•  

  pokaż komentarz

  Tzw "dotacje unijne", to tak naprawdę żadne dotacje. Bliżej im do pożyczek niż darowizn - to po pierwsze. Po drugie - dostają tylko "swoi". Po trzecie - więcej robią szkody niż pożytku. Po czwarte - trzeba być idiotą żeby myśleć że pieniądze lecą z nieba.

  •  
   S...........n

   +51

   pokaż komentarz

   @mechagodzilla: czy ja wiem... znajoma założyła firmę, dostała na kompa, auto i sprzęt do produkcji, nie jest żadną "swoją." Firma to fikcja, sprzęt pozostał, wiadomo... więc c$@@%wa sprawa z punktu widzenia podatników. ;-) Ale nie jest "swoja," to naprawdę może dostać każdy jak się postara.

  •  
   F............r

   +25

   pokaż komentarz

   @SmoothTension: no bo to faktycznie grosze. Zobacz, ze wiele firm z programu 8.1, ktore dostaly miliony z dotacji, nie utrzymuje juz nawet domen. Jak myslisz, czy gdyby owe firmy nastawione byly na prowadzenie biznesu, a nie na zdobycie dotacji, to dzialalby by do dzisiaj? bo ja mysle, ze tak. Teraz znajdz urzednikow, ktorzy podpisali sie pod wnioskeim by dac tym firmom miliony i kaz im oddawac.

  •  

   pokaż komentarz

   @SmoothTension: super...zabrała pieniądze komuś, kto mógł mieć realny pomysł na biznes i chęci na jego rozkręcanie

  •  

   pokaż komentarz

   @mechagodzilla: 12-13 lat temu, rzed polskim referendum w sprawie wstąpienia do UE Andrzej Lepper był zdecydowanym przeciwnikiem UE. W swoich spotach wyborczych tłumaczył ludziom prosto i jasno - (cytuję z pamięci):

   nikt nam nic za darmo nie da

   na dotacjach więcej stracimy, niż zyskamy

   Polska będzie płatnikiem netto

   etc., etc. Gorąco namawiał, żeby w referendum głosować przeciwko wstąpieniu do Unii Europejskiej. Wtedy się z niego śmiałem. Co ten idiota pierdzieli, przecież UE jest super, w końcu Wołoszański przekonywał, że będziemy mieli dużo do powiedzenia. I pojechał nawet z kamerą do europejskich emerytów i pokazywał, jak im się zajebiście żyje. A tu Lepper (oszołom, dziwak, awanturnik i bandyta) pierdzieli coś przeciwnego.

   Ależ był wtedy ze mnie debil.

  •  
   S...........n

   -14

   pokaż komentarz

   @Emkacf: ja tam mam to gdzieś. Zabrała innemu cwaniaczkowi jak ona i tyle. System jest zj@!%ny, nie ludzie którzy go ruchają.

  •  
   F............r

   -7

   pokaż komentarz

   @stud3nt: nie ty jeden

   Predzej, czy pozniej bede musial spojrzec synowi prosto w oczy i powiedziec

   pokaż spoiler Przepraszam, ze glosowalem za ratyfikacja traktatu akcesyjnego w 2004 roku

  •  

   pokaż komentarz

   @mechagodzilla: Bredzisz, nie ma żadnej uznaniowości w przyznawaniu dotacji. Weźmy choćby rolne - masz hektary, masz dotację. I tyle A czy tańsze żarcie niszczy nasz kraj? Nie sądzę.

  •  

   pokaż komentarz

   Firma to fikcja, sprzęt pozostał, wiadomo... więc c@!#@wa sprawa z punktu widzenia podatników. ;-) Ale nie jest "swoja," to naprawdę może dostać każdy jak się postara.

   @SmoothTension: Owszem zgoda, może nie trzeba być swoim. Ale o ile świat by lepiej funkcjonował, gdyby ludzie próbowali robić coś pożytecznego aby zarobić zamiast zakładać fikcyjne firmy? Szczególnie, że odbywa się to kosztem nas wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Twardy__twardziel: tańsze źarcie jest eksportowane na wschód z Twoich podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @mechagodzilla: Jeśli chodzi o dotacje, mam swoją teorię, ale to olać. Natomiast jeśli chodzi o "swoich" itd. to mylisz się, znam osobiście przypadki gdzie dostali dotacje na biznes, i prowadzą go dalej (już parę lat), i wiedzie im się naprawdę dobrze, gdyby nie było tej dotacji nic by nie ruszyli, czyli są też plusy. Resztą musiał byś udowodnić, bo coś czuję, że jednak też się mylisz ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @dotevo: Coś niewiele się go ostatnio eksportuje. Poza tym to chyba dobrze, że eksportujemy. Nie? Ludzie mają robotę, zarobek. My tańsze żarcie. Widzisz tu jakieś minusy?

  •  
   m.....0

   +10

   pokaż komentarz

   Po drugie - dostają tylko "swoi"

   @mechagodzilla: Co to znaczy swoi - mój kolega korwinista sobie taka dotację unijna na firmę dostał - to znaczy że jej w spisku unijnym ?

  •  

   pokaż komentarz

   @SmoothTension:

   znajoma założyła firmę, dostała na kompa, auto i sprzęt do produkcji, nie jest żadną "swoją." Firma to fikcja, sprzęt pozostał, wiadomo...
   Twoja znajoma zachowała się identycznie jak Afrykańczycy opisani w artykule. Jest dowodem że dotacje nie działają, bo przejadła te pieniądze jak Murzyni kozy i jest w tym samym miejscu co przed otrzymaniem dotacji. I podejrzewam że 3/4 dotacji tak własnie jest rozpieprzana.

  •  

   pokaż komentarz

   @SmoothTension: Też znam taką osobę. Załatwiła sobie dotacje na firmę i pokupowała komórki, laptopy i drukarki laserowe całej rodzinie:P

  •  

   pokaż komentarz

   @Kitzus: Ja znam osobę która za dotację rozkręciła firmę arborystyczną i radzi sobie bardzo dobrze, bez tego nie wiem skąd ten ktoś miałby cały ten sprzęt.

  •  

   pokaż komentarz

   @SmoothTension: Oczywiście że tak. Znam masę ludzi którzy pozakładali firmy i jakoś przędą, którzy bez dotacji nie mieli by na nie szans.
   No ale przecież ci co nie dostali zawsze powiedzą że dotacje to zuo i sraczka.
   Tak jak mówił jeden na tych taśmach sławetnych: "Gówno obywatela obchodzą orliki, on przecież nie dostał ani złótówki do kieszeni" (czy jakoś tak). Trafne opisanie społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @SmoothTension: jak fikcja? Proszę wytłumacz, po dotacji trzeba sie rozliczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @WolverinePL: hmm no nie wiem, mógłby np zarobić na niego?:P też znam osoby które świetnie sobie radzą po dotacjach. Ojciec znajomego z dotacji kupił specjalistyczny sprzęt budowlany który trzyma u siebie na podwórku i wynajmuje za kupę kasy. Jednym dobrze napisanym papierkiem ustawił się na resztę życia:D i zapewne konkuruje z osobami które żeby założyć taką wypożyczalnie oszczędzały pół życia i/albo do teraz spłacają kredyty. Sprawa etycznie jest co najmniej godna zakwestionowania:D

  •  

   pokaż komentarz

   @mechagodzilla: @stud3nt: @FreedomFighter: Przepraszam, ale trzeba być ślepym, żeby nie widzieć jak się zmieniła Polska przez ostatnie 10 lat od wstąpienia do UE. Jeżeli twierdzicie, że UE to samo zło i szkody to podajcie proszę konkretnie - co zmieniło się tak drastycznie na gorsze w Polsce i w życiu Polaków i było spowodowane wstąpieniem do UE? Pogorszyła się infrastruktura? Spadły wynagrodzenia? Wzrosło bezrobocie? Gospodarka się zwija?

  •  

   pokaż komentarz

   @SmoothTension: No to pozdrowienia dla Twojej znajomej, która jest oszustką. Nie zazdroszczę znajomych - ja bym się nie zadawał z oszustami.

  •  
   S...........n

   0

   pokaż komentarz

   Nie zazdroszczę znajomych - ja bym się nie zadawał z oszustami.

   @pawelk89: XD

   Edit: ludzie, przestańcie mi spamować, ja mam to w dupie, podzieliłem się historią z życia jak działają te dotacje żebyście nie sądzili, że nie ma przekrętów ani nie sądzili, że to tylko dla znajomych urzędników jakaś sekta; poprawiłem wam dwa błędy... a to, że coś jest nieetyczne to nie do mnie z pretensjami. @losiu20: przez pierwszy rok musisz się rozliczać i tyle musi firma "przetrwać" - później zamykasz z powodu nierentowności, a sprzęt jest twój...

  •  

   pokaż komentarz

   hmm no nie wiem, mógłby np zarobić na niego?:P

   @Kitzus: Albo nie, skąd więc ma się wziąć ta słynna konkurencja w biznesach z dużym progiem wejścia. :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Twardy__twardziel: dopłaty do rolnictwa to głupota. Wolałbym niższe podatki niż taniejedzenie (które dodatkowo jedzie za granicę)

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli twierdzicie, że UE to samo zło i szkody to podajcie proszę konkretnie - co zmieniło się tak drastycznie na gorsze w Polsce i w życiu Polaków i było spowodowane wstąpieniem do UE? Pogorszyła się infrastruktura? Spadły wynagrodzenia? Wzrosło bezrobocie? Gospodarka się zwija?

   @Tesseract: artykuł jest tendencyjny, a tezę że unia to zło będą głosić co najwyżej zwolennicy Korwina (który sam spija unijną śmietankę), ruskie trole i paru zadymiarzy (którym gdyby nie Unia nie podobałoby się cokolwiek innego).

   Można podróżować "na dowód" po Unii, wybudowane mamy drogi, kupa firm podostawała dotacje, poprawiło się sporo przepisów itp. Wiadomo, że na 1000 dobrych rzeczy zawsze znajdzie się kilka "od czapy". Ale przeciwnicy będą krzyczeć że nie mogą kupić tradycyjnej żarówki bo unia zakazała i to jest ważny powód by wyjść z całej UE.

  •  

   pokaż komentarz

   @SmoothTension: To czasem działa w drugą stronę. Znam kobietę, co też wzięła dotację, żeby wydoić trochę kasiory. Okazało się, że kilkoro klientów się napatoczyło, temat chwycił i od dobrych kilku lat firma się rozwija.

  •  

   pokaż komentarz

   Andrzej Lepper był zdecydowanym przeciwnikiem UE.

   @stud3nt: mówił też, że problem braku pieniędzy to nie problem, bo można je dodrukować. I wiele innych rzeczy też mówił, raczej marny z niego autorytet.

  •  
   F............r

   -2

   pokaż komentarz

   @Tesseract: jeżeli tego nie zaważyłeś to w swoich wypowiedziech poruszałem temat dotacji, progam 8.1 w szczególności, który jak wiesz kosztował podatnikow dziesiątki milionów.

   Uwaga która poczyniełem odnosi sie do prostego faktu, iż fakt, iż urzędnik nie przyznaje dostacji startyjącej firmie, nie ma żadnego przełożenia na realia, gdyż, urządenicy, z założenia nie mają pojęcia o prowadzeniu biznesu. Fakt przyznania dotacji nei gwarantuje nawet utrzymania sie firmy przy zyciu, jak równie, fakt nie otrzymania dotacji, nie oznacza jej natychmiastowej smierci. Urzednicy decyduja o przyznawaniu dotacji! Rozumiesz? Urzednicy, gdzie logicznym bylo by aby takie dotacje byly rozdzielane przynajmniej w porozumieniu z przedsiebiorcami.

  •  

   pokaż komentarz

   @mehow80: A ile tej dotacji dostał? 10tys? Mowa o wielomilionowych dotacjach na wielkie biznesy a nie na mirkojanuszy biznesu.

  •  
   p.....o

   -1

   pokaż komentarz

   @SmoothTension: Przerabiałem temat wiele razy. Jak masz biznes który ma prawo wypalić to nie dostaniesz dotacji. Dostaja swoi i Ci co im nie ma prawa wyjść bo trzeba komuś dać. Teraz juz 3 lata jestem na swoim i musze sie na to zrzucac mimo że straciłem troche grosza i czasu. W moim regionie upada około 90% firm po 1 roku, reszta to są osoby których ojce prowadza firmę i wzięli na syna córke hajs na jakąś maszynę itp. (firm z dotacji, bez dotacji to raczej większość sie jakoś trzyma)

  •  
   p.....o

   -2

   pokaż komentarz

   @Kitzus: Ojciec znajmoego za sprzet z dotacji się ustawił? Toż to 18 000 góra 40 000 pln. Gdzie ta firma w tydzień ja wygryzę mając 60 -70 000 ;-P. Każda firma oparta na kupnie czegoś pod wynajem (nie licząc nieruchmości ale to nie z dotacji) to wielki stres i niepewny pieniądz. Jak ktoś zobaczy że z tego da się wyżyc zaraz w okolicy będzie tego multum bo to nie maszyny za 1 mln tylko za 20 000.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kelemele: A jakie to ma znaczenie albo dostają swoi albo wszyscy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mehow80: no takie że jak jest stawka 10 tys to dostają wszyscy bo są proste wnioski, a jak kilka baniek to tak jest układane żeby dostał kuzyn Królika, na budowę drogi np jest projekt no to kogo się bierze? Każdego czy kuzyna który ma firmę budowlaną :) ?

  •  
   m.....0

   -1

   pokaż komentarz

   @Kelemele: Tak to właśnie jest, nie ważne co napisać byle tylko pasowało pod teorię :)

   Ale korzystając z okazji że rozmawiam z ekspertem może wiesz od kiedy zaczynają się magiczne układy i spiski o jaką kwotę wyższą od 10 tysięcy chodzi. 100 tysięcy 200 tysięcy 5 milionów ?

  •  

   pokaż komentarz

   @piatek: I jeszcze marchewka! Nie zapominaj o marchewce!

  •  

   pokaż komentarz

   znajoma założyła firmę

   @SmoothTension: z dotacji i jest pasożytem. Firma założona za cudze pieniądze to nieuczciwa konkurencja. I nie mówię tylko o rynku lokalnym ale o całej europie - Polskie firmy które nie załapały się na dotacje nie są w stanie uczciwie konkurować z zagranicznymi.

  •  
   S...........n

   +1

   pokaż komentarz

   Przerabiałem temat wiele razy. Jak masz biznes który ma prawo wypalić to nie dostaniesz dotacji. Dostaja swoi i Ci co im nie ma prawa wyjść bo trzeba komuś dać.

   @psemcio: skoro trzeba komuś dac to by dawali już chociaż losowa, a nie temu co nie ma mu prawa wyjsc. Fuck logic. Najwidoczniej te twoje pomysły były c#$%!we, dużo ludzi jest tak zapatrzonych w siebie, że nie widzi, że ich pomysły sa beznadziejne. xD
   @josoof: ty, ale co mi do tego? Moja firma była bez dotacji bo zakładałem dawno... ale jakbym zakładał te 3-4 lata temu co był doom na dotacje to bym składał papiery do skutku.

  •  

   pokaż komentarz

   Moja firma była bez dotacji bo zakładałem dawno... ale jakbym zakładał te 3-4 lata temu co był doom na dotacje to bym składał papiery do skutku.

   @SmoothTension: to jest właśnie problem, jak są darmowe pieniądze to należy ustawić się po nie w kolejce i to rozumiem. Z drugiej strony takie darmowe pieniądze zawsze prowadzą do wypaczeń i trzeba o tym pamiętać. Program rodzina (czy raczej developer) na swoim - obecnie MDM - ustalenie dofinansowania i ceny maksymalnej podniosło ceny transakcyjne a korzystają z tego nie rodziny, ale developerzy. Dofinansowanie do zakładanych firm spowodowało wysyp firemek które robią zlecenia po dumpingowych cenach gdyż nie ponoszą kosztu spłaty i amortyzacji sprzętu, to nieuczciwa konkurencja.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest dowodem że dotacje nie działają, bo przejadła te pieniądze jak Murzyni kozy

   @Katagaro: Że co? Jadła pieniądze? Kupiła kompa, samochód, sprzęt więc pieniądze trafiły do prosperujących firm handlujących tym wszystkim. Nie zniknęły, przyszły z Niemiec, zostały po częsci w zrujnowanej Polsce. Źle?

  •  

   pokaż komentarz

   @SmoothTension: Przecież napisałem że prowadze firme od 3 lat. Kwote dotacji wyciągam góra w 2 miesiące ;-). Dotacje za to dostali moi znajomi bez doświadczenia w danej branży. Np kolega nigdy nie pracowal a dostal na stolarnie. Wiem ze dostają fryzjerki, kosmetyczki i budowlance bo tego u mnie jest az nadto wiec to daje 99% szansy w moim powiecie na dotacje. Mi pisali zawsze brak doświadczenia (8 lat wtedy, dzis 11). Na dzień dzisiejszy moim największym problemem jest zbyt duża liczba zleceń bo jestem jedyną osobą wykonująca pewną usługę w promieniu około 70 km dlatego też nie napiszę o co dokładnie chodzi. Obróbka pewnego materiału. Boli za to, że teraz ja na te Grażyny i Janusze ciezko musze pracować.... Koledzy brali ze sklepow znjamoych elektronarzedzia ze pewien procent dotacji po to by po roku zwrocic i kupowali fury a ja musialem sprzedac zeby chinski sprzet na start kupic ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   Po trzecie - więcej robią szkody niż pożytku.

   @mechagodzilla: kretynizm

  •  

   pokaż komentarz

   @Twardy__twardziel:

   @mechagodzilla: Bredzisz, nie ma żadnej uznaniowości w przyznawaniu dotacji. Weźmy choćby rolne - masz hektary, masz dotację. I tyle A czy tańsze żarcie niszczy nasz kraj? Nie sądzę.

   Tańsze? Prosiłbym o wskazanie choć jednego oficjalnego dokumentu gdzie celem wspólnej polityki rolnej jest zagwarantowanie niższych cen :) Celów wsparcia jest wiele, ale o tańszej żywności to nigdzie jeszcze słyszałem, choć człowiek uczy się całe życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @SmoothTension: Już jest "swoja".
   @LowcaG: Dowód masz w ostatnim zdaniu.

   trzeba być ślepym, żeby nie widzieć jak się zmieniła Polska przez ostatnie 10 lat od wstąpienia do UE
   @Tesseract: Trzeba być ślepym żeby nie widzieć że to wszystko na kredyt.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie jest "swoja," to naprawdę może dostać każdy jak się postara.

   @SmoothTension: no i tego nie zauważyłeś, że ona tymi "staraniami" wsparła ten chory system, jednocześnie stała się jednym z trybików napędzających to oszustwo, tym samym nieświadomie stała się "swoją", a autko i komputer które otrzymała, to tylko wynagrodzenie dla "żołnierzy systemu", którzy powtarzają "ej, ten system jest spoko, przyłączcie się do nas", taka naiwna propaganda... a tak swoją drogą "świadomi swoi", oprócz laptopów i samochodów dostają całe domy, udziały w spółkach, finansowanie studiów dzieci, zabezpieczenia emerytalne i coroczne wakacje za granicą, wszystko to finansuje podatnik trzymany za dupę przez chory system.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie odnoszę się do reszty ale ten fragment mnie zaciekawił:

  Botswana jako jedyny kraj w Afryce ma wpisany do konstytucji zakaz przyjmowania pomocy międzynarodowej. Jest też jednym z najbogatszych, najszybciej rozwijających się i najsilniejszych politycznie państw tego kontynentu. Ten bogatszy od Polski kraj udowadnia tezę, że aby być bogatym, najpierw trzeba być wolnym.
  Pod jakim względem jest bogatszy od Polski? HDI czy PKB/os. (PPP) mówią coś zupełnie innego. No i skąd ta informacja o zakazie pomocy w konstytucji bo nigdy nic nie znalazłem na ten temat, za to znalazłem informację z 2013 że Botswana może znaleźć się na czarnej liście i stracić pomoc międzynarodową - co wskazuje że przynajmniej do tego roku ją pobierała:

  Botswana is likely to lose out on aid from the French Development Agency and the Organisation for Economic Cooperation and Development (OECD) as a result of being blacklisted for aid fraud after failing to meet standards set by OECD. źrodło
  Podsumowując: piękna i często powtarzana historia, ale chyba niestety nieprawdziwa...

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: A w Japonii zaden muzłumanin nie dostanie obywatelstwa! Za to w jakims afrykanskim kraju niszczono meczety! Spokojnie, ludzie połkną wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   A w Japonii zaden muzłumanin nie dostanie obywatelstwa! Za to w jakims afrykanskim kraju niszczono meczety! Spokojnie, ludzie połkną wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @martinuz: To znaczy, że jednak nie ma jeszcze uniwersalnego lekarstwa na raka, ani rewolucyjnych baterii? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mietek79: To akurat powstaje co tydzień. Zapominasz jeszcze o grafenie!
   A tak na serio:
   1. Weź dowolne państwo położone na innym kontynencie
   2. Najlepiej stosunkowo egzotyczne, żeby Seba z Matim musieli na google maps szukać.
   3. Napisz coś co pasuje do linii programowej wykopu, np
   3. Zabijają muzłumanów przy pomocy świni
   3. Podatek dochodowy wynosi -100%
   3. Kwota wolna od podatku to 1 milion dolanów
   3. Plują na widok flagi UE
   4. Utwórz takie znalezisko na głównej
   5. Był od c%?!@ punktów 3
   6. Profit

  •  
   a........6

   -22

   pokaż komentarz

   @btr: No ewidentnie trochę bzdur w tym jest,ale sedno prawdziwe. "Pomoc UE" nie jest ani darmowa (jesteśmy już płatnikiem netto,co oznacza,że więcej wpłacamy do unijnej kasy jak "dostajemy"), ani właściwie wykorzystana (decydują przecież urzędnicy) a co najważniejsze daje zarobić głównie zagranicznym korporacjom,urzędnikom i firmom "szkoleniowym" oraz innym cwaniakom.

  •  

   pokaż komentarz

   @an0n1m_256: Nie jestem szczególnym fanem dotacji "na innowacje" ale też nie widziałem wiarygodnego wyliczenia z którego wynikałoby że jesteśmy płatnikami netto.

  •  

   pokaż komentarz

   Podsumowując: piękna i często powtarzana historia, ale chyba niestety nieprawdziwa...

   @btr: Tak 99% prawicowej propagandy.

  •  

   pokaż komentarz

   @martinuz: no, ale na czym polega profit, bo nie żarzę ?

  •  

   pokaż komentarz

   @martinuz: wciąż ni kminię, na hooy komu te plusy ?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie odnoszę się do reszty ale ten fragment mnie zaciekawił:

   @btr: caly ten artykul to stek bzdur. MOzna to zobrazowac prostym przykladem. Ktos podarowal murzynom noze z mysla ze beda nimi oprawiac zwierzeta, a oni opraiwaj sie nawzajem. Teraz pretensje do tych co dali noze.

   Przyklady z rolnictwem, nie wiem na ile sa prawdziwe te dane ekonomiczne, ale przeciez to nie subwencje spowodowaly spadek produkcji cukru? Co oni ten cukier kupuja w Polsce?

   Bialemu czlowiekowi mozna zarucic kolonializm i podzial Afryki niezgodny z zadnymi lokalnymi wymaganiami. Bialemu czlowieko mozna zarzucic nadmierna eksloatacje zasobow naturanlnych Afryki. Ale korupstwo, nepotyzm, zlodziejstwo, marnotrastwo, okrucienstwo, przemoc i bandytyzm to immanentne cechy rdzennych mieszkancow, ktorzy sa wciaz na etapie krola wioski.

   Gdyby nie ta pomoc, to od dawna mielibysmy, po odkarzeniu z syfa, eboli i innego scierwa ladny kontynent do zasiedlenia.

  •  
   t.....n

   +2

   pokaż komentarz

   @btr: Ja natomiast znalazłem coś takiego:

   In thefirst few years of independence, about 60 percent of current government expenditure consisted of international development assistance.
   Żródło: Botswana-success
   Ogólnie jest tam cała analiza. Można więc wywnioskować, że to nie sama pomoc jest zła, ale to jak się z niej korzysta. Tak jak kredyt - jeden weźmie w Providencie na wakacje a inny kredyt inwestycyjny na firmę. Bardzo dobry przykład negatywnego działania, podał @smsmaj w poście pod tym znaleziskiem.
   Szkoda, że prawacy szkodzą wizerunkowi prawicowców podając właśnie takie kłamliwe dane, bez potwierdzenia. Mądrych ludzi tym nie przekonają a głupi zawsze będzie za socjalizmem.

 •  
  s....j

  +28

  pokaż komentarz

  Podam wam przykład, jak unijne dotacje zabijają konkurencyjność polskich uczelni.
  W ubiegłym tygodniu w imieniu swojej firmy złożyłem zapytanie ofertowe na pewną politechnikę, do katedry materiałoznawstwa. Chcemy zlecić wykonanie badań nieniszczących kilku materiałów, głównie ze stali nierdzewnej.
  Zadzwonił do mnie profesor z tej katedry i powiedział, że taką analizę może mi wykonać tylko "prywatnie", nie mogą niestety wykonywać badań komercyjnie dla firm (i w domyśle zarabiać kasę dla uczelni).
  Wiecie jaki był tego powód? Otóż urządzenia, na których takie badania można wykonać, znajdują się w budynku, który niedawno został wyremontowany ze środków unijnych. Warunkiem otrzymania tych środków jest właśnie zakaz prowadzenia działalności komercyjnej wewnątrz wyremontowanego budynku. Uczelnia zapewne mogłaby wykonać nam takie badanie taniej niż profesjonalne firmy (w domyśle nie polskie).

 •  

  pokaż komentarz

  Duży udział w upadku Grecji miała właśnie takowa pomoc trojańska.

 •  
  g........t via Android

  +32

  pokaż komentarz

  Szacun. W jednym, dwuzdaniowym akapicie, potrafili upchnąć tyle bzdur...