Fundacja Imienia Zbigniewa Stonogi nie istnieje

Czyli o tym dlaczego nie powinno się wspierać działalności charytatywnej Pana Zbigniewa Stonogi

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś w ogóle temu facetowi jeszcze wierzy? Od razu wiadome było że ta fundacja to jakaś ściema

 •  

  pokaż komentarz

  Nie jestem fanem pana Stonogi ale:

  1.Założenie fundacji a rejestracja w KRS to dwie różne sprawy.

  2.Jest fizycznie niemożliwe żeby fundacja powołana do życia w połowie lipca po 10 dniach figurowała w bazie REGON.

  3. Twój wpis @KapitanKompot to doskonały materiał na proces karny o zniesławienie /art.212 KK/ i naruszenie dóbr osobistych. Dodatkowo jeżeli Stonoga udowodni że jego fundacja przez Twój wpis poniosła wymierne straty finansowe /np. poprzez utratę zaufania darczyńców/ będziesz musiał je pokryć. Nie wiem czy warto dla chwilowej internetowej atencji sp####!?ić sobie resztę życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-kaszeba: Aby w Polsce założyć fundację należy:
   1) Ustalić wysokość funduszu założycielskiego i ustanowić akt fundacyjny.
   2) Opracować statut.
   3) Zarejestrować fundację w KRS
   Więc założenie fundacji a rejestracja w KRS to nie są dwie różne sprawy. Stonoga to dla mnie gość zagadka, nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi w jego działalności i kto za nim stoi. Nie zmienia to faktu, że akcje typu publikacja akt afery były działaniem dla dobra społeczeństwa, ale wynikało to raczej z walki na szczytach władzy, niż z dobrego serducha Zibiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-kaszeba: @kackacu:
   Mnie również się wydaje, że młode firmy nie są jeszcze widoczne na stronie KRS. Natomiast poza tym jednym argumentem nie widzę w całym tekście praktycznie żadnych innych sensownych argumentów na poparcie tezy, że fundacja nie istnieje. Nie twierdzę, że wszystko jest ok, ale po prostu chyba za dużo tu domysłów, a za mało faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-kaszeba: Uwielbiam takich domorosłych prawników
   Po pierwsze, pod koniec napisałem że każdy ma swój rozum i nie zachęcam nikogo do zaprzestania wspierania Fundacji Pana Stonogi tylko odradzam ich wspieranie, tak samo jak wielu ludzi odradza wspierania np Caritasu lub WOSP.
   Po drugie jak już napisałem Stonoga nie pokazał aktu fundacyjnego, żadnego statutu ani żadnego dokumentu z którego wiadomo czym zajmuje się jego fundacja Akt fundacyjny ma charakter zobowiązania, co oznacza, że fundator zobowiązuje się w nim do przekazania określonego majątku na rzecz tworzonej fundacji. Obowiązek ten musi zostać zrealizowany po uzyskaniu przez fundację osobowości prawnej, więc skoro go nie ma to mogę stwierdzić że fundacja nie istnieje.
   Po trzecie, nawet jeżeli istnieje (a jestem przekonany że nie) to mam prawo odradzać ludziom wspieranie fundacji która nie pokazała wyżej wymienionych dokumentów, gdyż sądzę że jest organizacją niewiadomego celu bo (po raz drugi) nie został udostępniony dokument który mówi na co ta fundacja będzie zbierać pieniądze
   Po czwarte, wpisanie do KRS to jest jeden z elementów założenia fundacji i nie są to dwie różne sprawy, to jest obowiązek. Nie można nie zarejestrować fundacji i utrzymywać że fundacja istnieje. Tak samo jak przy urodzeniu oprócz imienia i nazwiska dostajesz PESEL i rodzice nie mogą ci odmówić tego numeru...
   Po piąte o wpis do REGON występują fundacje prowadzące działalność gospodarczą. Z tego co napisał Stonoga wynika że do takich jego fundacja nie należy, więc jemu wystarczy wpis do KRS
   Po szóste i najważniejsze, Stonoga pod szyldem "fundacji" rozpoczął i zakończył już jedną zbiórkę. Jeżeli nie wpisano go jeszcze do KRS (zakładając że w ogóle zakłada fundacje) to nie mógł tego zrobić jako fundacja, bo jak już po raz któryś wspominam jego fundacji nie zarejestrowano, więc w świetle prawa ona nie istnieje i nie może jeszcze prowadzić zbiórek, więc Stonoga na razie zbiera jako osoba prywatna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: sąd ma 7 dni od daty złożenia wniosku, ale w praktyce długość rejestracji zależy od poprawności złożonego wniosku. Najważniejsze jednak jest to, że fundacja powstaje z chwilą wpisu do krs, więc fundacja stonogi nie istnieje i nie może prowadzić żadnej działalności. To nie jest kwestia domysłów tylko znajomości prawa, które akurat w tej kwestii jest jednoznaczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kackacu:
   Mnie raczej chodziło o to, czy nie jest aby możliwe, że fundacja jest w KRS, ale nie da się jej jeszcze wyszukać na tej stronie. Przy czym przyznaję, że moja wiedza jest bliska zeru, więc jeśli twierdzisz, że jest inaczej, to ok :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @kackacu: fundacja istnieje z chwila zgloszenia do krs - fundacja w organizacji. Moze od tego momentu normalnie dzialac...

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: Ale tu nie chodzi tylko o tą internetową bazę, przecież ten numer można spisać na kartce i sprawdzić go w urzędzie, nawet jeżeli internetowa baza nie została zaktualizowana.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanKompot:
   Jasne, że można sprawdzić w urzędzie, tylko gdzie w tym wykopie jest napisane, że Ty lub jakakolwiek inna osoba to zrobiła? Jak dla mnie mieszasz tutaj ciągle dwie rzeczy: tezę, że fundacja nie istnieje oraz że nie jest wiarygodna. Co ciekawe, obie te tezy się wzajemnie wykluczają. O ile co do kwestii wiarygodności fundacji trudno się nie zgodzić i osobiście też nie wrzuciłbym tam ani grosza, o tyle w kwestii samego jej istnienia wciąż nie padł jak dla mnie niepodważalny argument. Bardzo mi się natomiast podoba Twoje "Po drugie" powyżej, w skrócie: Stonoga nie opublikował aktu, czego nie ma obowiązku robić na Twitterze, a jeśli tak, to "skoro go nie ma to mogę stwierdzić że fundacja nie istnieje.". Naprawdę nie widzisz, jak w tym miejscu robisz k!@%ę z logiki? Stąd po prostu Ty sam nie jesteś dla mnie zbyt wiarygodną osobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanKompot: > Uwielbiam takich domorosłych prawników

   Fundacja czy stowarzyszenie musi posiadać numer regon i numer nip niezależnie od tego czy prowadzi działalność gospodarczą czy nie, więc nie pisz bzdur.

   Art. 7. 1. Fundacja podlega obowiązkowi wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. 2. Fundacja uzyskuje osobowość prawną z chwilą wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego.

   Fundacja na etapie oczekiwania na rejestrację może prowadzić działalność, z tym że działania te obciążają fundatora lub jego pełnomocników i są traktowane jako działania na rzecz przyszłej fundacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: To jeszcze raz. Zbigniew Stonoga nie podał do publicznej wiadomości numeru KRS. Nawet jeżeli nie ma go jeszcze w internetowej bazie, to wraz z założeniem fundacji, czyli zarejestrowaniem jej, tak numer otrzymał i musiał go podać do wiadomości publicznej. Jest to zarówno argument za tym że fundacja jest niewiarygodna, gdyż nie można jej sprawdzić, jak i za tym że nie istnieje, bo to jest jeden z elementów które są potrzebne by fundacja istniała. Nie widzę powodu dla którego jakikolwiek fundator miałby utajniać ten numer.
   Druga sprawa - fundacja nie posiada żadnej strony internetowej gdzie do publicznej wiadomości podano statut i akt fundacyjny (kolejne elementy które sąd zatwierdza podczas rejestracji, czyli przed utworzeniem fundacji). To znów potwierdza że są niewiarygodni, ale skłania nas także ku stwierdzeniu że fundacja nie istnieje, gdyż Zbigniew Stonoga który przeprowadził już jedną zbiórkę wciąż nie ujawnia żadnych informacji na co konkretnie ta fundacja ma zbierać pieniądze. Wiem że internet nie jest jedynym źródłem publikacji takich danych, za niedługo będę w Warszawie i może podjadę na Aleje Niepodległości 235/237 zobaczyć czy w domniemanej siedzibie fundacji jest rozwieszony taki dokument i wrzucę coś o tym na mirko.
   Historia jest podobna jak z przykładami Korwina o tym że "Hitler nie wiedział o Holokauście". Nie ma dowodów że wiedział, ale na 99.9% wiedział, bo jak do cholery miał nie wiedzieć... Stonoga nie podał numeru KRS. Możliwe że go posiada ale na 99.9% go nie posiada, bo po co miałby go utajniać.
   I może się w ten sposób przyznam do błędu, nie wiem jak to odbierzesz, ale myślę że powinienem napisać "Nie ma dowodów że Fundacja Imienia Zbigniewa Stonogi istnieje". Jeżeli wprowadziłem ciebie w błąd to przepraszam.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-kaszeba: Ok, masz racje, mój błąd. Występują o REGON ale robią to gdzie indziej.
   A w drugiej kwestii przecież nie zaprzeczam nigdzie temu co właśnie napisałeś. Wyraźnie napisałem że Zbigniew Stonoga realizuje obecne zbiórki jako osoba prywatna a nie jako fundacja. Jeżeli sąd odmówi rejestracji to działania nie będą szły na rzecz przyszłej fundacji bo jej nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanKompot:
   W tym miejscu już pełna zgoda. Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje nt. rzekomej fundacji i w takiej sytuacji moim zdaniem nierozsądne jest wpłacanie tam czegokolwiek. Zobaczymy, jak się sytucja rozwinie.

 •  
  S...........t

  +32

  pokaż komentarz

  Na załączonym wykresie widoczna jest popularność Z.S. na wypoku. Panie S. czekamy na kolejne wkręty :D

  źródło: botakaja-blog-pl.blog.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Wiecie co jest w budynku po sąsiedzku z Al. Niepodległości 235/237? Dawniej siedziba WSI, a obecnie Służba Wywiadu Wojskowego.

 •  

  pokaż komentarz

  Stonoga - biedny, posiadający właściwe cnoty moralne, wielokrotnie czczony przez internautów przedsiębiorca to zwykły oszust.