•  

  pokaż komentarz

  nie ma co sie podniecać. To wstyd że musimy grać w tej rundzie eliminacji

  •  

   pokaż komentarz

   @Hybu: Tu nie ma za wiele do rozumienia. Przez występy polskich drużyn w ostatnich latach jesteśmy nisko w rankingu UEFA, który ustala liczbę drużyn grających w eliminacjach i to od której rundy startują. Do rankingu liczą się wyniki z ostatnich 5 lat. Zwycięstwo to 1 punkt, remis 0,5. Liczba punktów jest dzielona przez liczbę drużyn uczestniczących w eliminacjach (fazach grupowych). Na razie jest bardzo dobrze, w tym sezonie zdobyliśmy już 1,25 pkt po 5 meczach (maksymalny wynik). Dlatego ważne jest wygrywanie nawet z tak zwanymi "ogórkami" każdej naszej drużyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @striker09: A kto do tego doprowadził? oczywiście legia, jak by nie kupowała ligowych meczów to by grały zasłużone drużyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @maycell: teraz to przydzwoniłeś... Akurat nie bez powodu Legia ma najlepszy ranking z polskich drużyn i mogła być rozstawiona we wszystkich rundach eliminacji LM, gdyby zdobyła mistrzostwo oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°). Winne są praktycznie wszystkie nasze kluby grające w pucharach. Gdyby nie pojedyncze wyskoki Legii i Lecha w Lidze Europejskiej byłby dramat. Gdyby Jaga nie odpadła z Irtyszem Pawłodar, 2 remisy Ruchu z Valettą (Malta), odpadnięcie Wisły i Piasta z Karabachem Agdam, Lecha z Żalgirisem i Stjarnan oraz Wisły z Levadią bylibyśmy wyżej. W każdym razie akurat Legia i Lech (1 sezon, ale sporo tych punktów nastukali) punktują dla nas najwięcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @striker09: Mogło być by więcej jak legii by nie było, dziwne, że większość meczy w lidze fartem wygrywają. Wisła jeszcze więcej włożyła w punkty niż ta cała Legła.

  •  

   pokaż komentarz

   Mogło być by więcej jak legii by nie było

   @maycell: można nie lubić (L) ale co ty kurde p?@@?@%isz?

  •  

   pokaż komentarz

   @LaPetit: Ja nic nie p!!?%$!e tylko prawdę pisze.

 •  
  k.....7

  -1

  pokaż komentarz

  ZAKOP. Lech nie istnieje od ponad 9 lat. W Sarajewie grała i wygrała Amica Wronki ze zmienioną nazwą. Lech spadł w sezonie 2005/2006 do II ligi i został rozwiązany.

  •  

   pokaż komentarz

   @kris007: informacja nieprawdziwa. w sezonie 2006/7 Lech Poznań grał w I lidze a Amica Wronki w III lidze

  •  
   k.....7

   0

   pokaż komentarz

   @blyskotliwy: to samo, co w 2007/2008 w przypadku Polonii Warszawa (7 miejsce w II lidze i AWANS do I ligi po wykupieniu licencji Groclinu). Jak zespół może zająć 16 miejsce w lidze i spaść klasę niżej, a w kolejnym roku jednak grać znowu na tym wyższym szczeblu rozgrywek? Oficjalnie Lech nie istnieje, obecnie jest tylko twór o tej nazwie, lecz historia Lecha skończyła się 9 lat temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kris007: Jeśli chcesz być tak dokładny to Legii też nie ma. Historia Legii skończyła się w roku 1922, gdy dokonała fuzji z Koroną Warszawa (jako pierwsza w Polsce, gratulacje). Po wojnie była prostytutką komunistów, potem wykupiona przez Daewoo, a potem przez komunistów z ITI. A więc FC TVN Daewoo CWKS Korona Warszawa zwana dla zwały Legią Warszawa.

  •  
   k.....7

   0

   pokaż komentarz

   @TheArrow: dobrze wiedzieć. Jednak co innego kupowanie klubu przez kogoś, żeby zostać jego właścicielem, jak również fuzja dwóch klubów z jednej klasy rozgrywkowej (warszawska klasa A), a fuzja klubu, który jest w niższej klasie rozgrywkowej z klubem z wyższej klasy, przejęcie miejsca tego lepszego klubu i zmiana nazwy na ten z niższej ligi.
   Legii nigdy nie kibicowałem, cieszę się jak przegrywa.

  •  

   pokaż komentarz

   @kris007: Ale to była fuzja dwóch drużyn z Ekstraklasy. Lech sportowo zajął 5. albo 6. miejsce, ale nie wystąpił o licencję, Amica była wtedy 4. I jeszcze w kwestii co mówią niektórzy "spadliby za korupcję". Wtedy chyba żadnych zarzutów nie mieli. Mogliby spaść za długi (oficjalnie 15mln spłacone przez Jacka Rutkowskiego przy przyjęciu klubu, mniej oficjalne plotki mówiły o 30mln).

 •  

  pokaż komentarz

  Może i wygrali.. ale w stylu tak słabym, że wiele razy chciałem już to wyłączyć...

 •  

  pokaż komentarz

  odpowiedz sobie na pytanie, od ilu lat polskie teamu dają dupy w kwalifikacjach i w jakim stylu. Toż nawet Białorusini grają dużo częściej w fazie grupowej

  •  
   t............n

   0

   pokaż komentarz

   @maly_alewariat: Białorusini, Cypryjczycy, Rumuni. Ci ostatni nawet swego czasu dwa zespoły mieli. Utalentowanych graczy mieliśmy ZAWSZE, ale problemem jest trenersko-związkowy beton który wiele lat ten sport w Polsce niszczył, po mału na szczęście ci ludzie odchodzą od futbolu. Wciąż jednak brak jest jakiejś idei w długofalowym budowaniu zespołów. BATE Borysów czy APOEL Nikozja to zespoł które dostały się na peryferia ligi msitrzów dzięki konsekwencji i pewnej cierpliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @maly_alewariat: Białoruś akurat jest za nami w tym rankingu