•  

  pokaż komentarz

  JAKIM TRZEBA BYĆ DEBILEM ŻEBY GŁOSOWAĆ NA OSZUSTÓW

 •  
  k.....2

  +71

  pokaż komentarz

  Partia twierdzi, że znalazła na ich sfinansowanie aż 73 mld zł.

  Tłumaczę z politycznej nowomowy na polski:

  Partia zabierze obywatelom 73 mld zł.

  I na wykopowomowę:

  Partia okradnie nas z 73 mld zł.

  •  
   m........9

   +4

   pokaż komentarz

   @kwahoo2: Przeczytaj to co napisałem. Zwiększenie konsumpcji wśród biedniejszych (wyższa kwota wolna od podatku) w dużym stopniu zrekompensuje stratę, ponieważ biedniejsi (a takie jest nasze społeczeństwo, mediana zarobków jest sporo niższa od średniej) wydadzą te pieniądze. Stymulacja gospodarki ma szanse przynieść konkretne zyski. Mamy przykład mieszkań, teraz funkcjonuj MdM, który jest robieniem łaski deweloperom. Są dwie drogi do obniżki cen mieszkań: podatek katastralny lub rzucenie na rynek taniej ziemi i budowa mieszkań z prefabrykatów pod wynajem. To naprawdę jest dobry program. Jeżeli będzie zrealizowany przynajmniej w 75% to będzie już bardzo dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   ponieważ biedniejsi (a takie jest nasze społeczeństwo, mediana zarobków jest sporo niższa od średniej) wydadzą te pieniądze.

   @marmac1989: Bzdura, z wszystkich możliwych badań wynika, że dwie grupy społeczne wydają pieniądze w sposób najmniej racjonalny: najbogatsi i najbiedniejsi.

  •  
   m........9

   +1

   pokaż komentarz

   @deviator: Nie czytasz ze zrozumieniem. Zauważ, że nie piszę o racjonalnym wydawaniu, ale o pobudzeniu konsumpcji. Już pisałem o badaniach, że jeżeli biedniejsi dostaną dolara/złotówkę, to wydają 50% więcej na konsumpcję niż bogaci, którzy także otrzymali tego dolara/złotówkę. Do tego, że klasa średnia wydaje najbardziej racjonalnie, pełna zgoda.To oni zainwestują w mieszkania, edukację dzieci, itd.

  •  
   N..................m

   +14

   pokaż komentarz

   @marmac1989: Niech sobie pobudzają konsumpcję wśród najbiedniejszych tyko do k?!%y dlaczego moim kosztem? Dlaczego ja będę musiał za to płacić?

  •  
   D.......a

   +3

   pokaż komentarz

   @kwahoo2: Te pieniądze nie wezmą się z powietrza, zamiast zabierać napompowane do granic możliwości przywileje będzie lepiej doj#%#ć obywatelowi - za podatek bankowy zapłacą klienci banków, a podatek od sklepów wielkopowierzchniowych zostanie przeniesiony na podwyżki produktów albo przez podwyższenie czynszu za powierzchnie lokalowe, np. operatorów sieci komórkowych albo małe lokale gastronomiczne znajdujące się na terenie hipermarketu/galerii, więc co zrobi właściciel takiego lokalu? - albo obetnie pracownikom pensje albo będzie musiał co najmniej jedną osobę zwolnić, bo mając stały przychód przystawi mu się nóż do gardła, albo tnie koszty albo upada cały jego punkt i pracę nie traci jedna osoba tylko kilka albo kilkanaście, w tym on sam.

   Gratulacje k$##a, ale za to będą pieniądze dla rozmnażającej się jak króliki patologii.

  •  
   m........9

   -3

   pokaż komentarz

   @Nieskalany_Mysleniem: Gdzie ty zapłacisz? To naprawdę takie trudne? Kwota wolna od podatku ma się częściowo zwracać ze zwiększonej konsumpcji oraz uszczelnienia systemu podatkowego czy podatku obrotowego. Oznacza to, że firmy, które oszukują na podatku CIT (kupują loga za 2 mld i wrzucają w koszta) będą zmuszone do płacenia tego podatku plus dojdzie dodatkowy instrument przeciwko monopolom, które uderzają w polskich przedsiębiorców (obrotowy dla hipermarketów). Wtedy ma miejsce konkurencja i to jest wolny rynek (bo wszyscy płacą, a nie tylko ci mali). Gdzie w tym są koszta, które ty ponosisz? Proszę...

  •  
   m........9

   0

   pokaż komentarz

   @DobraInba: Jeżeli nie płaci podatku to wreszcie zapłaci. To takie trudne, że płacą mali, a duzi mają swoich prawników i uciekają z pieniędzmi za granicę? Jeżeli podniosą ci cenę w hipermarkecie to idziesz do zwykłego sklepu, które niekiedy mają niższe ceny. Jeżeli taka sytuacja jak obecnie będzie miała dalej miejsce, to zostaną jedynie duże sklepy i dogadają się ze sobą. Wtedy będziesz miał podwyżkę, że się załamiesz, bo się ze sobą dogadają. Udomowienie czy repolonizacja banków to też krok, gdzie banki w polskich rękach będą miały wpływ na stawki, opłaty za karty, itd. Jeżeli PKO BP nie da dodatkowej opłaty za obsługę konta, a Credit Agricole da, to ludzie z CA przejdą do PKO BP. Banki uzyskały 16 mld na czysto, zmniejszy im się zysk, ale to będzie wciąż zysk. Sam mam konta w kilku bankach, jeżeli któryś wrzuci mi ekstra opłaty to się z nim pożegnam. Wybacz, ale to jest myślenie postkolonialne, boimy się, siedźmy cicho, bo jakoś jest. Pora się przebudzić.

  •  
   D.......a

   +2

   pokaż komentarz

   Pora się przebudzić.

   @marmac1989: Ziomek, nie wiem czy ty wiesz, ale PiS już rządził, dwa razy, i też mieli swoje afery (FOZZ, największa afera III RP, układy Kaczyńskich z Bagsikiem i Art-B via spółka "Telegraf", afera taśmowa, tzw. taśmy Beger, "To Sejm można obciążyć tymi pieniędzmi"). Po prostu wiem, że byłeś wtedy podbusem i nie pamiętasz tego i dlatego uważasz PiS za Mesjaszy, bo znasz z telewizji tylko Tuska podwyższającego podatki i wiek emerytalny.

   "Jeżeli podniosą ci cenę w hipermarkecie to idziesz do zwykłego sklepu, które niekiedy mają niższe ceny."
   Od razu widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Dumping i teoria wyboru konsumenta to jeden a pierwszych wykładów z ekonomii na uniwersytecie, zapraszam w październiku. Ludzie już teraz mając sklep na swoim osiedlu wolą jechać parę kilometrów do hipermarketu bo tam zrobią wszystkie zakupy, wezmą towar do łapy, obejrzą, porównają bo mają cały kilkumetrowy rząd tych samych produktów ale innych marek, kontrolują cenę, rozmyślą się to odłożą produkt na półkę.

  •  
   M.............m

   -1

   pokaż komentarz

   @kwahoo2: Widzę że nie czytasz artykułu. Bo akurat szydlo ma racje.

  •  
   m........9

   +2

   pokaż komentarz

   @DobraInba: Doskonale wiem kim byli Bagsik i Gąsiorowski, ostatnio przypomnieli o swoim istnieniu, była konferencja o operacji most, w którą były zaangażowane służby, które nie były szczególnie uprzejme wobec Kaczyńskich (podpowiem, nienawidzili ich). Gąsiorowski ostatnio był nawet u Piaseckiego w tvn24. FOZZ to środowisko dawnego SdRP, czyli dzisiejszego SLD i trzeba być ślepym, żeby tego nie zauważyć, albo tak nienawidzić Kaczyńskich. To, że pojawiła się książka niejakiego Cliffa Pineiry i było to oskarżenie Lecha Kaczyńskiego, które stało się biblią dla antypisowców, to prawdopodobne źródło twoich wynurzeń. To coś w stylu pamiętników Anastazji P. Jeżeli takie źródła uznajemy za kluczowe, to możemy stwierdzić, że Aleksander Kwaśniewski miał/ma problemy z przedwczesnym wytryskiem, a Leszek Miller to Antonio Banderas połączony z łysym z brazzers polskiej polityki. Taśmy Beger dotyczyły wyciągnięciu posłów z Samoobrony, aby popierali rząd. Co było na tych taśmach bulwersującego? Serio, pomóż mi. To święte oburzenie Morozowskiego z Sekielskim i świeżo ogolony Tusk występujący po północy w Sejmie. To, że nie jesteś w stanie pojąć, że ktoś młodszy od ciebie ma większą wiedzę na dany temat, z wielu źródeł, odkąd pamiętam to mnie interesowało. I ten argument z Mesjaszami zaiste zabawny. Oceniam konkretny program, bo myślę, że posiadam odpowiednią wiedzę, która pozwala mi na tę weryfikację. Nie wszyscy młodsi od ciebie czerpią wiedzę z kwejków, memów czy telewizji.

  •  

   pokaż komentarz

   @DobraInba:
   Banki już od dawna podnoszą wszelkie opłaty za korzystanie z konta co by zrekompensować sobie chociażby zainteresowanie Polaków kredytami hipotecznymi ;)

  •  
   W..........a

   -3

   pokaż komentarz

   Ziomek, nie wiem czy ty wiesz, ale PiS już rządził, dwa razy,

   @DobraInba: Nie interesuje się aż tak gospodarką ale w telekomunikacji PIS dużo zdziałał, wprowadził czwartego operatora czyli Play. Walczył z monopolem TPSA dzięki temu mamy teraz netię, obaj ci operatorzy znacznie obniżyli ceny. PIS wprowadził też możliwość przenoszenia numerów między operatorami i to tylko w jednej dziedzinie w dwa lata rządów.

  •  
   N..................m

   +1

   pokaż komentarz

   Oznacza to, że firmy, które oszukują na podatku CIT (kupują loga za 2 mld i wrzucają w koszta) będą zmuszone do płacenia tego podatku plus dojdzie dodatkowy instrument przeciwko monopolom, które uderzają w polskich przedsiębiorców (obrotowy dla hipermarketów)

   @marmac1989: W tym momencie sieci handlowe / korporacje podniosą ceny ponieważ centrale tych firm i akcjonariusze nie powiedzą "W Polsce zmienili przepisy podatkowe to teraz nie musicie nam płacić tak wysokich składek".
   W tym zakresie nic się nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @marmac1989: nie będzie zwiększonej konsumpcji. Bo jeżeli tobie kwota wolna od podatku wzrośnie, to masz więcej kasy, tak? Kasa na finansowanie twojej kwoty wolnej od podatku będzie wzięta z podatku obrotowego z hipermarketów. Które to hipermarkety podniosą ceny, by zapłacić podatek. Czyli: jedyne, co zyskamy to inflację, bo ceny wzrosną równoważąc zysk z obniżonej kwoty wolnej od podatku.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaPolska: nie wiedzialem ze play i netia to operatorzy panstwowi stworzeni orzez PIS. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler To ze cos sie przypadkiem wydazylo za ich kadencji nie oznacza ze maja w tym jakis szczegolny udzial. Historia siega 1990 roku.

  •  
   m........9

   -1

   pokaż komentarz

   @Nieskalany_Mysleniem: jeżeli podniosą to stracą część klientów, którym nie będzie się u nich kupować. Naprawdę liczysz na to, że ceny radykalnie się powiększą? To jest głównie straszenie, na Węgrzech się nie podniosły, a wprowadzono praktycznie takie same instrumenty. Powtarzam, jeśli obecna sytuacja będzie trwała dalej to zarżnie to polskich sprzedawców. Efektem tego będzie rynek kontrolowany przez głównych graczy (auchan, tesco czy lidl), którzy mogą się umówić, że nagle walną nam podwyżkę 10 czy 20%. To samo dzieje się w innych dziedzinach i powtarza w kolejnych krajach. Jeżeli nie zostanie to powstrzymane, to będzie z nami nieciekawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: Szczególnie, że ich kadencja była za krótka by wpłynąć jakoś szczególnie na gospodarkę. Ale motłoch patrzy kiedy bezrobocie było najniższe, patrzy "o PiS wtedy rządził" i za pomocą matematyki głupiego kalkuluje sobie, że PiS obniżył bezrobocie.
   Korelacja nie oznacza przyczynowości - coś czego motłoch nauczyć się nie umie i dlatego tak łatwo politykom manipulować cyferkami.

  •  
   W..........a

   -2

   pokaż komentarz

   @maniac777: Zmuszenie tpsa do oddania linii innym operatorom i zrobinie przetargu na czwartego operatora to zasługa PIS, a myslales ze kto przydziela częstotliwości?

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaPolska: A Ty myślisz że PIS przydziela częstotliwości? :) Alokacją widma obecnie zarządza prezes UKE. Urząd został powołany faktycznie za czasów PIS i na jego prezesa została powołana Anna Streżyńska. Stało się to w 2006 roku, ale koncesje, zgody, częstotliwości przydzielano w 2005 roku czyli za czasów gdy robił to URTiP, a wtedy jego pracami kierował Witold Graboś z SLD.

 •  

  pokaż komentarz

  Po tytule już myślałem, że to asz dziennik...

 •  

  pokaż komentarz

  PO też dziwnym trafem znalazło(sic) kupę kasy przed wyborami które rozdają teraz na lewo i prawo, między innymi na podwyżki w budżetówce(w końcu to żelazny elektorat rządzących), czy też mniej skromne akcje jak chociażby ratowanie miasta Słupsk... a jeszcze w ubiegłym roku ciągle trąbili w telewizji że "ni ma na nic pinindzy!" czy jakoś tak.

 •  
  s...........j

  +7

  pokaż komentarz

  "Szukanie pieniędzy tradycyjnie zaczęło się w systemie podatkowym. Zdaniem Beaty Szydło z 39 mld zł, które jej partia chce zostawić w kieszeniach Polaków, wróci do kasy państwa w postaci VAT aż 9 mld zł. Kolejna sprawa to uszczelnienie systemu podatkowego - wystarczy zwiększyć wydajność poboru podatków i może to dać zawrotne 52 mld zł. Także zahamowanie wyprowadzania pieniędzy do rajów podatkowych, rocznie powinno to dać – według ekspertów PiS – 4 mld zł. Podatek obrotowy dla sklepów wielkopowierzchniowych przyniesie budżetowi około 3 mld zł, a podatek bankowy około 5 mld zł.

  - Łącznie podliczając te źródła mamy 73 mld zł, a koszt propozycji to 39 mld zł, więc jeszcze zostanie na inne dobre pomysły – uważa Beata Szydło." - Oby miała rację i oby plan się powiódł bez dalszej planowanej przez platformę wyprzedaży Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @smutnyAndrzej: Wiesz na czym polega uszczelnienie systemu podatkowego? Na zwiększonej ilości kontroli urzędów skarbowych! W końcu jest jeszcze pare firm których nie udało im się zniszczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @alfokloda0: Masz rację. Uszczelnianie sytemu jest be. Lepiej pozwólmy na wyciąganie zwrotu vatu z państwa na firmy-krzaki założone przez mafie na stefka, franka, czy zdziśka...
   Wyłudzenia podatku vat to dziś największa bolączka państwa. I żadna uczciwa firma nie powinna bać się kontroli. Fiskus wie doskonale co jest dziwne, a co nie. W tym kraju nikt nie dorobi się miliona złotych bez wiedzy "mafi, służb i lóż"( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Podatek obrotowy dla sklepów wielkopowierzchniowych przyniesie budżetowi około 3 mld zł

   @smutnyAndrzej: A sklepy to hajs na ten podatek to z dupy wyjmą czy obciążą nim klienta przy kasie?

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtoon: Milion zł to jest nic. Nie żebym miał, bo nie mam, ale dla firm taka kwota to nie jest nic wielkiego. Milion przychodów, 950 tys. zł. kosztów, ale obrót milionowy jest.

   Łapanie przestępców tak, zgadzam się na sto procent. Natomiast nękanie przedsiębiorców, to ostatnie skurczysyństwo. Jeśli uważasz, że "żadna uczciwa firma nie powinna bać się kontroli", to jesteś wybitnie naiwny, albo masz zerowe pojęcie o temacie. Urzędnicy, jeśli chcą albo ktoś im nakaże, to mogą uwalić każdą firmę. Jeśli tak to będzie (dalej) wyglądać, to biada Polsce.

   Oby wygrał ktoś z poza sitwy.

  •  
   W..........a

   -3

   pokaż komentarz

   A sklepy to hajs na ten podatek to z dupy wyjmą czy obciążą nim klienta przy kasie?

   @Morf: Na węgrzech nic nie podrożało po wprowadzeniu takiego podatku. W Niemczech też normalnie płacą podatki bo nie mają gdzie wyprowadzać, a ceny są albo niższe albo takie same jak w PL

   Na zwiększonej ilości kontroli urzędów skarbowych!

   @alfokloda0: Mówił jakiś gościu w wywiadzie, że nie będą męczyć drobnych podatników bo się to nie opłaca, raz że kary są małe a dwa że do takiej kontroli potrzebni są dodatkowi urzędnicy wiec lepiej obciążyć duże korporacje które nie płacą podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtoon: Z jednej strony na wykopie widzę ciągłe narzekanie na skarbówkę a z drugiej coś takiego. Mam okazję pracować z doradcami podatkowymi, którzy pracowali w czasach PISu i wszyscy jak jeden mąż podkreślają czasy PISu jako czas skarbówkowego terroru. Wbrew powszechnej wiedzy branej z jakże rzetelnego internetu PO uspokoiła działania US znacząco. To właśnie PIS wykorzystywał US jako źródło przychodów budżetowych. I to nie chodzi o łapanie cwaniaczków, bo tacy wszystko robią w majestacie prawa i US nic im zrobić nie może. Kontrole jak zawsze odczują najbardziej mali przedsiębiorcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaPolska: Szkoda czasu na kłótnie z kucami, oni już wiedzą że wszystko pjdzie w górę 100%, bo wprowadzanie podatków dla świętych krów = mniej wolnego rynku. Oni nie chcą widzieć że problemem Polski są wielkie zagraniczne korporacje które osiadły tutaj niczym pasożyty na zdrowym organiźmie, i wysysają krew dopóki gospodarz się nie zorientuje.
   Nawet jeśli podniosą ceny to i tak dobrze, podniesie się trochę polski handel, który obecnie nie ma szans konkurować z zagranicznymi molochami.