
   Szkoda, że w Rosji Putin stara się osiągnąć władzę absolutną, bo ludzie tylko na tym cierpią. Teraz chce się odciąć całkowicie od towarów imortownych, twierdząc że to dla wspiercia rozwoju gospodarki krajowej. Tak naprawdę to kolejne ograniczenie swobód obywatelskich i środek do sterowania ludźmi. Ciekawe co wymyślą dalej, odcięcie nternetu i mediów zagranicznych? Daj ludziom jedno źródło informacji i karm ich kłamstwami, a uwierzą we wszystko. Na naszych oczach powstaje kolejna Korea Północna.

  •  

   pokaż komentarz

   @zonk_2: bo rosjanin to taki czlowiek, ktory moze marznac i niedojadac, ale dopoki wszyscy sie beda bali Mateczki Rosji, bedzie zadowolony. To zupelnie inna mentalnosc. Tez znalem osoby takie jak wspomniany przez @PozytywistycznaMetamorfoza Sergiej - zyja na zachodzie, garsciami czerpia z tego, co tu maja, ale jednoczesnie wychwalaja Putina, relatywizuja historie itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @PozytywistycznaMetamorfoza: super że o tym piszesz, moi rodzice np uważają że rosjanie to też ludzie jak my podobnie myslacy itp, oni mi to powtarzają mimo że żadnego osobiście nie znają, a tu prosze jaki piękny przykład z życia wzięty jak bardzo można się pomylic, w natrze kacapa jest zawsze taka mentalnosc o ktorej sie tu mówiło, dresa co jak widzi mozliwosc to dowala slabszemu i nie liczylbym ze to kiedykolwiek w tej nacji sie zmieni

  •  

   pokaż komentarz

   @PozytywistycznaMetamorfoza: Tak to jest jak się jest od dziecka karmiony pewnego rodzaju ideologią, wchłaniasz ją i nią żyjesz i wszystko spoza niej jest obce i błędne i dziwne i jak ktoś może tak myśleć. Tak samo my od dziecka łykamy bajki o G.I.JOE, transformersy i te wszystkie gówna propagandowe na temat taki że rosja jest be, a ameryka ok. Tak samo rosjanie.. Teraz pytanie, kto tak na prawdę jest be a kto nie, osobiście jestem za Rosją, no oczywiście jeszcze na sercu bardziej mi leży niewolnicza Polska, ale no przecież nami nie ma się co przejmować, w końcu zachód, europa, kultura, u nas jest bajka, niech tak zajebiście ma i Ukraina i Rosja, dopiero gdy doświadczą tej zajebistości którą my w mediach na codzień mamy to zrozumieją jaki zachód jest zajebisty.

  •  

   pokaż komentarz

   @egonszef: Jeżeli to taka sama propaganda, to czemu w Rosji wskaźniki wynoszą 80-90%? Mamy w Polsce 90% poparcie dla UE, albo 80% miłośników USA? Nie, nie mamy. Nie ma tu żadnej symetrii, a państwowej propagandy w rosyjskim stylu nie ma ani w Polsce, ani w żadnym demokratycznym państwie.
   Transformersy są antyrosyjskim gównem propagandowym? Może to rozwiniesz? Naprawdę chciałbym zobaczyć jakieś uzasadnienie tej śmiałej, by nie powiedzieć kompletnie sp#@@!@#onej, tezy.
   To ładnie, że przyznajesz się do swoich preferencji, ale prawdę powiedziawszy jest to całkowicie zbędne; cała logika
   tej wypowiedzi, to żałosne pomieszanie truizmów, półprawd i ordynarnych łgarstw jasno wskazuje po czyjej stronie jesteś.

  •  

   pokaż komentarz

   @jax2020: Tak stawiam rosję ponad zachód a to wszystko poniżej Polski. Co do transformów to takie niepasujące do mojego postu gówno o tym jak to trzeba walczyć, propagujące bohaterstwo etc, no gówno. Ale jak nie widzisz tego p$#%%#$enia w kulturze o tym jaka to rosja jest zła a jaka usa zajebista to trzeba mieć coś z głową, a to wszystko w imię zasady Dziel i Rządź. Zresztą srał to pies, czas pokaże bo my to sobie możemy pogadać jedynie.

 •  

  pokaż komentarz

  Dziwicie sie , pomyslcie jakbyscie wy głosowali gdyby polska stawała sie coraz potezniejsza każdy by sie nas bal i w dodatku lalibysmy takich ukraińców , nie wiem jak wy ale ja był bym siłą rzeczy dumny

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Iletojuzkont: Dla ludzi nie ma to znaczenia. To nie zachod, w Rosji najwazniejsze jest, zeby moj kraj byl silny i zeby budzil strach na swiecie. To sie Putinowi udalo i za to go kochaja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Iletojuzkont: już tyle razy ekonomicznie Rosja miała umrzeć na wykopie i jakoś się nie można doczekać. Sankcje, niszczenie rubla i izolacja polityczna nie dały wyraźnych rezultatów. Od samego początku działania zachodu były za słabe co spowodowało że władza w Moskwie miała czas na dywersyfikację finansowo-gospodarczą, a jak by nie patrzeć to kraj wychodzi od początku roku na prostą. Rosja ma to do siebie że musi być rządzona mocną ręką bo inaczej od razu by się rozpadła i każdy kto się trochę interesuje geopolityką doskonale o tym wie.
   Co do samej propagandy, każdy rusek pamięta jak rządził Jelcyn. Pijak i afirmowana marionetka zachodu za czasów której nie było kasy nawet na głodowe emerytury. Dla rosjan władza jaką widzą w Putinie to namacalny skok cywilizacyjny. Może wujowo, ale za to stabilnie dzięki czemu mogą zarabiać i się powoli bogacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @boyano: dumny z "lania" Ukrainy? Jak by lali bezposrednio Izrael albo np wojska NATO to mieli by być z czego dumni ale biedna Ukrainę ? :D to tak jak by być dumnym z podbicia Polski xD dla mnie to śmieszne silniejszy atakuje słabszego i jest z tego naród dumny- zabawne ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @boyano: gdybym mieszkał w sypiącej się chałupie, jeździł sypiacą się Ładą i pił hektolitry wódy żeby zapomnieć o swoim gównianym życiu, to miałbym wywalone na to czy moje Państwo uznawane jest za potęgę na arenie międzynarodowe i na pewno nie czułbym dymy. Wręcz przeciwnie byłbym notorycznie wk*rwiony, że władza wydaje kasę na zbrojenia i niepotrzebne działania wojskowe, kiedy w kraju ludzie ledwie wiążą koniec z końcem. Dla mnie o potędze kraju świadczy jakość życia jego obywateli, a nie aspiracje władzy na bycie królem Świata czy status militarny.

  •  
   clapaucius

   +2

   pokaż komentarz

   @zonk_2: niekoniecznie; nie możesz swojej mentalności przenosić na inną, bo to prowadzi do fatalnych błędów; często fatalnych w skali polityki światowej: np. odczyt mentalności Niemców przez Brytyjczyjków. Dla Rosjan istotnie poczucie że ktoś się ich boi jest doskonałą kompensatą za 30 letnią ładę.
   Podobnie niewytłumaczalny jest fakt dlaczego kobiety muzułmańskie w Europie rodzą w kółko i cieszą się że są bite mimo miliona możliwości uniknięcia takiego losu.

 •  

  pokaż komentarz

  Na 10 000 ankietowanych 12 000 wyraziło poparcie.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego Rosja za zajęcie Krymu została zepchnięta na margines a w takim Azebejdżanie, który od lat toczy wojnę z Karabachem organizowane są Europejskie Igrzyska Olimpijskie?

  •  
   k........n

   +17

   pokaż komentarz

   @muslimhater: A dlaczego pan zmienia temat?

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: Dlatego, że Rosja wcale nie poprzestała na zajęciu Krymu? a przecież sam Krym to już jest 2 razy większy obszar niż góry Karabachu, a przecież w przypadku wojny Rosyjsko-Ukraińskiej mamy do czynienia z obszarem o wiele wiele większym. Jak w ogóle można porównywać te dwa konflikty? Jeden o lokalnym znaczeniu, drugi destabilizujący sytuację geopolityczną w całym regionie Europy wschodniej, ale również zmieniający układ sił na świecie.

   Daje 6/10 trolla, bo odpowiedziałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ajuto00: Porównajmy 2 sytuacje.
   Krym i jego zajęcie bez wystrzelenia jednej kuli
   Oraz
   wojna domowa na wschodzie Ukrainy, która rozwinęła się w sposób nie kontrolowany i rozpoczęła się w taki sam sposób.

   Krym mógł być planowany ( swoją drogą mieli na to bardzo mało czasu a jednak udało im się pościągać jednostki specjalne z dalekich regionów Rosji, zapewnić logistykę oraz wsparcie taktyczne bez zwracania na siebie uwagi )
   Natomiast konflikt na wschodzie Ukrainy jest kompletnym chaosem, jest mało ale to mało prawdopodobne, że on był planowany w jakimkolwiek sensie. W pierwszych miesiącach nie był w ogóle wspierany.

   Jednakże to do czego zmierzam to fakt taki, że kiedy Krym był pod ścisłą obserwacją i był zaplanowany to wschodnia Ukraina było czymś co wybuchło raptownie bez wsparcia ze strony Rosji.
   Aczkolwiek nie możemy zapominać o jednej rzeczy, bez poparcia ludności nie możliwe jest sprawowanie władzy nad danym terenem. Być może to proste zdanie ale wydaje mi się, że wiele osób o tym zapomina.

   Na dowód tego powiem tylko tyle, że sytuacja pod Debalceve była patowa a potem w przeciągu paru dni została szybko rozstrzygnięta.
   Można to porównać do początku konfliktu na wschodzie Ukrainy, zero wsparcia i zero planów aby w następnych miesiącach dostali wsparcie logistyczno-strategiczne ze strony Rosji + celowe powstrzymywanie i podejmowanie celowych złych decyzji przez generałów i ludzi w sztabie armii Ukraińskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego Rosja za zajęcie Krymu została zepchnięta na margines a w takim Azebejdżanie, który od lat toczy wojnę z Karabachem organizowane są Europejskie Igrzyska Olimpijskie?

   @muslimhater: ale przecież u ruskich mają być mistrzostwa w piłce...

  •  

   pokaż komentarz

   @muslimhater: Bo Azerbejdżan to nie Rosja, głównie dlatego. Gdyby w jakiś cudowny sposób nastąpiłoby przetasowanie na świecie, czyli największym wrogiem USA i UE stały się Chiny (już niedługo, chociaż niedługo to pojęcie względne, zresztą jestem #januszepolityki, więc mogę się mylić), a Rosja poparłaby USA, natomiast Ukraina szukałaby pomocy u Chin (dlatego Polsce i Białorusi tego nie radzę, no chyba, jesteśmy pewni zwycięstwa żółtych ludzi nad "starym światem"), to na zajęcie Donbasu przez Rosję USA klaskałoby uszami, a z gazet amerykańskich i europejskich wylewałyby się słowa pochwały, jak to Rosja ratuje biednych Ukraińców i Rosjan spod faszystowskiej junty, która zdobyła władzę w wyniku zamachu stanu.

  •  

   pokaż komentarz

   Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego Rosja za zajęcie Krymu została zepchnięta na margines a w takim Azebejdżanie, który od lat toczy wojnę z Karabachem organizowane są Europejskie Igrzyska Olimpijskie?

   @muslimhater: W takiej Rosji będą organizowane Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2018r, więc gdzie to zepchnięcie na margines?

  •  

   pokaż komentarz

   @animuss: na które przyjedzie Rosja i Białoruś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wezmyr: podejrzewam że znacząca większość przyjedzie

  •  

   pokaż komentarz

   swoją drogą mieli na to bardzo mało czasu a jednak udało im się pościągać jednostki specjalne z dalekich regionów Rosji, zapewnić logistykę oraz wsparcie taktyczne bez zwracania na siebie uwagi

   @leobenos: Tym samym oczywistym jest, że operację przejęcia Krymu mieli planowaną od lat.

  •  
   clapaucius

   0

   pokaż komentarz

   @muslimhater: Dlatego że nikt nie gwarantował tych granic, a Rosja zawarła pakt gwarantujący granice Ukrainy. W tej chwili Ukraina ma tytuł do odbudowy (wręcz domagania się od Rosji :)) swojego arsenału nuklearnego, bo Rosja podeptała ten pakt.

  •  
   F............o

   -1

   pokaż komentarz

   @muslimhater: Kiepskie porównanie. Górski Karabach to terytorium de iure Azerbejdżanu i za takie Azerbejdżan je uważa. Górski Karabach był częścią Azerbejdżańskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej i miał tam statut obwodu autonomicznego, był to teraz w dużej mierze zamieszkiwany przez Ormian. Obecnie Górski Karabach jest państwem nieuznawanym chociaż spełnia wszystkie kryteria aby uznać je za państwo. Poza tym terytorium obecnego Górskiego Karabachu obejmuje nie tylko sam Górski Karabach (kształt obwodu z czasów ZSRR) ale również inne tereny Azerbejdżanu, które Azerowie utracili w wyniku wojny, a Karabach jest wspierany przez Armenię. Krym był autonomiczną republiką wchodzącą w skład Ukrainy, a Rosja go anektowała także jeśli chodzi o Karabach to Azerbejdżan przypomina tutaj bardziej Ukrainę, a Armenia Rosję, bo to Azerbejdżan utracił swoje terytorium. A to, że większość tych sporów na terenach byłego ZSRR wybuchało dlatego, iż władze radzieckie łączyły różne narody, które niekoniecznie za sobą przepadały w spólne organizmy dzięki czemu po rozpadzie ZSRR Rosja mogła się w nie angażować i stawała się często gwarantem bezpieczeństwa w regionie, można uznać jako niezwykłą przebiegłość komunistów w stosunku do tych narodów. Niemniej dziwi fakt, iż Zachód przyzwolił na zorganizowanie Igrzysk w kraju, w którym notorycznie łamie się prawa człowieka no ale pieniądze robią swoje, a azerskie petrodolary na pewno zasiliły nie jedno konto przed wyłonieniem organizatora Igrzysk ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @leobenos:

   Krym i jego zajęcie bez wystrzelenia jednej kuli
   Oraz
   wojna domowa na wschodzie Ukrainy, która rozwinęła się w sposób nie kontrolowany i rozpoczęła się w taki sam sposób.


   No spoko, Czechosłowacja również poległa bez większego rozlewu, świadczy to tylko o potędze militarnej agresora i bezradności ofiary. Ukraina ani się spodziewała, ani miała pomysł, ani mozliwości udaremnienia podstępu.

   Krym mógł być planowany ( swoją drogą mieli na to bardzo mało czasu a jednak udało im się pościągać jednostki specjalne z dalekich regionów Rosji, zapewnić logistykę oraz wsparcie taktyczne bez zwracania na siebie uwagi )

   Na pewno zielone ludziki nie były przygotowane, pojawiły się znikąd i zniknęły

   Natomiast konflikt na wschodzie Ukrainy jest kompletnym chaosem, jest mało ale to mało prawdopodobne, że on był planowany w jakimkolwiek sensie. W pierwszych miesiącach nie był w ogóle wspierany.

   Oczywiście że był planowany, ale własnie jako chaos, destabilizacja, a nie jako otwarty konflikt. W wojnie hybrydowej Rosja, jak żaden inny kraj, orientuje się doskonale. Szczególnie zwraca uwagę bardzo dobre przygotowanie od strony propagandowej, tylko Izrael mógłby się równać.

   Jednakże to do czego zmierzam to fakt taki, że kiedy Krym był pod ścisłą obserwacją i był zaplanowany to wschodnia Ukraina było czymś co wybuchło raptownie bez wsparcia ze strony Rosji.
   Aczkolwiek nie możemy zapominać o jednej rzeczy, bez poparcia ludności nie możliwe jest sprawowanie władzy nad danym terenem. Być może to proste zdanie ale wydaje mi się, że wiele osób o tym zapomina.


   Oczywiście nie jest to sytuacja jednostronna, to nie jest tak, że Rosjanie wjechali i podporządkowali sobie ludność brutalną siłą. Wschodnia Ukraina to kraj podzielony etnicznie, część osób jest za Ukrainą, druga część jest prorosyjska, a reszta chce tylko pokoju, niezależnie pod czyim panowaniem. Po pierwsze Rosja jest silniejsza gospodarczo, po drugie ma porządną propagandę, po trzecie ma swoich najemników, którzy potrafią nieźle namieszać, a którzy mają ogromne doświadczenie w tego typu konfliktach. W końcu to nie pierwszy tego typu konflikt, by przypomnieć Osetię Południową, gdzie Rosja mistrzowsko wręcz rozegrała sytuację.