•  

  pokaż komentarz

  Pomóżmy im. Oni dali tyle miejsc pracy naszym rodakom. To prawie jakbyśmy bili się o swoje :)

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego FIFA cały czas wzbrania się przed wprowadzeniem powtórek spornych sytuacji tak jak jest to np. w hokeju? Sędzia w końcu to tylko człowiek, nie zawsze jest w stanie wszystko zobaczyć. Rozumiem, że kiedyś taka powtórka mogła być niemiarodajna (chociaż nawet w czasach gdy Maradona strzelał gola ręką było to dokładnie widać), ale obecnie przy tak dużej ilości kamer i jakości ich obrazu można sprawdzić dosłownie wszystko. A teraz wygląda to w ten sposób, że każdy poza sędzią widzi jak było naprawdę. I komicznie wygląda przypadek kiedy czarno na białym widać na telebimie jak było, a sędzia gwiżdże co innego.

  Co do Irlandczyków, to strasznie mi ich szkoda. Myślami byli już pewnie na mistrzostwach, a tutaj jeden błąd sędziego pozbawił ich marzeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @ Rychuu
   Co do hokeja to krazek i jego prędkość jest nie porównywalna do piłki nożnej .. lepsze było by porównać z rugby.
   Brak kamer i ludzki błąd ma pozostawić to "COŚ" w piłce bynajmniej tak sie tłumaczy FIFA.
   Nie wiem na których meczach (ligach) sa powtórki pokazywane na telebimach ale wydaj mi sie ze sa one zakazane aby kibice po błędzie sędziego nie wpadali w szał.( Bramki owszem jednak nie sytuacje sporne )
   @ polip kasa, kasa, kasa...
   Można tłumaczenie kto z FIFA zarabia na tym że nie wykorzystuje sie zapisu cyfrowego podczas meczu ??

  •  

   pokaż komentarz

   Fifa to jeszcze gorsze bagno niż nasz rodzimy PZPN, a Blatter to taki leśny dziadek. To jest mafia. MŚ w 2002, Korea dochodzi do półfinału ogrywając po rażących błędach sędziów Włochów i Hiszpanię, a arbiter prowadzący spotkanie z Włochami, później zostaje aresztowany za sprzedawanie meczów w lidze ekwadorskiej... Już wtedy ktoś powinien się tym zainteresowac. Futbol to obecnie jeden wielki biznes, a kasa wędruje między "działaczami" z Fify i federacjami większych państw, bo "większemu wolno więcej"..

  •  

   pokaż komentarz

   Fifa to poj%#ana organizacja: toż chyba po to jest postęp techniczny. żeby go wykorzystywać, to nie k!%%a dalej gnijemy w zadupiu, w którym sędzia jest najważniejszym aktorem meczu, mimo że piłka jest najpopularniejszym sportem na świecie i proszę nie mówić mi tu że pomyłki sędziego są wliczone w grę, to jest aż śmieszne.

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie też uważam, że powinno się wprowadzić w końcu te kamery. Irlandii też mi szkoda, ale według mnie nie powinno dojść do powtórki meczu. Takie po prostu sa te zasady FIFA.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ice_Glaze
   Co ma predkosc krazka, pilki do takich sytuacji jak ta ? W hokeju zapis video uzywany jest najczesciej przy bramkach - gdy np krazek wypadnie z bramki ,badz weryfikowane jest czy bramkarz nie interweniowal w bramce.W pilce potrzebny jest zapis video wlasnie przeciw takim zagraniom jakiego dopuscil sie Henry.Malo tego,ze op%!$%$!ili Irlandczykow przy pomocy zagran rodem ze szczypiorniaka,to jeszcze 2 zabojadow bylo na spalonym i np spalone tez powinny byc weryfikowne w ten sposob.Sedzia techniczny powinien miec podglad takich sytuacji i weryfikowac slepote liniowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rychuu
   FIFA mówi że zabiło by to ducha tego sportu, ponieważ oglądanie powtórek co sporną akcje po prostu zniwelowało by cały dynamizm tego sportu. Z drugiej strony, nie głupim (IMO) rozwiązaniem było by wprowadzenie oglądania powtórek, ale na prośbę drużyny, coś takiego jak czas w siatkówce. Po prostu na każdy mecz drużyna miała by 1/2 powtórki i w spornych sytuacjach mogli by prosić o obejrzenie i dopiero wtedy podjęcie decyzji. To z pewnością nie osłabiło by dużo dynamizmu meczu, a wprowadziło za to trochę więcej pokory wśród piłkarzy.

 •  

  pokaż komentarz

  " Pamiętamy przecież jak nas skrzywdził angielski sędzia w finałach Euro 2008. "

  ale nie pamiętamy już, że jedynego gola w tych samych mistrzostwach strzeliliśmy ze spalonego

 •  

  pokaż komentarz

  JA jestem uczciwy! Zaplacili za 3-0, to bedzie 3-0!

 •  

  pokaż komentarz

  No ale przecież prezesem UEFA jest francuz, to nie ładnie by było jak by jego reprezentacji na takiej imprezie zabrakło :(